Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: δράστης ο σύζυγος της Καρολάιν για τη δολοφονία

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος εδώ που η συζήτηση περί γυναικοκτονίας και πατριαρχικών προτύπων τον κάνει να αισθάνεται ενοχικά; Δε θα έλεγα πως είναι πρόβλημα της έννοιας αυτό.

Συμφωνώ απόλυτα. Κανένα πρόβλημα της έννοιας, αλλά πρόβλημα της δογματικότητας.


Οι διακρίσεις και η ισότητα καταρχάς καθορίζεται και με νόμους και κατά δεύτερον είναι δημόσιο πολιτικό ζήτημα και όχι ιδιωτικό όπως είναι η έκτρωση.

Όχι, όταν φτιάχνει "συνέδρια" μια ομάς ανθρώπων και καλεί παπάδες και άντρες και τελευταία στιγμή αποσύρουν τη στήριξη τους οι γυναίκες που αρχικά το στήριξαν, μετά τον όλο κουρνιαχτό, εκεί γίνεται και δημόσιο πολιτικό ζήτημα.

Δεν μπορεί να επιλέγεις τις περιστάσεις του Χ ζητήματος όπου θα εξετάζεις δημόσια το Χ θέμα, ενω σε άλλες περιστάσεις να μου το επικαλείσαι ως ιδιωτικό για να ενισχύσεις την άποψή σου στο Υ διαφορετικό θέμα.

Που δεν την ενισχύεις, διότι δεν έχει καθοριστεί με νόμο η γυναικοκτονία. Ένα Ινστιτούτο, ένα paper και οι λοιποί στον δημοσιογραφικό κόσμο-διαμορφωτή απόψεων, δεν συνιστούν νομο.

Πέρνα το σαν νόμο, πίεσε. Μαζί σου, εμπρός, πάμε μαζί.

Αλλά μετά θα έρθεις να ακούσεις και τα δικά μου προβλήματα και να σταθείς και στο δικό μου πλευρό. Δεν θα εξαντλήσεις τη διαφορετικότητα στο φύλο, όπως κάνει ο Χ Ψ θεσμός και η κάθε πολυεθνική.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,411 μηνύματα.
Τελικα εγω αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλο αυτό το ζήτημα της ΓΥΝΑΙΚΟΚΤΟΝΙΑΣ ειναι ακριβώς στο καταλληλο θέμα .
Και πολύ κακώς κάποιες φωνούλες έλεγαν δεν είναι αυτο το θεμα,..να πάμε παρακάτω,και δεν παέι στον Βαλ αυτο.Που τωρα μπηκε.

Ενα θέμα δεν έχει νόημα σε ένα φορουμ αν ασχολήται με τα κουτσομπολίστικα ή με τα ευχολόγια νομίζω ότι αυτοί που έχουν σοβαρότητα και ευτυχώς έχουμε τέτοιους εδω το καταλαβαίνουν.

Τα απο ''πίσω'' έχουν σημασία και αυτά δικαιώνουν ας πούμε,αν μπορούμε να το πούμε, τους νεκρούς που δεν γυρίζουν πίσω.Όπως το να προσπαθούμε να δούμε ένα κοινωνικό φαινόμενο,να το κατανοήσουμε και να μάθουμε κάτι καινούργιο και να γίνει συνείδηση το τι υποστηρίζουμε χωρίς να το ξέρουμε(πχ μισογύνιδες) και τι δεν υποστηρίζουμε έμμεσα,οπως τα θύματα όταν αρνούμαστε ένα κοινωνικό πρόβλημα επειδή νομίζουμε ότι είμαστε πολύ χάι σοσαιτι και οχι σαν τα μουσλιμια(που δεν το συζητω καν εκει το τι παιζει),ειναι πολυ σημαντικό.
Εγώ πιστευω 'οτι κάτι βγηκε απο όλο αυτό.Ακόμα και αυτοί που δεν το παραδεχονται ίσως προβληματιστούν λίγο,ότι έχουν και οι όροι τη σημασία τους γιατι ΜΠΟΛΝΤΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και το κανουν ΥΠΑΡΚΤΟ,οταν οι περισσοτεροι το αρνουνται ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Παντα οι χαμενες περιπτωσεις(βλεπε μισογύνηδες) θα το αρνούνται,το ζήτημα είναι να καταλάβει η υπολοιπη κοινωνία ότι όταν ένα προβλημα δεν αναγνωρίζεται δεν μπορει να επιλυθει στην πράξη και όχι στους νόμους,διοτι εκει ψιλο έχουν επιλυθει.
Η πραξη ειναι το ζητουμενο.
Το πιο σημαντικο ειναι να μην ειμαστε αντιδραστικοι οι υγιεις πολιτες και να καταλάβουμε ότι

Ο χαρακτηρισμός της δολοφονίας επομένως ως γυναικοκτονία συνιστά πράξη αντίστασης στην απόκρυψη μιας κοινωνικής πραγματικότητας και ξεσκεπάζει τη συνενοχή των σεξιστικών κοινωνιών μας», τονίζει η Μ. Λιάπη.
https://www.in.gr/2021/06/19/life/wo...ta-glyka-nera/

Πραγματικά σας το λέω είναι ότι πιο σημαντικό σε αυτό το θέμα εχει γραφτει και σαφως δεν ειναι δικα μου λογια,απλα τα εβαλα και τα εστερνιζομαι απολυτα.Αν δεν το καταλάβουμε αυτο δεν μπορεί να παμε παρακάτω.,
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
@Πουπουλίνα Ωραια συμφωνοι, τα καταλαβαινουμε τα λογια αυτα και τον ορο γυναικοκτονια (εγω ναι, εστω και οι υπολοιποι). Το παρακατω ωστοσο ποιο ειναι; Μπορεις πλεον να κανεις μια αναλυση των στοιχειων να μας πεις τη γνωμη σου για το τι εγινε και για ποιο λογο? Διοτι απο την πεμπτη το βραδυ και μετα το thread αποτελειται κατα κορον απο ποστ για το τι ειναι γυναικοκτονια, και οχι συζητηση για τα γεγονοτα αυτα καθαυτα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,411 μηνύματα.
@Πουπουλίνα Ωραια συμφωνοι, τα καταλαβαινουμε τα λογια αυτα και τον ορο γυναικοκτονια (εγω ναι, εστω και οι υπολοιποι). Το παρακατω ωστοσο ποιο ειναι; Μπορεις πλεον να κανεις μια αναλυση των στοιχειων να μας πεις τη γνωμη σου για το τι εγινε και για ποιο λογο? Διοτι απο την πεμπτη το βραδυ και μετα το thread αποτελειται κατα κορον απο ποστ για το τι ειναι γυναικοκτονια, και οχι συζητηση για τα γεγονοτα αυτα καθαυτα.
Εδω θα έρθω να πω οτι αυτο που λες είναι το ζητούμενο; Για σενα ισως,για μενα ΟΧΙ.

Εμεις δεν ειμαστε σε θέση να γνωρίζουμε κατι παραπάνω.
Εγώ προσωπικά ασχολούμαι και βγάζω συμπεράσματα μόνο απο αυτά που μας λέει η αστυνομία.Και απο πουθενά αλλού.
Σύμφωνα με αυτά και μόνο βαδίζω και αναπτύσσω τη σκέψη μου.

Το τι ακριβώς έγινε δεν μπορώ να το ξέρω.Το ΓΙΑΤΙ ομως διαφαινεται συμφωνα πάντα με την αστυνομία.Και αυτο με αφορα.
Εμένα δεν με ενδιαφέρουν τόσο οι λεπτομέρειες όσο το γιατι,που είναι ξεκάθαρο.

Και το πως βεβαιως έχει την σημασια του και όταν βλεπω να του έχει ασκηθεί δίωξη,απο αυτους που ΞΕΡΟΥΝ , ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΕΝ ΒΡΑΣΜΟ ΨΥΧΗΣ...μου λέει τα πάντα.
Απο εκεί και πέρα εμένα σε ένα θέμα με ενδιαφέρει η ΟΥΣΙΑ και οι κοινωνικες προεκτασεις, τα υπολοιπα δεν με αφορουν.
Δεν αντιμετωπιζω αυτα τα threads σαν θεματα διασκεδασης,ουτε να περναει η ώρα αλλά σαν κάτι πολύ πιο σημαντικο.
Τα γεγονότα κάποια στιγμή τελειώνουν,'αντε και τα περιγράψαμε ε..και;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αυτό που παρατηρώ πάντως εδώ μέσα και με θλίβει είναι το γεγονός ότι βγαίνουν αυθαίρετα συμπεράσματα και εκτός αυτού υπάρχει μια παρανοϊκή επιμονή να μεταπείσει ο ένας τον άλλον για κάτι το οποίο ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά.
Τις προάλλες σε άλλο θέμα,μέλος έτυχε εμμέσως να πει σε άλλο μέλος ότι είναι μισογύνης επειδή παρεξήγησε αυτά που έγραψε.Δηλαδή εκεί φτάσαμε,να αλληλοκατηγορούμαστε σε ένα φόρουμ.Το ότι κάποιος όμως διαφωνεί με κάτι δε σημαίνει ότι πιστεύει και το ακριβώς αντίθετο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,411 μηνύματα.
Αυτό που παρατηρώ πάντως εδώ μέσα και με θλίβει είναι το γεγονός ότι βγαίνουν αυθαίρετα συμπεράσματα και εκτός αυτού υπάρχει μια παρανοϊκή επιμονή να μεταπείσει ο ένας τον άλλον για κάτι το οποίο ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά.
Τις προάλλες σε άλλο θέμα,μέλος έτυχε εμμέσως να πει σε άλλο μέλος ότι είναι μισογύνης επειδή παρεξήγησε αυτά που έγραψε.Δηλαδή εκεί φτάσαμε,να αλληλοκατηγορούμαστε σε ένα φόρουμ.Το ότι κάποιος όμως διαφωνεί με κάτι δε σημαίνει ότι πιστεύει και το ακριβώς αντίθετο.
Ενταξει έτσι γενικά οπως τα λες δεν βγαζει νοημα ομως και πραγματικα δεν ξερω σε τι αναφερεσαι.

Ομως σκεψου και το γεγονος οτι εσυ ισως δεν αντιλαμβανεσαι καποια πραγματα που καποιοι αλλοι εχουν αντιληφθει ή ξερουν πολυ περισσοτερα χρονια αυτα τα μελη απο σενα.

Για να μην παρεξηγηθω,δεν εχω ιδεα που αναφερεσαι .
Αλλα ποιος ειπε οτι σε ενα φορουμ ειμαστε ολοι μια οικογενεια και ολοι συμφωνουμε;
Ουτε οικογενεια ειμαστε, ουτε ιδιοι, ουτε συμφωνουμε.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Εδω θα έρθω να πω οτι αυτο που λες είναι το ζητούμενο; Για σενα ισως,για μενα ΟΧΙ.

Εμεις δεν ειμαστε σε θέση να γνωρίζουμε κατι παραπάνω.
Εγώ προσωπικά ασχολούμαι και βγάζω συμπεράσματα μόνο απο αυτά που μας λέει η αστυνομία.Και απο πουθενά αλλού.
Σύμφωνα με αυτά και μόνο βαδίζω και αναπτύσσω τη σκέψη μου.

Το τι ακριβώς έγινε δεν μπορώ να το ξέρω.Το ΓΙΑΤΙ ομως διαφαινεται συμφωνα πάντα με την αστυνομία.Και αυτο με αφορα.
Εμένα δεν με ενδιαφέρουν τόσο οι λεπτομέρειες όσο το γιατι,που είναι ξεκάθαρο.

Και το πως βεβαιως έχει την σημασια του και όταν βλεπω να του έχει ασκηθεί δίωξη,απο αυτους που ΞΕΡΟΥΝ , ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΕΝ ΒΡΑΣΜΟ ΨΥΧΗΣ...μου λέει τα πάντα.
Απο εκεί και πέρα εμένα σε ένα θέμα με ενδιαφέρει η ΟΥΣΙΑ και οι κοινωνικες προεκτασεις, τα υπολοιπα δεν με αφορουν.
Δεν αντιμετωπιζω αυτα τα threads σαν θεματα διασκεδασης,ουτε να περναει η ώρα αλλά σαν κάτι πολύ πιο σημαντικο.
Τα γεγονότα κάποια στιγμή τελειώνουν,'αντε και τα περιγράψαμε ε..και;
Συμφωνα με τα στοιχεια της αστυνομιας παντα εννοω, τι συμπερασματα εχεις βγαλει απο αυτα που εχεις διαβασει/ακουσει?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,411 μηνύματα.
Συμφωνα με τα στοιχεια της αστυνομιας παντα εννοω, τι συμπερασματα εχεις βγαλει απο αυτα που εχεις διαβασει/ακουσει?
Ακριβώς αυτά που λένε οι αστυνομικοι και όλο το σύμπαν.Η καρολαιν ηθελε να χωρισουν,οπως φαινεται ακομα και απο τα λεγομενα της που δυστυχως τρεξατε να δημοσιοποιησετε,αρκουσε να το λενε οι αστυνομια δεν χρειαζοταν λινκ,και ο μαλακας δεν το ανεχτηκε,με πολυ λιγα και λιτα λογια διοτι πρεπει να την πεσω κιολας ,αυριο εχω πολυ πρωινο ξυπνημα.
Δεν χρειαζομαι κατι αλλο για την γυναικοκτονια.
ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΚΤΟΝΙΑΣ.\
Τι παραπανω να πουμε;
Θεωριες αβασιμες και συνομωσιολογιας οταν η ιδια η αστυνομια τα εχει αρνηθει και δεν προκυπτουν απο πουθενα δεν βρισκω τον λογο εγω γιατι να χανω χρονο με βλακειες;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ενταξει έτσι γενικά οπως τα λες δεν βγαζει νοημα ομως και πραγματικα δεν ξερω σε τι αναφερεσαι.

Ομως σκεψου και το γεγονος οτι εσυ ισως δεν αντιλαμβανεσαι καποια πραγματα που καποιοι αλλοι εχουν αντιληφθει ή ξερουν πολυ περισσοτερα χρονια αυτα τα μελη απο σενα.

Για να μην παρεξηγηθω,δεν εχω ιδεα που αναφερεσαι .
Αλλα ποιος ειπε οτι σε ενα φορουμ ειμαστε ολοι μια οικογενεια και ολοι συμφωνουμε;
Ουτε οικογενεια ειμαστε, ουτε ιδιοι, ουτε συμφωνουμε.
Αναφέρομαι και σε προηγούμενο θέμα.Δε θα κάνω εκτενέστερη αναφορά απλά πάλι έγινε πανικός και είχε αναγκαστεί το θέμα να κλείσει για μερικές ώρες μέχρι να ξανανοίξει.
Προφανώς ότι είμαστε σε φόρουμ δε σημαίνει ότι πρέπει να συμφωνούμε όλοι μεταξύ μας και να τα πηγαίνουνε καλά,αλλά παρατηρώ λίγο μια ένταση,μια επιμονή ,δε ξέρω που να την αποδώσω.Δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά.
Προσωπικά αποδέχομαι όσα ειπώνονται,ακόμα και αν διαφωνώ με μερικά πράγματα.Είναι κρίμα να δαπανάται τόση ώρα σε ένα τέτοιο θέμα όμως για να γίνει προσπάθεια να αλλάξουμε γνώμη ενώ η ουσία σε αυτό το θέμα θα έπρεπε να είναι άλλη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Τωρα να διαβαζουμε συνεχως φεμινιστικο μανιφεστο για μενα δεν εχει κάποιο νοημα... θα μπορουσε να ηταν καλιστα στη θεση της αδικοχαμενης ενας αντρας και να ηταν ομοφυλοφιλοι. Εκει πως θα λεγοταν δηλαδη ; ομο-κτονια ; για αυτο οι νομικοι ορισαν εναν ορο ενιαιο που περιλαμβανει την γενικη ιδέα και την αξια της ανθρωπινης ζωης ολοι ανθρωποι ειμαστε ειτε γυναικες ειτε αντρες ειτε ομοφυλοφιλοι ειτε αμφιφυλοφιλοι κ.ο.κ εχετε κολλησει και δεν ξεκολατε οποτε δεν πειράζει. Μεινετε με αυτο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, όταν φτιάχνει "συνέδρια" μια ομάς ανθρώπων και καλεί παπάδες και άντρες και τελευταία στιγμή αποσύρουν τη στήριξη τους οι γυναίκες που αρχικά το στήριξαν, μετά τον όλο κουρνιαχτό, εκεί γίνεται και δημόσιο πολιτικό ζήτημα.

Δεν μπορεί να επιλέγεις τις περιστάσεις του Χ ζητήματος όπου θα εξετάζεις δημόσια το Χ θέμα, ενω σε άλλες περιστάσεις να μου το επικαλείσαι ως ιδιωτικό για να ενισχύσεις την άποψή σου στο Υ διαφορετικό θέμα.
Ωραία να το παραφράσω για να ξεκαθαρίσει: η επιλογή της έκτρωσης είναι ιδιωτικό ζήτημα. Η επιλογή του αν είμαι ρατσιστής ή αν παραβιάζω τα δικαιώματα μιας γυναίκας κλπ δεν είναι ιδιωτικό ζήτημα, αυτή είναι η διαφορά τους, για αυτό δε μου κάνει η σύγκριση. Η αντιπαράθεση επ' αυτών σαφώς είναι πολιτικό ζήτημα, όπως είναι και στην έκτρωση.
Που δεν την ενισχύεις, διότι δεν έχει καθοριστεί με νόμο η γυναικοκτονία. Ένα Ινστιτούτο, ένα paper και οι λοιποί στον δημοσιογραφικό κόσμο-διαμορφωτή απόψεων, δεν συνιστούν νομο.
Ισχύει, υπάρχει κάποιος λόγος όμως που θάβετε την έρευνα γύρω από το θέμα; Σας ενοχλεί σε κάτι; Κι εσένα και τον Γιάννη. Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα; Εφόσον άλλωστε θες να πάμε σε καθιέρωση νόμων, αυτή η έρευνα για το φαινόμενο είναι που θα παίξει καταλυτικό ρόλο στη νομοθέτηση, όπως άλλωστε σε πληθώρα ζητημάτων. Και είχε ήδη οδηγήσει σε νόμους.
Αλλά μετά θα έρθεις να ακούσεις και τα δικά μου προβλήματα και να σταθείς και στο δικό μου πλευρό. Δεν θα εξαντλήσεις τη διαφορετικότητα στο φύλο, όπως κάνει ο Χ Ψ θεσμός και η κάθε πολυεθνική.
Προφανώς και δεν εξαντλούμαι στο φύλο αλλά νιώθω πως εδώ ταιριάζει το "αυτά να τα πούμε σε άλλο θρεντ" :)

Επίσης για όσους λέτε ότι θα μπορούσε να είναι άντρας και ομοφυλόφιλος κλπ κλπ, ναι, έχετε απόλυτο δίκιο. Απόλυτο. Αλλά δεν είναι! Είναι γυναίκα, και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Το ότι στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων είναι γυναίκα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Ο μπαμπης καθως πηγαινε στον εισαγγελεα τις προαλλες γιατι φορουσε αλεξισφαιρο? Ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω νομιζω. Υπηρχε ο φοβος τι, μην τον πυροβολησει καποιος ας πουμε? Ακραιο μου φαινεται συμφωνα με τα οσα γνωριζουμε. Γιατι ελαβε αυτη τη μεταχειριση, δεν ειναι περιεργο?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Ο μπαμπης καθως πηγαινε στον εισαγγελεα τις προαλλες γιατι φορουσε αλεξισφαιρο? Ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω νομιζω. Υπηρχε ο φοβος τι, μην τον πυροβολησει καποιος ας πουμε? Ακραιο μου φαινεται συμφωνα με τα οσα γνωριζουμε. Γιατι ελαβε αυτη τη μεταχειριση, δεν ειναι περιεργο?

Μην τυχόν τον βρουν άλλοι "φυσιολογικοί" της κοινωνίας προφανώς και αποδώσουν δικαιοσύνη με τον αρχέγονο και κλασσικό τρόπο. Δεν χρειάζεται να είναι μπλεγμένος απαραίτητα κάπου για να του φοράνε το γιλέκο. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον. Εκτός εαν σε άλλες περιπτώσεις παρόμοιων εγκλημάτων δεν τους φορούσανε.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή εκεί φτάσαμε,να αλληλοκατηγορούμαστε σε ένα φόρουμ.
Μα έτσι ήταν πάντα τα φόρουμ και όλοι όσοι συμμετέχουμε σε αυτά έχουμε (λίγο ή πολύ) παίξει το παιχνίδι του ad hominem. Γενικά ελάχιστοι συζητάνε πραγματικά, όπως και στην πραγματική ζωή, οι κοινωνικές συζητήσεις γίνονται με (ασυνείδητο) σκοπό να ικανοποιηθούν κάποιες ανάγκες του «εγώ» μας.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Μην τυχόν τον βρουν άλλοι "φυσιολογικοί" της κοινωνίας προφανώς και αποδώσουν δικαιοσύνη με τον αρχέγονο και κλασσικό τρόπο. Δεν χρειάζεται να είναι μπλεγμένος απαραίτητα κάπου για να του φοράνε το γιλέκο. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον. Εκτός εαν σε άλλες περιπτώσεις παρόμοιων εγκλημάτων δεν τους φορούσανε.
ναι γιαυτο το λεω επειδη αποσο θυμαμαι σε αλλες ακομα πιο ειδεχθεις υποθεσεις δεν τους φορουσανε γιλεκο, αλλα μαλλον δεν ειχε καποια αλλη σκοπιμοτητα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τέτοιο μισθό ίσως έχει ο πιλότος του Putin...ένας ελικοπτεράκος μιας Ελληνικής εταιρείας λίγο δύσκολο!
Για μια τουρκική εταιρεία ήταν αυτές οι πληροφορίες μιας και ξέρω άτομα που δουλεύουν σε τέτοιες θέσεις και ξέρω τι γίνεται πάνω κάτω εκ των έσω
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
O ένας εκ των δυο συνηγορών παραιτηθηκε ... Δεν θέλω λέει να ασχοληθώ άλλο με αυτή την υπόθεση.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,119 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top