Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: δράστης ο σύζυγος της Καρολάιν για τη δολοφονία

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπητη Μαργαριτα ολοι μπορουν να δουν τον τροπο που σου μιλησα εγω και τηνη επιθετικοτητα που βγαζεις εσυ.Οποτε αυτο τα λεει ολα.
Προφανως δεν θες οι υπολοιποι να λενε τη γνωμη τους.

Αποψη σου ειλικρινα !
Καλη σου μερα.Εγω η ιδια ειπα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις το ιδιο και ακριβως αυτο ειπα,δεν πρεπει να τα τσουβαλιαζουμε ολα.Το οτι τσουβαλιασα ολους τους γονεις ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ; Σε παρακαλω να μου το δειξεις,διοτι το ακριβως αντιθετο ειπα.Το αντιθετο ακριβως.Δειξε μου σε παρακαλω με κοπυ που το ειπα.
"και αυτοι που λενε οτι ΓΕΝΙΚΑ οι γονεις δεν φταινε πουθενα και ναι Μαργαριτα μου,οταν τολμησουμε να μιλησουμε για γονεις το παιρνεις παντα προσωπικα και εν ολιγοις και ας μην το παραδεχτεις πιστευεις οτι οι γονεις δεν φταινε σε τιποτα."

Αυτο τι ειναι ?Κανω λαθος ή παρεξηγησα ?
Εγω αντιλαμβανομαι οτι με αυτη την ονομαστικη σου αναφορα μονο σε εμενα οτι δεν αντιλαμβανεσαι αυτο που λεω γι αυτο και ο τροπος μου ειναι αυτος .
Δεν ειναι επιθετικος το ξαναλεω ..Μαλλον δεν εχω μαθει ακομα το παιχνιδι του φορουμ ,τι αλλο πω ...
Νομιζω αν αμπαινες στον κοπο και διαβαζες αυτα που εχω πει με την Χιμελα θα αντιλαμβανωσουν οτι πανω κατω τα ιδια λεμε .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης το στυλακι εγω ειμαι μανα εσυ δεν εισαι οποτε δεν ξερεις μην μιλας,να λειπει.Αυτο και αν ειναι ρατσιστικο και ΔΕΝ αποτελει επιχειρημα.Δεν μπορει να αποκλειεις απο την κουβεντα ανθρωπους που δενε χουν κανει παιδι διοτι ετσι σε βολευει.Δεν ειναι επιχειρημα αυτο.Μαθε να εχεις επιχειρηματα και οχι να αποκλειεις την κουβεντα σε καποιους επειδη δεν μπορεις να τους αντικρουσεις.
Δεν ειναι στυλακι καλη μου και ουτε ειμαι ρατσιστρια .Ειναι ενα τρανταχτό επιχειρημα που τινει να χρησημοποιιεται σε ολες τΙς βιωματικες περιπτωσεις που συζητας .Πρωτη φορα το συναντας ?

Πως να το κανουμε .Δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση οταν την ζεις μια κατασταση απο οταν απλα την υποθετεις .

Που ειναι ο ρατσισμος ? πολυ αστοχος χαρακτηρισμος .Σεβομαι απολυτα ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ που δεν εχει παιδια γιατι μπορει να μην ειναι καθαρη επιλογη της ,αλλα οπως σεβομαι εγω μια τετοια γυναικα πρεπει να σεβαστει και αυτη μια αποψη ΒΙΩΜΑΤΙΚΗ απο μια μητερα που της λεει οτι αφηνουμε παντα ενα περιθωριο λαθους .
Ισως κατι παραπανω να ξερει .
Εσυ ντε και καλα πρεπει να με ακυρωσεις για να βγεις σωστη .
Με συγχωρεις δεν παει ετσι και στο κατω κατω αυτος ειναι ο σκοπος μιας συζητησης ?
Τι ειμαστε 15 χρονα να δουμε ποιος εχει δικιο ?
Το να συνηπαρχουν δηλαδη δυο αποψεις ,οχι απολυτες και εγωιστικες δεν υφίσταται ?
Υποστηριζω μια οχι τοσο απολυτη αποψη οσο η δικη σου ..

Παπουλινα μου για να δεις οτι δεν ειμαι καθολου επιθετικη ,δεν μπορεις να εισαι σιγουρη αν εισαι η αλανθαστη μανα οσες γνωσεις και να εχεις ΓΙΑΤΙ δεν εχεις δοκιμαστει απο ολο αυτο ..Απορρίπτεις αυτοματα τον παραγοντα ζωη και τι μπορει να σου ξημερωσει ,τον παράγοντα πατερα και πολλα αλλα .

Ενα αυτοκινητο για να βγει στην αγορα περναει απο διαφορα τεστ για να ειναι αξιοπιστο στην συμπεριφορα του ωστε αυτος που μιλαει εκ μερους του να ειναι 1000% σιγουρος ,αν και παλι αφηνει και ενα μικρο παραθυρακι αμφισβητησης για τον αστάθμητο παραγοντα .
Μια γυναικα πως μπορει να ειναι αξιοπιστη και κατηγορηματικη απο την στιγμη που δεν εχει μπει μεσα σε αυτο για να δει τι απιστευτες δυσκολιες εχει και αν οντως αντεχει για να χαρακτηριστη αξιοπιστη -αξια στην δεδομενη περιπτωση ,σε ολα αυτα που λεει ?


Εκει βασιζεται ολο αυτο που λεω και σε οτιδηποτε λεω .Τι να κανω η δικη μου εμπειρια ειναι οι αποδειξεις μου σε πολλα που λεγονται και τα ατρανταχτα επιχειρηματα μου .
Αν καποιος το βλεπει αρνητικο αυτο φταιω εγω ?Εχω και μια πειρα ως δασκαλα προσχολικης ηλικιας που εκει και αν δεν εχω ζησει οικογενειακες καταστασεις ...
Δεν ειναι εγωιστικο στο ξαναλεω ,ειναι ο ο λογος μου που πρεπει καπου εμπρακτα να βασσιζεται και οχι στον αερα .
Νομιζω ετσι πρεπει να λειτουργουμε ,εχεις αντιρηση ?

Δεν ειμαι ρατσιστρια ειδικα στο θεμα μητροτητα και μην το ξαναπεις σε παρακαλω ,γιατι αναλογιζεσαι και εσυ σαν γυναικα ποσο λεπτο θεμα ειναι να μην εχει μια αλλη γυναικα παιδια και δεν μου αρεσει καθολου ...


Και στη τελικη συμφωνεις οτι ολοι οι γονεις δεν ειναι το ιδιο και οτι μπορει να γινονται λαθη αθελα τους και πανω στην προσπαθεια τους να μην πληγωσουν το παιδι τους ή να το στεναχωρησου γιατι κατι απροσμενο ετυχε στην ζωη τους ?(θεμα υγειας ,θανατος ενος απο τους δυο κ.α)

Αυτη ειναι η ουσια .
Αν συμφωνεις καλως ,ειμαστε μαζι σε ολο αυτο ,αν οχι ,λυπαμαι αλλα εχω αντιθετη αποψη .Ολα τα αλλα που λεμε εγω τα χαρακτηριζω " παραπλευρες απωλειες "
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
και αυτοι που λενε οτι ΓΕΝΙΚΑ οι γονεις δεν φταινε πουθενα και ναι Μαργαριτα μου,οταν τολμησουμε να μιλησουμε για γονεις το παιρνεις παντα προσωπικα και εν ολιγοις και ας μην το παραδεχτεις πιστευεις οτι οι γονεις δεν φταινε σε τιποτα."

Αυτο τι ειναι ?Κανω λαθος ή παρεξηγησα ?
Προφανως υπαρχει θεμα κατανοησhς κειμενου.

Εσυ Μαργαριτα εισαι ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ; Σοβαρα τωρα,εισαι ολοι οι γονεις;

Οταν λες τσουβαλιαζω ολους τους γονεις αυτο σημαινει οτι λεω πως ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΝΕ.
Εγω εγραψα το ακριβως αντιθετο και με παραδειγματα.Αλλες φορες φταινε αλλες οχι.Kαι ειμαι ξεκαθαρη σε αυτο.
Απο κει και περα αναφερθηκα σε εσενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το οποιο δεν αφορα ΟΛΟΥΣ τους γονεις αλλα ΕΣΕΝΑ και σου ειπα οτι το παιρνεις προσωπικα και ακριβως αυτο κανεις,διοτι δεν τολμαμε να πουμε για ευθυνες αλλων γονιων και πεταγεσαι και λες για το τι κανεις ΕΣΥ κλπ κλπ.Σε ρωτησαμε εσυ τι κανεις μαργαριτα; Γιατι μας το πετας συνεχως;Μα συνεχως πετας το τι κανεις ΕΣΥ.Ποιος σε ρωτρησε μαργαριτα τι κανεις ΕΣΥ;

Και ακομα και στην περιπτωση του παπά,που ξεκαθαρα εχουν ευθυνη οι γονεις μπαινεις και λες μα ΕΓΩ εκανα αυτο,εγω εκανα εκεινο κλπ.Που κολλαειμ στην κουβεντα το ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ;

Ηρεμησε καλη μου δεν υπαρχεις μονο εσυ στο συμπαν αυτο.

Οσον αφορα αυτο που συνεχως τσαμπουνας για αλανθαστη μανα,ειπα εγω για αλανθαστη και λανθασμενη μανα;
Ομως υπαρχουν περιπτωσεις που οι γονεις εχουν ευθυνες και υπαρχουν και αλλες που δεν εχουν,καλο θα ειναι να το χωνεψεις.
Οσον αφορα το αν εγω θα ημουν τελεια μανα ποτε δεν το εχω πει,δεν ξερω γιατι το αναφερεις συνεχως.Εχουμε ομως δικαιωμα να κρινουμε απο αυτα που βλεπουμε περιπτωσεις γονεων ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΩΝ.Ποσο μαλλον οταν και λογω των σπουδων μου εχω κανει και ψυχολογια παιδιων και οσων αφορα την ηλικια και το πως επηρεαζονται τα παιδια απο μωρα ακομα,απο το οικογενειακο περιβαλλον τους.Δεν μιλας σε ασχετη οσων αφορα τα παιδα,μαλλπν ξερω πολυ περισσοτερα απο σενα.Καμια σχεση δεν εχει που εχεις παιδια, στη πραγματικοτητα.Δεν σε κανει ειδημονα αυτο.
Τωρα γιατι εσυ πεταγεσαι ΠΑΝΤΑ και το παιρνεις προσωπικα και συνεχως μας εξιστορεις τι κανεις ΕΣΥ ειναι δικο σου θεμα.
Πληζ ομως αν θες,αφησε μας να εκφραζουμε και να λεμε τη γνωμη μας για περιπτωσεις κακων ή καλων γονιων ,αν μας αφηνεις,διοτι δεν ειναι ολοι οι γονεις ΕΣΥ,ουτε ολοι οι γονεις το ιδιο.
Thanks.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τωρα γιατι εσυ πεταγεσασι ΠΑΝΤΑ και το παιρνεις προσωπικα και συνεχως μας εξιστορεις τι κανεις ΕΣΥ ειναι δικο σου θεμα.
Πληζ ομως αν θες,αφησε μας να εκφραζουμε και να λεμε τη γνωμη μας για περιπτωσεις κακων ή καλων γονιων ,αν μας αφηνεις,διοτι δεν ειναι ολοι οι γονεις ΕΣΥ,ουτε ολοι οι γονεις το ιδιο.
Thanks.


Το συμμετεχω σε μια δημοσια συζητηση δεν λεγεται πεταγομαι και την αποψη μου θα την πω ειτε σου αρεσει ειτε οχι ..


Το ξαναλεω για πολλοστη φορα ,αποψη λεμε βαση εμπειριων και οχι θεωρειων επιστημονικης φαντασιας και του καναπεους ...(μην διορθωση κανενας ξερω τι γραφω)
Αν σε ενοχλει προσπερασε τες και μην επιτίθεσαι ,πιστεψε με τετοια επιχειρηματα εχω χρονια να κανω συζητησεις ,ευχαριστω αλλα δεν θα παρω!

Το θεμα τελειωσε για εμενα γιατι ειλικρινα ειναι αυτο που ειπα απο την αρχη .Δεν θες να δεις και την αλλη πλευρα και αν μια συζητηση ειναι ιδιωτικη καντην στο προσωπικο σου θεμα ή βαλε ταμπελα ποιοι θελετε να απαντανε ή οχι ..

Νομιζω οτι καθρεπτιζεις απολυτα συμπεριφορες δικες σου γιατι και εσυ για εσενα μονιμως μιλας ΑΝ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΓΟΝΙΟΣ ..

Σου ειπα εχεις δικιο ,ωραια πηρες την προσωπικη σου ικανοποιηση ?
Αν ναι, χαιρομαι .

Αλλα λογια να αγαπιομαστε ,σου εκανα μια ερωτηση στο τελος που μπορουσες να απαντησεις και οχι να δεις οτι σε βολευει ,αλλα εκει εσυ τον χαβα σου .Επιθεση και κοντρα ..

Καλη συνεχεια στην κατ αλλα δημοκρατικη συζητηση που απαγορευται να πει ο καθενας δημοσια την αποψη του .
Εγω αυτο το θεμα νομιζω οτι το ξεχυλωσες και αρνησαι να δεις την πραγματικοτητα .
Τελειως ανουσιο να συνεχιστει ,γενικα

Η οποιαδηποτε απαντηση σου να ξερεις δεν ειναι αγνόησή ειναι απλα δεν θελω να συμμετεχω αλλο σε ολο αυτο .
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Το συμμετεχω σε μια δημοσια συζητηση δεν λεγεται πεταγομαι και την αποψη μου θα την πω ειτε σου αρεσει ειτε οχι ..


Το ξαναλεω για πολλοστη φορα ,αποψη λεμε βαση εμπειριων και οχι θεωρειων επιστημονικης φαντασιας και του καναπεους ...(μην διορθωση κανενας ξερω τι γραφω)
Αν σε ενοχλει προσπερασε τες και μην επιτίθεσαι ,πιστεψε με τετοια επιχειρηματα εχω χρονια να κανω συζητησεις ,ευχαριστω αλλα δεν θα παρω!

Το θεμα τελειωσε για εμενα γιατι ειλικρινα ειναι αυτο που ειπα απο την αρχη .Δεν θες να δεις και την αλλη πλευρα και αν μια συζητηση ειναι ιδιωτικη καντην στο προσωπικο σου θεμα ή βαλε ταμπελα ποιοι θελετε να απαντανε ή οχι ..

Νομιζω οτι καθρεπτιζεις απολυτα συμπεριφορες δικες σου γιατι και εσυ για εσενα μονιμως μιλας ΑΝ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΓΟΝΙΟΣ ..

Σου ειπα εχεις δικιο ,ωραια πηρες την προσωπικη σου ικανοποιηση ?
Αν ναι, χαιρομαι .

Αλλα λογια να αγαπιομαστε ,σου εκανα μια ερωτηση στο τελος που μπορουσες να απαντησεις και οχι να δεις οτι σε βολευει ,αλλα εκει εσυ τον χαβα σου .Επιθεση και κοντρα ..

Καλη συνεχεια στην κατ αλλα δημοκρατικη συζητηση που απαγορευται να πει ο καθενας δημοσια την αποψη του .
Εγω αυτο το θεμα νομιζω οτι το ξεχυλωσες και αρνησαι να δεις την πραγματικοτητα .
Τελειως ανουσιο να συνεχιστει ,γενικα

Η οποιαδηποτε απαντηση σου να ξερεις δεν ειναι αγνόησή ειναι απλα δεν θελω να συμμετεχω αλλο σε ολο αυτο .
Βρε κοπελα μου πραγματικα εχεις θεμα.
Δεν ειπα οτι δενε χεις δικαιωμα να πεις τη γνωμη σοιυ,εννοειται πως την εχεις,δεν το συζηταμε αυτο.
Ομως δεν ειναι δυνατον να το παιρνεις προσωπικα και να μην τολμαμε να πουμε εδω φταινε οι γονεις και να μας λες οτι δεν ειμαστε μάνες αρα δεν ξερουμε,οτι ειμαστε απολυτοι και ολα τα αλλα κοσμιτικα.
Ναι το παιρνεις προσωπικα και το βλεπει ολο το συμπαν αυτο,οχι μονο εγω ναι εχεις δικαιωμα να πεις τη γνωμη σου αλλα σαν χρηστης και οχι ΣΑΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΛΩΝ ΤΟΝ ΓΟΝΙΩΝ και τελεια.

Εγω σου απαντησα ξεκαθαρα σε ολα και εσυ τα κλωθογυρνας σε εντελως ασχετα μονοπατια.
Το τι κανεις εσυ εμενα προσωπικα ποσως με αφορα.

Αλλα το γεγονος οτι οταν τολμαμε να πουμε για ευθυνες γονιων πεταγεσαι,οχι για να πεις την αποψη σου ,αυτην μπορεις να την πεις εννοειται,αλλα πεταγεσαι και μονο που δεν μας τρως, σαν εκροσωπος του ταδε γονεα και κυριως ΟΛΩΝ των γονιων ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ. :D
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
1)Αγαπητε Τζακ που νομιζεις οτι ζεις;Στον μεσαιωνα; Να αρπαξεις το 15χρονο απο τα μαλλια και να το βαλεις στο κελαρι με νερο και ψωμι μεχρι να βαλει μυαλο; :crazy:
Καμια δυναμη δεν μπορει να εμποδισει εναν εφηβο απο το να σταματησει να ειναι ερωτευμενος.
Και ουτε ξερουμε αν ειχαν τσακωμους σπιτι τους η οχι.

2)Και συνεχιζουμε.
Αγαπητε Τζακ ποια οικογενεια παντρεψε την καρολαιν; Διοτι εσυ που τα διαβαζεις ολα και παραπανω κιολας,μας γεμισες με συνομωσιολογιες,δεν ειδες οτι δεν συμφωνουσαν οι οικογενειες και τα παιδια πηγαν στην πορτογαλια και παντρευτηκαν μονοι τους χωρις καμια οικογενεια; 18 χρονων ηταν η καρολαιν,αρα ενηλικη αρα καμια οικογενεια δεν την παντρεψε.Ποσο μαλλων οταν δεν ηθελαν και πηγαν μονοι τους να παντρευτουν αλλου.

3)Απο εκει και περα το οτι ενας 28χρονος ερωτευτηκε μια 15χρονη δεν τον καθιστα και δολοφονο,για να το γνωριζει αυτο ΤΟ ΘΥΜΑ και να πει στοπ...δεν τον παιρνω.

4)Εν ολιγοις στην συγκεκριμενη περιπτωση ΚΑΘΟΛΟΥ δεν ευθυνεται η οικογενεια ΤΟΥ ΘΥΜΑΤΟΣ.
Αν ψαχνεις για οικογενεια που φταιει ...καλυτερα κοιτα την οικογενεια του ΘΥΤΗ....που καθολου δεν την εχει πιασει το στομα σου.

5)Διοτι στην τελικη...δες τι παιδι μεγαλωσε η οικογενεια της Καρολαιν....εναν υπεροχο ανθρωπο,τελεια μαθητρια,μεσα σε ολα,κοινωνικοτατη,φιλοζωη και καλοκαρδη και δες τι ΤΕΡΑΣ μεγαλωσε η οικογενεια του ΘΥΤΗ. Εναν εγωπαθη ΝΑΡΚΙΣΙΣΤΗ σε σημειο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ.ΕΝΑΝ ψυχρο ανθρωπο χωρις ιχνος συναισθηματος,απο οτι λενε οι ιδιοι οι ψυχιατροι,που το μονο που τον νοιαιζει ειναι το ΕΓΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙΝΕΣΘΕ.

6)Ε...οχι.Το οτι υπαρχουν εκει εξω κακοι δεν θα κανει ΕΜΑΣ να κλειστουμε μεσα...ΑΥΤΟΙ πρεπει να εκλειψουν.
Διοτι αυτην την καραμελα λενε οσοι ξεπλενουν τους θυτες.Προσεχετε...μην κυκλοφορειτε αργα,μην αυτο,μην το ενα μην το αλλο.ΟΧΙ.ΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.Δεν μπορει παλι τα θυματα να την πληρωνουν και να περιοριζονται επειδη οι ΘΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΙ.

7)Οσων αφορα την υιοθεσια διαφωνω καθετα.
Ολοι οι ψυχολογοι λενε οτι και στην υιοθεσια παντα πρεπει να λεμε στα παιδια την αληθεια.Οποτε παλι θα την μαθαινε συν το γεγονος οτι θα νομιζε οτι η οικογενεια της μαμας του τον πεταξε για υιοθεσια.Ακομα και ψαχνοντας θα μπορουσε να το μαθει.Πολυ χειροτερα τα πραγματα.Δεν συζηταμε για αυτους που θα το επαιρναν.Δεν ξερουμε καθολου αν εστω καια θελα τους θα το εβλεπαν σαν το παιδι ενος δολοφονου.
Μην λεμε βλακειες.

8)Πολυ σωστα δοθηκε στη μητερα της Καρολαιν,Ο πατερας ειναι μεγαλος, η μητερα ειναι μια χαρα.Το οτι ειναι μεγαλος ο παππους δε,δεν σημαινει οτι δεν θα του δωσει αγαπη.
Και βεβαια με αυτον τον τροπο οι παπουδες θα εχουν την συνεχη καθοδηγηση απο ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ.Ενω σε ανωνυμια και υιοθεσια τα πραγματα θα ηταν ανεξελεγκτα.

Καλημερα.:P
1)Αν δεν κάνω λάθος σε τέτοιες ηλικίες είσαι ακόμη υπό την επιμέλεια των γονιών σου, κοινώς δε μπορείς να κάνεις ό,τι γουστάρεις...αν ο πατέρας της είχε καταγγείλει το φονιά στην αστυνομία ή απλά του σάπιζε τα παΐδια ως όφειλε δε θα έφταναν ως εδώ!
Άσε που αν τη μεγάλωνε σωστά (με σοβαρά πρότυπα κι αρχές, με την προσοχή που απαιτείται κ.λπ.) δε θα χρειαζόταν καν να φτάσει ως την καταγγελία ή/και τον ξυλοδαρμό γιατί πολύ απλά το κορίτσι του θα κοίταζε τα μαθήματά της κι όχι ν' ανοίξει τα πόδια της στον κάθε ψυχάκια...
Αλήθεια, εσύ που είσαι τόσο κοινωνικά ευαίσθητη και τα ξέρεις όλα, το ότι οι γυναίκες που ρέπουν προς αρκετά μεγαλύτερους σε ηλικία άνδρες (πέρα από οικονομικούς λόγους) το κάνουν γιατί ο πατέρας τους ήταν "απών" κατά την παιδική ή/και εφηβική τους ηλικία (νεκρός, αδιάφορος κ.λπ.) κι υποσυνείδητα βλέπουν στο πρόσωπό τους τον απόντα πατέρα τους δεν το έχεις ξανακούσει;:rolleyes:

2)Σ' αυτό μπορεί να έχεις δίκιο, αφενός όμως δεν ασχολούμαι με κουτσομπολιά τέτοιων υποθέσεων για να ξέρω τέτοιες λεπτομέρειες (μάλλον εσύ έχεις ΠΟΛΥ ελεύθερο χρόνο για να το κάνεις:lol:) κι αφετέρου δεν περίμενα από αυτό για να καταλάβω τι μυαλά κουβαλάνε οι γονείς της δολοφονηθείσας, δόξα το Θεό έχουν δώσει τόσα πολλά δείγματα που απ' όπου κι αν το πιάσεις ζέχνει...

3)Τον καθιστά όμως "ύποπτο" και δυνητικά επικίνδυνο (ειδικά σε περιπτώσεις σαν αυτή που αυτός επιμένει)...

4)Ευτυχώς που διαβάζεις τους συνομιλητές σου με προσοχή!:whatever:
Αν αυτός ο άνθρωπος ή/και η γυναίκα του είχαν λίγο φιλότιμο θα έπρεπε ήδη να είχαν αυτοκτονήσει (το ίδιο ισχύει εννοείται και για τους γονείς του φονιά)...

5)Εσύ που ξέρεις τι άνθρωπος ήταν η Caroline και της πλάθεις αυτή την αγιογραφία;:rolleyes:

6)Οι "κακοί" εκεί έξω υπάρχουν, δρουν και "τρέφονται" από τη δική σας παντελή έλλειψη ατομικής ευθύνης, η οποία αναπόφευκτα δρομολογεί όλες τις συνθήκες που απαιτούνται για να ευδοκιμήσει το έγκλημα (κράτος που κλείνει το μάτι στους εγκληματίες, κοινωνία που αδιαφορεί για τις στρεβλώσεις της, γονείς που αφήνουν τα παιδιά τους στην τύχη τους, παιδιά που αφήνονται στα πάθη τους κ.ο.κ.)...
Κι όσο συνεχίζετε να ζείτε ως μπουρδέλα (αντί για υπεύθυνοι, σοβαροί κ.λπ. πολίτες) τόσο θ' αυξάνονται και τόσο εσείς θα μένετε σε φιλοσοφικές συζητήσεις περί του πως θα εκλείψουν από την κοινωνία αυτά τα "τέρατα" κ.λπ. κ.λπ.

7)Δεν έχει τόσο σημασία αν θα το μάθει ή όχι όσο το πως θα μεγαλώσει...με δύο σοβαρούς γονείς κι υποστήριξη από ειδικούς θα ξεπερνούσε το όποιο πιθανό τραύμα της προέκυπτε από αυτή την ιστορία!
Τώρα με δύο ακατάλληλους ηλικιωμένους για "γονείς" και ζώντας σε μια σκατένια κοινωνία σαν αυτή της Αλοννήσου όλοι φανταζόμαστε που θα καταλήξει...

8)Άλλος ένας λόγος που η Ελληνική κοινωνία είναι ένα μπουρδέλο (με όλο το σεβασμό στους οίκους ανοχής) είναι ότι είναι πολύ σύνηθες πλέον στην Ελλάδα οι γονείς να παρατάνε τα παιδιά να τα μεγαλώσει η γιαγιά και ο παππούς...κι όχι μόνο αυτό αλλά αυτοί που τα παρατάνε εκεί το θεωρούν και "φυσιολογικό", "μια χαρά" κ.λπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα παλιά τα χρόνια ρε μαν το όριο ζωής ήταν τα 30 έτη οπότε λίγο λογικό να υπήρχαν και αυτά. Η γυναίκα από την στιγμή που είχε περίοδο ήταν έτοιμη να δώσει απογόνους και έπρεπε να παντρευτεί γιατί αυτός θεωρούνταν ο εκ φύσεως ρόλος της τότε. Δεν είχε καμία σημασία η ενηλικίωση όπως την ξέρουμε σήμερα ( 18+ ). Ενηλικίωση για την γυναίκα ήταν η περίοδος. Οπότε πιο σωστά σε αυτό που είπες να διορθώσω οι συμφωνίες ήταν για όχι ερωτική πράξη πριν την εμφάνιση της περιόδου. Όχι πριν την συμπλήρωση κάποιας ηλικία όπως εμμέσως αναφέρεις.
Νοπ. Ο μεσος ανθρωπος ζουσε περιπου μεχρι τα 60 συνηθως.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
...που δεν εχει τις δικες σου ,μεσαιωνικες αντιληψεις και την παιδεία να πλακωνει στο ξυλο οποιον δεν γουσταρει...
Περιμένω να μας περιγράψεις τι "μη μεσαιωνικό" θα έκανες εσύ για να προστατέψεις την υποθετική 15χρονη κόρη σου σε περίπτωση που τη γυρόφερνε για να την κουτουπώσει ένας 28χρονος!
Ααα ναι, ξέρω...απολύτως τίποτα!
Άλλωστε όταν γίνει το κακό η "άτιμη κοινωνία" θα φταίει, της οποίας ως γνωστόν εσύ κι οι ομοϊδεάτες σου δεν είστε μέλη αλλά "περαστικοί" που είδατε φως και μπήκατε!:rolleyes:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.
Νοπ. Ο μεσος ανθρωπος ζουσε περιπου μεχρι τα 60 συνηθως.
Τα στοιχεία της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας μας δίνουν να καταλάβουμε ότι τα 30 ήταν ο μέσος όρος ζωής. Όπως και στην Κίνα τα 32 ήταν μέχρι να τα ανεβάσει στα 65 ο Μάο Τσετούνγκ.

Οι άνθρωποι τότε άλλωστε δεν πέθαιναν από τα γερατειά αλλά από ασθένειες ( που ήταν πολλές ) και από πείνα.

Αλλά μην επεκταθούμε σε αυτά.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα στοιχεία της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας μας δίνουν να καταλάβουμε ότι τα 30 ήταν ο μέσος όρος ζωής. Όπως και στην Κίνα τα 32 ήταν μέχρι να τα ανεβάσει στα 65 ο Μάο Τσετούνγκ.

Οι άνθρωποι τότε άλλωστε δεν πέθαιναν από τα γερατειά αλλά από ασθένειες ( που ήταν πολλές ) και από πείνα.

Αλλά μην επεκταθούμε σε αυτά.
Στο μέσο όρο συμπεριλαμβάνονται τα άπειρα νεογέννητα που πέθαιναν. Γι' αυτό τους ιστορικούς πρέπει να τους ακούμε με ρέγουλα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.
Στο μέσο όρο συμπεριλαμβάνονται τα άπειρα νεογέννητα που πέθαιναν. Γι' αυτό τους ιστορικούς πρέπει να τους ακούμε με ρέγουλα.
Λογικό. Αλλά ο κόσμος γενικά πέθαινε νωρίς. Δεν ήξερες αν θα την βγάλεις την βδομάδα τότε. Τα αρχεία μας λένε ότι στην Οθωμανοκρατούμενη Θεσσαλονίκη κάθε 2-3 χρόνια είχαμε επιδημία πανούκλας από τα πλοία που έρχονταν.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Περιμένω να μας περιγράψεις τι "μη μεσαιωνικό" θα έκανες εσύ για να προστατέψεις την υποθετική 15χρονη κόρη σου σε περίπτωση που τη γυρόφερνε για να την κουτουπώσει ένας 28χρονος!
Ααα ναι, ξέρω...απολύτως τίποτα!
Άλλωστε όταν γίνει το κακό η "άτιμη κοινωνία" θα φταίει, της οποίας ως γνωστόν εσύ κι οι ομοϊδεάτες σου δεν είστε μέλη αλλά "περαστικοί" που είδατε φως και μπήκατε!:rolleyes:
Καλά άντε κλείνεις το παιδεραστή μέσα και ποιος σου λέει εσένα ότι στα 17 της δεν θα βρει αντίστοιχο από αντίδραση ή δεν θα φύγει στα 18 της με τον πενηντάρη; δεν ξέρεις και κάθε γονιός πως σκέφτεται ούτε είναι τόσο εύκολο να είσαι γονιός λέω εγώ για να τους στήνουμε στον τοίχο έτσι και απλά . Το σωστό το ξέρουμε , αλλά κάπου καταλαβαίνεις και τους γονείς γιατί μπορεί να μην αντέδρασαν ας πούμε , όχι οι συγκεκριμένοι γενικά .

Και εγώ δεν ξέρω αν η έλξη του εφήβου είναι παθολογική, είτε αγοριού είτε κοριτσιού , άλλωστε έφηβος είναι θεωρητικά πιο παρορμητικός, με μεγαλύτερη λίμπιντο, μπορεί να κολακεύεται και από την έλξη του μεγαλύτερου , δεν ξέρω αν προκύπτει ντε και καλά από κάποιο ψυχολογικό κενό , μετά είναι το θέμα πως το διαχειρίζονται , γιατί πάνε και παντρεύονται , πως δεσμεύονται σε μικρές ηλικίες τόσο σοβαρά , και εκεί πέρα μπορεί να τα ρίξεις στους γονείς ή και στην νοοτροπία της κοινωνίας γενικά .
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Μ'αρέσει που εδώ ο ένας μιλάει για τους γονείς της Καρολάιν και ο άλλος για τους Κινέζους.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κυκλοφορούν βίντεο με τον δράστη να ταΐζει γατάκια στην φυλακή και οι δημοσιογράφοι αντί να αναρωτιούνται πως βγήκαν τα βίντεο δημοσιότητα σχολίαζαν ότι είναι αδύνατον να έχει τόσο καρδιά ο δράστης ώστε να ταΐζει γατάκια.

Ότι να ναι. Ένας εισαγγελέας δεν θα ασχοληθεί πως έχουν διαρρεύσει τόσα βίντεο μέσα από τις φυλακές...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τον κυνηγά ο Φουρθιώτης να του πάρει συνέντευξη που θα μεταδοθεί ζωντανά.

glyka_nera_anagnostopoulos.jpeg
λήψη.jpg
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,483 μηνύματα.

 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Έλα ρε!
Κοίτα να δεις, ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό!:rolleyes:
Πάντως αν έβλεπαν το εμπόρευμα τα πεθερικά θα πίστευαν ότι μεταφέρει ζάχαρη άχνη!:lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.

Θυμαμαι ειχα πει σε μια γνωστη μου παλαιοτερα οτι ο τύπος λογικα τη σκοτωσε επειδη του ειπε να χωρίσουν. Δεν πιστεψα ποτε οτι υπάρχει 3ο πρόσωπο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλωστε ειναι ενδεικτικο του οτι ηταν σατράπης οταν την αναγκασε να έχει εφαμοργη πάνω της που θα βλέπει που θα ειναι ανα πάσα στιγμη..... αυτοι οι ανθρωποι ειναι παρανοϊκοι. Εγω μολις το ακουγα αυτο ... γεια σας. Να μου το έλεγε κάποια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top