Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Να σε ρωτησω κατι ; στη κόρη σου θα της έλεγες να μη περπαταει πχ μόνη της μετά τις 12 τα μεσάνυχτα στην Αχαρνών και την πατησιων εφόσον μένεις Αθήνα ναι η οχι ;
Αν είναι ώριμη και μπορεί να προστατέψει τον εαυτό της δεν θα της επιβάλλω κάτι, αλλά θα ανησυχήσω πολύ. Όμως, η κοπέλα αυτή δεν είναι πρώτα απ'όλα καν στην Αχαρνών. Είναι στην ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ! Μια από τις ασφαλέστερες περιοχές όλης της Αττικής. Δηλαδή να μην βγαίνει καμία και κανένας έξω για να μην διεγείρει έναν βιαστή?
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως τα άτομα που κανουν victim blaming ας επικεντρωθούν στο να κάνουν blame αυτά τα ζώα (σαν αυτόν) που κυκλοφορούν και τους χαλάνε το όνομα.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να σε ρωτησω κατι ; στη κόρη σου θα της έλεγες να μη περπαταει πχ μόνη της μετά τις 12 τα μεσάνυχτα στην Αχαρνών και την πατησιων εφόσον μένεις Αθήνα ναι η οχι ;
τι σχέση έχει αυτό με το μήνυμα του larry? όχι ότι θα λάβω απάντηση, απλά είναι εντελώς άσχετα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Βρε καλε μου αφου τα εσβησες τα σχολια σου πως να τα δουμε? Εκεινο το συγκεκριμενο μαλιστα με τον συγκεκριμενο υπαινιγμο.
Επειδη εγραψα χαριν αστεισμου κατι, πρεπει να υποστω και τις συνεπειες.
Και παλι σου ειπα εληξε, δεν το εγραψα τοτε γιατι ειχε σβηστει το σχολιο οπως και άλλα σχολια μαζι.
Σου ειπα οτι με πειραξε τοτε γιατι οταν εγραψα το αστειο, κι εσυ οταν κανεις αστεια ας πουμε στη ζωη σου, σου καθεται καλα να δεχεσαι απειλες?
Μου καθισε καπως εκεινη η απαντηση και ναι με πειραξε.
Γιατι και σε αλλα ατομα ειπαμε και ειπαν αστεια, κανεις δεν σχολιασε οπως σχολιασες εσυ. Για εκεινο.
Ε και ηταν ενα αστειο.
Απο το τι θα παθω κι αν το παθω ειναι μια αποσταση που μεσολαβουν πολλά.
Γιαυτο εκανα την υπενθυμιση οχι για να μου πεις συγνωμη και μ@λ@κιες, σου ειπα εληξε. Εκανα υπενθυμιση για να εχουμε μια επιγνωση στοιχειωδης οτι οσα γραφουμε μπορουν να πειραξουν αρνητικα τους αλλους.
Αν το εχουμε ετσι αυτο?
Αν δεν το εχουμε δεν ειπα να σας το κολλησω με το ζορι.
Αραξτε χαλαρωστε η ζωη ειναι ωραια, χαμογελαστε.
Και καμια φορα παρεξηγουνται σχολια οπως ο γραπτος λογος μπορει να γινει ευκολα παρεξηγησιμος ετσι?
Παρεξηγησες το αστειο μου το τραβηξες τερμα αλλου.
Και παλι εληξε.
Και να χαμογελαμε👍😊
Καλη συνεχεια!

Να χαμογελάμε ναι αλλά ανακατεύεις πολυ τα πραγματα και θα δημιουργήσουν παρεξξγησεις από το πουθενα αυτό θες και το κάνεις η σου βγαινει αυθόρμητα ;

Να μας πει ο @Scandal εφόσον σβήστηκαν τα μηνυματα λοιπόν αν έχω γράψει εγώ τέτοιο μήνυμα... Επειδή κάποιοι το έχουν επάγγελμα να παρερμηνευουν λεγόμενα με σκοπό να θίξουν τον άλλον δεν σημαίνει ότι είναι και αλήθεια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν είναι ώριμη και μπορεί να προστατέψει τον εαυτό της δεν θα της επιβάλλω κάτι, αλλά θα ανησυχήσω πολύ. Όμως, η κοπέλα αυτή δεν είναι πρώτα απ'όλα καν στην Αχαρνών. Είναι στην ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ! Μια από τις ασφαλέστερες περιοχές όλης της Αττικής. Δηλαδή να μην βγαίνει καμία και κανένας έξω για να μην διεγείρει έναν βιαστή?

Άλλο ρώτησα.... Μη βιάζεστε να κολλήσετε ταμπελα σε κάποιον. Και για την αρνητρια του σελφ τεστ είπαν τα εξ αμάξης αλλά δικαιώθηκε... Την αθώωσε το δικαστήριο. Πάμε παλι λοιπόν.... Θα έλεγες στη κόρη σου να κυκλοφορεί αργά τη νυχτα μόνη της ;;; φαντάζομαι όχι κ αν το έλεγες θα ανησθχουσες.... Όπως έγραψες... Γιατί θα ανησθχουσες μπορείς να μου πεις ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμ, όχι, προφανώς και το δεύτερο δεν είναι shaming, είναι αυτό που αντανακλούν τα γραφόμενα κάποιου, δε θίχτηκε κανένα πρόσωπο, όπως πχ θίγεται το θύμα. Και να σου πω κάτι, αντί να κλαίγεστε για τον αντίλογο, αναλάβετε την ευθύνη όσων λέτε.
Οχι, δεν λέμε Κλεάνθη. Δεν έχω γράψει πουθενά ότι φταίει το θύμα που βιάστηκε. Και ναι, το να λες κάποιον βόθρο είναι προσβλητικό και προσπάθεια να τον κάνεις να ντραπει γι αυτό που λέει, άσχετα πως το δικαιολογείς εσύ με τα κολπάκια σου που τόσο καλά ξέρεις να κάνεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να χαμογελάμε ναι αλλά ανακατεύεις πολυ τα πραγματα και θα δημιουργήσουν παρεξξγησεις από το πουθενα αυτό θες και το κάνεις η σου βγαινει αυθόρμητα ;

Να μας πει ο @Scandal εφόσον σβήστηκαν τα μηνυματα λοιπόν αν έχω γράψει εγώ τέτοιο μήνυμα... Επειδή κάποιοι το έχουν επάγγελμα να παρερμηνευουν λεγόμενα με σκοπό να θίξουν τον άλλον δεν σημαίνει ότι είναι και αλήθεια.
Ε τωρα αφου το εγραψες για ενα σχολιο μου που εκανα στο θρεντ σου.
Και παλι δεν ανακατεψα κατι, εξεφρασα μονο οτι με πειραξε οταν το εγραψες, ειναι κακο αυτο?
Και εσυ εχεις σχολιασει διαφορα. Δεν αναφερθηκα εν γενει στα σχολια σου, αλλου ειχα συμφωνησει σε αλλο θρεντ με τους δημοσιους υπαλληλους για παραδειγμα εκει ειχα συμφωνησει σε οτι εγραψες.
Και παλι δεν εχω κατι μαζι σου στο ξαναλεω.
Εξεφρασα μονο ότι εκεινο το σχολιο οπως ειχε γινει μου ειχε κατσει ασχημα.
Αυτο ειναι ολο.
Ενοχλει να λεμε τι μας πειραζει?
Αυτο και εληξε στο ξαναλεω και δεν εχω τιποτα ουτε με ενοχλησε κατι αλλο απο την πλευρα σου.
Ε δεν το ξαναγραφω αλλη φορα. Το ειπα εχει ληξει παμε παρακατω μην κολλας.
Πες ηταν λαθος ρε γμτ η παραγγελια και σου εφεραν λαθος καφε. Δεν ξαναπαντω. Ευχαριστω.
Το ξεκαθαρισα νομιζω.
Παρακατω φυγαμε και εχει ωραιο καιρο!
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Γιατί θα ανησθχουσες μπορείς να μου πεις ;
Επειδή θες να ακούσεις την δικαιολογία είτε αγόρι είτε κορίτσι το βράδυ θα φοβόμουν για οποιονδήποτε αν δεν ήμουν σίγουρος πως θα είναι εντάξει, ειδικά σε μικρότερη ηλικία. Δεν υπάρχει ξέρεις μόνο ο βιασμός το βράδυ. Υπάρχει και μεγαλη εγκληματικότητα. Από ληστείες μέχρι και δολοφονίες για 5 ψωροευρω. Τί συμπέρασμα θέλεις να βγάλεις?

Να ξέρεις, τώρα με βγάζεις και off topic
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@hack3r Αν αυτά που γράφετε σας κάνουν να ντρέπεστε, λυπάμαι αλλά είναι δικό σας θέμα. Σας καταλαβαίνω όμως, κι εγώ αν έγραφα τέτοια πράγματα θα ντρεπόμουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Επειδή θες να ακούσεις την δικαιολογία είτε αγόρι είτε κορίτσι το βράδυ θα φοβόμουν για οποιονδήποτε αν δεν ήμουν σίγουρος πως θα είναι εντάξει, ειδικά σε μικρότερη ηλικία. Δεν υπάρχει ξέρεις μόνο ο βιασμός το βράδυ. Υπάρχει και μεγαλη εγκληματικότητα. Από ληστείες μέχρι και δολοφονίες για 5 ψωροευρω. Τί συμπέρασμα θέλεις να βγάλεις?

Να ξέρεις, τώρα με βγάζεις και off topic

Ωραία... Εσυ λοιπόν που θα δώσεις μια τέτοια συμβουλή στον γιο η την κόρη σου να προσεχει που κυκλοφορεί είσαι τυπος που ξεπλένει βιαστές και εγκληματίες ;;;; αυτό είχα γράψει τότε εγώ προσωπικα κ ξεκίνησαν οι γνωστοί τις γνωστές εξυπνάδες.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είχες πει αυτό @Devil είχες πει πως τα θύματα φέρουν ευθύνη επειδή υπέθεσες πως "δεν πρόσεχαν" και πήγαιναν γυρεύοντας με το να κυκλοφορούν νύχτα πχ. Είναι άλλο να προσέχεις και άλλο η ευθύνη για το βιασμό.
Το να κυκλοφορείς νύχτα δε δικαιολογεί το βιαστή.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Ε τωρα αφου το εγραψες για ενα σχολιο μου που εκανα στο θρεντ σου.
Και παλι δεν ανακατεψα κατι, εξεφρασα μονο οτι με πειραξε οταν το εγραψες, ειναι κακο αυτο?
Και εσυ εχεις σχολιασει διαφορα. Δεν αναφερθηκα εν γενει στα σχολια σου, αλλου ειχα συμφωνησει σε αλλο θρεντ με τους δημοσιους υπαλληλους για παραδειγμα εκει ειχα συμφωνησει σε οτι εγραψες.
Και παλι δεν εχω κατι μαζι σου στο ξαναλεω.
Εξεφρασα μονο ότι εκεινο το σχολιο οπως ειχε γινει μου ειχε κατσει ασχημα.
Αυτο ειναι ολο.
Ενοχλει να λεμε τι μας πειραζει?
Αυτο και εληξε στο ξαναλεω και δεν εχω τιποτα ουτε με ενοχλησε κατι αλλο απο την πλευρα σου.
Ε δεν το ξαναγραφω αλλη φορα. Το ειπα εχει ληξει παμε παρακατω μην κολλας.
Πες ηταν λαθος ρε γμτ η παραγγελια και σου εφεραν λαθος καφε. Δεν ξαναπαντω. Ευχαριστω.
Το ξεκαθαρισα νομιζω.
Παρακατω φυγαμε και εχει ωραιο καιρο!

Κακο δεν είναι να λες τι σε πειράζει κακό είναι να λες για κάποιον κάτι χωρίς να το έχεις σκεφτεί πρωτα.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Καλά και εγώ θυμάμαι ότι την είπα σε ορισμένους, γιατί ήταν ο τρόπος τους περίεργος . Ωστόσο δεν ξεπλένουμε βιαστές αν λέμε μη πηγαίνεις από τα στενά, μη βάζεις αγνώστους σπίτι σου , πες πιο δυναμικά όχι στον παρτενέρ σου , κάνε καταγγελία όπως θα σου έλεγε και η μάνα σου που νοιάζεται για σένα . Είναι λογικό να το λέμε, παρότι δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν πηγαίναμε και εμείς από τα στενά και τα κάναμε όλα τέλεια και ο μόνος μας σκοπός είναι να ξεπλύνουμε βιαστές και να κουνήσουμε το δάχτυλο στα θύματα .

Σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο όλα έχουν τη σημασία τους. Όταν σου μιλάνε για βιασμό και η πρώτη σου σκέψη είναι γιατί ήταν μόνη / γιατί βρέθηκε μαζί του / γιατί φορούσε προκλητικά ρούχα / γιατί δεν το ανέφερε (ειδκά το τελευταίο δείχνει αν όχι δόλο παντελή άγνοια της κατάστασης) κι όχι στον εγκληματία και στην εξάλειψη του φαινομένου έχουμε σοβαρό πρόβλημα.

Τελικά ο Γρηγορόπουλος μάθαμε τι δουλειά είχε μόνος του βραδιάτικα στα εξάρχεια;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κακο δεν είναι να λες τι σε πειράζει κακό είναι να λες για κάποιον κάτι χωρίς να το έχεις σκεφτεί πρωτα.
Βρε καλε μου βρε χρυσε μου ηταν ενα αστειο και μονο σαν αυτα που λεμε αυθορμητα σε μια παρεα.
Αν καποιοι προσβληθηκαν στο ειχα γραψει το αναιρεσα κιολας γιατι η σημασια που δοθηκε δεν ηταν αυτη που προσδωσα εγω οταν το εγραψα.
Γιαυτο ειπα οτι ο γραπτος ο λογος εμπεριεχει παρεξηγησεις.
Απλα να μην αντιδρουμε εντελως ακραια.
Και παλι δεν εγινε κατι και παλι σου λεω δεν ηταν η εννοια αυτη που το πηγατε εκει που το πηγατε τελωσπαντων.
Και για καποιον δεν λεω αοριστα, δεν το εχω κανει μεχρι τωρα στη ζωη μου, μιλησα και μιλω για σ υ γ κ ε κ ρ ι μ ε ν α πραγματα και μονο. Και πιστεψε με παντα μα παντα σκεφτομαι και τον αντικτυπο των οσων γραφω προσπαθω να μην προσβαλλω αλλους μεσα στα πλαισια ενος αμοιβαιου σεβασμου.
Ετσι λειτουργω. Αυτη ειναι η αρχη μου.
Ε με πειραξε δε δεχομαι οτι προκαλεσα τη στιγμη που η προθεση μου δεν ηταν τετοια ετσι? Ηταν ενα αυθορμητο αστειο για να γελασουμε και μονο εκει. Αυτο.
Μπαπ και εκλεισε και η πορτα και ολα καλα ολα ωραια.
Μην επιμενεις σου ειπα εληξε, σου ειπα με πειραξε γιατι η προθεση μου δεν ηταν να προκαλεσω κανεναν. Και λυπαμαι που το εκλαβατε ως τετοιο.
Καλη συνεχεια και να περνας υπεροχα!!👍😊
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως επειδή τέθηκε το ερώτημα τι θα πει κάποια στην κόρη της να κυκλοφορεί βράδυ μόνη της σε μια συγκεκριμένη περιοχή ελπίζω αν ποτέ κάνω κόρη η κοινωνία να είναι τέτοια ώστε να μην χρειάζεται να πώ τίποτα.
Όσο ουτοπικό και αν φαντάζει σε ορισμένους εγώ αυτο θέλω να πιστέψω και αυτό θα προσπαθήσω να πετύχω.
Για την ιστορία δεν είναι τυχαίο πως ρωτούσαν κοπέλες τι θα έκανες αν εξαφανιζόταν ο ανδρικός πληθυσμός για μια μέρα απο την γη; Και η συντριπτική πλειοψηφία απάντησε πως θα έβγαινε βράδυ να περπατήσει.
disclaimer: αναφερόμαστε σε περιπτώσεις ανδρών και ΟΧΙ σε όλους τους άνδρες.
Υπάρχουν άνδρες διαμάντια μεταξύ αυτών ορισμένοι είναι κι εδώ στο φόρουμ.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγγνώμη, σας έχασα επειδή γράψατε πολλά. Κατηγόρησε όντως κάποιος τα θύματα βιασμού; Αν ναι, ασχολίαστο. Θα περίμενε κανείς ότι, όσοι έχουν τέτοιες απόψεις πλέον, θα ντρέπονταν να τις εκφράσουν δημόσια.

Παρόλα αυτά προσοχή χρειάζεται παιδιά σε 2-3 βασικά πράγματα. Εμένα π.χ. πήγαν να με ληστέψουν σε μια κακόφημη περιοχή της Θεσσαλονίκης επειδή περπατούσα μόνος βραδυνές ώρες. Κάποια τέτοια πράγματα δηλαδή θέλει σίγουρα προσοχή. Αλλά μέχρι εκεί, είναι αδιανόητο να κατηγορήσεις μια γυναίκα επειδή φορούσε ο,τι γουσταρε.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Ωραία... Εσυ λοιπόν που θα δώσεις μια τέτοια συμβουλή στον γιο η την κόρη σου να προσεχει που κυκλοφορεί είσαι τυπος που ξεπλένει βιαστές και εγκληματίες ;;;; αυτό είχα γράψει τότε εγώ προσωπικα κ ξεκίνησαν οι γνωστοί τις γνωστές εξυπνάδες.
Δεν ξέρω τί είχες πει εσύ και δεν θα εμπλακώ σε θέματα τρίτων. Αλλά το να πεις να προσεχει ο άλλος είναι αυτονόητο. Αλλά δεν μπορείς να πεις στον άλλον να μην βγει μετά τις 11 επειδή υπάρχει εγκληματικότητα. Μάντεψε, εγκληματικότητα υπάρχει και το πρωί. Μήπως να μην βγαίνει κανένας έξω ποτέ όπως στο λοκντάουν του Μαρτίου 2020;
Σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο όλα έχουν τη σημασία τους. Όταν σου μιλάνε για βιασμό και η πρώτη σου σκέψη ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να είναι γιατί ήταν μόνη / γιατί βρέθηκε μαζί του / γιατί φορούσε προκλητικά ρούχα / γιατί δεν το ανέφερε (ειδκά το τελευταίο δείχνει αν όχι δόλο παντελή άγνοια της κατάστασης) κι όχι στον εγκληματία και στην εξάλειψη του φαινομένου έχουμε σοβαρό πρόβλημα.
Εγω θα το πώ κι ας ακρωτηριαστούν τα δάχτυλα μου: Ο μόνος υπαίτιος ενός βιασμού είναι ο ΒΙΑΣΤΗΣ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω τί είχες πει εσύ και δεν θα εμπλακώ σε θέματα τρίτων. Αλλά το να πεις να προσεχει ο άλλος είναι αυτονόητο. Αλλά δεν μπορείς να πεις στον άλλον να μην βγει μετά τις 11 επειδή υπάρχει εγκληματικότητα. Μάντεψε, εγκληματικότητα υπάρχει και το πρωί. Μήπως να μην βγαίνει κανένας έξω ποτέ όπως στο λοκντάουν του Μαρτίου 2020;

Εγω θα το πώ κι ας ακρωτηριαστούν τα δάχτυλα μου: Ο μόνος υπαίτιος ενός βιασμού είναι ο ΒΙΑΣΤΗΣ

OFF TOPIC
απλά προσπάθησε να κάνει ενα point.
προφανώς το είπε ειρωνικά.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
απλά προσπάθησε να κάνει ενα point.
προφανώς το είπε ειρωνικά.
Απλά γιατί θα παρεξηγηθεί από πολλούς μετά το έγραψα έτσι γιατί μετά θα πεί καποιος πως τα εννοεί. Αλλά όντως χωρίς καθαρό μυαλό δεν πιάνω εύκολα την ειρωνεία με το σοβαρό, μιας και εδώ κάποιοι όντως τους δικαιολόγησαν:sick::sick:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Βρε καλε μου βρε χρυσε μου ηταν ενα αστειο και μονο σαν αυτα που λεμε αυθορμητα σε μια παρεα.
Αν καποιοι προσβληθηκαν στο ειχα γραψει το αναιρεσα κιολας γιατι η σημασια που δοθηκε δεν ηταν αυτη που προσδωσα εγω οταν το εγραψα.
Γιαυτο ειπα οτι ο γραπτος ο λογος εμπεριεχει παρεξηγησεις.
Απλα να μην αντιδρουμε εντελως ακραια.
Και παλι δεν εγινε κατι και παλι σου λεω δεν ηταν η εννοια αυτη που το πηγατε εκει που το πηγατε τελωσπαντων.
Και για καποιον δεν λεω αοριστα, δεν το εχω κανει μεχρι τωρα στη ζωη μου, μιλησα και μιλω για σ υ γ κ ε κ ρ ι μ ε ν α πραγματα και μονο. Και πιστεψε με παντα μα παντα σκεφτομαι και τον αντικτυπο των οσων γραφω προσπαθω να μην προσβαλλω αλλους μεσα στα πλαισια ενος αμοιβαιου σεβασμου.
Ετσι λειτουργω. Αυτη ειναι η αρχη μου.
Ε με πειραξε δε δεχομαι οτι προκαλεσα τη στιγμη που η προθεση μου δεν ηταν τετοια ετσι? Ηταν ενα αυθορμητο αστειο για να γελασουμε και μονο εκει. Αυτο.
Μπαπ και εκλεισε και η πορτα και ολα καλα ολα ωραια.
Μην επιμενεις σου ειπα εληξε, σου ειπα με πειραξε γιατι η προθεση μου δεν ηταν να προκαλεσω κανεναν. Και λυπαμαι που το εκλαβατε ως τετοιο.
Καλη συνεχεια και να περνας υπεροχα!!👍😊

Δεν καταλαβαίνεις τι σου γράφω και παει παλι άλλου η δουλειά!!! Το αστείο δεν με πειραξε... Εκανα κ εγώ αρκετά τέτοια όταν ήμουν παλια... Αλλά δεν τα έκανα σε άτομα που θα παρεξηγουσαν μετά όπως εσυ. Εσυ παρεξηγεις και είμαι σίγουρος για αυτό.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α, και κάτι άλλο: Το να κατηγορήσεις θύμα βιασμού είναι πρωτίστως θέμα μισανθρωπιάς και όχι σεξισμού. Το θύμα σε τέτοιες περιπτώσεις πάνω από όλα χρειάζεται άμεση ψυχολογική υποστήριξη και προφανώς, όχι κάποιον να το δείξει με τι δάχτυλο!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top