Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Προσωπικά, αν δεν μένω μόνος στην κορυφή του Ψηλορίτη ή στο κέντρο της Αλάσκας, μου είναι αδύνατον να φανταστώ τον εαυτό μου συναισθηματικά μόνο. Ακομη κι εκεί δύσκολα θα τον φανταζόμουνα. Πάντα ένοιωθα πολύ κοντά στους ανθρώπους και στα προβλήματα τους, ακομη και άν δεν τους ήξερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε μιλαμε συναισθηματικά μονο απο καθε ειδους σχεση, αλλά από την ερωτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Αναφορικά στο θέμα της συζήτησης, η επιλογή ειναι ρητορική, αγάπη ή χρήμα, αφού το πλαίσιο της επιλογής:
αν είναι απολυτο, είναι αδύνατο να συμβεί,
αν δεν είναι απόλυτο, δεν έχει καθοριστεί με ακρίβεια (δηλαδή πόση αγάπη απέναντι σε πόσο χρήμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειναι σαφες ομως οτι δεν εννοοουμε ουτε απωλεια καθε ειδους συναισθηματικης συνδεσης, ουτε αγαπη άλλη απο την ερωτική/του συντροφου. Επομενως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eiffel

Νεοφερμένος

Ο eiffel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
τα συναισθηματα ειναι εφημερα οπως και τα λεφτα... παντως ειμαι της αποψης follow your heart
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
και το αντιστοιχο κενο, οταν εχεις πολλες ανεσεις, αλλά δεν συνδεεσαι με κανεναν και ουσιαστικά περνας τα χρονια συναισθηματικα μονος/η




Άσε μωρε. Άμα έχεις τα λεφτά, δεν σε αφήνουν οι άλλοι να μονάσεις :P


τα συναισθηματα ειναι εφημερα οπως και τα λεφτα... παντως ειμαι της αποψης follow your heart


...Γιατί και η ζωή είναι εφήμερη. :P


Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι το ερώτημα τίθεται σε κάποιον αποκλειστικά, δηλαδή ότι η το ένα θα έχει η το άλλο,


...Ε τότε αυτές παντρεύονται τον Μρ Σωστό, και ο φτωχός πλήν άτυχος νέος γράφει τον "Έρωτα στα χρόνια της χολέρας".
Win-win, που λέει και ο Παπανδρέου. :P



(*) Τι επάγγελμα είχε στο βιβλίο? Έχουν περάσει τουλάχιστον εκατό χρόνια μοναξιάς από τότε που το διάβασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
αν και δεν τα εχετε στις επιλογες,θα επαιρνα ευτυχια και υγεια ..τα αλλα ακολουθουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roza6658

Νεοφερμένος

Η roza6658 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
κοιτα.... αν επρεπε να επιλέξω αναμεσα σ αυτους τους δυο σε καμια περιπτωση δεν θα κοιτούσα αν ειναι πτωχός η πλούσιος!
απλα θα κοιτούσα με ποιον περναω καλύτερα!
γιατι καποιες φορες υπάρχουν κ εξαιρέσεις....
μπορει ο πλούσιος να μου παρειχε βιλες, πλούτη κ ολα τα σχετικα αλλα να ηταν ξενέρωτος, κ ο πτωχός να με εκανε να περναω υπέροχα μαζι του και να ξεχναω τα παντα οταν ειμαι μαζι του. Η..... και το αντιθετο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
όταν γνώρησα τον αρραβωνιαστικό μου είχε μία δουλειά με αρκετά χαμηλό μησθό αλλά τον αγαπούσα σαν τρελή και τν θαύμαζα πάρα πολύ γιατί είναι υπέροχο παιδί.Απο τότε έχει περάσει όχι πολύ καιρός και κατάφερε να φτιάξει μία επιχείρηση δικιά του και βγάζει αρκετά και έχει οικονομιική 'ανεση.Αυτό που θέλω να πω είναι οτι δε μετράνε μόνο τα λεφτά που έχει ο αλλός αλλά αν σ'αγαπάει πραγματικά και να σ'έχει σαν πριγκίπισσα και ας μην έχει πολλά λεφτά.Αυτά έρχονται και φεύγουν ειναι ανθρώπινο δημιούργημα,αυτό που μένει είναι είναι η αγάπη.Φυσικά πρέπει ο άλλος να προσπαθεί πάντα για το καλύτερο και να μην είναι τεμπέλης......Καλό θα ήταν να μην σκεφτόμαστε ότι ο άλλος δεν αξίζει επειδή δεν έχει χρήματα.Το χρήμα δεν φέρνει την ευτυχία,το ξέρω ακούγεται κλισέ αλλά μπορεί κάποιος να φανταστεί να ζεί μέσα στη χλιδή αλλά να μην έχει την αγάπη,τη κατανόηση ,τη φροντίδα,τη συμπαράσταση του/της συντρόφου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Μπραβο και σε μια κοπελα που Τα ειπε απλα τελεια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Για να μαι ειλικρινης...

Στην θελω ερωτα.... Εεεεεε, και αγαπη.... Αλλα και λιγο χρημα??? Η αληθεια ειναι πως τα θελω ΟΛΑ!!!


Παντως πραγματικα πιστευω τα χρειαζομαστε και τα 3... Οχι σε υπερβολικο βαθμο... Γιατι τοτε χανουμε και την ουσια τους, αλλα και τον εαυτο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτά έρχονται και φεύγουν ειναι ανθρώπινο δημιούργημα,αυτό που μένει είναι είναι η αγάπη.
σωστα,,αν ταιριαζουν και αγαπιουνται πραγματικα δυο ανθρωποι,μπορουν να δημιουργησουν και τα λεφτα και τις περιουσιες..

ενω αμα εχεις τα λεφτα,,δεν μπορεις να δημιουργησεις με αυτα αγαπη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ακριβώς το αντίθετο

άμα έχεις λεφτά σε αγαπάνε όλοι

αμα δεν έχεις , όλοι σου γυρίζουν την πλάτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
άμα έχεις λεφτά σε αγαπάνε όλοι

αμα δεν έχεις , όλοι σου γυρίζουν την πλάτη


ελπιζω να το λες ειρωνικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Λοιπον ετσι τραβηγμενα που εχει τεθει το θεμα ειναι λογικο να επιλεξεις τον φτωχο πλην τιμιο νεο.
Γιατι πρεπει ο μεν να ειναι ομορφος και ο δε ασχημος δεν καταλαβαινω πολυ στερεοτυπο το βρισκω αλλα οκ.
Στο θεμα τωρα θα ειναι τραγικο ενας ανθρωπος να επιλεγει συντροφο με βαση το εισοδημα τραγικο οπως τραγικο θεωρω να διαλεγεις ανθρωπο με στανταρ την ενφανιση το ιδιο δειχνει για μενα εναν ανθρωπο που απλα δεν αισθανεται και δεν αγαπα . Αγαπας για χιλιαδες λογους και μιλω για αγαπη γιατι το θεμα μιλα για γαμο.
Οταν αγαπας λοιπον δεν μπορεις να βλεπεις το αλλον ασχημο απλα δεν γινεται τον βλεπεις και τον θαυμαζεις καμαρωνεις για κεινον εισαι περηφανη που ειναι διπλα σου οποτε και εναν ασχημο χονδρο φαλακρο και δεν ξερω και εγω τι αλλο ενφανισιακα μπορει να εχει μπορεις να τον λατρεψεις γιατι προφανως σου δινει καποια πραγματα , σε καλυπτει τοσο καλα που απλα δεν βλεπεις αυτα που βλεπει ο καθρεφτης.
Οπως και τον φτωχο πλην ομορφο μπορεις αν τον αγαπας να τον επιλεξεις αλλα πρεπει να εισαι ετοιμη να παλεψεις γιατι τα πραγματα δεν ειναι ευκολα ειδικα σημερα και ως γνωστον η αγαπη δεν τρωγεται
αν εχεις τα κοτσια λοιπον προχωρας απλα αλλο η θεωρια και αλλο η ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ακομα και ομορφος να ηταν ο πολυ πλουσιος και καλο παιδι, αν δε μου εκανε το κλικ και μου το εκανε το φτωχοπαιδο σε στυλ παπαμιχαηλ(:P), θα προτιμουσα αυτον που μου κανει το κλικ.
δε θελω ουτε αμαξια ουτε λεφτα, ουτε αυτοκινητα ουτε βιλες για να μαι ευτυχισμενη. θελω αυτος που εχω διπλα μου οταν με παιρνει αγκαλιτσα και μου δινει ενα φιλι να με κανει να πεταω στα συννεφα και ετσι θα διασκεδαζω χιλιες φορες καλυτερα.

για μια ομορφη, ρομαντικη βραδυα, οι δυο μας στην παραλια με αναμμενη φωτιτσα και αγκαλιτσα να κοιταζουμε το φεγγαρι και τη θαλασσα δε νομιζω οτι χρειαζονται λεφτα. και αυτο το σκηνικο το προτιμω απο οποιαδηποτε βιλα με πισινα κλπ.

συγχωρεστε με για το μελο αλλα τι να κανω, ετσι αισθανομαι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να μπορουσα να σου βαλω,,,1000 θετικες ψηφους μαζι...

καλα δεν ξερεις ποσο σε συμπαθω με αυτα που εγραψες απο πανω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top