Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δέν ξέρω. Για πόσο θα συνεχίσει και που θα καταλήξει.

Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Τι σκέφτεσαι να κάνεις; Σκοπεύεις να μετοικήσεις κοντά της; Σκοπεύει να έρθει εκείνη εδώ; Θεωρώ οτι και τα δύο είναι δύσκολα. Σκέψου το καλά. Αν δε σκοπεύεις να κάνετε κάτι από τα δύο σκέψου μήπως είναι χάσιμο χρόνου και λυπάμαι που γίνομαι πεζή.

Τι είναι αυτό που έχεις και θεωρείς οτι οι Ελληνίδες δε σε θέλουν; Αν στο έχουν πει 10 - 20 - 100 γυναίκες δε σημαίνει οτι δεν υπάρχει κάποια εκεί έξω που να σε θέλει και να σε αγαπήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής έχουμε περάσει περισσότερεες στιγμές Online παρά "πραγματικές". Αλλά στην καρδιά όλα επιτρέπονται.
Δέν ξέρω. Για πόσο θα συνεχίσει και που θα καταλήξει.
Μόνο εσύ και η αγαπημένη σου γνωρίζετε μέχρι πού μπορείτε να φτάσετε για να κρατήσετε αυτή την αγάπη ζωντανή.
Καμία σχέση δεν είναι εύκολη και καμία δεν συνοδεύεται από εγγυήσεις για την κατάληξή της, πόσο μάλλον η δική σας.
Οι σχέσεις που δοκιμάζει η απόσταση, αν τα καταφέρουν, έχουν πολύ ισχυρά θεμέλια και ένα εξαιρετικά ρομαντικό παρελθόν να διηγηθούν... Κάτι ξέρω κι εγώ από απόσταση... :inlove:
Tο ανέφικτο είναι μονάχα αυτό που δεν έγινε ακόμη...Στο χέρι σας είναι να το κάνετε εφικτό.

Γνωρίζω ένα ζευγάρι που τώρα ζει μαζί με τα δύο του παιδιά στην Αυστραλία. Η γνωριμία έγινε στο διαδίκτυο. Εκείνος στη Θεσσαλονίκη, εκείνη στη μακρινή Αυστραλία. Πρόσφατα που τους συνάντησα online ήταν τρισευτυχισμένοι μετά από 10 χρόνια γάμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis31

Νεοφερμένος

Ο thanasis31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Τι σκέφτεσαι να κάνεις; Σκοπεύεις να μετοικήσεις κοντά της; Σκοπεύει να έρθει εκείνη εδώ; Θεωρώ οτι και τα δύο είναι δύσκολα. Σκέψου το καλά. Αν δε σκοπεύεις να κάνετε κάτι από τα δύο σκέψου μήπως είναι χάσιμο χρόνου και λυπάμαι που γίνομαι πεζή.

Τι είναι αυτό που έχεις και θεωρείς οτι οι Ελληνίδες δε σε θέλουν; Αν στο έχουν πει 10 - 20 - 100 γυναίκες δε σημαίνει οτι δεν υπάρχει κάποια εκεί έξω που να σε θέλει και να σε αγαπήσει.

Σκέφτεσαι με την λογική αλλά όχι πεζά. Αυτή δέν μπορεί να έρθει και να δουλέψει εδώ (με μισθό πέινας σε σχέση με τη χώρα της) και εγώ είναι εξαιρετικά δύσκολο να πάω εκεί. Χάσιμο χρόνου; απο το να κάθομαι μόνος και να μην ενδιαφέρω/ με ενδιαφέρει καμμια άλλη; απο τη στιγμή που και οι δυό μας δέν έχουμε κάτι άλλο... το δέσιμο είναι πολύ ισχυρό.

Έχω σταματήσει να βγάινω. Οι φίλοι άρχισαν και παντρεύονται σιγά σιγά, το ίδιο και ξαδέλφια. Με τις τόσες χυλόπιτες και τα άκυρα έχω σταματήσει να κυνηγάω. Το να πιστεύω σε ... θαύματα είναι λίγο κουτό. Αν τύχαινε κάτι θα το σκεφτόμουν και θα αξιολογούσα το πότε θα σταματήσω. Το έχουμε συζητήσει κι αυτό. :hmm:

Μόνο εσύ και η αγαπημένη σου γνωρίζετε μέχρι πού μπορείτε να φτάσετε για να κρατήσετε αυτή την αγάπη ζωντανή.
Καμία σχέση δεν είναι εύκολη και καμία δεν συνοδεύεται από εγγυήσεις για την κατάληξή της, πόσο μάλλον η δική σας.
Οι σχέσεις που δοκιμάζει η απόσταση, αν τα καταφέρουν, έχουν πολύ ισχυρά θεμέλια και ένα εξαιρετικά ρομαντικό παρελθόν να διηγηθούν... Κάτι ξέρω κι εγώ από απόσταση... :inlove:
Tο ανέφικτο είναι μονάχα αυτό που δεν έγινε ακόμη...Στο χέρι σας είναι να το κάνετε εφικτό.

Γνωρίζω ένα ζευγάρι που τώρα ζει μαζί με τα δύο του παιδιά στην Αυστραλία. Η γνωριμία έγινε στο διαδίκτυο. Εκείνος στη Θεσσαλονίκη, εκείνη στη μακρινή Αυστραλία. Πρόσφατα που τους συνάντησα online ήταν τρισευτυχισμένοι μετά από 10 χρόνια γάμου...

Σίγουρα... απλά όλα είναι αβέβαια. Αβέβαια και έθραυστα.
Παίζουν όλα ρόλο. Ίσως φταίει η γενικότερη γκαντεμιά μου. Μπλέκω σε δύσκολες καταστάσεις :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
απο τη στιγμή που και οι δυό μας δέν έχουμε κάτι άλλο... το δέσιμο είναι πολύ ισχυρό.

Συγγνώμη αν φανώ κάπως, όμως ο τρόπος που παρουσιάσεις την κατάσταση είναι πολύ φλατ. "Είμαι μόνος, κάθομαι μπροστά στον υπολογιστή και μιλάω με κάποιον άλλον άνθρωπο που είναι επίσης μόνος, ώστε να κάνουμε την μοναξιά μας ελαφρύτερη". Νομίζω πως έχεις μπει σε φαύλο κύκλο με λάθος αφετηρία.

Αν τύχαινε κάτι θα το σκεφτόμουν και θα αξιολογούσα το πότε θα σταματήσω. Το έχουμε συζητήσει κι αυτό. :hmm:

Και μόνο το γεγονός ότι σκέφτεσαι ότι αν τύχαινε κάτι εδώ θα σταματούσες την σχέση μου δείχνει ότι δεν υπάρχει το απαραίτητο πάθος κι ο έρωτας που μπορεί να κάνει την συγκεκριμένη σχέση ουσιαστική. Ημίμετρο μου φαίνεται. Αν ήσουν ερωτευμένος θα το είχες κυνηγήσει, το ίδιο κι εκείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Οι σχέσεις από απόσταση(στην δική μου ηλικία, και γενικά όμως) είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δύσκολες... Όμως όχι ακατόρθωτες. Και όσο για το αν υπάρχει έρωτας όλα γίνονται... ε δεν είναι τόσο απλό.. είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Σκέφτεσαι με την λογική αλλά όχι πεζά. Αυτή δέν μπορεί να έρθει και να δουλέψει εδώ (με μισθό πέινας σε σχέση με τη χώρα της) και εγώ είναι εξαιρετικά δύσκολο να πάω εκεί. Χάσιμο χρόνου; απο το να κάθομαι μόνος και να μην ενδιαφέρω/ με ενδιαφέρει καμμια άλλη; απο τη στιγμή που και οι δυό μας δέν έχουμε κάτι άλλο... το δέσιμο είναι πολύ ισχυρό.

Γεμίζετε λοιπόν τις μοναξιές σας. Ή έτσι νομίζετε τουλάχιστον. Γιατί στο λέω από πείρα, τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια αγκαλιά, ένα φιλί, ένα βλέμμα. Ούτε όλα τα ερωτόλογα κι οι όρκοι αγαπης του κόσμου. Δυστυχώς θα έρθει μια στιγμή (αν δεν έχει έρθει ήδη) που κι οι δυο θα κουραστείτε να κλείνετε τον υπολογιστή και να είστε στην ουσία μόνοι.

Έχω σταματήσει να βγάινω. Οι φίλοι άρχισαν και παντρεύονται σιγά σιγά, το ίδιο και ξαδέλφια. Με τις τόσες χυλόπιτες και τα άκυρα έχω σταματήσει να κυνηγάω. Το να πιστεύω σε ... θαύματα είναι λίγο κουτό. Αν τύχαινε κάτι θα το σκεφτόμουν και θα αξιολογούσα το πότε θα σταματήσω. Το έχουμε συζητήσει κι αυτό. :hmm:

Όσο άσχημος, φτωχός, σκατάς κι αν είσαι (υποθέσεις κάνω, μην παρεξηγηθείς) είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα βρεθεί μια κοπέλα για σένα. Θανάση να ξέρεις στη ζωή όλα θέλουν προσπάθεια, τίποτα δε μας χαρίζεται έτσι απλά. Για τα πάντα πρέπει να προσπαθήσεις. Βάλε αυτό το σκοπό στη ζωή σου, βρες πράγματα που σου αρέσει να κάνεις, γνώρισε νέους ανθρώπους και το ένα θα φέρει το άλλο. Μην αφήνεις τη ζωή σου να κυλάει έτσι άσκοπα, κρίμα είναι.

Το να πιστεύεις σε θαύματα είναι κουτό. Το να προσπαθήσεις να δημιουργήσεις ένα είναι ευλογία. Μην παραιτείσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Το να πιστεύεις σε θαύματα είναι κουτό. Το να προσπαθήσεις να δημιουργήσεις ένα είναι ευλογία. Μην παραιτείσαι.
Tι γλυκό και ελπιδοφόρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται;Ή μήπως γρηγορότερα αλληλοεπιθυμούνται;Οι απόψεις διίστανται.Τί λέτε;

Και τα 2:hmm:Αναλογα τον χαρακτηρα:hmm:
Στη δικη μου περιπτωση ( εχω σχεση απο αποσταση εδω και λιγο καιρο) ισχυει το δευτερο:redface:
Ειναι βεβαια αρχη ακομα!
Παντως μακροπροθεσμα,επειδη τελειωνω τη σχολη σε λιγο καιρο,εχω την ευκολια να βρω καποια δουλιτσα για να ειμαι κοντα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Όσο άσχημος, φτωχός, σκατάς κι αν είσαι είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα βρεθεί μια κοπέλα για σένα.
Τι καλή:redface:

Και τα 2:hmm:Αναλογα τον χαρακτηρα:hmm:
Στη δικη μου περιπτωση ( εχω σχεση απο αποσταση εδω και λιγο καιρο) ισχυει το δευτερο:redface:
Ειναι βεβαια αρχη ακομα!
Παντως μακροπροθεσμα,επειδη τελειωνω τη σχολη σε λιγο καιρο,εχω την ευκολια να βρω καποια δουλιτσα για να ειμαι κοντα του.

Ό,τι και να βρεις θα σε περιμένει γιατί σ'αγαπάει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όσο άσχημος, φτωχός, σκατάς κι αν είσαι είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα βρεθεί μια κοπέλα για σένα.




Μην κολλήσεις στο ότι θα κουτσαίνει και θα έχει ένα γυάλινο μάτι. Πάνω απ' όλα θα σ' αγαπά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Μην κολλήσεις στο ότι θα κουτσαίνει και θα έχει ένα γυάλινο μάτι. Πάνω απ' όλα θα σ' αγαπά!

Δηλαδή τι θες να πεις με αυτό; Οτι όσοι είναι κουτσοί και στραβοί δεν αξίζουν να αγαπηθούν;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται;Ή μήπως γρηγορότερα αλληλοεπιθυμούνται;Οι απόψεις διίστανται.Τί λέτε;
Το ποτηρι ειναι μισοαδειο 'η μισογεμάτο;εξαρταται παντα από την οπτική γωνια του καθενός....προσωπικά.. προσπαθω στη ζωή μου να το βλεπω και να το εχω το ποτηρι μισογεματο..ναπινω με μικρες μικρες γουλιτσες;)αισιοδοξια....αρα θελω να πιστευω οτι αλληλοεπιθυμουνται...εαν αγαπιουνται....η αποσταση εκμηδενιζεται....κλεινεις τα ματια και τον εχεις τον αλλον διπλα σου....τον νοιωθεις ....τον μυριζεις...μεχρι να τον ξαναδεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siena

Νεοφερμένος

Η Siena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ημουνα κατα της αποστασης, αλλα ως γνωστον οσα "οχι" λες στη ζωη σου τα λουζεσαι στο τελος. Η τωρινη μου σχεση (ειμαστε 11 μηνες μαζι περιπου) ξεκινησε απο αποσταση 130 χιλιομετρων περιπου. Η αληθεια ειναι οτι αν δεν ειχε αυτοκινητο να ερχεται σε 1,5 ωρα εκει που ημουν, η σχεση δυσκολα θα διατηρουνταν διοτι εκεινος δουλευει 6ημερο (και τα Σαββατα). Ξεκινησαμε για την πλακα μας, αλλα μετα δυναμωσε. Για 8 μηνες βρισκομασταν για 1 μερα τη βδομαδα περιπου. Τους τελευταιους 3 μηνες ομως εκανα εγω την αλλαγη και γυρισα στην πολη μου οποτε και ειμαστε πια "κανονικα" μαζι. Υστερα απο 8 μηνες η αληθεια ειναι οτι μας κουρασε αρκετα η ολη κατασταση με αυτη τη συχνοτητα που βρισκομασταν, καθως πιστευω πως τα προβληματα και οι διαφορες παρεξηγησεις λυνονται πιο ευκολα απο κοντα με αμεση επαφη και οχι απ το τηλεφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είναι απαίσιο να είναι ο άλλος χάλια ψυχολογικά, για οποιοδήποτε λόγο, και να μην μπορείς να είσαι κοντά του. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το χειρότερο είναι να είσαι με κάποιον να περνάτε τέλεια μαζί και την πιο ακατάλληλη στιγμή βγαίνουν οι βάσεις και ο ένας περνάει στην Κρήτη και ο άλλος στην Θεσσαλονίκη.....Εκεί τι κάνεις?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ξαναδίνει ο ένας από τους δύο ή και οι δύο με την ελπίδα πως του χρόνου θα είστε πιο τυχεροί και θα περάσετε στην ίδια πόλη και κάνετε υπομονή ένα χρόνο. Ή αυτό ή χωρίζεις. Εκτός κι αν ο ένας δεν πάει καθόλου μέχρι να ξαναδώσει, που φυσικά δεν το συνιστώ καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είχα μια σχέση εξ αποστάσεως (και παίζει κ να είχα ξαναπαντήσει όταν άνοιξε αυτό το θέμα αλλά πού να θυμάμαι;!). Έχει τα θετικά της έχει και τα αρνητικά της. Και εξαρτάται και από πολλούς παράγοντες, όπως για τι απόσταση μιλάμε, πόσο συχνά βρίσκεται το ζευγάρι, πόσο καιρό είναι μαζί... Γνώμη μου είναι οτι δε μπορεί να αντέξει ένα ζευγάρι για πολύ καιρό σε απόσταση. Είναι κάτι που φθείρει αρκετά τη σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siena

Νεοφερμένος

Η Siena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το χειρότερο είναι να είσαι με κάποιον να περνάτε τέλεια μαζί και την πιο ακατάλληλη στιγμή βγαίνουν οι βάσεις και ο ένας περνάει στην Κρήτη και ο άλλος στην Θεσσαλονίκη.....Εκεί τι κάνεις?????

Μαριω,
και εδω παιζει το αιωνιο θεμα των χρηματων. Δηλαδη αν υπαρχει παρα πολυ μεγαλη οικονομικη ανεση σε εναν απ τους 2 ή και στους 2 τοτε κανονιζετε να βρισκεστε 1 φορα την εβδομαδα (μια ο ενας και μια ο αλλος). Ειναι μια καλη συχνοτητα 2 ημερες full την εβδομαδα πιστευω.

Η δευετρη λυση ειναι αυτη που ειπε και καποιος πιο πανω, ο ενας απ τους 2 ξαναδινει και συμπληρωνει στο μηχανογραφικο μονο την περιοχη του αλλου.

Τριτη λυση δυστυχως ειναι ο χωρισμος. Δειτε το πως παει χωρια γιατι ειστε ακομα πολυ νεοι και οι 2. Ποτε δεν ξερεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα στο μελλον. Ειδικα αν ειστε απο το ιδιο μερος. Σε ΚΑΜΙΑ ομως περιπτωση μην παρατησει κανεις απ τους δυο τις σπουδες του γιατι αυτο θα ειναι κατι που θα το μετανιωνετε μια ζωη μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Με το παιδί αυτό τα χαλάσαμε λίγο πριν φύγει για Κρήτη......πλέον μιλάμε σαν φίλοι αλλά εγώ τον αγαπάω πολύ βλέπετε 2,5 χρόνια σχέσης δεν ξεχνιούνται σε μια εβδομάδα....Όσον αφορά το θέμα πιστεύω οτι για μία σχέση από απόσταση ισχυεί το εξής η απόσταση σβήνει τα μέτρια πάθη και φουντώνει τα μεγάλα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Όσον αφορά το θέμα πιστεύω οτι για μία σχέση από απόσταση ισχυεί το εξής η απόσταση σβήνει τα μέτρια πάθη και φουντώνει τα μεγάλα......

παράξενο - πάντα πίστευα το αντίθετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top