Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ματάκια μου γλυκά, ειλικρινά ο,τι και να σου πω δεν θα το καταλάβεις επειδή είσαι μικρούλα και γεννήθηκες μέσα σ΄όλα αυτά.

Οι γενιές των 30άρηδων, 40άρηδων πρόλαβαν να δουν την ζωή, έστω και για λίγα χρόνια, χωρίς αυτά και μπορούν να κάνουν την σύγκριση. Επειδή εγώ πλέον ανήκω στην γενιά των 30άρηδων μπορώ να εντοπίσω τις διαφορές του πριν και του μετά και προτιμώ ασυγκρίτως το πριν.
Παλιά, πριν τα σοσιαλ, θυμάμαι τα φόρα και τα τσατ και είχε μια άλλη μαγεία.

Πάλι γνώριζες κόσμο από μακριά, αλλά αναγκαζόσουν να το μετατρέψεις σε κοντινό εξ' επαφής και δεν είχες αυτή την συνεχή φυτοζωή στα σοσιαλ.

Θυμάμαι ήμουν 17 περί το 2000 και είχα γνωρίσει μια φίλη σε ενα τσατ, πήρε το τρένο, ήρθε με βρήκε, περπατησαμε στην πόλη μου, της έδειξα τα αξιοθέατα, βολτάραμε στην παραλία, πήγαμε σπίτι οπου οι δικοι μου την κέρασαν, φάγαμε, κλπ.

Δεν καθήσαμε μήνες επι μηνών σε σοσιαλ κλπ. περάσαμε όμορφα, ευχάριστα τη μέρα μας. Δεν πήγε κάπου, μα τη θυμαμαι ως ευχάριστη ανάμνηση. Ψαχτήκαμε, συναντηθήκαμε, είχαμε την αγωνία της συνάντησης, ωραία εμπειρία.

Και τα σόσιαλ θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν απλά ως ένα μέσο γνωριμίας και μετά κόψιμο, αλλά δυστυχώς η επανπαυση και η παραμονή σε αυτά και η ματαιόδοξη υπερπροβολή, είναι κατι που σκοτωνει τις ουσιαστικές γνωριμίες.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ματάκια μου γλυκά, ειλικρινά ο,τι και να σου πω δεν θα το καταλάβεις επειδή είσαι μικρούλα και γεννήθηκες μέσα σ΄όλα αυτά.

Οι γενιές των 30άρηδων, 40άρηδων πρόλαβαν να δουν την ζωή, έστω και για λίγα χρόνια, χωρίς αυτά και μπορούν να κάνουν την σύγκριση. Επειδή εγώ πλέον ανήκω στην γενιά των 30άρηδων μπορώ να εντοπίσω τις διαφορές του πριν και του μετά και προτιμώ ασυγκρίτως το πριν.
Το καταλαβαίνω , σίγουρα το ίντερνετ έχει επηρεάσει αρνητικά τις ζωές μας , αλλά δεν μπορώ να μην παραβλέψω ότι έχω γνωρίσει κάποια άτομα για τα οποία είμαι πολύ ευγνώμων, χωρίς το ίντερνετ δεν ξέρω πως θα γνωριζόμασταν... Είναι και μια λύση για εσωστρεφή άτομα ... Βέβαια οι γνωριμίες που λέω δεν ήταν μέσα από social ούτε εφαρμογές, που μπορείς να κρίνεις μέσα από μια φωτογραφία, οπότε σε αυτό έχεις δίκιο.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Παλιά, πριν τα σοσιαλ, θυμάμαι τα φόρα και τα τσατ και είχε μια άλλη μαγεία.

Πάλι γνώριζες κόσμο από μακριά, αλλά αναγκαζόσουν να το μετατρέψεις σε κοντινό εξ' επαφής και δεν είχες αυτή την συνεχή φυτοζωή στα σοσιαλ.

Θυμάμαι ήμουν 17 περί το 2000 και είχα γνωρίσει μια φίλη σε ενα τσατ, πήρε το τρένο, ήρθε με βρήκε, περπατησαμε στην πόλη μου, της έδειξα τα αξιοθέατα, βολτάραμε στην παραλία, πήγαμε σπίτι οπου οι δικοι μου την κέρασαν, φάγαμε, κλπ.

Δεν καθήσαμε μήνες επι μηνών σε σοσιαλ κλπ. περάσαμε όμορφα, ευχάριστα τη μέρα μας. Δεν πήγε κάπου, μα τη θυμαμαι ως ευχάριστη ανάμνηση. Ψαχτήκαμε, συναντηθήκαμε, είχαμε την αγωνία της συνάντησης, ωραία εμπειρία.

Και τα σόσιαλ θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν απλά ως ένα μέσο γνωριμίας και μετά κόψιμο, αλλά δυστυχώς η επανπαυση και η παραμονή σε αυτά και η ματαιόδοξη υπερπροβολή, είναι κατι που σκοτωνει τις ουσιαστικές γνωριμίες.

Μπορεί τότε να υπήρχε μια στοιχειώδης επαφή με τα social αλλά αυτό που συμβαίνει σήμερα είναι πλέον εκτός ορίων.

Εμένα θυμάμαι ότι μου είχαν πάρει οι γονείς μου, κινητό όταν πήγαινα στην Β΄Γυμνασίου. Γεννήθηκα το 1992, κάνε την πράξη να το βρεις επειδή με τόσες πράξεις που έκανα χθες στο "Απωθημένο", δεν έχω μυαλό να κάνω περισσότερες.:laugh:

Το χρησιμοποιούσα για να επικοινωνήσω μ΄αυτούς που ήδη γνώριζα και έτσι συνεχίστηκε η κατάσταση και στο Πανεπιστήμιο και αργότερα. Γνώριζα ανθρώπους στους χώρους που κινούμουν και μετά επικοινωνούσαμε μέσω κινητου κτλ. Δεν ίσχυσε ποτέ το αντίθετο και δεν μου πρέκυψε η ανάγκη να κάνω γνωριμίες κάθε είδους, μέσω social.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
-Μπαράζ επιστροφών εις το φόρουμ, παλαιά μέλη του φόρουμ εισήλθαν ξανά και εξέπληξαν θετικώς τους στεκίτες. Τοιαύτη ήτο η χαρά όπου ξέφρενον γλέντυ εξερράγη την νύκτα της επιστροφής σκίζοντας την ηρεμία που επεκράτησεν εις το φόρουμ τας τελευταίας ημέρας!
Ναι, τέτοια είναι η χαρά για την επιστροφή. Εν τω μεταξύ, από την πολύ χαρά, άμα σε πούμε για καμιά έξοδο για μπύρα, το άκυρο είναι πιο σίγουρο κι απ' το τι θα ψηφίσει ο Πορτοσάλτε.
-Μπουμερίστικη εκδήλωση στην κουβεντούλα χωρίς θέμα ήρχισε όταν η καμπάνια ενάντια στα social media ετονώθη διχοτομώντας τους φορουμίτας εις νεωτέρους και πρεσβυτέρους. Το χάσμα γενεών αναμεταξύ των μελών κατέστη έκδηλον.
Μια χαρά τα λέει η @Λένω, την παραδέχομαι που είναι old school. Μακάρι κι εγώ να ήμουν έτσι.
Δεν έχω βέβαια ίνσταγκραμ και εννοείται ούτε για πλάκα τικ τοκ (λοβοτομή).
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Μπορεί τότε να υπήρχε μια στοιχειώδης επαφή με τα social αλλά αυτό που συμβαίνει σήμερα είναι πλέον εκτός ορίων.

Εμένα θυμάμαι ότι μου είχαν πάρει οι γονείς μου, κινητό όταν πήγαινα στην Β΄Γυμνασίου. Γεννήθηκα το 1992, κάνε την πράξη να το βρεις επειδή με τόσες πράξεις που έκανα χθες στο "Απωθημένο", δεν έχω μυαλό να κάνω περισσότερες.:laugh:
2005

Το χρησιμοποιούσα για να επικοινωνήσω μ΄αυτούς που ήδη γνώριζα και έτσι συνεχίστηκε η κατάσταση και στο Πανεπιστήμιο και αργότερα. Γνώριζα ανθρώπους στους χώρους που κινούμουν και μετά επικοινωνούσαμε μέσω κινητου κτλ. Δεν ίσχυσε ποτέ το αντίθετο και δεν μου πρέκυψε η ανάγκη να κάνω γνωριμίες κάθε είδους, μέσω social.
Όχι, εμένα με βόλεψε πολύ στο να γνωρίζω νεο κόσμο για δυο λόγους:

Πρώτον, λόγω αντικειμενικών καταστάσεων δεν κυκλοφορούσα ΠΟΛΥ, αλλα και ως εσωστρεφής δεν ήθελα κι όλας.

Δεύτερον, λόγω πάλι των ίδιων καταστάσεων, το νετ μου έδωσε μια ευκαιρία να προωθήσω τον τρόπο γραφής μου και την έκφραση του εσωτερικού μου κόσμου και σκέψεων, κάτι που εκ πρώτης εξωτερικής όψεως μου στερείτο ως ευκαιρία από τον κόσμο. Έτσι είχαν την ευκαιρία να με γνωρίσουν καλύτερα άνθρωποι που υπο άλλες συνθήκες ίσως να μη μου έδιναν αυτη την ευκαιρία.


Όμως εμένα η ένστασή μου ήταν και συνεχίζει να είναι ότι, μπορεί να γνωρίσω κάποια μέσω νετ, αλλά θέλω μετάβαση στον πραγματικό κόσμο. Το χρησιμοποιώ ως μέσο για να πάρω τηλέφωνο και έπειτα συνάντηση.

Δεν είμαι δηλαδή απο αυτούς που μπορεί να συζητάνε με κάποια περι ανέμων και υδάτων στα πμ επί 6 μήνες και να μην πηγαινει πουθενα ή ακόμα χειρότερα να ειναι κατι ενδιάμεσο ψιλοαρρωστημένο. Δεν πιστευω δηλαδή στις ιντερνετικές καθαρά φιλίες που δεν βγαινει ποτε ο άλλος για έναν καφέ και λέει "α είμαστε φίλοι", συγγνώμη αλλά δεν είμαστε τίποτα. Άμα βγεις τότε θα είμαστε φίλοι. Και επειδή έχω ήδη φίλους, δεν θέλω να βγούμε ούτε να γίνουμε φίλοι.

Γι αυτο και συνήθως, πως να το πω κομψά, αμα δεν πάει κατι κάπου, μου ειναι άχρηστο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,084 μηνύματα.
Τί να σας πω βρε παιδιά, υπάρχει κανείς πλέον που ποτέ δεν έχει κάνει σχέση μέσω γνωριμίας από το ίντερνετ;
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
2005


Όχι, εμένα με βόλεψε πολύ στο να γνωρίζω νεο κόσμο για δυο λόγους:

Πρώτον, λόγω αντικειμενικών καταστάσεων δεν κυκλοφορούσα ΠΟΛΥ, αλλα και ως εσωστρεφής δεν ήθελα κι όλας.

Δεύτερον, λόγω πάλι των ίδιων καταστάσεων, το νετ μου έδωσε μια ευκαιρία να προωθήσω τον τρόπο γραφής μου και την έκφραση του εσωτερικού μου κόσμου και σκέψεων, κάτι που εκ πρώτης εξωτερικής όψεως μου στερείτο ως ευκαιρία από τον κόσμο. Έτσι είχαν την ευκαιρία να με γνωρίσουν καλύτερα άνθρωποι που υπο άλλες συνθήκες ίσως να μη μου έδιναν αυτη την ευκαιρία.


Όμως εμένα η ένστασή μου ήταν και συνεχίζει να είναι ότι, μπορεί να γνωρίσω κάποια μέσω νετ, αλλά θέλω μετάβαση στον πραγματικό κόσμο. Το χρησιμοποιώ ως μέσο για να πάρω τηλέφωνο και έπειτα συνάντηση.

Δεν είμαι δηλαδή απο αυτούς που μπορεί να συζητάνε με κάποια περι ανέμων και υδάτων στα πμ επί 6 μήνες και να μην πηγαινει πουθενα ή ακόμα χειρότερα να ειναι κατι ενδιάμεσο ψιλοαρρωστημένο. Δεν πιστευω δηλαδή στις ιντερνετικές καθαρά φιλίες που δεν βγαινει ποτε ο άλλος για έναν καφέ και λέει "α είμαστε φίλοι", συγγνώμη αλλά δεν είμαστε τίποτα. Άμα βγεις τότε θα είμαστε φίλοι. Και επειδή έχω ήδη φίλους, δεν θέλω να βγούμε ούτε να γίνουμε φίλοι.

Γι αυτο και συνήθως, πως να το πω κομψά, αμα δεν πάει κατι κάπου, μου ειναι άχρηστο.

Συμφωνώ για το πρώτο μέρος του μηνύματός σου που εξηγείς γιατί "σε βόλεψε".

Τώρα σχετικά με την ένσταση που λες ότι έχεις.
Ξέρω πολλούς ανθρώπους που χρησιμοποιούν το ίντερνετ για γνωριμίες. Μου έχουν αναφέρει και δεν έχουν κανέναν λόγο να μου πουν ψέματα, ότι οι γνωριμίες ερωτικού ενδιαφέροντος, γίνονται στο τσακ-μπαμ. Είναι συνειδητοποιημένοι και από τις δύο πλευρές, ξέρουν τι θέλουν και δεν υπάρχει λόγος να το καθυστερούν.

Για τις γνωριμίες φιλικού ενδιαφέροντος, η αλήθεια είναι ότι τα πράγματα είναι λίγο πιο πολύπλοκα. Υπάρχουν αυτοί που πραγματικά ενδιαφέρονται να δοκιμάσουν ανθρώπους που γνώρισαν μέσω του ίντερνετ για να διαπιστώσουν αν αξίζουν να γίνουν φίλοι τους και στην πραγματική τους ζωή και είναι άλλοι που απλά απολαμβάνουν την παρέα τους μέσω των social (συζητάνε, ανταλλάσσουν απόψεις, διασκεδάζουν, περνάνε με λίγα λόγια ευχάριστα την ώρα τους) και δεν επιδιώκουν κάτι περισσότερο. Ασφαλώς όσοι ανήκουν στην δεύτερη κατηγορία, δεν μπορούν να χαρακτηριστούν "φίλοι". ΄Ισως το "διαδικτυακοί φίλοι" ή μάλλον καλύτερα το "διαδικτυακοί γνωστοί" να είναι ένας χαρακτηρισμός.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τί να σας πω βρε παιδιά, υπάρχει κανείς πλέον που ποτέ δεν έχει κάνει σχέση μέσω γνωριμίας από το ίντερνετ;
Οι περισσότεροι νομίζουν ότι : γνωριμία από το ίντερνετ= dating app και μόνο .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Συμφωνώ για το πρώτο μέρος του μηνύματός σου που εξηγείς γιατί "σε βόλεψε".
Ναι και δεν νιώθω και κάποια ντροπή, ειδικά αμα με κράξει η μάνα μου φερ' ειπείν. Της λεω εχεις ερθει ποτε στη θέση μου για να ξέρεις;

Υπάρχουν δηλαδή δικοί μου άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν αυτό που κατάλαβες εσυ και άλλα παιδιά.

Τώρα σχετικά με την ένσταση που λες ότι έχεις.
Ξέρω πολλούς ανθρώπους που χρησιμοποιούν το ίντερνετ για γνωριμίες. Μου έχουν αναφέρει και δεν έχουν κανέναν λόγο να μου πουν ψέματα, ότι οι γνωριμίες ερωτικού ενδιαφέροντος, γίνονται στο τσακ-μπαμ. Είναι συνειδητοποιημένοι και από τις δύο πλευρές, ξέρουν τι θέλουν και δεν υπάρχει λόγος να το καθυστερούν.

Μπράβο αυτό. Έχω γνωρίσει κοπέλες που ήταν εξίσου συνειδητοποιημένες και πέρασα πολύ όμορφες στιγμές, πέρα από το σαρκικό, δηλαδή θυμάμαι ολονυχτίες βλέπαμε παρέα το Breaking Bad, γελάγαμε κυνηγόντας ο ενας τον άλλο στο κρεβάτι με τα μαξιλάρια και το ρεύμα να χει κοπεί ή εκδρομές στο εξοχικό να παίζουμε UNO και να φεύγουν τα ποτήρια απο το τραπέζι από τα γέλια με το +4 +4 +4 και να μαζευει ο άλλος 12 κάρτες.

Έχω περάσει και καλά δηλαδή με ανθρώπους, θυμάμαι ωραία πράγματα.

Για τις γνωριμίες φιλικού ενδιαφέροντος, η αλήθεια είναι ότι τα πράγματα είναι λίγο πιο πολύπλοκα. Υπάρχουν αυτοί που πραγματικά ενδιαφέρονται να δοκιμάσουν ανθρώπους που γνώρισαν μέσω του ίντερνετ για να διαπιστώσουν αν αξίζουν να γίνουν φίλοι τους και στην πραγματική τους ζωή και είναι άλλοι που απλά απολαμβάνουν την παρέα τους μέσω των social (συζητάνε, ανταλλάσσουν απόψεις, διασκεδάζουν, περνάνε με λίγα λόγια ευχάριστα την ώρα τους) και δεν επιδιώκουν κάτι περισσότερο. Ασφαλώς όσοι ανήκουν στην δεύτερη κατηγορία, δεν μπορούν να χαρακτηριστούν "φίλοι". ΄Ισως το "διαδικτυακοί φίλοι" ή μάλλον καλύτερα το "διαδικτυακοί γνωστοί" να είναι ένας χαρακτηρισμός.
Νομίζω η συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων θέλει περισσότερο έναν άνθρωπο εξ αποστάσεως χωρίς να έχει πρόθεση να συναντηθείτε ποτέ, και βολεύονται για να τους κάνει τον ψυχαναλυτή και πολλές φορές αυτό πιστευω πως έβλεπαν σε μένα ή ήθελαν να περάσουν την ώρα τους γιατί δεν έχουν άλλα ενδιαφέροντα στη ζωή τους. Εγω έχω και θέλω να περάσω αλλιώς τη ζωή μου.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,619 μηνύματα.
Ας μην υποτιμάμε κανένα μέσο.. Εξάλλου το διαδίκτυο προσφέρει πλήθος επιλογών. Μου έχει τύχει να αποκτήσω καλό φίλο απο τη στήλη " Σε αναζητώ " της lifo
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,084 μηνύματα.
Μια πολύ γλυκιά ιστορία σε αυτό το ντοκιμαντέρ του ερτφλιξ.
Εκείνη μια ώριμη γυναίκα στην Τσεχία, ανάπηρη εδώ και πολλά χρόνια και με έναν μεγάλο γιο. Εκείνος νεότερος άντρας, τεχνικός υπολογιστών στο Πακιστάν. Γνωρίστηκαν μέσω ενός παιχνιδιού στο ίντερνετ, ερωτεύτηκαν, παντρεύτηκαν στο εξωτερικό και οι τσέχικες αρχές έκαναν 5 χρόνια να τού δώσουν βίζα να πάει να μείνει με τη γυναίκα του. Κι όμως τα κατάφεραν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.
Πακιστανός νεότερος με Τσέχα με παιδί και ανάπηρη και Visa για Τσεχία.

Χμμμ ναι, όλα δένουν καλά σε αυτήν την ιστορία. love is in the air.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Πακιστανός νεότερος με Τσέχα με παιδί και ανάπηρη και Visa για Τσεχία.

Χμμμ ναι, όλα δένουν καλά σε αυτήν την ιστορία. love is in the air.
Να σου παίξω ενα επιχειρημα από την άλλη πλευρά;

Και ποιος σου λεει οτι η κοπέλα δεν τον επέλεξε συνειδητά, γιατί είχε βαρεθει να την απορρίπτουν οι δυτικοί άντρες λόγω της αναπηρίας, του single mom status ή και της ηλικίας; Να είπε κι αυτή κατι αντιστοιχο με το Passport Bros να έγινε Passport Sis δηλαδή.

Και ναι ξερω οτι μπορει να παιζει το long game ο άλλος να πάρει βίζα, πρόβλημά της αν τσιμπάει σε κοροιδία, αυτό είναι δικό της θέμα.

Just saying, όμως, μπορεί να ήταν πολύ μόνη της, να είχε βαρεθεί να ειναι αόρατη στον τόπο της και να έριξε τα δίχτυα της αλλού να βρει την τυχη της συνειδητά. Χωρίς να το κρίνω καταπληκτικό ή κακό. Απλή αναφορά ως πιθανότητα.

Και στην Ελλάδα πολλές κυρίες εχουν κανει σκηνικά με ανθρωπους από εκεινες τις περιοχές, συνειδητά.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ουτε μια ρομαντικη ιστορια δεν μπορει ν απολαυσει καποιος εδω μεσα μαζι σας .

Σε ολα κατευθειαν ο αλγορυθμος ? :bleh:

Το εχω δει αξιζει να το δειτε ,thanks @Himela για το μοιρασμα και που μας το ξαναθύμισες!
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,496 μηνύματα.
Πακιστανός νεότερος με Τσέχα με παιδί και ανάπηρη και Visa για Τσεχία.

Χμμμ ναι, όλα δένουν καλά σε αυτήν την ιστορία. love is in the air.
Δεν ισχύει πάντα το προφανές. Δες πέρα απ' αυτό...Τα πρόσωπά τους, ας πούμε. Ευγενικές φυσιογνωμίες και οι δυο. Ναι, μπορεί να συμβούν και αυτά. Χωρίς απαραίτητα να κρύβεται κάτι κακό από πίσω...
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και στην Ελλάδα πολλές κυρίες εχουν κανει σκηνικά με ανθρωπους από εκεινες τις περιοχές, συνειδητά.
Δεν έχει να κάνει μόνο με «κυρίες», έχει να κάνει με τον/την οποιονδήποτε νιώθει όπως περιγράφεις ή απλά πως δεν παίρνει αυτό που θέλει ή/και (θεωρεί πως) του/της αξίζει από τις επιλογές που έχει στον τόπο του/της...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,084 μηνύματα.
Πακιστανός νεότερος με Τσέχα με παιδί και ανάπηρη και Visa για Τσεχία.

Χμμμ ναι, όλα δένουν καλά σε αυτήν την ιστορία. love is in the air.
Αν το δεις θα καταλάβεις.

Το έβαλα για να δείξω την θετική πλευρά του ίντερνετ και το πώς μπορεί να ενώσει δύο ανθρώπους που δε θα συναντιούνταν ποτέ αλλιώς.

Το παιδί της είναι 30 ετών ξέρω γω, δεν είναι κουτσουβελο. 😋
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Ουτε μια ρομαντικη ιστορια δεν μπορει ν απολαυσει καποιος εδω μεσα μαζι σας .

Σε ολα κατευθειαν ο αλγορυθμος ? :bleh:

Το εχω δει αξιζει να το δειτε ,thanks @Himela για το μοιρασμα και που μας το ξαναθύμισες!
Το γελάς αλλά οι αλγόριθμοι θα μας σώσουν μάλλον στο τέλος :P .
Ο υψηλός ανταγωνισμός μεταξύ των αντρών αλλά και η τεράστια γκάμα επιλογών που έχουν οι γυναίκες αποδεικνύεται οτι περισσότερο εμποδίζουν παρά διευκολύνουν την δημιουργία σχέσεων.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,496 μηνύματα.
Το γελάς αλλά οι αλγόριθμοι θα μας σώσουν μάλλον στο τέλος :P .
Ο υψηλός ανταγωνισμός μεταξύ των αντρών αλλά και η τεράστια γκάμα επιλογών που έχουν οι γυναίκες αποδεικνύεται οτι περισσότερο εμποδίζουν παρά διευκολύνουν την δημιουργία σχέσεων.
Συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ, γιατί το βλέπω αυτό να λέγεται και να επαναλαμβάνεται συνεχώς...

Υπάρχει κάποιος αλγόριθμος για να βγάλεις έξω τους μα@άκες και να δούμε τί, πραγματικά, μένει ; Γιατί υπάρχουν πάαααααρα πολλοί. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι τεράστια η γκάμα επιλογών μιας γυναίκας. Είναι και πολλοί, πανάθεμά τους...

Άλλο θέμα αυτό, το γνωρίζω. Αλλά πέφτει συνεχώς μπροστά μου αυτή η φράση και δεν άντεξα...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ, γιατί το βλέπω αυτό να λέγεται και να επαναλαμβάνεται συνεχώς...

Υπάρχει κάποιος αλγόριθμος για να βγάλεις έξω τους μα@άκες και να δούμε τί, πραγματικά, μένει ; Γιατί υπάρχουν πάαααααααρα πολλοί. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι τεράστια η γκάμα επιλογών μιας γυναίκας. Είναι και πολλοί, πανάθεμά τους...

Άλλο θέμα αυτό, το γνωρίζω. Αλλά πέφτει συνεχώς μπροστά μου αυτή η φράση και δεν άντεξα...
Πιστεύω μόνο στην εύρεση σεξ ισχύει αυτό που λεει ο Samael, σε σοβαρή σχέση με την καμία. Τα πράγματα είναι δύσκολα για όλους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top