Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,496 μηνύματα.
Πιστεύω μόνο στην εύρεση σεξ ισχύει αυτό που λεει ο Samael, σε σοβαρή σχέση με την καμία. Τα πράγματα είναι δύσκολα για όλους.
Αααα οκ. Αν έτσι, λάθος μου. Μα νόμιζα ότι μίλησε για σχέσεις, γενικότερα...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ, γιατί το βλέπω αυτό να λέγεται και να επαναλαμβάνεται συνεχώς...

Υπάρχει κάποιος αλγόριθμος για να βγάλεις έξω τους μα@άκες και να δούμε τί, πραγματικά, μένει ; Γιατί υπάρχουν πάαααααρα πολλοί. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι τεράστια η γκάμα επιλογών μιας γυναίκας. Είναι και πολλοί, πανάθεμά τους...

Άλλο θέμα αυτό, το γνωρίζω. Αλλά πέφτει συνεχώς μπροστά μου αυτή η φράση και δεν άντεξα...
Το εαν ο άλλος είναι μαλάκας ή όχι είναι εντελώς άλλο πράγμα. Εγώ μιλάω για ένα ευρύτερο πρόβλημα που αφορά το γεγονός οτι είμαστε πάρα πολλοί άνθρωποι πάνω στον πλανήτη, και πρακτικά εαν το δεις, ακόμα και εαν υπάρχει αυτός ο μη μαλάκας όπως λες, οι πιθανότητες να τον γνωρίσεις είναι μικρές, και εαν το νούμερο των συμβατών είναι και μεγάλο, αποκλείεται να έχεις αρκετό χρόνο να γνωρίσεις τον καθένα σε βάθος. Θα πρέπει λοιπόν με κάποιον τρόπο να επιλέξεις ένα υποσύνολο των συμβατών για να αφιερώσεις τον πεπερασμένο χρόνο σου. Με την βοήθεια όμως της τεχνητής νοημοσύνης στο μέλλον και με συλλογή δεδομένων και δραστηριότητας κάθε επιβεβαιωμένου χρήστη, ίσως αυτό να μπορεί να βελτιωθεί.

Δεν υπάρχει κάποια εγγύηση για το ποιόν του άλλου αλλά εδώ το θέμα είναι να μεγιστοποιήσεις την όποια πιθανότητα έχεις.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το γελάς αλλά οι αλγόριθμοι θα μας σώσουν μάλλον στο τέλος :P .
Kαθολου ισα ισα εγω ειμαι αυτη που μιλαω γαι το ποσο σημαντικος ειναι ο αλγορυθμος που εσυ ο ιδιος φτιαχνεις στο μυαλο σου .
Αν δεν τον ρυθμισεις να κανεις τις σωστες σκεψεις μην περιμενεις απο κανεναν να το κανει για εσενα !
Ο υψηλός ανταγωνισμός μεταξύ των αντρών αλλά και η τεράστια γκάμα επιλογών που έχουν οι γυναίκες αποδεικνύεται οτι περισσότερο εμποδίζουν παρά διευκολύνουν την δημιουργία σχέσεων.
Τεραστια γκαμα ?
που ,ποτε σε ποια χωρα συμβαινει αυτο ?
Καθολου τεραστια δεν ειναι δεδομενου το τι αντρες κυκλοφορουν εκει εξω ..

Τωρα αν εμεις προσελκυουμε μ@λ@κες οπως ειπε και η υδροχοος ειναι αλλο θεματακι ,το μονο σιγουρο οτι δεν φταει ο μ@λ@κ@ς αλλα εμεις που του δινουμε το χωρο να καλλιεργησει την μ@λ@κια του πανω μας :bleh:
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Τωρα αν εμεις προσελκυουμε μ@λ@κες οπως ειπε και η υδροχοος ειναι αλλο θεματακι ,το μονο σιγουρο οτι δεν φταει ο μ@λ@κ@ς αλλα εμεις που του δινουμε το χωρο να καλλιεργησει την μ@λ@κια του πανω μας :bleh:
Εγώ πάντως αν ήμουν γυναίκα, το πρώτο πράγμα που θα ήθελα να μάθω από έναν άντρα που γνώρισα και μου αρέσει θα ήταν αν φροντίζει μόνος του τον εαυτό του (πλύσιμο ρούχων, μαγείρεμα, σφουγγάρισμα κ.λπ.) και τι σχέση έχει με τη μάνα του...είναι το καλύτερο πρώτο φιλτράρισμα που μπορείτε να κάνετε!;)
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,496 μηνύματα.
Τωρα αν εμεις προσελκυουμε μ@λ@κες οπως ειπε και η υδροχοος ειναι αλλο θεματακι ,το μονο σιγουρο οτι δεν φταει ο μ@λ@κ@ς αλλα εμεις που του δινουμε το χωρο να καλλιεργησει την μ@λ@κια του πανω μας :bleh:
Δεν είπα ότι προσελκύουμε μα@άκες. Είπα ότι υπάρχουν. Έχει διαφορά.

Ψιλά γράμματα, θα μου πεις. Οκ...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Kαθολου ισα ισα εγω ειμαι αυτη που μιλαω γαι το ποσο σημαντικος ειναι ο αλγορυθμος που εσυ ο ιδιος φτιαχνεις στο μυαλο σου .
Αν δεν τον ρυθμισεις να κανεις τις σωστες σκεψεις μην περιμενεις απο κανεναν να το κανει για εσενα !

Τεραστια γκαμα ?
που ,ποτε σε ποια χωρα συμβαινει αυτο ?
Καθολου τεραστια δεν ειναι δεδομενου το τι αντρες κυκλοφορουν εκει εξω ..

Τωρα αν εμεις προσελκυουμε μ@λ@κες οπως ειπε και η υδροχοος ειναι αλλο θεματακι ,το μονο σιγουρο οτι δεν φταει ο μ@λ@κ@ς αλλα εμεις που του δινουμε το χωρο να καλλιεργησει την μ@λ@κια του πανω μας :bleh:
Ρε παιδιά δεν ξέρετε εκ των πρωτέρων τι είναι ο άλλος. Έχετε ένα μεγάλο pool επιλογών, το γεγονός οτι το μεγαλύτερο μέρος του είναι σκάρτο δεν το αναιρεί αυτό γιατί πάλι υπάρχουν υπερβολικά πολλοί άνθρωποι για να κάτσετε να συζητήσετε με τον καθένα ξεχωριστά και να καταλάβετε τι ρόλο βαράει :P. Εαν οι άντρες ήταν αριθμητικά λίγοι δεν θα δυσκολευόσασταν καθόλου να διαχωρίσετε τους νορμάλ απο τους σκάρτους(όπως το ορίζει κανείς αυτό) ελέγχοντας εξαντλητικά, και όλα θα ήταν μια χαρά. Τώρα όμως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό.

Για αυτό λεω οτι η τεχνητή νοημοσύνη ίσως μελλοντικά να μπορούσε να βοηθήσει σε αυτό.
Όλοι οι άνθρωποι αφήνουν τεράστιο διαδικτυακό αποτύπωμα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Οι matching αλγόριθμοι που υπάρχουν σήμερα είναι για κλάματα οπότε υπάρχει περιθώριο. Φυσικά το εαν δύο άνθρωποι θα τα βρουν εφόσον ένας αλγόριθμος αποφανθεί οτι υπάρχει πιθανότητα είναι ένα εντελώς ανθρώπινο πρόβλημα πλέον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,496 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν ξέρετε εκ των πρωτέρων τι είναι ο άλλος. Έχετε ένα μεγάλο pool επιλογών, το γεγονός οτι το μεγαλύτερο μέρος του είναι σκάρτο δεν το αναιρεί αυτό γιατί πάλι υπάρχουν υπερβολικά πολλοί άνθρωποι για να κάτσετε να συζητήσετε με τον καθένα ξεχωριστά και να καταλάβετε τι ρόλο βαράει :P. Εαν οι άντρες ήταν αριθμητικά λίγοι δεν θα δυσκολευόσασταν καθόλου να διαχωρίσετε τους νορμάλ απο τους σκάρτους(όπως το ορίζει κανείς αυτό) ελέγχοντας εξαντλητικά, και όλα θα ήταν μια χαρά. Τώρα όμως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό.

Για αυτό λεω οτι η τεχνητή νοημοσύνη ίσως μελλοντικά να μπορούσε να βοηθήσει σε αυτό.
Όλοι οι άνθρωποι αφήνουν τεράστιο διαδικτυακό αποτύπωμα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Οι matching αλγόριθμοι που υπάρχουν σήμερα είναι για κλάματα οπότε υπάρχει περιθώριο. Φυσικά το εαν δύο άνθρωποι θα τα βρουν εφόσον ένας αλγόριθμος αποφανθεί οτι υπάρχει πιθανότητα είναι ένα εντελώς ανθρώπινο πρόβλημα πλέον.
Μάλλον μπλεχτήκαμε. Λίγο τα μπερδέψαμε. Και δεν ευθύνεσαι γι΄ αυτό. Μα στο αρχικό σου ποστ...

Ο υψηλός ανταγωνισμός μεταξύ των αντρών αλλά και η τεράστια γκάμα επιλογών που έχουν οι γυναίκες αποδεικνύεται οτι περισσότερο εμποδίζουν παρά διευκολύνουν την δημιουργία σχέσεων.

...μίλησες για σχέσεις. Εκ των υστέρων κατάλαβα ότι αναφέρεσαι στις διαδικτυακές (κι εδώ έρχεται και κουμπώνει η τεχνητή νοημοσύνη κι όλα όσα λες...). Μίλησα για αυτό που συμβαίνει στην πραγματική ζωή, όχι στην εικονική. Και χαριτολογώντας μίλησα για αλγόριθμο...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.
Ο νόμος/φαινόμενο που έχει πάρει το όνομα του από το όνομα δύο μελών του φόρουμ λέει πως στα κοριτσίστικα σοσιαλ που έχουν κοριτσοπαρέα για προφίλ και δείχνουν ενδιαφέρον για σένα αυτή που θα σε γουστάρει θα είναι η χειρότερη της εικόνας. True story.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,619 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν ξέρετε εκ των πρωτέρων τι είναι ο άλλος. Έχετε ένα μεγάλο pool επιλογών, το γεγονός οτι το μεγαλύτερο μέρος του είναι σκάρτο δεν το αναιρεί αυτό γιατί πάλι υπάρχουν υπερβολικά πολλοί άνθρωποι για να κάτσετε να συζητήσετε με τον καθένα ξεχωριστά και να καταλάβετε τι ρόλο βαράει :P. Εαν οι άντρες ήταν αριθμητικά λίγοι δεν θα δυσκολευόσασταν καθόλου να διαχωρίσετε τους νορμάλ απο τους σκάρτους(όπως το ορίζει κανείς αυτό) ελέγχοντας εξαντλητικά, και όλα θα ήταν μια χαρά. Τώρα όμως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό.

Για αυτό λεω οτι η τεχνητή νοημοσύνη ίσως μελλοντικά να μπορούσε να βοηθήσει σε αυτό.
Όλοι οι άνθρωποι αφήνουν τεράστιο διαδικτυακό αποτύπωμα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Οι matching αλγόριθμοι που υπάρχουν σήμερα είναι για κλάματα οπότε υπάρχει περιθώριο. Φυσικά το εαν δύο άνθρωποι θα τα βρουν εφόσον ένας αλγόριθμος αποφανθεί οτι υπάρχει πιθανότητα είναι ένα εντελώς ανθρώπινο πρόβλημα πλέον.
Υποθέτω πως στο υποθετικό σενάριο περι αλγορίθμων υπάρχει περιορισμός χιλιομετρικής απόστασης για την εύρεση συμβατού ταιριάσματος, γιατί τι να το κάνω αν ο αλγόριθμος με θέλει με τον 力亲 από το Πεκίνο πχ
Ευχαριστώ δε θα παρω
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Υποθέτω πως στο υποθετικό σενάριο περι αλγορίθμων υπάρχει περιορισμός χιλιομετρικής απόστασης για την εύρεση συμβατού ταιριάσματος, γιατί τι να το κάνω αν ο αλγόριθμος με θέλει με τον 力亲 από το Πεκίνο πχ
Αχάριστη...:pfff:
Όχι εντάξει, εννοείται αυτό(ο χαρακτήρας με πέθανε) :hehe:.

Αυτή την στιγμή υπάρχει το λεγόμενο φιλτράρισμα. Αλλά το πρόβλημα είναι αλλού. Για να είναι αποτελεσματικό ένα τέτοιο σύστημα πρέπει να έχεις συμμετοχή πολύ κόσμου, ειδάλλως όντως θα καταλήξεις να μαζεύεις τον Κινέζο, απελπισμένους τυπάδες που έχουν πρόβλημα στον εγκέφαλο και 35/40αρες σε απόγνωση για να κάνουν παιδιά.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,619 μηνύματα.
Αχάριστη...:pfff:
Όχι εντάξει, εννοείται αυτό(ο χαρακτήρας με πέθανε) :hehe:.

Αυτή την στιγμή υπάρχει το λεγόμενο φιλτράρισμα. Αλλά το πρόβλημα είναι αλλού. Για να είναι αποτελεσματικό ένα τέτοιο σύστημα πρέπει να έχεις συμμετοχή πολύ κόσμου, ειδάλλως όντως θα καταλήξεις να μαζεύεις τον Κινέζο, απελπισμένους τυπάδες που έχουν πρόβλημα στον εγκέφαλο και 35/40αρες σε απόγνωση για να κάνουν παιδιά.
Οκ η τεχνητή νοημοσύνη θα κάνει ένα virtual match βάσει προφίλ , ιδιοσυγκρασίας, ενδιαφερόντων.. Αλλά ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι τόσο πολύπλοκος που χημικά αντιδρά με ανθρώπους φαινομενικά τελείως αταιριαστους , πράγμα που καμια AI δε μπορεί να προβλέψει εκτός κι αν βάλει τους υποψήφιους να αλληλεπιδρούν
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Για αυτό λεω οτι η τεχνητή νοημοσύνη ίσως μελλοντικά να μπορούσε να βοηθήσει σε αυτό.
Όλοι οι άνθρωποι αφήνουν τεράστιο διαδικτυακό αποτύπωμα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Οι matching αλγόριθμοι που υπάρχουν σήμερα είναι για κλάματα οπότε υπάρχει περιθώριο. Φυσικά το εαν δύο άνθρωποι θα τα βρουν εφόσον ένας αλγόριθμος αποφανθεί οτι υπάρχει πιθανότητα είναι ένα εντελώς ανθρώπινο πρόβλημα πλέον.
Αυτό το "ίσως μελλοντικά" κάπως με καθησύχασε.:lol:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,619 μηνύματα.
Άντε αφού στην υπάρχουσα πραγματικότητα αποτύχαμε , ίσως η τεχνητή νοημοσύνη αναλάβει την αποκατάσταση.. Ελπίζω πριν αποδημησουμε εις τόπον χλοερον
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Οκ η τεχνητή νοημοσύνη θα κάνει ένα virtual match βάσει προφίλ , ιδιοσυγκρασίας, ενδιαφερόντων.. Αλλά ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι τόσο πολύπλοκος που χημικά αντιδρά με ανθρώπους φαινομενικά τελείως αταιριαστους , πράγμα που καμια AI δε μπορεί να προβλέψει εκτός κι αν βάλει τους υποψήφιους να αλληλεπιδρούν
Το virtual matching υπάρχει και σήμερα σε έναν βαθμό αλλά είναι τραγικό για πολλούς λόγους. Ο πρώτος είναι οτι οι online γνωριμίες ακόμα αντιμετωπιζονται με στίγμα, και ο δεύτερος οτι δεν έχουμε ακόμα πολλά δεδομένα καθώς κανένας δεν θα δηλώσει προφανώς πράγματα για τον εαυτό του ευθέως.

Ωστόσο οι εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης εαν επιστρατεύσουν την τεχνητή νοημοσύνη για να κάνουν προβλέψεις σε επίπεδο χρήστη μπορούν να κάνουν θαύματα. Ήδη εφαρμόζεται για διαφημίσεις αυτό. Φυσικά μπορεί να πάει ένα βήμα παραπέρα όλο αυτό και να έχουμε ανάλυση ακόμα και συζητήσεων για να αρχίσει να μαθαίνει το νευρωνικό δίκτυο απο τις εκατομμύρια συζητήσεις ποιοι άνθρωποι είναι πιο πιθανό να ταιριάξουν. Υπάρχει το θέμα της ιδιωτικότητας εδώ, αλλά εαν αυτό γίνει υπό την μορφή κλειστού συστήματος πιστεύω οτι ενδεχομένως να ξεπερνιέται αυτό το εμπόδιο και να μην ανησυχεί ο κόσμος οτι κάποιος τρίτος έχει πρόσβαση στις συνομιλίες του, ούτε καν οι διαχειριστές του συστήματος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό το "ίσως μελλοντικά" κάπως με καθησύχασε.:lol:
Άντε βρε, λες και τώρα όλοι δηλώνουν χαρούμενοι :bleh:.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Άντε αφού στην υπάρχουσα πραγματικότητα αποτύχαμε , ίσως η τεχνητή νοημοσύνη αναλάβει την αποκατάσταση.. Ελπίζω πριν αποδημησουμε εις τόπον χλοερον
Δεν ξέρω αν παρερμηνεύτηκε αυτό που έγραψα ή αν αυτό που έγραψες εσύ ήταν άσχετο με το post μου γι΄αυτό να ξεκαθαρίσω ότι αυτό που εννοώ είναι "μακάρι να είναι τόσο μακρινό που να μην το προλάβουμε". :lol:

΄Ασε που είμαι απολύτως σίγουρη ότι όλο αυτό που τελικά ενώνει δυο ανθρώπους, είναι κάτι μάλλον αδιευκρίνιστο. Μπορεί δηλαδή να γνωρίσεις 5 ανθρώπους με τους οποίους να ταιριάζεις εξίσου στα "θέλω" σου, στον τρόπο σκέψης σου, στην ψυχοσύνθεσή σου, να σου αρέσουν εξίσου εμφανισιακά κτλ αλλά κανένας απ΄αυτούς να μην σε ελκύσει.
Είναι αυτό το μαγικό στοιχείο που δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε.
Μπορεί η AI να δημιουργήσει μαγεία;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Ασε που είμαι απολύτως σίγουρη ότι όλο αυτό που τελικά ενώνει δυο ανθρώπους, είναι κάτι μάλλον αδιευκρίνιστο. Μπορεί δηλαδή να γνωρίσεις 5 ανθρώπους με τους οποίους να ταιριάζεις εξίσου στα "θέλω" σου, στον τρόπο σκέψης σου, στην ψυχοσύνθεσή σου, να σου αρέσουν εξίσου εμφανισιακά κτλ αλλά κανένας απ΄αυτούς να μην σε ελκύσει.
Και αυτό θα παίξει ρόλο και θα κάνει backpropagate όμως.
Δεν αντλείς δεδομένα μόνο απο το τι αρέσει σε κάποιον αλλά και απο το τι δεν του αρέσει. Αυτό που εσύ κρίνεις ως αδιευκρίνιστο ίσως είναι ένα πνευματικό μοτίβο που ακολουθείς που ούτε η ίδια δεν το έχεις αντιληφθεί και δεν έχεις κάνει τις κατάλληλες συνδέσεις για να το καταλάβεις(δεν απευθύνομαι σε εσένα συγκεκριμένα φυσικά αλλά στο παράδειγμα που έφερες).
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,619 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν παρερμηνεύτηκε αυτό που έγραψα ή αν αυτό που έγραψες εσύ ήταν άσχετο με το post μου γι΄αυτό να ξεκαθαρίσω ότι αυτό που εννοώ είναι "μακάρι να είναι τόσο μακρινό που να μην το προλάβουμε". :lol:

΄Ασε που είμαι απολύτως σίγουρη ότι όλο αυτό που τελικά ενώνει δυο ανθρώπους, είναι κάτι μάλλον αδιευκρίνιστο. Μπορεί δηλαδή να γνωρίσεις 5 ανθρώπους με τους οποίους να ταιριάζεις εξίσου στα "θέλω" σου, στον τρόπο σκέψης σου, στην ψυχοσύνθεσή σου, να σου αρέσουν εξίσου εμφανισιακά κτλ αλλά κανένας απ΄αυτούς να μην σε ελκύσει.
Είναι αυτό το μαγικό στοιχείο που δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε.
Μπορεί η AI να δημιουργήσει μαγεία;
Μα αυτό είπα ..αυτό που αποκαλούμε χημεία είναι μη προβλέψιμο στοιχείο
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Και αυτό θα παίξει ρόλο και θα κάνει backpropagate όμως.
Δεν αντλείς δεδομένα μόνο απο το τι αρέσει σε κάποιον αλλά και απο το τι δεν του αρέσει. Αυτό που εσύ κρίνεις ως αδιευκρίνιστο ίσως είναι ένα πνευματικό μοτίβο που ακολουθείς που ούτε η ίδια δεν το έχεις αντιληφθεί και δεν έχεις κάνει τις κατάλληλες συνδέσεις για να το καταλάβεις(δεν απευθύνομαι σε εσένα συγκεκριμένα φυσικά αλλά στο παράδειγμα που έφερες).
Δεν είναι τι αρέσει σε κάποιον και τι δεν του αρέσει.
Ούτε νομίζω ότι έχει να κάνει με το πνευματικό μοτίβο που ακολουθούμε.
Είναι μια αίσθηση, μια έλξη, μια αύρα, κάποια κύματα που δημιουργούν την σπίθα...
Μου είναι δύσκολο να το βάλω σε λόγια.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάντως αν ήμουν γυναίκα, το πρώτο πράγμα που θα ήθελα να μάθω από έναν άντρα που γνώρισα και μου αρέσει θα ήταν αν φροντίζει μόνος του τον εαυτό του (πλύσιμο ρούχων, μαγείρεμα, σφουγγάρισμα κ.λπ.) και τι σχέση έχει με τη μάνα του...είναι το καλύτερο πρώτο φιλτράρισμα που μπορείτε να κάνετε!;)
Εγω παντως αν ξαναπαντρευμουν απαραιτητη προυποθεση θα ηταν εκτος απο τον κανακαρη της να φροντιζει και εμενα μαζι ,καθε φαγητο καθε φροντιδα και γενικα καθε βοηθεια της ευσπροσδεκτη :bleh:

Υπαρχουν πολυ χειροτερα που πρεπει να γνωριζει μια γυναικα .....
Ρε παιδιά δεν ξέρετε εκ των πρωτέρων τι είναι ο άλλος.
Και πως γινετε αυτο ?
Περαν της πλακας μπορει να ξερεις καποιον απο την αρχη αν δεν ζησεις μαζι του καποιες καταστασεις που ισως θελουν και ενα ευλογογο χρονικο διαστημα ?
Έχετε ένα μεγάλο pool επιλογών, το γεγονός οτι το μεγαλύτερο μέρος του είναι σκάρτο δεν το αναιρεί αυτό γιατί πάλι υπάρχουν υπερβολικά πολλοί άνθρωποι για να κάτσετε να συζητήσετε με τον καθένα ξεχωριστά και να καταλάβετε τι ρόλο βαράει :P.
και καπου εδω θα σου πω ,ποιος εχει πλεον ορεξη ν αναλωνετε στο να μπαινει στα αδυτα της ψυχης του καθενος μπας και καταλαβει ποσο σκοτεινα ειναι εκει μεσα ή μηπως κρυβει μια αχτιδα φωτος ωστε να τον κανει να θελει να συνεχιζει την ανακαλυψη?

ειδικα οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος και εχει φθαρει στην κυριολεξια απ ολο αυτο ,τοτε πιο δυσκολα και πιο επιλεκτικα θα οδηγηθει σε κατι τετοιο .
Εαν οι άντρες ήταν αριθμητικά λίγοι δεν θα δυσκολευόσασταν καθόλου να διαχωρίσετε τους νορμάλ απο τους σκάρτους(όπως το ορίζει κανείς αυτό) ελέγχοντας εξαντλητικά, και όλα θα ήταν μια χαρά. Τώρα όμως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό.
Λιγοι ειναι ..Αντρας καλε μου δεν ειναι αυτος που κουβαλα απλα ενα αντρικο μοριο να το πω χυμα αναμεσα στα δυο του ποδια .
Η εννοια του αντρισμου σπανιζει στην εποχη μας και πιστεψεμε ειναι ευδιακριτη , μιλω βεβαια καθαρα για εμενα ..

Θες η ηλικια θες οι πολλες επαφες με το αντρικο φυλο λογο επαγγελματος συζηγου ,θες και καποια αλλα γεγονοτα που δεν μπορω ν αναφερω με κανουν ν αντιλαμβανομαι οτι οι αντρες εκει εξω ειναι λιγοι και πραγματικα ξεχωριζουν μεσα στο πληθος απο το κυρος που εκμπεμπουν !
Τιποτε αλλο !Οπως εσεις οι αντρες λετε οτι σπανιζουν τα θηλυκα και ξερω πολυ καλα τι εννοειται ετσι και εμεις λεμε σπανιζουν οι αντρες με κυρος οποτε αν τους εντοπισει μια γυναικα δυσκολα υα τους αφησει ετσι :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top