Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Μπα οχι. Απο το fatsa. Δεν ξερω κιολας αν υπαρχει ακομα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Χτες ήμουν σε ένα live στο οποίο είχε πολύ νέο κόσμο και έπαιζαν διάφορα μικρά συγκροτήματα!Πολύ ωραία φάση!Εκεί που καθόμουν λοιπόν με τις φίλες μου σε κάτι γρασίδια βλέπουμε δύο ψηλούς μαλλιαδες(άλλο να τους βλέπετε κι άλλο να σας το λέω :P) να προσπαθούν να φτιάξουν ένα ποδήλατο!Εγώ σκαλωσα..Μετά από λίγο αλλάξαμε θέση και πήγαμε πιο κοντά στη σκηνή και λίγο αργότερα ήρθαν κι αυτοί λίγο πιο μπροστά από εμάς!Ήμασταν καθιστοι και κάθε τρεις και λίγο γυρνούσαν ποτε ο ένας και πότε ο άλλος και κοιτούσαν προς την παρέα μας!Χτες το βράδυ μόλις γύρισα σπίτι βρήκα τον ένα στο Facebook(αυτόν που άρεσε σε μένα).Σκεφτόμουν λοιπόν να του στείλω αίτημα φιλίας και που ξέρεις..Ίσως αρχίσουμε να μιλάμε!Θα ήταν πολύ άκυρο πιστεύετε;Υπάρχει καμία πιθανότητα;
Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neabda

Νεοφερμένος

Η neabda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χτες ήμουν σε ένα live στο οποίο είχε πολύ νέο κόσμο και έπαιζαν διάφορα μικρά συγκροτήματα!Πολύ ωραία φάση!Εκεί που καθόμουν λοιπόν με τις φίλες μου σε κάτι γρασίδια βλέπουμε δύο ψηλούς μαλλιαδες(άλλο να τους βλέπετε κι άλλο να σας το λέω :P) να προσπαθούν να φτιάξουν ένα ποδήλατο!Εγώ σκαλωσα..Μετά από λίγο αλλάξαμε θέση και πήγαμε πιο κοντά στη σκηνή και λίγο αργότερα ήρθαν κι αυτοί λίγο πιο μπροστά από εμάς!Ήμασταν καθιστοι και κάθε τρεις και λίγο γυρνούσαν ποτε ο ένας και πότε ο άλλος και κοιτούσαν προς την παρέα μας!Χτες το βράδυ μόλις γύρισα σπίτι βρήκα τον ένα στο Facebook(αυτόν που άρεσε σε μένα).Σκεφτόμουν λοιπόν να του στείλω αίτημα φιλίας και που ξέρεις..Ίσως αρχίσουμε να μιλάμε!Θα ήταν πολύ άκυρο πιστεύετε;Υπάρχει καμία πιθανότητα;
Ευχαριστώ! :)

Γεια σου keep dreaming. Προσωπικά δεν έχω αποδεχτεί αίτημα φιλίας στο φβ το οποιο μου εχει έρθει απο άτομο που δεν "ξέρω" και θα σου πω γιατι το βάζω σε εισαγωγικά. Αντίθετα μέσω Instagram και άλλων site ή forum, άντε πες σε εναν τετοιο ιστοχώρο οπως αυτόν εδω πέρα εχω γνωρίσει πάρα πολλα άτομα και έπειτα απο πολλες συζητήσεις τους εκανα αντ στο φβ οπου και μιλούσαμε πιο πολυ. Εχω έρθει κοντα με κάποιους ανθρωπους, η αληθεια να λέγεται. Δεν εχω πέσει όμως σε καμία παγίδα του τύπου παιδεραστής, ανώμαλος γιατι προσέχω πάρα πολύ. Τελος παντων ξέφυγα απο το θεμα και επανέρχομαι. Εγω σου προτείνω να κανεις αντ. Μιλας και αν δεις οτι προχωράει ολα καλά. Αν δεις οτι δεν προχωράει παλι ολα καλά, τι ειχες και τι έχασες δηλαδη! Καλη σου τυχη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Θέλει προσοχή ιδιαίτερα στις μικρότερες ηλικίες λόγω παιδική αθωότητας μπορεί να μην καταλάβεις έγκαιρα πράγματα για τον άλλον, θέλει μεγάλη προσοχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Το καλό με το διαδίκτυο είναι οτι δεν δίνεις σημασία στην εξωτερική εμφάνιση του αλλού (αν και οι πιο πολλοί ανεβάζουν φωτογραφίες τους) αλλα στην προσωπικότητα του, στον τροπο σκέψης του...Προσωπικά, εχει τύχει να μου αρέσει πολυ ο τρόπος που γράφει ο άλλος, να έχω περιέργεια γι αυτο το μυστήριο που τον περιβάλλει αλλα ως εκεί... Πιστεύω οτι αν δεν γνωρίσεις τον άλλον στην πραγματικότητα, δεν μπορείς να έχεις πραγματική σχέση. Όπως και να το κάνουμε, πρέπει να είμαστε και λιγο επιφυλακτικοί,πώς να εμπιστευτείς κάποιον αν δεν εχετε συναντηθεί, αν δεν εισαι σίγουρος για το τι άνθρωπος είναι; Αν η γνωριμία έγινε μέσω Ίντερνετ και μετα υπήρξε κάποια συνάντηση, τότε ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Και πάλι κάποιος αρκετά έντεχνος μπορεί να περιγράψει τον ευατό του όπως θέλει είναι τελειώς θέμα marketing και τύχης. Εδώ στην κανονική ζωή γνωρίζεις κάποιον/α και σου βγαίνει άλλος άνθρωπος. Δεδομένου ότι πίσω από ένα πισι πλασάρεις ότι θες είναι μακράν χειρότερα τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Και τελικά, να μην εμπιστευόμαστε κανέναν;:hmm:
Και αν είναι αυτό που δείχνει; :worry: Είναι ρίσκο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Γενικά στις εποχές μας όλοι είναι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Προφανώς υπάρχουν και σωστοί και καλοί κτλ, δεδομένου όμως ότι υπάρχει το προπύργιο του pc μπορεί κάποιος εύκολα να παρουσιάσει ένα ιδεατό μοντέλο ανθρώπου...

Άρα προσέχουμε για να έχουμε τον εαυτό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Άρα ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανώς, δεν έχουν συμβεί και λίγα περιστατικά. Και δε μιλάω απαραίτητα για εγκλήματα κλπ αλλά και για φάσεις blind date ξερωγω που βγαίνει μάπα ο άλλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Προφανώς, δεν έχουν συμβεί και λίγα περιστατικά. Και δε μιλάω απαραίτητα για εγκλήματα κλπ αλλά και για φάσεις blind date ξερωγω που βγαίνει μάπα ο άλλος :P
Εντάξει σε τέτοια περίπτωση δε χάνεις και τίποτα, το πολυ πολύ θα το δεις σαν εμπειρία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όχι, βέβαια! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε πρόκειται, όχι από συντηρητισμό, αλλά για την προσωπική μου ασφάλεια. Πώς μπορώ να ξέρω ότι ο άντρας που βρίσκεται πίσω απ' την οθόνη μπορεί να έχει καλές προθέσεις; Πόσα έκτροπα γίνονται κάθε μέρα; Αυτά δεν πρέπει να μας αφήνουν ανυποψίαστους/ες!:eek: Αν δεχτώ να βγω με έναν άντρα , που γνώρισα στο διαδίκτυο, από 'κει και πέρα ό,τι και να μου συμβεί, είμαι υπεύθυνη! Μπορεί να βρεθώ αντιμέτωπη, δηλαδή, με κάποιον διαστροφικό!!!!!!
Εφιστώ ιδιαίτερα την προσοχή στα νέα άτομα. Δεν θέλω να κάνω την έξυπνη, αλλά ως μεγαλύτερη είμαι περισσότερο υποψιασμένη στις επικείμενες κακοτοπιές. Συγνώμη για την παρέμβαση, εγώ σας μιλάω σαν να είμαι μάνα σας με κάθε καλή πρόθεση. Υπάρχουν άνθρωποι "επιτήδειοι", οι οποίοι πίσω από τον μανδύα της ευγένειας και των φιλοφρονήσεων, αργά και σταθερά προσπαθούν "να αλιεύσουν" το θύμα τους!
Κινδυνεύουμε κι εμείς οι ενήλικες και πρέπει κι εμείς να προφυλαγόμαστε. Περισσότερο όμως κινδυνεύουν τα παιδιά και οι έφηβοι/ες!!!!!
Αν με ενδιαφέρει ένας άντρας, θα το ψάξω από πολλές μεριές, αν είναι αδέσμευτος, αν είναι ανύπαντρος, αν είναι έντιμος και δεν θα πάω στο σπίτι του, πριν βεβαιωθώ ότι τον γνωρίζω καλά και δεν κινδυνεύω και κυρίως θα είναι από το οικείο μου περιβάλλον (συνάδελφος ή συμφοιτητής ή γείτονας, για να τον βλέπω πώς κινείται και στην καθημερινότητά του). Όση μοναξιά και να νιώσω, προτιμώ χίλιες φορές να είμαι μόνη μου, μέχρι να βρω τον κατάλληλο από το οικείο μου περιβάλλον, έξω στον πραγματικό κόσμο, παρά να βρω κάποιον μέσω διαδικτύου.
Ζητώ συγνώμη που εκφράστηκα ευθαρσώς, δεν ήθελα να σας τρομάξω. Η πρόθεσή μου είναι να ευαισθητοποιήσω και να αφυπνίσω.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όχι, βέβαια! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε πρόκειται, όχι από συντηρητισμό, αλλά για την προσωπική μου ασφάλεια. Πώς μπορώ να ξέρω ότι ο άντρας που βρίσκεται πίσω απ' την οθόνη μπορεί να έχει καλές προθέσεις; Πόσα έκτροπα γίνονται κάθε μέρα; Αυτά δεν πρέπει να μας αφήνουν ανυποψίαστους/ες!:eek: Αν δεχτώ να βγω με έναν άντρα , που γνώρισα στο διαδίκτυο, από 'κει και πέρα ό,τι και να μου συμβεί, είμαι υπεύθυνη! Μπορεί να βρεθώ αντιμέτωπη, δηλαδή, με κάποιον διαστροφικό!!!!!!
Εφιστώ ιδιαίτερα την προσοχή στα νέα άτομα. Δεν θέλω να κάνω την έξυπνη, αλλά ως μεγαλύτερη είμαι περισσότερο υποψιασμένη στις επικείμενες κακοτοπιές. Συγνώμη για την παρέμβαση, εγώ σας μιλάω σαν να είμαι μάνα σας με κάθε καλή πρόθεση. Υπάρχουν άνθρωποι "επιτήδειοι", οι οποίοι πίσω από τον μανδύα της ευγένειας και των φιλοφρονήσεων, αργά και σταθερά προσπαθούν "να αλιεύσουν" το θύμα τους!
Κινδυνεύουμε κι εμείς οι ενήλικες και πρέπει κι εμείς να προφυλαγόμαστε. Περισσότερο όμως κινδυνεύουν τα παιδιά και οι έφηβοι/ες!!!!!
Αν με ενδιαφέρει ένας άντρας, θα το ψάξω από πολλές μεριές, αν είναι αδέσμευτος, αν είναι ανύπαντρος, αν είναι έντιμος και δεν θα πάω στο σπίτι του, πριν βεβαιωθώ ότι τον γνωρίζω καλά και δεν κινδυνεύω και κυρίως θα είναι από το οικείο μου περιβάλλον (συνάδελφος ή συμφοιτητής ή γείτονας, για να τον βλέπω πώς κινείται και στην καθημερινότητά του). Όση μοναξιά και να νιώσω, προτιμώ χίλιες φορές να είμαι μόνη μου, μέχρι να βρω τον κατάλληλο από το οικείο μου περιβάλλον, έξω στον πραγματικό κόσμο, παρά να βρω κάποιον μέσω διαδικτύου.
Ζητώ συγνώμη που εκφράστηκα ευθαρσώς, δεν ήθελα να σας τρομάξω. Η πρόθεσή μου είναι να ευαισθητοποιήσω και να αφυπνίσω.:eek:

Κάτσε βρε συ Τέσα, αν τον άλλον τον γνωρίσεις στο μπαρ και όχι στο ίντερνετ, δεν κινδυνεύεις να σου βγει διαστροφικός? Προφανώς και δεν μιλάω να γνωρίσεις κάποιον μέσω ίντερνετ, να μιλήστε 3 ώρες και να δώσετε ραντεβού σε ένα απομονωμένο πάρκο, τότε είσαι υπεύθυνη για ό,τι είναι πιθανό να επακολουθήσει (με το εσύ καταλαβαίνεις, δεν αναφέρομαι σε σένα). Το ίδιο όμως μπορεί να γίνει αν βγεις για ποτό, σου την πέσει ένας τυπάς και μετά από 3 ώρες καταλήξετε να φασώνεστε στο διαμέρισμά του. Δεν μπορώ κυριολεκτικά να βρω το κακό στο να γνωρίσεις με τον χ,ψ, τρόπο κάποιον στο διαδίκτυο, να γνωριστείτε, να μιλήστε, να δείτε ότι κολλάτε, και να δώστε ραντεβού για έναν καφέ. Και αλληλο-βολιδοσκόπηση θα γίνει και δεν κινδυνεύεις να σου βγει ψυχάκιας και να εμφανιστεί με το αλυσοπρίονο μέσα σε τόσο κόσμο. :P

Προφανώς δεν πάω να θεοποιήσω το ίντερνετ, έτσι? Σκατά συμβαίνουν συνέχεια και κανείς δεν το αρνείται. Αλλά πολλές φορές, και αν ακούμε ό,τι ακούμε είναι γιατί κάποιοι/κάποιες πήραν αψήφιστα διάφορα μέτρα ασφάλειας, βουίζουν οι ειδήσεις για τον τάδε που έκανε κακό στην δείνα και είχαν γνωριστεί στο διαδίκτυο...και καμιά φορά μου ανάβουν τα λαμπάκια γιατί πάνε όλοι και κολλάνε σ αυτό το "στο διαδίκτυο" και το βγάζουν σατανική μηχανή και πετάνε την ουρά τους απέξω. Δεν φταίνε οι μεγάλοι και πιο πονηρεμένοι που δεν μπορούν να προστατέψουν τον/την έφηβο/η να μην παίρνει από όποιον να 'ναι την καραμέλα (όπου καραμέλα βάλτε ό,τι θέλετε) και να τηρεί κάποια στοιχειώδη μέτρα ασφάλειας. Το διαδίκτυο φταίει πάντα, παντού και για όλα!

Το πόιντ μου είναι ότι με το διαδίκτυο μπορείς να χρησιμοποιήσεις διάφορα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και να σου βγει σε καλό. Η υπερβολή και από την μία και από την άλλη πλευρά καλό δεν κάνει, αλλά εκεί θα έπρεπε να εστιάζουμε όλοι, όχι στο μέσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πιστεύω ότι οι σχέσεις με άτομα που γνωρίζεις στο ίντερνετ δεν είναι για πολύ..Απλώς ψάχνεις κάτι για τη δεδομένη στιγμή και είναι η πιο εύκολη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όχι, βέβαια! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε πρόκειται, όχι από συντηρητισμό, αλλά για την προσωπική μου ασφάλεια. Πώς μπορώ να ξέρω ότι ο άντρας που βρίσκεται πίσω απ' την οθόνη μπορεί να έχει καλές προθέσεις; Πόσα έκτροπα γίνονται κάθε μέρα; Αυτά δεν πρέπει να μας αφήνουν ανυποψίαστους/ες!:eek: Αν δεχτώ να βγω με έναν άντρα , που γνώρισα στο διαδίκτυο, από 'κει και πέρα ό,τι και να μου συμβεί, είμαι υπεύθυνη! Μπορεί να βρεθώ αντιμέτωπη, δηλαδή, με κάποιον διαστροφικό!!!!!!
Εφιστώ ιδιαίτερα την προσοχή στα νέα άτομα. Δεν θέλω να κάνω την έξυπνη, αλλά ως μεγαλύτερη είμαι περισσότερο υποψιασμένη στις επικείμενες κακοτοπιές. Συγνώμη για την παρέμβαση, εγώ σας μιλάω σαν να είμαι μάνα σας με κάθε καλή πρόθεση. Υπάρχουν άνθρωποι "επιτήδειοι", οι οποίοι πίσω από τον μανδύα της ευγένειας και των φιλοφρονήσεων, αργά και σταθερά προσπαθούν "να αλιεύσουν" το θύμα τους!
Κινδυνεύουμε κι εμείς οι ενήλικες και πρέπει κι εμείς να προφυλαγόμαστε. Περισσότερο όμως κινδυνεύουν τα παιδιά και οι έφηβοι/ες!!!!!
Αν με ενδιαφέρει ένας άντρας, θα το ψάξω από πολλές μεριές, αν είναι αδέσμευτος, αν είναι ανύπαντρος, αν είναι έντιμος και δεν θα πάω στο σπίτι του, πριν βεβαιωθώ ότι τον γνωρίζω καλά και δεν κινδυνεύω και κυρίως θα είναι από το οικείο μου περιβάλλον (συνάδελφος ή συμφοιτητής ή γείτονας, για να τον βλέπω πώς κινείται και στην καθημερινότητά του). Όση μοναξιά και να νιώσω, προτιμώ χίλιες φορές να είμαι μόνη μου, μέχρι να βρω τον κατάλληλο από το οικείο μου περιβάλλον, έξω στον πραγματικό κόσμο, παρά να βρω κάποιον μέσω διαδικτύου.
Ζητώ συγνώμη που εκφράστηκα ευθαρσώς, δεν ήθελα να σας τρομάξω. Η πρόθεσή μου είναι να ευαισθητοποιήσω και να αφυπνίσω.:eek:

Alert! Συντηρητισμός,OCD disorder,τσουβάλιασμα. :P

Μy opinion:
Be open γιατί οι ευκαιρίες μπορεί να περάσουν από μπροστά μας κι εμείς λόγω των 2130131203912 κόμπλεξ να τις χάσουμε.

Σχέση από διαδίκτυο,ε και; Εγώ έκανα και δεν το μετάνιωσα πάντως.

Πιστεύω ότι οι σχέσεις με άτομα που γνωρίζεις στο ίντερνετ δεν είναι για πολύ..Απλώς ψάχνεις κάτι για τη δεδομένη στιγμή και είναι η πιο εύκολη λύση.
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Όχι, βέβαια! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε πρόκειται, όχι από συντηρητισμό, αλλά για την προσωπική μου ασφάλεια. Πώς μπορώ να ξέρω ότι ο άντρας που βρίσκεται πίσω απ' την οθόνη μπορεί να έχει καλές προθέσεις; Πόσα έκτροπα γίνονται κάθε μέρα; Αυτά δεν πρέπει να μας αφήνουν ανυποψίαστους/ες!:eek: Αν δεχτώ να βγω με έναν άντρα , που γνώρισα στο διαδίκτυο, από 'κει και πέρα ό,τι και να μου συμβεί, είμαι υπεύθυνη! Μπορεί να βρεθώ αντιμέτωπη, δηλαδή, με κάποιον διαστροφικό!!!!!!
Εφιστώ ιδιαίτερα την προσοχή στα νέα άτομα. Δεν θέλω να κάνω την έξυπνη, αλλά ως μεγαλύτερη είμαι περισσότερο υποψιασμένη στις επικείμενες κακοτοπιές. Συγνώμη για την παρέμβαση, εγώ σας μιλάω σαν να είμαι μάνα σας με κάθε καλή πρόθεση. Υπάρχουν άνθρωποι "επιτήδειοι", οι οποίοι πίσω από τον μανδύα της ευγένειας και των φιλοφρονήσεων, αργά και σταθερά προσπαθούν "να αλιεύσουν" το θύμα τους!
Κινδυνεύουμε κι εμείς οι ενήλικες και πρέπει κι εμείς να προφυλαγόμαστε. Περισσότερο όμως κινδυνεύουν τα παιδιά και οι έφηβοι/ες!!!!!
Αν με ενδιαφέρει ένας άντρας, θα το ψάξω από πολλές μεριές, αν είναι αδέσμευτος, αν είναι ανύπαντρος, αν είναι έντιμος και δεν θα πάω στο σπίτι του, πριν βεβαιωθώ ότι τον γνωρίζω καλά και δεν κινδυνεύω και κυρίως θα είναι από το οικείο μου περιβάλλον (συνάδελφος ή συμφοιτητής ή γείτονας, για να τον βλέπω πώς κινείται και στην καθημερινότητά του). Όση μοναξιά και να νιώσω, προτιμώ χίλιες φορές να είμαι μόνη μου, μέχρι να βρω τον κατάλληλο από το οικείο μου περιβάλλον, έξω στον πραγματικό κόσμο, παρά να βρω κάποιον μέσω διαδικτύου.
Ζητώ συγνώμη που εκφράστηκα ευθαρσώς, δεν ήθελα να σας τρομάξω. Η πρόθεσή μου είναι να ευαισθητοποιήσω και να αφυπνίσω.:eek:

Λυπάμαι αλλά νιώθω ότι κάπου υπερβάλλεις. Σαφώς και πρέπει να προσέχουμε. Παντού πρέπει να προσέχουμε. Που να δεις εκεί έξω τι νούμερα κυκλοφορούν. Γίνονται κοννέ μέσω τρίτων, όλα μέλι-γάλα και κάπου μετά από 2-3 σούρτα-φέρτα αρχίζουν οι εκπλήξεις: καλές ή κακές. Όλοι μας προσδοκούμε το καλύτερο αλλά στη γωνία μπορεί να μας τύχει και το χειρότερο. Ουδείς εγγυάται κάτι. Καλό είναι να μην δαιμονοποιούμε το μέσο γνωριμίας ούτε επαγωγικά να ανάγουμε γενικεύσεις ότι αφού ο x ήταν έτσι, άρα όλοι είναι έτσι και γιουβέτσι. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να περνάμε από διπλωματική ανάλυση στο State Department το προφίλ του καθενός. Υπάρχει το λιγότερο επώδυνο: μυαλό, προσοχή και καλή καρδιά. Ο κάθε άνθρωπος είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα και αυτό που λέει η keep dreaming είναι λιγάκι αστείο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εντάξει, δεν αμφισβητώ αυτά που λέτε, αλλά είμαι επιφυλακτική. Σε τελική ανάλυση εξέφρασα την άποψή μου, δεν σας την επέβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Έχει διαφορά το προκατειλημμένος από το επιφυλακτικός. Συνήθως ισχύει το πρώτο. Διότι αν ίσχυε το δεύτερο δεν θα ζούσαμε στην σημερινή εποχή, της σεξουαλικής απελευθέρωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Kαι εγώ το έκανα, δεν κατέληξε καλά, αλλά δεν φταίει το διαδίκτυο για αυτό.
Αν θα το ξαναέκανα τώρα που ''μεγάλωσα''; Δύσκολα. Μου αρέσει πολύ το φλερτ από κοντά. Αν κάνεις σχέση με διαδικτυακό φίλο, χάνεται η μαγεία του.
Αλλά τώρα μιλάμε θεωρητικά. Ποτέ δεν ξέρεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έχετε μπλέξει τα αυγά και τα πασχάλια.
Το ίντερνετ είναι το ΜΕΣΟ που γνωρίζεις κάποιον. ΤΟ ΜΕΣΟ.
Δε θα κάνεις σχέση μαζί του από το ίντερνετ, ούτε θα' χετε ιντερνετική αγάπη. Θα βγείτε για ένα καφέ και έπειτα θα αρχίσουν όλα να πηγαίνουν όπως θα πήγαιναν αν τον γνώριζες στο μετρό. Μπορεί να είναι ο άντρας της ζωής σου, μπορεί να είναι μλκας, ανώμαλος δε ξέρω και γω τι άλλο, πράγματα που τα συναντάς και στο μετρό που λέγαμε.
Ραντεβού, φλερτ, ιστορίες, γάμος, χωρισμός, παιδιά, κλαματα, καψουρέματα. ΤΙΠΟΤΑ το περίεργο, τίποτα ασυνήθιστο.
Το ίντερνετ είναι απλά το μέσο κι όχι το είδος της σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top