Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δεν θα με χαλούσε μια εξ αποστάσεως εικονική σχέση, ούτε τις κατακρίνω.
Α εγώ πάλι το κατακρίνω.Εντάξει, ως άνθρωποι είμαστε επικοινωνιακά όντα και αποζητούμε την επικοινωνία με άλλους ανθρώπους, αλλά να βαφτίσεις "σχέση" κάτι με έναν άνθρωπο που δεν έχεις δει ποτέ στη ζωή σου και πιθανόν να μην τον δεις και ποτέ;Όχι, αυτό μου φαίνεται απίστευτα κουφό.
Όταν είσαι σε μια σχέση πρέπει πρώτα από όλα να έχεις μία κάποια τριβή με τον άλλον.Και μετά από ένα σημείο ζητάς και μία σαρκική επαφή μαζί του.
Εκτός κι αν μπορεί να θεωρηθεί σχέση κάτι το καθαρά πλατωνικό.Αλλά και πάλι γιατί να το πεις "σχέση";Μπορείς να το πεις απλή επικοινωνία.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
θα εκανα,αλλα δε θα ηθελα να υπαρχει αποσταση..ετσι κι αλλιως οι περισσοτερες γνωριμιες σημερα γινονται μεσω του facebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν είναι απλή επικοινωνία,έχει κάτι το "παραπάνω". Το "κάτι" αυτό το περίεργο,:P. Ακούγεται εντελώς περίεργο και εκτός πραγματικότητας,αλλά ειλικρινά και΄γω μέχρι κάποτε δεν πίστευα σε φιλίες και σχέσεις τέτοιου είδους έως ότου να αποδειχτεί πως η καλύτερή μου φίλη τη γνώρισα από το internet και μένει μίλια μακριά μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Α εγώ πάλι το κατακρίνω.Εντάξει, ως άνθρωποι είμαστε επικοινωνιακά όντα και αποζητούμε την επικοινωνία με άλλους ανθρώπους, αλλά να βαφτίσεις "σχέση" κάτι με έναν άνθρωπο που δεν έχεις δει ποτέ στη ζωή σου και πιθανόν να μην τον δεις και ποτέ;Όχι, αυτό μου φαίνεται απίστευτα κουφό.
Όταν είσαι σε μια σχέση πρέπει πρώτα από όλα να έχεις μία κάποια τριβή με τον άλλον.Και μετά από ένα σημείο ζητάς και μία σαρκική επαφή μαζί του.
Εκτός κι αν μπορεί να θεωρηθεί σχέση κάτι το καθαρά πλατωνικό.Αλλά και πάλι γιατί να το πεις "σχέση";Μπορείς να το πεις απλή επικοινωνία.:hmm:

I see your point, αλλά μερικοί καταπιάνονται και ταξιδεύουν προκειμένου να δουν κάποιον. :P
Εκτός των άλλων, πως κάνουμε συζήτηση εδώ στο στέκι και αν μας ρωτήσουν για ένα μέλος λέμε "τον ξέρω, έχουμε μιλήσει μια δυο φορές";
Ε κάπως έτσι είναι και οι σχέσεις εξ αποστάσεως. Δεν βλέπεις τον άλλον με τρεις διαστάσεις, αλλά μπορείς να τον νιώθεις.

αυτό ίσως παραπέμπει και σε παράνοια τώρα που το σκέφτομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Α εγώ πάλι το κατακρίνω.Εντάξει, ως άνθρωποι είμαστε επικοινωνιακά όντα και αποζητούμε την επικοινωνία με άλλους ανθρώπους, αλλά να βαφτίσεις "σχέση" κάτι με έναν άνθρωπο που δεν έχεις δει ποτέ στη ζωή σου και πιθανόν να μην τον δεις και ποτέ;Όχι, αυτό μου φαίνεται απίστευτα κουφό.
Όταν είσαι σε μια σχέση πρέπει πρώτα από όλα να έχεις μία κάποια τριβή με τον άλλον.Και μετά από ένα σημείο ζητάς και μία σαρκική επαφή μαζί του.
Εκτός κι αν μπορεί να θεωρηθεί σχέση κάτι το καθαρά πλατωνικό.Αλλά και πάλι γιατί να το πεις "σχέση";Μπορείς να το πεις απλή επικοινωνία.:hmm:

ε, όχι και ποτέ βρε κοπέλα μου. συμφωνώ με τα λεγόμενά σου αλλά στο σημείο αυτό θα διαφωνήσω. στον 21ο αιώνα ζούμε, άνετα ταξιδεύεις όπου θες και σε πολλές περιπτώσεις πολύ οικονομικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ακόμη κι απ' αυτό εδώ το forum (στο οποίο υποτίθεται γράφουν νεαρά άτομα που όσο να πεις είναι πιο καλλιεργημένα, έχουν πιο ανοικτό μυαλό κ.λπ.) καταλαβαίνεις αμέσως την προκατάληψη!Κανένας δε σέβεται τις σπουδές του άλλου, συνεχώς υποτιμητικά σχόλια και υπονοούμενα εκατέρωθεν κ.λπ.!
Σέβομαι το δικαίωμά σου να εκφράζεσαι όπως θέλεις. Ωστόσο, αν θυμάμαι καλά, ποτέ δεν έχω δώσει τέτοιου είδους αρνητικά ερείσματα, όπως αυτά που προανέφερες. Σέβομαι τον/την άλλον/η γι' αυτό που είναι και συνηθίζω να εκφράζω τη διαφωνία μου κόσμια και χωρίς να θίγω κανέναν/μία. Αν κάποιον/α τον έχω θίξει προσωπικά, να μου το πει ευθέως, να το επανορθώσω. Το αν είμαι αντίθετη με το εν λόγω είδος σχέσεων δεν έχει να κάνει ούτε με κομφορμισμό ούτε με προκατάληψη, αλλά με ανασφάλεια. Νομίζω ότι είμαι απόλυτα ειλικρινής και σαφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Mια φιλη μου γραφτηκε σε site γνωριμιων και γνωρισε ενα καλο (ετσι φαινοταν) παιδι και εκαναν αμεσως σχεση μεχρι που την πηρε μια μερα τηλεφωνο η κοπελα του (ρωτουσε να μαθει ποιος ειναι ο Νικος γιατι ετσι την ειχε ο τυπος καταχωρημενη στο κινητο του ) και απο τοτε δεν τολμαει να γνωρισει κοσμο online :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Είμαι λίγο πιο παραδοσιακή!!
Τα κοινωνικά δίκτυα έχουν διευκολύνει κατά πολύ τις κοινωνικές επαφές και γνωριμίες, απλά είναι ένας τρόπος δικτύωσης που δεν με εκφράζει!
Θέλω όταν γνωρίζω τον άλλον να τον έχω δει... να βλέπω τα μάτια του τις κινήσεις του τον τρόπο που λειτουργεί σε ένα χώρο και το βασικότερο, μ αρεσει το eye contact..Πόσο γοητευτική πρόκληση να γνωρίζεις μόλις έναν άνθρωπο και να υπάρχει αυτή η άτιμη η γλώσσα του σώματος που καθορίζει μια σειρά γεγονότων!!:inlove:
Όλα αυτά δεν στα προσφέρει ο υπολογιστής καλώς ή κακώς, χανεις την άμεση επαφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CatLover09

Νεοφερμένος

Η CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγω παλι θεωρω οτι το ιντερνετ ειναι πολυ επικινδυνο και θελει μεγαλη προσοχη.
Ωστοσο τον αντρα μου μεσω myspace τον γνωρισα το 2006.
Για 3 χρονια φοβομουν να τον συναντησω(δεν εχω εμπιστοσυνη γενικοτερα στους ανθρωπους ποσο μαλλον σε εκεινους που δεν γνωριζω).
Κατα διαστηματα συνομιλουσαμε στο νετ,μετα χανομασταν μεχρι που πηρα την αποφαση να τον δω το 2009!
Απο τοτε ειμαστε αχωριστοι και πολυ ευτυχισμενοι!
Ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου και αυτον τον ανθρωπο τον βρηκα πισω απο μια οθονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγω παλι θεωρω οτι το ιντερνετ ειναι πολυ επικινδυνο και θελει μεγαλη προσοχη.
Ωστοσο τον αντρα μου μεσω myspace τον γνωρισα το 2006.
Για 3 χρονια φοβομουν να τον συναντησω(δεν εχω εμπιστοσυνη γενικοτερα στους ανθρωπους ποσο μαλλον σε εκεινους που δεν γνωριζω).
Κατα διαστηματα συνομιλουσαμε στο νετ,μετα χανομασταν μεχρι που πηρα την αποφαση να τον δω το 2009!
Απο τοτε ειμαστε αχωριστοι και πολυ ευτυχισμενοι!
Ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου και αυτον τον ανθρωπο τον βρηκα πισω απο μια οθονη!

Σίγουρα είναι επικίνδυνο αλλά παρόλα αυτά είναι και ένας τρόπος να γνωρίσεις αξιόλογους ανθρώπους!
Είναι ένα ρίσκο. Στη ζωή σου πάντα παίρνεις να παίρνεις ρίσκα, αλλιώς τι νόημα έχει να ζεις μια ήρεμη ζωή χωρίς να κάνει κάποια διαφορετικά πράγματα από ότι συνήθως; Ρίσκαρε και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Είτε θα σου βγει σε καλό είτε την επόμενη φορά που θα τύχει να γνωρίσεις κάποιον από το ίντερνετ θα είσαι πιο επιφυλακτική από όσο ήσουν την πρώτη φορά. Θα μπορούσες να βάλεις κάμερα, να δείτε ο ένας τον άλλον. Να ξέρεις και με ποιον ακριβώς μιλάς και πως είναι περίπου, για να μην σου έρθει κανείς άλλος όταν αποφασίσεις να τον συναντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν εχω βγει ποτε με καποιον απο το ιντερνετ,δεν ειμαι αρνητικη,δεν ετυχε.Κατι που ακουω απο τους αλλους συνηθως ειναι οτι απογοητευονται απο την εμφανιση και οχι απο τον χαρακτηρα.Πολλες φορες οι φωτογραφιες μπορει να μην εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Όχι δεν έχει τύχει ποτέ να βγω με κάποια που γνώρισα μέσω Ιντερνετ, αν και πιστευώ ότι για κάποιες κατηγορίες ανθρώπων όπως εγώ , θα βοηθούσε κάτι τέτοιο. Όταν κάποιος είναι ντροπαλός πολύ (εγώ) , του είναι πιο εύκολο / πιο ασφαλές να μιλήσει σε μία κοπέλα μέσω του facebook ή γενικά μέσω ενός μέσου κοινωνωικής δικτύωσης! Θεωρώ ότι έτσι η προσέγγιση γίνεται ευκολότερη, στα πρώτα στάδια... Όσο δύσκολο μπορεί να είναι κάποιες φορές ακόμα και το απλό "Θες να πάμε για ένα καφέ;" στην real life, τόσο ευκολο μου φαίνεται ότι μπορεί να είναι μέσω internet.
Σαφώς θέλει προσοχή, αλλά εξίσου πολλή προσοχή θέλει και στην πραγματικότητα, να μην βρεθείς προ εκπλήξεως. Και μάλιστα η γνώμη μου είναι ότι αν ψάχνεις κάτι σχετικά σοβαρό , είναι σχεδόν αδύνατο να το βρεις σε ένα κλαμπ πχ όπου δεν μπορείς καν να γνωριστείς με τον άλλον, παρά μόνο γκαρίζοντας στο αυτί του :P
Εν ολίγοις θεωρώ ότι είναι καλή λύση το ίντερνετ, πολλοί διαφωνούν, αλλά πλέον οι περισσότεροι απο μας έχουμε κλειστεί σε αυτό, επομένως πιστεύω ότι είναι πια ευκολότερο να βρεις μια ευκαιρία για γνωριμία που ίσως εξελιχθεί σε σχέση μέσω διαδικτύου, παρά στον δρόμο ή στην καφετέρια για παράδειγμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Σχέση όχι, σεξ ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ε τωρα, ειναι σα να ρωτας....εχετε παει ποτε σε μπαρακι μονος/η και φυγατε με "παρεα"? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesong1

Νεοφερμένος

Η lovesong1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
και ομως γινεται σχεση απο το ιντερνετ..αποδειξη ο συντροφος μου 3 χρονια τωρα γνωριστηκαμε μεσω ιντερνετ αλλα τωρα ειμαστε απο κοντα μαζι! :) ειναι να σου τυχει...οπως ολες οι ανθρωπινες σχεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Mια φιλη μου γραφτηκε σε site γνωριμιων και γνωρισε ενα καλο (ετσι φαινοταν) παιδι και εκαναν αμεσως σχεση μεχρι που την πηρε μια μερα τηλεφωνο η κοπελα του (ρωτουσε να μαθει ποιος ειναι ο Νικος γιατι ετσι την ειχε ο τυπος καταχωρημενη στο κινητο του ) και απο τοτε δεν τολμαει να γνωρισει κοσμο online :lol:

axaxaxa,θεικο!!!αλλα ενταξει,σε κανεναν δεν ειναι ωραιο να συμβαινει αυτο,περα απο την πλακα..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PINELOPI1234

Νεοφερμένος

Η PINELOPI1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ πιστευω οτι ειναι καλυτερο να γνωρισεις καποιον απο κοντα face to face παρα μεσω ιντερνετ.και εγω εχω μιλησει συνολικα με 4 5 το πολυ ατομα(ακομα και προσφατα :P)αλλα ετσι για κουβεντα πιο πολυ,δεν επιδιωκα να γνωριστω...επισης και αν εκανα σχεση μεσω ιντερνετ πως γνωριστηκαμε κλπ και να λεω απο τσατ, δεν ξερω δεν ειναιπολυ ωραιαο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PINELOPI1234

Νεοφερμένος

Η PINELOPI1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
αν εκανα σχεση μεσω τσατ και μου ελεγαν οι αλλοι απο που τον γνωρισα δεν θα μ αρεσε να λεω οτι γνωριστηκαμε μεσω τσατ**
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
αν εκανα σχεση μεσω τσατ και μου ελεγαν οι αλλοι απο που τον γνωρισα δεν θα μ αρεσε να λεω οτι γνωριστηκαμε μεσω τσατ**

Γνωριστήκαμε στο internet, πιο ωραίο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Tοτε ασε τα τσατ και πατα στη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top