Έχετε συγκεκριμένο "τύπο" ή όχι;

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Νομίζω ο samael, έχει δίκιο. Αν δεν έχεις επικοινωνία,τι να τον-την κάνεις?

Οπου επικοινωνία εννοώ θέματα επί πάντως του επιστητού. Να μπορείς να συζητήσεις εξίσου ένα σοβαρό θέμα όσο κ μία χαζομάρα.

Αλήθεια εσείς με τα εμφανισιακά σας κριτήρια σε θέματα τύπου "εμφάνιση η προσωπικότητα "τι απαντάτε?


Σαφώς προσωπικότητα.
Και με την προϋπόθεση, να μην είναι στην εμφάνιση αποκρουστικός.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Να μη βλέπεται.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ισως τότε φταίει που ωμό η κ όχι σεξ επιλέγω να κάνω με τη σχέση μου κ όχι τύπου ανοίξαμε κ σας περιμένουμε.


Φυσικά προσωπικότητα!
Αφού είναι ο τύπος μου να ειναι έξυπνος... έξυπνος δε εννοώ απαραίτητα να φοιτά στη ιατρική η στο Πολυτεχνείο ... εννοώ να έχει και κοινωνική μόρφωση να μπορεί να κάνει μαζί μου μια κουβέντα λογική γτ εντάξει ναι θα περάσουμε καλά θα κάνουμε ότι είναι να κάνουμε αλλά θέλει και η κατασταση λίγη ποιότητα ..να μπορώ να συζητήσω μαζί του για τους προβληματισμούς μου να μου πει και εκείνος τους δικούς του...
Να ξέρει να αντιμετωπίζει τις καταστάσεις με λογική και να μη τον τυφλώνει το πάθος....
Αν καταλάβαινετε τι εννοώ :P
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Το πρώτο post του θέματος είναι σαφές, και κατά την άποψή μου πολύ λογικό :P



Μιλάμε για εμφάνιση και για ερωτική / σεξουαλική επιθυμία.

Δεν ξέρω αν είναι κάποιου είδους γυναικεία προσέγγιση το "να υπάρχει επικοινωνία", αλλά εδώ νομίζω μιλάμε για σεξουαλική επιθυμία και όχι για τα υπόλοιπα διαδικαστικά μιας ερωτικής σχέσης. Όταν κάνεις (ωμό ή όχι) σεξ με τον άλλον κοιτάς το σώμα του και τα παράγωγά του, όχι τα ψυχικά - πνευματικά του χαρίσματα. :spasiklas:

Δεν είχα αντιληφθεί οτι το θέμα κινείται εξ'ολοκλήρου γύρω απο την ερωτική επιθυμία . Νόμιζα οτι ήταν πιο γενικό .
Ως προς αυτό εξαρτάται κατά πόσο αποκομμένους έχει τους δύο κόσμους ο κάθε άνθρωπος . Το ωμο σέξ ικανοποιεί προφανώς urges που είναι καθαρά βιολογικές και τίποτα παραπάνω. Εαν μιλάμε για έρωτα απο την άλλη προφανώς πάει αλλού το πράγμα .Υπο αυτό το πρίσμα αυτό να υποθέσω οτι ο τίτλος ουσιαστικά είναι τι σας "φτιάχνει;" :laugh: ;

Σε αυτή την περίπτωση , παραδόξως επικρατεί η άποψη στον κόσμο οτι το οπτικό ερέθισμα υπερτερεί των υπόλοιπων . Το θεωρώ λάθος,ναι μεν είναι σημαντικό άλλα υπάρχουν και άλλες αισθήσεις : η αφή,η οσμή,η γεύση,η ακοή,και φυσικά και η νόηση. Είναι λυπηρό αλλά ,απο 6 ο μέσος άνθρωπος επαφίεται στην 1 αίσθηση . Κάποιοι ίσως και παραπάνω ,αλλα σίγουρα όχι σε αντιπροσωπευτικό δείγμα . Το σεξ είναι πάνω απο όλα παιχνίδι μυαλού παρά εμφάνισης . Σίγουρα βοηθάει πολύ, αλλά εαν μόνο αυτό υπάρχει να δείξει κανείς δεν νομίζω οτι είναι σε θέση να προσφέρει και τόσο μοναδικές εμπειρίες . Πολύς κόσμος πλέον είναι όμορφος . Ναι θα είναι ωραίο ναι θα είναι καλό,αλλά sloppy . Σαν να είδες μια ταινία που βρήκες μπροστά σου η οποία δεν ήταν απαίσια αλλα απλά για να περάσει η ώρα σου σε σχέση με άλλη που ήταν αριστούργημα...και φυσικά τις καλές ταινίες δεν τις κάνουν τα φοβερά VFX ;) .

Ανεξάρτητα τους τύπους του καθενός πάντως, πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα έδινε X ενώ για κάποιον άλλο θα είμασταν ακριβώς αυτό που έψαχνε . Αυτό δεν πρέπει να ξεχνάμε μόνο .
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσικά προσωπικότητα!
Αφού είναι ο τύπος μου να ειναι έξυπνος... έξυπνος δε εννοώ απαραίτητα να φοιτά στη ιατρική η στο Πολυτεχνείο ... εννοώ να έχει και κοινωνική μόρφωση να μπορεί να κάνει μαζί μου μια κουβέντα λογική γτ εντάξει ναι θα περάσουμε καλά θα κάνουμε ότι είναι να κάνουμε αλλά θέλει και η κατασταση λίγη ποιότητα ..να μπορώ να συζητήσω μαζί του για τους προβληματισμούς μου να μου πει και εκείνος τους δικούς του...
Να ξέρει να αντιμετωπίζει τις καταστάσεις με λογική και να μη τον τυφλώνει το πάθος....
Αν καταλάβαινετε τι εννοώ :P

Έχω και εγώ έναν 'τυπο' :P :
-Ψηλός (πάνω από 1,78) (είμαι 1,80 οπότε ....)
-Μελαχρινός ( με ελκύουν απίστευτα τα σκουρόχρωμα μαλλιά)
-Εξυπνος ( Να του 'κοβει' λίγο :lol: )
-Χαμογελο
-Πωπουδακι :redface:

προσωπικοτητα=κωλος,υψος,χρωμα;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
προσωπικοτητα=κωλος,υψος,χρωμα;


Το πωπος ήταν αστείο τζιζους
Και τα υπόλοιπα είναι όσον αφορά τη εμφάνιση...
Προτιμώ τη προσωπικότητα αλλά σε συνδυασμό με αυτα είναι ακόμα καλύτερο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.
Το πωπος ήταν αστείο τζιζους
Και τα υπόλοιπα είναι όσον αφορά τη εμφάνιση...
Προτιμώ τη προσωπικότητα αλλά σε συνδυασμό με αυτα είναι ακόμα καλύτερο


Συγνώμη που θα στο πω δύσκολο να βρεις τον τέλειο άνδρα που να τα συνδιάζει όλα αυτά.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Από προσωπικότητα:
Έξυπνη
Χιούμορ-αυτοσαρκασμός
Να υπάρχει chemistry
Όχι ισχυρογνώμων
Όχι πρήξω, όχι κολλητσίδα, όχι καλημέρα\καληνύχτα κάθε πρωί και κάθε βράδυ στο messenger, ffs.
Όχι κομματικοποιημένη

Από εμφάνιση:
Λεπτή
Ύψος μέχρι 1.75, κατά προτίμηση κάτω του 1.70
Καστανόξανθη
Γαλανά/πράσινα μάτια
Αν είναι ξανθιά να έχει ξυρίσει το μουστάκι-χνούδι, διότι ναι μεν είναι ξανθό και από μακριά δε φαίνεται, αλλά από κοντά στο φάσωμα μια χαρά φαίνεται και είναι ό,τι πιο ντεκαβλέ.
Στήθος αδιάφορο
Κωλαράκι σφιχτό(ναι είμαι απ’ αυτούς)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Από προσωπικότητα:
Έξυπνη
Χιούμορ-αυτοσαρκασμός
Να υπάρχει chemistry
Όχι ισχυρογνώμων
Όχι πρήξω, όχι κολλητσίδα, όχι καλημέρα\καληνύχτα κάθε πρωί και κάθε βράδυ στο messenger, ffs.
Όχι κομματικοποιημένη

Από εμφάνιση:
Λεπτή
Ύψος μέχρι 1.75, κατά προτίμηση κάτω του 1.70
Καστανόξανθη
Γαλανά/πράσινα μάτια
Αν είναι ξανθιά να έχει ξυρίσει το μουστάκι-χνούδι, διότι ναι μεν είναι ξανθό και από μακριά δε φαίνεται, αλλά από κοντά στο φάσωμα μια χαρά φαίνεται και είναι ό,τι πιο ντεκαβλέ.
Στήθος αδιάφορο
Κωλαράκι σφιχτό(ναι είμαι απ’ αυτούς)


Δεν ζητας πολλά φιλε μονο μια Στικουδη σπουδαγμένη και με καλλιέργεια πνεύματος.
Βασικά οπως ειχε πει και ενας φιλος οι πολυ ωραιες σαν και αυτες που περιγράφεις σιγα μην δεν σε πρηξουν καθημερινά. Θα εισαι εκει για να εκπληρώνεις απαιτησεις. Ειδικα οι ωραιες και πάνω έχουν και μια μυτη ως το θεο και θα εισαι μονιμως στο τρέξιμο σιγα μην κάνουν και υποχωρησεις! :loltooth:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.
Ποσό μου αρέσει που οι περισσότεροι γράφετε λες και κάνετε παραγγελία.Μονο στην Ελλάδα τα βλέπω αυτά.Δεν πειράζει σύντομα πολλοί θα καταλάβουν (όπως και εγώ) ότι στην ζωή δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Από προσωπικότητα:
Έξυπνη
Χιούμορ-αυτοσαρκασμός
Να υπάρχει chemistry
Όχι ισχυρογνώμων
Όχι πρήξω, όχι κολλητσίδα, όχι καλημέρα\καληνύχτα κάθε πρωί και κάθε βράδυ στο messenger, ffs.
Όχι κομματικοποιημένη

Από εμφάνιση:
Λεπτή
Ύψος μέχρι 1.75, κατά προτίμηση κάτω του 1.70
Καστανόξανθη
Γαλανά/πράσινα μάτια
Αν είναι ξανθιά να έχει ξυρίσει το μουστάκι-χνούδι, διότι ναι μεν είναι ξανθό και από μακριά δε φαίνεται, αλλά από κοντά στο φάσωμα μια χαρά φαίνεται και είναι ό,τι πιο ντεκαβλέ.
Στήθος αδιάφορο
Κωλαράκι σφιχτό(ναι είμαι απ’ αυτούς)


Τίποτα δεν ζήτησες βλέπω!Ενα μοντέλο δηλαδή.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ποσό μου αρέσει που οι περισσότεροι γράφετε λες και κάνετε παραγγελία.Μονο στην Ελλάδα τα βλέπω αυτά.Δεν πειράζει σύντομα πολλοί θα καταλάβουν (όπως και εγώ) ότι στην ζωή δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Υποθέτω ότι στα 19 σου χρόνια έχεις ταξιδέψει πάρα πολύ κι έχεις συναναστραφεί με πάρα πολύ κόσμο για να μπορείς να συγκρίνεις με τέτοια σιγουριά τα κριτήρια επιλογής συντρόφου Ελλάδας και εξωτερικού...

Το κακό με το να θέλουμε ο σύντροφος μας να πληροί κάποιες συγκεκριμένες προϋποθέσεις ποιο είναι; Και γιατι ο συνδυασμός εμφάνισης και προσωπικότητας θεωρείται ανέφικτος και υπερβολικός;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.
Υποθέτω ότι στα 19 σου χρόνια έχεις ταξιδέψει πάρα πολύ κι έχεις συναναστραφεί με πάρα πολύ κόσμο για να μπορείς να συγκρίνεις με τέτοια σιγουριά τα κριτήρια επιλογής συντρόφου Ελλάδας και εξωτερικού...

Το κακό με το να θέλουμε ο σύντροφος μας να πληροί κάποιες συγκεκριμένες προϋποθέσεις ποιο είναι; Και γιατι ο συνδιασμος εμφάνισης και προσωπικότητας θεωρείται ανέφικτος και υπερβολικός;


Στην Γερμανία που ζει ο θείος μου δεν ισχύει( παντρεμένος με Γερμανίδα).Επισης οι περισσότεροι δεν λέτε 1-2 κριτήρια γράφεται ολόκληρη λίστα λες και παραγγέλνεις αυτοκίνητο.Ακομα και στην Γαλλία τόσες απαιτήσεις δεν έχουν και έχουν στην Ελλάδα.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Στην Γερμανία που ζει ο θείος μου δεν ισχύει( παντρεμένος με Γερμανίδα).Επισης οι περισσότεροι δεν λέτε 1-2 κριτήρια γράφεται ολόκληρη λίστα λες και παραγγέλνεις αυτοκίνητο.Ακομα και στην Γαλλία τόσες απαιτήσεις δεν έχουν και έχουν στην Ελλάδα.

γιατι ακομα και στη Γαλλια? οι Γαλλοι εχουν παραπανω δικαιωματα στις απαιτησεις? ξερω γω παιζει κανα τετοιο μπονους αναλογα με τις γεωγραφικες συντεταγμενες?
ολοι εχουν καποιες "απαιτησεις" εστω κ αν τις εκφραζουν υποσυνειδητα και αυτο το κανουν ακομα κ τα ζωα απλα με αλλα κριτηρια (καποια εχουν το χορο, αλλα το κελαηδισμα, αλλα το βρηχιθμο, αλλα την ψυχαναγκαστικη καθαριοτητα κλπ κλπ κλπ)
και ο θειος σου τη διαλεξε τη θεια σου επειδη πληρουσε καποια κριτηρια που ηθελε να εχει η συντροφος του, μονο στα προξενια δεν γινοταν αυτο
απο τη Γερμανια μεχρι την Ουγκαντα και το ψηλοτερο παγοβουνο της Αλασκα ολοι εχουν απαιτησεις that's nature, το τι απαιτησεις εχεις μονο διαφερει λιγο-πολυ που εκει παει με τα προτυπα που εχεις στο κεφαλι σου, το περιβαλλον σου,το χαρακτηρα σου και ολα τα σχετικα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.
γιατι ακομα και στη Γαλλια? οι Γαλλοι εχουν παραπανω δικαιωματα στις απαιτησεις? ξερω γω παιζει κανα τετοιο μπονους αναλογα με τις γεωγραφικες συντεταγμενες?
ολοι εχουν καποιες "απαιτησεις" εστω κ αν τις εκφραζουν υποσυνειδητα και αυτο το κανουν ακομα κ τα ζωα απλα με αλλα κριτηρια (καποια εχουν το χορο, αλλα το κελαηδισμα, αλλα το βρηχιθμο, αλλα την ψυχαναγκαστικη καθαριοτητα κλπ κλπ κλπ)
και ο θειος σου τη διαλεξε τη θεια σου επειδη πληρουσε καποια κριτηρια που ηθελε να εχει η συντροφος του, μονο στα προξενια δεν γινοταν αυτο
απο τη Γερμανια μεχρι την Ουγκαντα και το ψηλοτερο παγοβουνο της Αλασκα ολοι εχουν απαιτησεις that's nature, το τι απαιτησεις εχεις μονο διαφερει λιγο-πολυ που εκει παει με τα προτυπα που εχεις στο κεφαλι σου, το περιβαλλον σου,το χαρακτηρα σου και ολα τα σχετικα

Πάλι βιαστικές να μιλήσεις.Ανεφερα την Γάλλια σαν παράδειγμα καθώς οι Γαλλίδες είναι λίγο απαιτητικές για αυτό το ειπα,τώρα η Ουγκάντα και τα αλλά που είπες είναι άσχετα.Επισης δεν κατάλαβες καν το μήνυμα που έγραψα.Ολοι έχουμε απαιτήσεις.Αλλο να έχεις 4-5 απαιτήσεις και άλλο να έχεις ολόκληρη λίστα.Αν νομιζεις εσυ ότι υπάρχει ανθρωπος στον πλανήτη που να έχει τον τέλειο σύντροφο μάλλον πρέπει να τα ξανασκεφτείς καλύτερα.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Πάλι βιαστικές να μιλήσεις.Ανεφερα την Γάλλια σαν παράδειγμα καθώς οι Γαλλίδες είναι λίγο απαιτητικές για αυτό το ειπα,τώρα η Ουγκάντα και τα αλλά που είπες είναι άσχετα.Επισης δεν κατάλαβες καν το μήνυμα που έγραψα.Ολοι έχουμε απαιτήσεις.Αλλο να έχεις 4-5 απαιτήσεις και άλλο να έχεις ολόκληρη λίστα.Αν νομιζεις εσυ ότι υπάρχει ανθρωπος στον πλανήτη που να έχει τον τέλειο σύντροφο μάλλον πρέπει να τα ξανασκεφτείς καλύτερα.

και εγω λεω οτι παει με τον ανθρωπο
ποια ερευνα εχει δειξει οτι οι γαλλιδες ειναι πιο απαιτητικες?
ολοι απαιτητικοι ειναι απλα με αλλα κριτηρια
και γι αυτο δε μιλαμε για τελειοτητα εγω μπορει να εχω 10 απαιτησεις απο καποιον κ καποιος αλλος αλλες 10 που ειναι εντελως αντιθετες με τις δικες μου
( το ειδαμε κ πιο πανω ο αλλος ζηταει μια γυρω στο 1 60φευγα ο αλλος πανω απο 1 70) δεν μιλαμε για τελειοτητα μιλαμε για προσωπικα κριτηρια
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.
και εγω λεω οτι παει με τον ανθρωπο
ποια ερευνα εχει δειξει οτι οι γαλλιδες ειναι πιο απαιτητικες?
ολοι απαιτητικοι ειναι απλα με αλλα κριτηρια
και γι αυτο δε μιλαμε για τελειοτητα εγω μπορει να εχω 10 απαιτησεις απο καποιον κ καποιος αλλος αλλες 10 που ειναι εντελως αντιθετες με τις δικες μου
( το ειδαμε κ πιο πανω ο αλλος ζηταει μια γυρω στο 1 60φευγα ο αλλος πανω απο 1 70) δεν μιλαμε για τελειοτητα μιλαμε για προσωπικα κριτηρια


Η μητέρα μου είναι Γαλλίδα αν ξέρεις άρα άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω από εσένα.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Η μητέρα μου είναι Γαλλίδα αν ξέρεις άρα άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω από εσένα.


και εγω ειμαι ελληνιδα και η μανα μου ελληνιδα ειναι και η ξαδελφη μου ελληνιδα ειναι και η γειτονισσα ελληνιδα ειναι αλλα δεν αντιπροσωπευει η μια την αλλη επειδη ετυχε να γεννηθουμε στην ιδια χωρα
ειναι το ιδιο στερεοτυπικο με το να λες οτι σε ολους τους μαυρους αρεσει το τηγανητο κοτοπουλο
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και εγω ειμαι ελληνιδα και η μανα μου ελληνιδα ειναι και η ξαδελφη μου ελληνιδα ειναι και η γειτονισσα ελληνιδα ειναι αλλα δεν αντιπροσωπευει η μια την αλλη επειδη ετυχε να γεννηθουμε στην ιδια χωρα
ειναι το ιδιο στερεοτυπικο με το να λες οτι σε ολους τους μαυρους αρεσει το τηγανητο κοτοπουλο


Σε ποιον δεν αρεσει?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top