Έχετε συγκεκριμένο "τύπο" ή όχι;

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Off-topic: Θεωρώ πώς το φόρουμ ως σύνολο δεν έχει δικαίωμα να μιλά για την κριτική του Φώτη, μιλώντας εκ πείρας.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Κάτσε βρε πουλάκι μου, δεν είναι αληθινή δηλαδή μια σχέση αν η κοπέλα δεν έχει μπλε μάτια κι έχει καφέ;

Θυμάμαι μια γνωστή μας που είχε στραβά πόδια αλλά είχε την οικογένειά της κι ήταν ευτυχισμένη, κι έλεγε "μην κοιτάς τα στραβά μου τα πόδια, την ίσια μου την τύχη κοίτα".

Καλώς ή κακώς οι κανόνες και οι λίστες είναι για να διαψεύδονται. Έτσι τα φέρνει η ζωή.

Κοίτα τα προηγούμενα μηνύματα και θα καταλάβεις ,και μετά σκέψου οτι ένα αρκετά μεγάλο μέρος του πληθυσμού σκέφτεται έτσι. Άμα είναι κάποιος να έχει απαιτήσεις ας είναι ειλικρινής τουλάχιστον ,ας είναι αυθεντικός και ας μην κρύβει λόγια ή άλλες σκέψεις . Ας ξέρεις με τι έχεις να κάνεις τουλάχιστον .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,733 μηνύματα.
Κάτσε βρε πουλάκι μου, δεν είναι αληθινή δηλαδή μια σχέση αν η κοπέλα δεν έχει μπλε μάτια κι έχει καφέ;

Θυμάμαι μια γνωστή μας που είχε στραβά πόδια αλλά είχε την οικογένειά της κι ήταν ευτυχισμένη, κι έλεγε "μην κοιτάς τα στραβά μου τα πόδια, την ίσια μου την τύχη κοίτα".

Καλώς ή κακώς οι κανόνες και οι λίστες είναι για να διαψεύδονται. Έτσι τα φέρνει η ζωή.


Οι περισσοτεροι - περισσοτερες έχουν υπερεκτιμησει τις δυνατοτητες τους και το αποτελεσμα στο τέλος ειναι να μένουν μονοι τους. Παρέα με 7 γάτες 3 σκυλιά και 2 καναρίνια .... και ενα χμαστεράκι.

Τωρα εντάξει εχει καταντησει αστειο βλέπεις κάτι κοριτσάκια ειναι απλα χαριτωμένα ουτε κάτι το τρομερο έχουν απο σώμα (απλα ενα σέξ απιλ λογω νεοτητας) και περιμενουν τον Σεϊχη απο το Μπαχρέιν με ενα καρο απαιτησεις. Καμια φορά σκέφτεσαι τωρα να μιλησω σε αυτην να κάνω κινηση μετά ξαναβλέπεις την εκφραση στο προσωπο της και λές γάμησε το απλα θα αρπάξουμε μια ακομα χυλοπιτα και θα μας χαλάσει και την διαθεση.

Διότι, έχω βιώσει κριτική πολύ χειρότερη από τη δική σου η οποία σχεδόν πάντα κινείται σε πλαίσια εντιμότητας και λογικής.


Μια χαρά ειναι ο Φώτης. Τα μεγαλυτερα πισω μαχαιρωματα τα έχουμε φάει απο "ευγενικους" και "εκλεπτυσμένους" που μετά οι πράξεις τους απο πισω μας φορτωσαν για τα καλά.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως η δική μου εμπειρία λέει πως όποιος θέτει το δίλημμα προσωπικότητα ή εμφάνιση μάλλον δεν είναι πολύ ωραίος σε κανέναν από τους δύο τομείς. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο.

Ον-τοπικ:
-Να είναι ανοιχτόμυαλος (και άρα όχι ρατσιστής/σεξιστής/ομοφοβικός/θρησκόληπτος)
-Να παραδέχεται τα λάθη του όποτε χρειάζεται
-Να μην είναι σπάταλος και να του αρέσει να περνάμε χρόνο και στο σπίτι
-Να μην μου βγάζει τη ψυχή με τη ζήλεια του
-Να αγαπάει τα ζώα
-Να έχει φιλοδοξίες

Αυτά είναι τα απαραίτητα, τώρα στην ιδανική λίστα (είδατε διαχωρισμός; ε; ε; ) έχω αδυναμία στα ανοιχτόχρωμα μάτια και τους ψηλούς (αλλιώς αρκεί να μην έχει κόμπλεξ με το να είναι κοντύτερος :P ), σε όσους χορεύουν και βλέπουν ταινίες.
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό είναι κάτι που αφορά αποκλειστικά εμένα και το άτομο που ενδιαφέρεται...
Δε υπάρχει λόγος να σε αγχωνει αυτό
Εγώ ξέρω ότι έχετε βαλθεί από μόνοι σας να μας κάνετε κήρυγμα για τις απόψεις μας...
Αυτό δε είναι πραγματικότητα αλλά ηλίθιοτητα...
Δε έχετε με κάτι άλλο να ασχοληθείτε ;... πρέπει με το τι είπα εγώ η ο nihlist η ο τάδε τι είπαμε να ασχολείστε και να μας υποδειξετε ;;
Έλεος

Χαλάρωσε κορίτσι,αυτό είναι το πνεύμα των διαδικτυακών χώρων.
Πως θα γινόταν συζήτηση?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
@Nihilist και εννοειται πως αν βρεις εμφάνιση ξέχνα την προσωπικοτητα (στο επιπεδο της εμφάνισης που ψάχνεις εσύ)

1.75 60 κιλα αναλογιες μοντελου καστανοξανθη και με σφιχτο σωμα.
Μπορείς να μου τεκμηριώσεις τον λόγο για τον οποίο ένας άνθρωπος με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν μπορεί να έχει πνευματική καλλιέργεια και προσωπικότητα;
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πες τα ρε Σύλβια!!!Αυτο προσπαθώ να τους πω τόσες ώρες.

Γενικά ρε παιδί μου εσύ όλο προσπαθείς. Θυμάμαι ήδη άλλες δυο φορές που το έκανες εδώ. Για αυτό το σκοπό είναι το σύστημα αξιολόγησης. Είναι κουραστικό,συγνώμη.

Εκ μέρους της incognito.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Γενικά ρε παιδί μου εσύ όλο προσπαθείς. Θυμάμαι ήδη άλλες δυο φορές που το έκανες εδώ. Για αυτό το σκοπό είναι το σύστημα αξιολόγησης. Είναι κουραστικό,συγνώμη.

Εκ μέρους της incognito.


Όχι έχεις δίκιο απλά εντάξει μερικές φορές πάνω στην ένταση γράφω κιολας.

Άλλο η συζήτηση άλλο η επιμονή κριτική ... άποψη μου φυσικά.


Κανείς δεν σου έκανε κριτική.Και κατά δεύτερον εσυ μίλησες εκ μέρους του nilhist.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Όχι έχεις δίκιο απλά εντάξει μερικές φορές πάνω στην ένταση γράφω κιολας.




Κανείς δεν σου έκανε κριτική.Και κατά δεύτερον εσυ μίλησες εκ μέρους του nilhist.
Ε όχι και κανείς εσύ με τον ντεβιλ από χτες τρωγεστε για τον τύπο μου ε πιάσατε και τον τύπο του nihlist και ξεκινήσατε τη κριτική
Τελοσπαντων έχει κουράσει αυτή η συζήτηση...
Καλό θα είναι να κοιτάζουμε τι έχουμε γράψει από πριν προτού πούμε κουβέντα :)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Κοίτα τα προηγούμενα μηνύματα και θα καταλάβεις ,και μετά σκέψου οτι ένα αρκετά μεγάλο μέρος του πληθυσμού σκέφτεται έτσι. Άμα είναι κάποιος να έχει απαιτήσεις ας είναι ειλικρινής τουλάχιστον ,ας είναι αυθεντικός και ας μην κρύβει λόγια ή άλλες σκέψεις . Ας ξέρεις με τι έχεις να κάνεις τουλάχιστον .
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω. Θα είναι αυθεντικός αν γνωρίσει κάποια με καφέ μάτια και της πει "κοίταξε να δεις, εγώ κοπέλα με μπλε μάτια ήθελα αλλά συμβιβάζομαι μαζί σου"; Μα δεν είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο οτι όσες λίστες κι αν έχουμε ποτέ δε θα βρούμε κάποιον να τις καλύπτει 100%;:hmm:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Ε όχι και κανείς εσύ με τον ντεβιλ από χτες τρωγεστε για τον τύπο μου ε πιάσατε και τον τύπο του nihlist και ξεκινήσατε τη κριτική
Τελοσπαντων έχει κουράσει αυτή η συζήτηση...
Καλό θα είναι να κοιτάζουμε τι έχουμε γράψει από πριν προτού πούμε κουβέντα :)


Άλλο κριτική και άλλο προσγείωση στην πραγματικότητα.Σε ρωτήσαμε μαζί με την Σιλβια κάτι αλλά δεν απαντήσατε.Θα έχει διαφορά για εσένα αν κάποιος έχει μπλε η πράσινα μάτια αλλά είναι καλό παιδί και γενικά όμορφος σαν ανθρωπος;Γενικά μένουμε πολύ στην επιφάνεια των πραγμάτων.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Άλλο κριτική και άλλο προσγείωση στην πραγματικότητα.Σε ρωτήσαμε μαζί με την Σιλβια κάτι αλλά δεν απαντήσατε.Θα έχει διαφορά για εσένα αν κάποιος έχει μπλε η πράσινα μάτια αλλά είναι καλό παιδί και γενικά όμορφος σαν ανθρωπος;Γενικά μένουμε πολύ στην επιφάνεια των πραγμάτων.
Σοβαρά τώρα νομίζεις ότι περίμενα εσένα να με προσγειώσεις στη πραγματικότητα;
Έχω εξηγήσει παραπάνω τη θέση μου στο θέμα και δε νομίζω ότι ταιριάζει στο παρόν θεμα η ανάλυση αν εμείς οι άνθρωποι μένουμε στη επιφάνεια και δεν ψάχνουμε εις βάθος.
Το ότι η άποψη μου είναι διαφορετική δε σημαίνει και ότι είναι και παράλογη πάντα.
Εσύ έχεις τις δικές σου απόψεις και εγώ το σέβομαι ....εσύ γιατί δε το σέβεσαι και παλεύεις να με πείσεις ότι δε έχω σωστή άποψη;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα νομίζεις ότι περίμενα εσένα να με προσγειώσεις στη πραγματικότητα;
Έχω εξηγήσει παραπάνω τη θέση μου στο θέμα και δε νομίζω ότι ταιριάζει στο παρόν θεμα η ανάλυση αν εμείς οι άνθρωποι μένουμε στη επιφάνεια και δεν ψάχνουμε εις βάθος.
Το ότι η άποψη μου είναι διαφορετική δε σημαίνει και ότι είναι και παράλογη πάντα.
Εσύ έχεις τις δικές σου απόψεις και εγώ το σέβομαι ....εσύ γιατί δε το σέβεσαι και παλεύεις να με πείσεις ότι δε έχω σωστή άποψη;


Δεν σου λέμε αυτό καταλάβατε το.Ουτε με ενδιαφέρει να αλλάξω άποψη σε μια άγνωστη.Σε ρωτάμε (όχι μόνο εσένα) βάζετε κάποια θέλω,είστε σε θέση όμως να συμβιβάστηκε με κάτι λιγότερο αν δεν βρήκε αυτό που θέλετε;Η θα μείνετε στο ψάξιμο;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω. Θα είναι αυθεντικός αν γνωρίσει κάποια με καφέ μάτια και της πει "κοίταξε να δεις, εγώ κοπέλα με μπλε μάτια ήθελα αλλά συμβιβάζομαι μαζί σου"; Μα δεν είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο οτι όσες λίστες κι αν έχουμε ποτέ δε θα βρούμε κάποιον να τις καλύπτει 100%;:hmm:

Μα αυτό είναι το point οτι δεν θα συμβιβαστεί . Θα μπορούσε να πεί αυτό που λές άλλα ουσιαστικά μας λέει οτι θα προτιμούσε να ρίξει X ,δεν είναι έντιμο αυτό; Γιατί το λες αυτό υπάρχουν άνθρωποι που πράγματι εαν δεν τα συνδυάζουν όλα,που και αυτό μπορεί να γίνει,σίγουρα θα ικανοποιούν κάποιου την "λίστα" .
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δεν θελω να σας το χαλασω αλλα δεν μιλατε για πραγματικοτητα
μιλατε για τη δικη σας πραγματικοτητα βασισμενη στις δικες σας εμπειριες ή και 2-3 εμπειριες των γυρω σας
απο την στιγμη που δεν το ξερουμε το παιδι πως μπορουμε να του πουμε οτι δυσκολα θα βρει μια με βαση τα κριτηρια του?
ειναι σαν να λεμε " α εγω δεν μπορω να πετυχω μια τετοια αρα ουτε εσυ" ο αλλος μπορει ως τωρα να εριχνε οποια του καπνιζε που το ξερουμε αυτο?
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τροφή για σκέψη κ συνάμα προβληματισμός.

Οι έχοντες τις προτιμήσεις, εχουν σκεφτεί τι μπορούν να προσφέρουν οι ίδιοι στη σχέση?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top