Έχουν μόνο οι γυναίκες την τάση να ταυτίζουν την ευτυχία με τον έρωτα;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν μίλησα για μοναξιά Πειρατή. Είπα απλά πως νιώθω καλύτερα αν έχω κάποιον δίπλα μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν μίλησα για μοναξιά Πειρατή. Είπα απλά πως νιώθω καλύτερα αν έχω κάποιον δίπλα μου. :)

Σκούζι, ήθελα να απαντήσω στη Μάνια, αλλά για μια ακόμη φορά δεν έκανα παράθεση.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να επαναλάβω για άλλη μια φορά οτι δεν έχω σχέση δεν σημαίνει μοναξιά.
Το αντίθετο θα έλεγα....


Ηρέμησε τίγρη, ξέρω ότι είσαι ευτυχησμένος άλλα είσαι απο τους λίγους, εξάλου το είπα ότι πρέπει να μίνει μόνη της για να αγαπήσει και να βρεί τον εαυτό της και μετά να κάνει σχέση, εσύ τον βρήκες τον εαυτό σου κάποιοι άλλοι όμως όχι;)

Εξάλου μοναξιά δεν μηλάω όπως την ενοείς, μπορεί να είσαι μέσα σε τεράστια παρέα και να νοιώθεις μόνος επιδή σου λίπει η αγάπη απο έναν άνθρωπο(ερωτική αγάπη);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ηρέμησε τίγρη, ξέρω ότι είσαι ευτυχησμένος άλλα είσαι απο τους λίγους, εξάλου το είπα ότι πρέπει να μίνει μόνη της για να αγαπήσει και να βρεί τον εαυτό της και μετά να κάνει σχέση, εσύ τον βρήκες τον εαυτό σου κάποιοι άλλοι όμως όχι;)

Εξάλου μοναξιά δεν μηλάω όπως την ενοείς, μπορεί να είσαι μέσα σε τεράστια παρέα και να νοιώθεις μόνος επιδή σου λίπει η αγάπη απο έναν άνθρωπο(ερωτική αγάπη);)
Πρώτα απ'ολα δεν πιστεύω οτι είμαι από τους λίγους, ξέρω κι άλλους πολλούς.
Επίσης, η χειρότερη μοναξιά είναι η μοναξιά μέσα στη σχέση και ξέρουν όλοι τι θέλω να πω.
Μοναξιά μέσα στην παρέα, δεν έχω ακούσει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ίσως υποσυνείδητα να έχεις και την ανάγκη της επιβεβαίωσης, του στυλ "είμαι σε μια σχέση, άρα αξίζω την προσοχή και την τρυφερότητα κάποιου" ή να φοβάσαι οτι αν π.χ. φύγεις από μια (καλή ή κακή) σχέση δεν θα μπορέσεις να κάνεις άλλη σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πρώτα απ'ολα δεν πιστεύω οτι είμαι από τους λίγους, ξέρω κι άλλους πολλούς.
Επίσης, η χειρότερη μοναξιά είναι η μοναξιά μέσα στη σχέση και ξέρουν όλοι τι θέλω να πω.
Μοναξιά μέσα στην παρέα, δεν έχω ακούσει ποτέ.

Νομίζεις, υπάρχει και αυτή φίλε μου, κατάλαβα τι ενοείς άλλα δεν με πιάνει εμένα όμως, όταν περνάς καλύτερα σε μια σχέση απο ότι ελέυθερος είναι ένα ίδος μοναξιάς, νοιώθεις ότι κάτι σου λίπει, δεν λέω ότι είσαι δυστηχισμένος άλλα θές όταν περνάς καλά να λές σε κάποιον πώς πέρασες και το πόσο ευχαριστήθηκες και να μήν έχεις κάποιον να το πείς δεν είναι μοναξιά εσωτερικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μου τυχαινε για καιρο στην πρωτη σχεση μου, που εξαρτιομουν πολυ απο τους αλλους.
μεσα απο εκεινους επιβεβαιωνομουν, συμπληρωνομουν, και τελικα χωρις καποιον διπλα μου δε μπορουσα.

μετα απο καποια χρονια και εχοντας φαει κανα δυο απανωτες "ομορφες" καταστασεις, δουλεψα λιγο με τον εαυτο μου και τελικα τωρα ειμαι σε φαη που μπορω και μονη μου να περναω καλα.

βεβαια, μη λεμε βλακειες, αν ειχα μια ομορφη σχεση και χωριζα, τον επομενο καιρο σιγουρα δεν θα ημουν καλα... αλλα αυτο θα ειχε ημερομηνια ληξης. θα ανεκαμπτα σιγουρα:)

σε βοηθαω καθόλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
μου τυχαινε για καιρο στην πρωτη σχεση μου, που εξαρτιομουν πολυ απο τους αλλους.
μεσα απο εκεινους επιβεβαιωνομουν, συμπληρωνομουν, και τελικα χωρις καποιον διπλα μου δε μπορουσα.

μετα απο καποια χρονια και εχοντας φαει κανα δυο απανωτες "ομορφες" καταστασεις, δουλεψα λιγο με τον εαυτο μου και τελικα τωρα ειμαι σε φαη που μπορω και μονη μου να περναω καλα.

βεβαια, μη λεμε βλακειες, αν ειχα μια ομορφη σχεση και χωριζα, τον επομενο καιρο σιγουρα δεν θα ημουν καλα... αλλα αυτο θα ειχε ημερομηνια ληξης. θα ανεκαμπτα σιγουρα:)

σε βοηθαω καθόλου?

Με βοηθάς, αλλά βασικά γενική συζήτηση ήθελα να ανοίξω, οχι επί προσωπικού. :) Και όλα ξεκινάνε από το ότι μια φίλη μου χτες με "έκραξε" που είμαι έτσι.. αν κι εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Και επαναλαμβάνω δεν είναι πως δεν βγαίνω ή πως σταματά η ζωή μου όταν είμαι μόνη (για την ακρίβεια έχω υπάρξει και πολύ ευτυχισμένη ως single σε φάση), είναι πως συνήθως ..κάτι μου λείπει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Νομίζεις, υπάρχει και αυτή φίλε μου, κατάλαβα τι ενοείς άλλα δεν με πιάνει εμένα όμως, όταν περνάς καλύτερα σε μια σχέση απο ότι ελέυθερος είναι ένα ίδος μοναξιάς, νοιώθεις ότι κάτι σου λίπει, δεν λέω ότι είσαι δυστηχισμένος άλλα θές όταν περνάς καλά να λές σε κάποιον πώς πέρασες και το πόσο ευχαριστήθηκες και να μήν έχεις κάποιον να το πείς δεν είναι μοναξιά εσωτερικη;
Μα δεν εννοούσα εσενα βρε Μάνια, δεν σε ξέρω τόσο καλά για να μιλήσω για σένα.
Μιλάω μόνο για αυτούς που ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugs Bunny

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Μάνια, ίσως πρέπει να μείνεις για λίγο μόνη σου. Για αρκετό καιρό μάλλον. Στο παρελθόν ήμουν κάπως σαν εσένα. Μέχρι που χώρισα από τον πρώην μου και θεώρησα ότι χάθηκε ο κόσμος. Τον πρώτο καιρό έλεγα ότι πρέπει οπωσδήποτε να βρω κάποιον γιατί είχα την εντύπωση ότι είχα ανάγκη από έναν σύντροφο.
Δεν είναι έτσι όμως.
Μένοντας μόνη σου θα μάθεις τον εαυτό σου και θα δεις ότι μπορείς να περνάς καλά και χωρίς σύντροφο, όσο και να λες ότι το έχεις κάνει, δεν πιστεύω ότι το προσπάθησες ή έστω ότι αφέθηκες για να δεις πόσο όμορφα περνάς και με τον εαυτό σου.
Κι όταν θα βρεις κάποιον που θα αξίζει να είναι δίπλα σου, τότε θα είσαι πραγματικά ευτυχισμένη μέσα στον δεσμό σου.
Εύχομαι να βγαίνει νόημα γιατί τα γράφω με μια ανάσα... έχω τον κέρβερο (αφεντικό) πάνω απο το κεφάλι μου! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Με βοηθάς, αλλά βασικά γενική συζήτηση ήθελα να ανοίξω, οχι επί προσωπικού. :) Και όλα ξεκινάνε από το ότι μια φίλη μου χτες με "έκραξε" που είμαι έτσι.. αν κι εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Και επαναλαμβάνω δεν είναι πως δεν βγαίνω ή πως σταματά η ζωή μου όταν είμαι μόνη (για την ακρίβεια έχω υπάρξει και πολύ ευτυχισμένη ως single σε φάση), είναι πως συνήθως ..κάτι μου λείπει. :)

Αν είναι έτσι θα πρέπει να προσθέσω οτι κανείς δεν έχει δικαίωμα να κράζει κανέναν για τις επιλογές του.
Οσα έχω πει λοιπόν και όσα λέω για να υποστηρίξω τις θέσεις μου, δεν σημαίνουν σε καμία περίπτωση οτι αυτό που κάνω εγώ είναι το σωστό και αυτό που κάνετε εσείς είναι λάθος, οπότε καντε κι εσείς το ίδιο.
Λάθος της φίλης σου για το κράξιμο.:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πρώτων Καγίρα έχει δίκιο ο πειρατής, κακώς κράζεις κάποιον επιδή είσαι κάπως, απλά προσπαθείς να τον βοηθεισεις, είναι λογικό να νοιώθεις κάπως βγαίνοντας απο μία σχέση θές στήριξη και πολλλλλλλλληηηηηηηη κουβέντα;)

Και δέυτερον
Πειρατή μηλάω γενικά παιδί μου απλά πάντα έχω την τάξη να μηλάω σε πρώτο πρόσωπο:redface: σόρυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Είμαι καλά γιατρέ μου; Το παθαίνει κανένας άλλος αυτό ή να πάρω κάνα ψυχολόγο τηλέφωνο; :P

να παρουμε μαζι ενα τηλεφωνο................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Με βοηθάς, αλλά βασικά γενική συζήτηση ήθελα να ανοίξω, οχι επί προσωπικού. :) Και όλα ξεκινάνε από το ότι μια φίλη μου χτες με "έκραξε" που είμαι έτσι.. αν κι εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Και επαναλαμβάνω δεν είναι πως δεν βγαίνω ή πως σταματά η ζωή μου όταν είμαι μόνη (για την ακρίβεια έχω υπάρξει και πολύ ευτυχισμένη ως single σε φάση), είναι πως συνήθως ..κάτι μου λείπει. :)

ας επαναλάβω τον εαυτό μου :P
για μένα δεν είναι παράλογο το ότι νιώθεις έτσι...
χωρίς να θέλω να προκαλέσω κανέναν και χωρίς να εννοώ τίποτα για κανέναν που έχει επιλέξει να είναι μόνος στη ζωή του και εκτός σχέσεων, θεωρώ ότι το υγιές είναι να θες να είσαι σε σχέση και να σε θλίβει όταν είσαι μόνος/η.
Κι αυτό γιατί όπως έχω πει πολλάκις... ο άνθρωπος δεν είναι λύκος... είναι μια οντότητα που ολοκληρώνεται μέσα απ την δυαδικότητα που προσφέρει μια σχέση με έναν άλλον άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ειναι κακό:hmm:
Αλλωστε παντα σε μια σχεση μπορείς να κανεις πραματα που δεν μπορείς να κανεις με τους φίλους σου...
Τωρα το να μην μπορεις να λειτουργησεις καθόλου ειναι ενα θεμα....
Αλλωστε η επιβεβαίωση δεν ερχεται μόνο απο τον σύντροφο που έχουμε διπλα μας...Αλλα απο ενα φιλο ενα συγγενη εναν αγνωστο/η σε καποιο μερος που δεν ξεκολλαει το βλεμα απο πανω σου.....απο συναδελφους και οθτε καθεξης..

Προσωπικα ολοι περνανε τις φασεις τους....πχ θελω να εχω μια σχεση...η θελω να ειμαι μονος η θελω μονο σεξ και τετοια:worry:

Πειρατή υπαρχει ενα τραγουδι που λεει :" How can i feel abandoned even when the world surrounds me"
Η μοναξια ειναι κατι που μπορει να σου συμβαινει οπου και αν εισαι...αναμεσα σε φιλους συγγενης η σε σχεση.....
Για μένα η μοναξια πηγαζει απο μέσα μας και εχει να κανει με την σκεψη που καμια φορα μας ερχετε "μα καλα δεν με καταλαβαίνει κανεις?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μοναξιά μέσα στην παρέα, δεν έχω ακούσει ποτέ.

Εγώ πάντως μοναξιά μέσα στη σχέση μου δεν έχω νιώσει ποτέ. Μοναξιά μέσα σε παρέα μου έχει συμβεί αρκετές φορές να νιώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πρώτον θέλω τα credits μου για τον τίτλο :P

Δεύτερον με κάλυψε κατά βάση η Κουέ μας....

Και τρίτον προσωπικά κι εγώ είμαι πολύ πολύ καλύτερα μέσα σε σχέση παρά εκτός... Ναι, λειτουργώ μια χαρά και χωρίς σχέση και βγαίνω και διασκεδάζω και βλακείες κάνω και είμαι και πολύ χαζοχαρούμενο και όλα τα συναφή... Επίσης έχω υπάρξει για πολύ καιρό μόνη μου χωρίς άντρα δίπλα μου αλλά....

Έχοντας αυτή την στιγμή έναν άντρα στο πλευρό μου, ζώντας μαζί του, έχοντας την αγκαλιά του, τα φιλιά του και ό,τι μπορεί να μου προσφέρει ως σχέση είμαι πολύ καλύτερα... Νιώθω και είμαι ποιο γεμάτη και νιώθω ότι έχω μεγαλύτερη δύναμη και ενέργεια... επίσης φτάνει για εμένα η αγκαλιά του για να με ηρεμήσει από ότι με αγχώνει ή με στεναχωρεί :)

Ζώντας στην Κόρινθο για αρκετό καιρό μόνη μου μου έλειπε να περιμένω κάποιον να δω, μου έλειπε αυτή η αγκαλιά... δεν μου άρεσε να είμαι μόνη σε ένα σπίτι και δεν μου άρεσε να κοιμάμαι μόνη μου...

Απλά είμαι καλύτερα σε σχέση, το έχω αποδεχτεί...χωρίς να σημαίνει ότι μένω σε αρρωστημένες σχέσεις ή καταστάσεις για να μην είμαι μόνη μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ας επαναλάβω τον εαυτό μου :P
για μένα δεν είναι παράλογο το ότι νιώθεις έτσι...
χωρίς να θέλω να προκαλέσω κανέναν και χωρίς να εννοώ τίποτα για κανέναν που έχει επιλέξει να είναι μόνος στη ζωή του και εκτός σχέσεων, θεωρώ ότι το υγιές είναι να θες να είσαι σε σχέση και να σε θλίβει όταν είσαι μόνος/η.
Κι αυτό γιατί όπως έχω πει πολλάκις... ο άνθρωπος δεν είναι λύκος... είναι μια οντότητα που ολοκληρώνεται μέσα απ την δυαδικότητα που προσφέρει μια σχέση με έναν άλλον άνθρωπο.
Mα ΚουΕ μου, εδώ επαναλαμβάνεις αυτό που με κάνει να εκνευρίζομαι πιο πολύ σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα. Οποιος δεν θέλει να κάνει σχέση είναι μοναχικός; Και μάλιστα σαν λύκος; Απο που στο καλό προκύπτει αυτό;
Γιατί αυτή η επιμονή οτι όποιος δεν έχει σχέση είναι μόνος;
Κι αν δεν υπονοείς κάτι τέτοιο, γιατί λοιπόν αυτός που δεν έχει σχέση είναι υγιές να θλίβεται;
Αυτό μπορώ να το δεχτώ μόνο για αυτούς που θέλουν να έχουν σχέση , αλλά δεν έχουν στην παρούσα φάση, αλλά όχι και μοναχικός λύκος ο εργένης.
Πειρατή υπαρχει ενα τραγουδι που λεει :" How can i feel abandoned even when the world surrounds me"
Η μοναξια ειναι κατι που μπορει να σου συμβαινει οπου και αν εισαι...αναμεσα σε φιλους συγγενης η σε σχεση.....
Για μένα η μοναξια πηγαζει απο μέσα μας και εχει να κανει με την σκεψη που καμια φορα μας ερχετε "μα καλα δεν με καταλαβαίνει κανεις?"
Δεν το γνωρίω το τραγούδι, όμως θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα λες.

Εγώ πάντως μοναξιά μέσα στη σχέση μου δεν έχω νιώσει ποτέ. Μοναξιά μέσα σε παρέα μου έχει συμβεί αρκετές φορές να νιώσω.
Μα εγώ δεν μίλησα προσωπικά για σένα, ούτε και για τη Μάνια φυσικά, διευκρίνισα μάλιστα οτι δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο αφού δεν σας γνωρίζω. Σε πολλούς που γνωρίζω όμως συμβαίνει. Και παρ' όλα αυτά δεν αποφασίζουν να ξεφύγουν από αυτή τη μοναξιά της σχέσης, αλλά επιλέγουν να μείνουν εκεί (μα είναι ζωή αυτή;)
Αντίθετα, αν κάποιος νιώθει μοναξιά μέσα σε μια παρέα, υποθέτω οτι εύκολα μπορεί να επιλέξει άλλο δρόμο, μια άλλη παρέα, δεν είναι δα μια παρέα τόσο δεσμευτική όσο μια σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως η Κουε εννοεί πως όποιος δεν έχει σχέση είναι μοναχικός λύκος. Το παράδειγμα (επειδη μου το έχει εξηγήσει και κατ' ιδίαν:D) το έθεσε για να τονίσει πως είναι φυσιολογικό να θέλεις σχέση και να"στεναχωρεί" που δεν έχεις, επειδή οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ άνθρωποι δεν μπορούν να ζουν σαν να είναι λύκοι. Δεν νομίζω πως εννοεί πως όσοι είναι μόνοι, θλίβονται απαραίτητα απ' αυτό και νιώθουν μοναχικοί σαν λύκοι!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως η Κουε εννοεί πως όποιος δεν έχει σχέση είναι μοναχικός λύκος. Το παράδειγμα (επειδη μου το έχει εξηγήσει και κατ' ιδίαν:D) το έθεσε για να τονίσει πως είναι φυσιολογικό να θέλεις σχέση και να"στεναχωρεί" που δεν έχεις, επειδή οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ άνθρωποι δεν μπορούν να ζουν σαν να είναι λύκοι. Δεν νομίζω πως εννοεί πως όσοι είναι μόνοι, θλίβονται απαραίτητα απ' αυτό και νιώθουν μοναχικοί σαν λύκοι!

:)

tks :P

Ανδρέα... αυτό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top