Όριο ηλικίας στο Φόρουμ;

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ξεκινώντας θα ήθελα να πω, ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα παιδάκια που αγαπάνε τα ζώα τους, τα φροντίζουν και τα θεωρούν χαριτωμένα και χαίρονται.

Δεν ξέρω κατα πόσο θα ήταν χρήσιμο, ίσως να έμπαινε ένα όριο ηλικίας πχ 16-17 χρονών, στο φόρουμ.
Παρατηρούμε όλοι τον τελευταίο καιρό έναν βομβαρδισμό απο φάρσες, ή και όχι.. απο μικρούς μας φίλους...:/:

Ως εδώ ΟΚ.
Αλλά όταν πλέον αρχίζει το πράγμα και σοβαρεύει, και δίνουν και ιατρικές συμβουλές, κάνουν διαγνώσεις και καθησυχάζουν ή οχι, άλλα μέλη.. προσωπικά το θεωρώ αν όχι επικύνδυνο, σίγουρα όμως παραπλανιτικό....
Ειδικά στα πιο νέα μέλη που απλά μπήκαν αγχωμένα να ζητήσουν μια βοήθεια, και δεν έχουν τον χρόνο να παρατηρήσουν την ηλικία του μέλους που δίνει απάντηση.....:hmm:

Θα ήθελα και την δική σας γνώμη.:redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice

Νεοφερμένος

Η alice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Interior designer. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Στην αρχη το πηρα σαν κατι χαριτωμενο αλλα τελικα μου φαινεται οτι τα πιτσιρικια μπαινουν εδω μεσα για να σπασουν πλακα. Ασχετα απο φαρσες αυτο που λεει η julia οσον αφορα συμβουλες και ειδικα προς νεα μελη ειναι οντως επικινδυνο. Και επειδη σιγουρα, οτι και να πουμε εμεις εχουν γονεις που απο αυτους εξαρταται στην ουσια το καθε γατακι, μαλλον θα συμφωνησω τελικα με τη Julia.
Ασε που τα καναν μπαχαλο με τα θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Φυσικά, στο ίντερνετ είμαστε. Ο άλλος μπορεί να δηλώνει 11 χρονών και να είναι 61...
Κι εγώ πάντως την έχω αυτή την απορία με τα παιδάκια. Αντί να μπαίνουν στο ίντερνετ, ποιος ξέρει σε τι σάιτ, γιατί δεν κάθονται καλύτερα να διαβάσουν την ορθογραφία τους ή την αριθμητική τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis-Vivi

Νεοφερμένος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεν εχω δει ποτε 11 χρονα να μπενουν στο ιντερνετ και μερες σχολειου να ναι ξυπνια μεχρι τις 2 το βραδυ...οποτε αμφιβαλο για το κατα ποσο ειναι αληθεια ολα οσα λεει..και αυτο που μου εκανε τρομερη ετνυποση ...το πως γραφει..δεν εχω ακουσει παιδακι να μιλαει οπως καποιος 30 χρονον..φισικα στο φορθμ μπορει να μπαινει καποιος ασχετου φιλου και ιλικιας αλλα αν εχει σκοπο να κανει πλακες τοτε νομιζω οτι δεν εχει θεση στη παρεα μας..και τι γνωσεις εχει ενα παιδι 11 χρονων για τιν υγεια ενος ζωου???και ολα τα 11χρονα να ναι απο θεσαλονικη???αυτο και αν ειναι τρελη σιμπτοση...αυτα ειχα να πω εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Λίγο παλιότερα ήταν μια φουρνιά από νήσους Αιγαίου ή/και Ιονίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Τι λεει ο κανονισμος του φορουμ για το οριο ηλικιας?
Υπαρχει ενα οριο στις πολυ μικρες ηλικιες?:hmm:
Παντος θα συμφωνησω και εγω.Ειναι πολυ ευχαριστο να βλεπεις 11-12χρονο παιδια (γιατι παιδια ειναι ακομη) να ενδιαφερονται και να μας μιλουν για τα ζωα τους.Ομως καλο θα ηταν οι επισκεψεις στο ιντερνετ γενικοτερα σ'αυτες τις ηλικιες να γινονται με την επιβλεψη του γονιου που σε τελικη αναλυση εχει και την ευθυνη για το παιδι του.:hmm:
Οσο συντηρητικη και να ακουγομαι, αυτο πιστευω θα εκανα, αν ειχα παιδι σ'αυτην την ηλικια.:hmm:
Και ισχυει παντα αυτο που ειπε η Zbeebz πιο πανω.Στο ιντρνετ η ηλικια (οπως και τοσο αλλα) ειναι οτι δηλωσεις.:hmm::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis-Vivi

Νεοφερμένος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ρε παιδια εγω μπορει να μην εχω παιδια αλλα εχω ξαδερφια ανηψια και βαφτιστιρια που τα εχω ζησει σε πολλες ηλικιες..ασχετος ιντερνετ δεν θυμαμε τη θεια μου η τη κουμπαρα μου η τη κουνιαδα μου να αφηναν τα παιδια τους 2 τη νυχτα στο σπιτι και να μην λενε τπτ..παντα φωναζαν απο της 10 αντε 11 ..και το λεω αυτο γιατι καθομαι στο νετ εγω ως πολυ αργα και εχω πετιχει πολλες φορες τα 11χρονα μεχρι και 3 το βραδυ να ναι μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Και εγώ θα συμφωνήσω με την Βιβή.. το 2 ή ώρα το πρωί είναι too much!!!! :hmm: Είπαμε.. ελευθερία, ανοχή... αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ενα 11 χρόνο είναι μόνο του στο σπίτι και παίζει...

Άρα, πάμε στο σενάριο, πλάκα- και απο μιά χαρά ενήλικες... και μπαχαλοποιήσηση του φόρουμ με 800 θέματα... :redface:

Αν δεν γίνετε διαδικαστικά ο έλεγχος της ηλικίας, που μάλλον δεν υπάρχει τρόπος:(... θα έλεγα ότι το καλύτερο αντίδοτο είναι το θαυμαστικό/report και η μή ασχολία μας. Εγώ τουλάχιστον κάπως έτσι φαντάζομαι την αντίδρασή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Και ισχυει παντα αυτο που ειπε η Zbeebz πιο πανω.Στο ιντρνετ η ηλικια (οπως και τοσο αλλα) ειναι οτι δηλωσεις.:hmm::(

Αυτό νομίζω αναιρεί εξ αρχής έναν κανονισμό για όρια ηλικίας:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis-Vivi

Νεοφερμένος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
και ενηλικος να ναι ρε τζουλια μου τι κερδιζει με το να τα κανει μπαχαλο???ειναι αστιο να τα κανεις μπαχαλο σε φορουμ?δεν νομιζω οτι εγω θα γελαγα και ειμαι πολυ αστιος τυπος γενικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis-Vivi

Νεοφερμένος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θα συμφονισω με τη raisa οτι δηλωσεις εισαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αυτό νομίζω αναιρεί εξ αρχής έναν κανονισμό για όρια ηλικίας:hmm::/:

Εκτος αν υπαρχει καποιος τροπος να επιβεβαιωνεται η ηλικια.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εκτος αν υπαρχει καποιος τροπος να επιβεβαιωνεται η ηλικια.:hmm:
:blink::blink::blink:Μα πώς??? Δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο:hmm:μόνο αν σε "καρφώσει κάποιος που σε ξέρει....αλλά και πάλι πού θα ξέρουμε ότι σε ξέρει:hmm:....ας κάνει η μάνα:P:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώνεται η ηλικία. Αν κάποιος δηλώσει ψέματα, αργά ή γρήγορα θα φανεί απ' τον τρόπο που γράφει.
Εγώ ένα θα σας πω που δεν μου είχε αρέσει καθόλου. Μπορώ να πω ότι με σόκαρε κιόλας.
Ένα απ' αυτά τα "11χρονα" μπήκε σε θέμα "σεξουαλική κακοποίηση ζώου" και έβαλε και σχόλιο. Το θέμα αυτό ήταν ανοιχτό για το κοινό, στις καταγγελίες (μάλλον πρέπει να ψάξω να το βρω). Δηλαδή οποιοσδήποτε έμπαινε μπορούσε να δει ένα 11χρονο να εκφράζει γνώμη αφού είχε διαβάσει πράγματα που δεν ενδείκνυνται καθόλου για 11χρονα. Διότι δημοσίως το άτομο δήλωνε 11 χρονών.

ΥΓ Το βρήκα το θέμα! Σας στέλνω την 5η σελίδα του να το δείτε κι εσείς.
https://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=28580&highlight=%D3%E5%EE%EF%F5%E1%EB%E9%EA%DE&page=5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αν είναι να μας δουλεύουν, είτε δηλώσουν 11, είτε 17 για να κάνουν εγγραφή, θα το κάνουν αφού το θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώνεται η ηλικία. Αν κάποιος δηλώσει ψέματα, αργά ή γρήγορα θα φανεί απ' τον τρόπο που γράφει.
Εγώ ένα θα σας πω που δεν μου είχε αρέσει καθόλου. Μπορώ να πω ότι με σόκαρε κιόλας.
Ένα απ' αυτά τα "11χρονα" μπήκε σε θέμα "σεξουαλική κακοποίηση ζώου" και έβαλε και σχόλιο. Το θέμα αυτό ήταν ανοιχτό για το κοινό, στις καταγγελίες (μάλλον πρέπει να ψάξω να το βρω). Δηλαδή οποιοσδήποτε έμπαινε μπορούσε να δει ένα 11χρονο να εκφράζει γνώμη αφού είχε διαβάσει πράγματα που δεν ενδείκνυνται καθόλου για 11χρονα.


Αυτό ομολογώ ότι μου ξέφυγε... εγώ είχα υπόψιν μου μια περίπτωση μιας Σιαμέζας που νιαούριζε έντονα.. και το "11χρονο" αποφάνθει ότι 99% δεν είναι τίποτα, έτσι κάνουν οι Σιαμέζες ξέρει λέει, απο την πείρα του.. αλλά αν είναι να το πάει και στον γιατρό....:/::hmm:

Εντάξυ... εμείς το πολύ πολύ να γελάσουμε... ή να μην δώσουμε σημασία... Ένας τρίτος όμως??Ή αυτός με το πρόβλημα??? :/:

Εντάξει, ξέρουμε ότι στο νετ, πρέπει πάντα να βασιλεύει η κριτική ικανότητα, και λογική.... αλλά κάπου θα πρέπει να μπαίνει και ένα όριο, πιστεύω, στις "γνώμες" ... αλλιώς αυτομάτως ακυρώνονται φοβάμαι, μαζί τους και όλοι οι άλλοι. ( και μιλάω για τους επισκέπτες, ή τους νέους... που δεν μας ξέρουν, και δεν μπορούν να ξεχωρίσουν):hmm:

Άνοιξα φοβάμαι.... ατελείωτο θέμα.. χωρίς λύση....:(:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Julia, επειδή κουμάντο στα σπίτια των άλλων είναι αδύνατον να κάνουμε, η γνώμη μου είναι η εξής: να υπάρχει ένα όριο ηλικίας στα 16-17 ώστε να μην έχουμε άσχημα (και εν δυνάμει επικίνδυνα) θεάματα όπως το δημοσίως δηλωμένο εντεκάχρονο που διάβαζε πράγματα εντελώς έξω απ' την ηλικία του.
Από 'κει και πέρα, η ευθύνη είναι του χρήστη. Αν πει ψέματα, ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο. Κάποια στιγμή θα πιαστεί στα πράσα.

Αυτά από μένα. Πείτε κι εσείς τώρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Και εγώ κάπως έτσι το είχα σκεφτεί.:hmm:

Και όποια ύποπτη συμπεριφορά... θα αγνοείτε δημοσίως και report.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Julia, επειδή κουμάντο στα σπίτια των άλλων είναι αδύνατον να κάνουμε, η γνώμη μου είναι η εξής: να υπάρχει ένα όριο ηλικίας στα 16-17 ώστε να μην έχουμε άσχημα (και εν δυνάμει επικίνδυνα) θεάματα όπως το δημοσίως δηλωμένο εντεκάχρονο που διάβαζε πράγματα εντελώς έξω απ' την ηλικία του.
Από 'κει και πέρα, η ευθύνη είναι του χρήστη. Αν πει ψέματα, ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο. Κάποια στιγμή θα πιαστεί στα πράσα.

Αυτά από μένα. Πείτε κι εσείς τώρα! :)

Και αν ειναι πραγματι 11χρονο παιδι(που θα δηλωσει μεγαλυτερο) τοτε νομικα και ουσιαστικα την ευθυνη την εχει ο γονιος η ο κηδεμονας του.
Οφειλε να προσεχει και να παρακολουθει καλυτερα αν αυτα με τα οποια ασχολειται το παιδι, ειναι καταληλα για την ηλικια του.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Και αν ειναι πραγματι 11χρονο παιδι(που θα δηλωσει μεγαλυτερο) τοτε νομικα και ουσιαστικα την ευθυνη την εχει ο γονιος η ο κηδεμονας του.
Οφειλε να προσεχει και να παρακολουθει καλυτερα αν αυτα με τα οποια ασχολειται το παιδι, ειναι καταληλα για την ηλικια του.:hmm:
Ακριβώς!
Νομίζω πως αυτό είναι ένα είδος προστασίας για το φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top