Όταν ανακαλύπτεις ότι ο σύντροφός σου είναι bisexual

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
To θεμα εχει ως τιτλο " οταν ανακαλυψεις....", προφανως η αποκρυψη ειναι κοροιδια Τζορτζινο. :)

Γιατί??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί αν δεν το έκρυβε, προφανώς δεν θα χρειαζόταν να το ανακαλύψω και για να το κρύβει, θεωρεί πως προφανώς δεν θα το δεχτώ, οπότε θέλει και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο, συμπεριφορά που προφανώς λίγοι μπορούν να ανεχτούν. Στο φινάλε αν θέλει να είναι εντάξει, ας μου το πει από την αρχή και ας με αφήσει να αποφασίσω αν θα είμαι μαζί του ή όχι μετά. Αν δεν το κάνει, τότε τίθεται θέμα απόκρυψης κι αν δεν πρόκειται για μία μεθυσμένη εμπειρία όταν ήταν 14 στην οποία φίλησε κατά λάθος τον κολλητό του ..ε τότε μόλις το μάθω, όσο κι αν θεωρώ πως με θέλει ή όχι, θα τον αφήσω, περισσότερο γιατί δεν θα μπορέσω ξανά να τον εμπιστευτώ και λιγότερο γιατί θα σιχαίνομαι να τον αφήνω να μου κάνει έρωτα μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Τι "γιατι" παιδι μου?
Αποκρυπτω--> δε λεω ολη την αληθεια για κατι --> κοροιδευω, παραπλανω κ.ο.κ.
Ελπιζω να σε καλυψε η διευκρινιστικοτατη απαντηση της Καγιρα...

*Ντινακι μου, ματσα μουτσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
No big deal. Εφ'όσον ο σύντροφος παραμένει πιστός τότε σημαίνει ότι τον κέρδισε το ένα φύλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
να το ανακαλυπτα?
δηλ να τομ επιανα στο ιδιο κρεβατι με αντρα:hmm:
ε καλυτερο θα ηταν απο το να τον πιασω με γυναικα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
No big deal. Εφ'όσον ο σύντροφος παραμένει πιστός τότε σημαίνει ότι τον κέρδισε το ένα φύλο!

Όχι απαραίτητα - μάλλον τον κέρδισε το άτομο.;)
Δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως θα αντιδρούσα, αλλά θα με πείραζε που μου το είχε αποκρύψει πολύ περισσότερο από αυτό καθ' εαυτό το γεγονός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
να το ανακαλυπτα?
δηλ να τομ επιανα στο ιδιο κρεβατι με αντρα:hmm:
ε καλυτερο θα ηταν απο το να τον πιασω με γυναικα:whistle:

μπα προτιμω με γυναικα!!!!τουλαχιστον θα ελεγα οκ δεν πειραζει του αρεσε περισσοτερο , ή ταιριαζουν περισσοτερο ,κανει καλυτερο σεξ....ο,τιδηποτε παντως εκτος απο το τον βρω με αντρα......εκει γκρεμιζονται ολα και αναφερομαι πιο πολυ στην εικονα αφου η εμπιστοσυνη και στις δυο περιπτωσεις παει περιπατο.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
δεν θα ειχα προβλημα, ειδικα αμα φωναζε και καμια φιλη της, μονο στην σκεψη αναβω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Διαφωνώ, αμα τον έπιανα με γυναίκα θα ένιωθα μειονεκτικά, πως κάτι μου λείπει και το έχει αυτή, ότι σαν γυναίκα δεν μπορώ να τον καλύψω, ότι δεν αξίζω, κλπ.
Αν τον έπιανα με άντρα θα έλεγα, εντάξει, ο άνθρωπως έχει διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις και δεν του αρέσουν τόσο οι γυναίκες προφανώς.

Νομίζω όλοι είμαστε λίγο bi-curious, άσχετα αν έχουμε κάνει κάτι ποτέ. Οσους ξέρω εγώ τουλάχιστον, είχαν κάποιου βαθμού περιέργεια για το πως μπορεί να ήταν. Το θέμα είναι ότι όταν βρεις έναν άνθρωπο που θες να είσαι μαζί του για πολύ καιρό, όλοι οι υπόλοιποι είναι σαν να μην υπάρχουν. Η μονογαμία δεν νομίζω να είναι στη φύση μας, αλλά από σεβασμό προς το άλλο πρόσωπο μαθαίνουμε και ζουμε βάσει αυτής. Εγω κάποτε πειραματίστηκα με το ίδιο φύλο και η τωρινή μου σχέση με γνώρισε σαν bi, παρόλο που προτιμούσα άντρες. Οσο είμαι μαζί του όμως, δεν έχω γυρίσει να κοιτάξω κανέναν και καμία. Δεν νομίζω ποτέ να φοβήθηκε μην τον απατήσω με καμία άσχετη ή με κανένα φίλο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
το να υπαρξει απιστια εφοσον θεωρουμε οτι το ζευγαρι ειναι μονογαμικο ναι ειναι θεμα.
Το αλλο που διαβασα περι "αποκρυπτω" δεν το καταλαβαινω....
Δηλαδη οταν γνωριζεις καποια/ον καθεται και σου λεει (και λες αντιστοιχα) τι εκανε στη ζωη του
απο την στιγμη που σταματησε να πινει γαλα απο την μανα του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
το να υπαρξει απιστια εφοσον θεωρουμε οτι το ζευγαρι ειναι μονογαμικο ναι ειναι θεμα.
Το αλλο που διαβασα περι "αποκρυπτω" δεν το καταλαβαινω....
Δηλαδη οταν γνωριζεις καποια/ον καθεται και σου λεει (και λες αντιστοιχα) τι εκανε στη ζωη του
απο την στιγμη που σταματησε να πινει γαλα απο την μανα του?
Ετσι όπως το κατάλαβα εγώ, εννοεί ότι ήταν bi o άλλος (επί μονίμου βάσεως, όχι "πειράματα'" και τέτοια) και δεν το είπε/άφησε να εννοηθεί ότι είναι straight.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Ετσι όπως το κατάλαβα εγώ, εννοεί ότι ήταν bi o άλλος (επί μονίμου βάσεως, όχι "πειράματα'" και τέτοια) και δεν το είπε/άφησε να εννοηθεί ότι είναι straight.

για να συνεχισω την σκεψη,
γνωριζονται δυο ατομα.... μετα τα τυπικα λεει ο ενας στο αλλο ξερεις ειμαι straight?
Μαλλον οχι, απλα εκαναν ερωτα και υπεθεσαν και οι δυο οτι ειναι straight....
Στο μεταξυ ανακαλυπτεται ξαφνικα οτι υπαρχει απεναντι και BI πλευρα....

Αυτο επηρεαζει / αλλαξε κατι στη ζωη τους? στις συνηθειες τους?
Εννοω το θεμα ειναι καθαρα ηθικο? σαν δεν ντρεπεσαι πχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
για να συνεχισω την σκεψη,
γνωριζονται δυο ατομα.... μετα τα τυπικα λεει ο ενας στο αλλο ξερεις ειμαι straight?
Μαλλον οχι, απλα εκαναν ερωτα και υπεθεσαν και οι δυο οτι ειναι straight....
Στο μεταξυ ανακαλυπτεται ξαφνικα οτι υπαρχει απεναντι και BI πλευρα....

Αυτο επηρεαζει / αλλαξε κατι στη ζωη τους? στις συνηθειες τους?
Εννοω το θεμα ειναι καθαρα ηθικο? σαν δεν ντρεπεσαι πχ?

Οχι, απλά το bi είναι στο μυαλό πολλών συνώνυμο με ανωμαλία, απιστία, "δεν ξέρω τι θέλω" οπότε τρομοκρατούνται. Μάλλον... δεν ξέρω σίγουρα, τι να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
αρα εστιαζουμε στο οτι ξαφνικα ανακαλυπτουμε οτι εχουμε διαφορετικους προσανατολισμους
και μαλλον αυτο χμμμ μας αποπροσανατολιζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θα ξενέρωνα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τους bi και τους ομοφυλόφιλους, αλλά όταν είναι φίλοι μου και κάνουμε παρέα.
Δε μπορεί η σχέση μου να είναι bi και να πηγαίνει με άντρες/γυναίκες. Απλά δε γίνεται.
Είναι ξενερωτικό και μόνο στη σκέψη.
Οπότε, μάλλον θα χώριζα, αφού δε νομίζω να ένιωθα την ίδια έλξη γι' αυτόν ξανά, άρα θα' ταν ανούσιο.:P
Κι εγώ άμα ξενερώσω, πάει. χΔ
Άσε που με τέτοια ζήλεια, δε θα μας έφταναν οι γυναίκες, αλλά θα ζηλεύαμε και άντρες από πάνω. ΝΟΝΟΝΟΝΟΝΟΝΟ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
οχι οχι οχι...ειναι περιεργο...ενταξει δεν εχω θεμα με τουs gay,bi κτλ αλλα η σχεση μου να ναι στρειτ...:redface:ειναι ξενερωτικο να ξερεις οτι το αγορι σου εκτος απο κοριτσια (που πως να το κανουμε κοιταει δεν ειναι στραβος:/:) κοιταει και αντρες...ασε που δεν μπορεις να πεις:κατι μου λειπει,κατι αλλο θελει οποτε ας δω τι να κανω...:hmm:προσωπικα θα φρικαρα και δεν νομιζω οτι θα συνεχιζα μαζι του...εκτος και αν ηταν Ο ερωτας..τοτε δεν ξερω...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ναι ειναι ψιλοξενερα ως εκει...θεωρω χαζο να χωρισω για τετοιο λογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
με τιποτα.
σορυ αλλα δεν ξερω εχω μια αλλη ιδεα για τον "αντρα" (σε σχεση με το πως τον σκεφτομαι ερωτικά).
πειτε με πουριτανη αλλα ενστικτα είναι αυτά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πάρτυ κάθε βράδυ με την κολλητή της!!!:P:P

Και να παρεκλίνω λιγάκι απο την αρχική ερώτηση του θεματοθέτη και να ρωτήσω,κυριώς τις κυρίες του φόρουμ:
"Θα κάνατε ποτέ σχέση(προφανώς όχι αποκλειστική,αλλά θα ήσασταν το μοναδικό θηλυκό) με κάποιον που απο την αρχή σας ξεκαθαρίζει πως είναι bisexual??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
οταν ανακαλύπτεις ότι ο,η συντροφος σου ειναι μπαι , συνειδητοποιηεις οτι εισαι κομπλεξικος,η αφου δεν τον,την εκανες να νιωσει αρκετα ανετα με τον σεξ. προσδιορισμο της,του και να σου το πει απο την αρχη της σχεσης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top