Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Η γνωστή σου, αυτή που παραπάνω περιγράφεις, αν εξαιρέσεις αυτό το κομμάτι (ότι τα μπλέκει μόνο με παντρεμένους...) είναι άξια της εμπιστοσύνης σου, κατά τ' άλλα ;

Προφανώς, για να είστε ακόμα γνωστές/φίλες δεν την χαρακτηρίζεις μόνο από αυτό...
Απλά γνωστή μου είναι.
Δεν κάνουμε παρέα, μόνο εάν τύχει θα βρεθούμε.
Δεν την εμπιστεύομαι, όχι μόνο για αυτό το λόγο αλλά γιατί γενικά στις συζητήσεις μας γενικά δύσκολα θα πει καλή κουβέντα για το οτιδήποτε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
@Backdrop τα χει δώσει η ίδια αυτά τα δικαιώματα κ την παίρνουν συνέχεια τηλέφωνο. Εγώ τους έχω πει στα ίσια δεν θα ρωτάτε κ δεν θα επεμβαινετε. Πουθενά. Μόνο αν ρωτησω εγώ γνώμη σας.

Και η συγκεκριμένη όπως είπες απλά δεν ξέρει τι θέλει. Σίγουρα δεν θέλει σοβαρή σχέση καθώς θα έβρισκε έναν ελευθερο κυκλοφορουν αρκετοί.

Οι άλλες οι μαλακιες που λέει της λέει απλά για να ρίξει το φταίξιμο άλλου. Και αυτό άσχημο.

Όσο για το άλλο ναι αν δεν ξεμπλέξει από γονείς έτσι θα μείνει. Εγώ τους είπα μένουμε στην ίδια οικοδομή έχω διαμορφώσει στο ισόγειο έναν ξεχωριστό χώρο... Αν με κουρασετε έφυγα ξανά επαρχία τους λέω.

Και εννοείται αν βρεθεί κάποια παμε να μείνουμε άλλου. Αλλά μονος να παω να νοικιάσω άλλου τώρα δεν το βρίσκω συμφέρον πρεπει κάθε μήνα να υπολογίζω ένα 350 αρι έξοδα.
Τα κρατάω κ κανω ντολτσε Βίτα. Όσο είμαι μόνος μου.

Εννοείται αν δεν είχα αυτό το χώρο κάτω σα γκαρσονιέρα που είναι θα εφευγα να παω να νοικιάσω άλλου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλέ ναι... Τα θέλουν και τα παθαίνουν.
Αφού γνωρίζουν ελεύθερους και ξυνιζουν τα μούτρα τους.
Και μετά λένε μα γιατί;;;;;;;;

Συμφωνώ για το θέμα του σπιτιού.
Κι εγώ μέχρι να φύγω τελείως, από τη στιγμή που υπήρχε διαθέσιμος χώρος, τον εκμεταλλεύτηκα.

Εάν δεν είχαμε, να σου πω θα έψαχνα για δικο μου χώρο άλλου, αλλά ΟΚ.

Τα παιδιά πρέπει να ανεξαρτητοποιουνται κι όχι να κρέμονται γονείς , αδέρφια κλπ από πάνω τούς!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει τώρα μην τα ρίχνετε και όλα στην κοπελα ...

Ειναι κάποιοι γονείς που και μαχαίρι να τους το κόψεις αυτοί συνεχίζουν και αν δεν έχεις επιλογή να φύγεις μακρυά τι θα κάνεις με τα δεδομένα οικονομικά στοιχεία που έχουμε?

Απλά υπομονή :bleh:

Έχω την χαρά πλέον να μιλώ και από τις δύο πλευρές...
Μην ξεχνάμε η κόρη μου είναι τελείως ανεξάρτητη πλέον υπάρχει διαμέρισμα ελεύθερο ακριβώς δίπλα στο δικό μου αλλά όσο καλή σχέση και να έχουμε όταν είναι εδώ με την παρέα της εγώ δίπλα δεν πατάω πάρα μόνο όταν με χρειαστεί η ίδια..

Θα μου πεις είναι μικρή και δεν την παίζεις ποτε θα παντρευτεί ,αλλά εγώ θα πω ότι αυτό δεν θα συμβεί ΠΟΤΕ ακόμα και σαράντα να πάει ΑΡΚΕΙ να την βλέπω πλήρης και να χαμόγελα ;)

Τώρα αν όλα αυτά τα κάνει μόνη της η με παρέα για εμένα η ηλικία ειναι ένας αριθμός δεδομένου ότι τα απωθημένα είναι αυτά που χαλάνε έναν άνθρωπο σε μια σχέση και όχι αν θα παντρευτεί μικρός ή μεγάλος...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Καλέ ναι... Τα θέλουν και τα παθαίνουν.
Αφού γνωρίζουν ελεύθερους και ξυνιζουν τα μούτρα τους.
Και μετά λένε μα γιατί;;;;;;;;

Συμφωνώ για το θέμα του σπιτιού.
Κι εγώ μέχρι να φύγω τελείως, από τη στιγμή που υπήρχε διαθέσιμος χώρος, τον εκμεταλλεύτηκα.

Εάν δεν είχαμε, να σου πω θα έψαχνα για δικο μου χώρο άλλου, αλλά ΟΚ.

Τα παιδιά πρέπει να ανεξαρτητοποιουνται κι όχι να κρέμονται γονείς , αδέρφια κλπ από πάνω τούς!


Ναι βέβαια συμφωνώ απόλυτα κ εγώ τον εκμεταλλευομαι. Για να μ μένει ένα 400 αρι το μήνα τσέπη να βαζω είτε άκρη είτε να διασκεδάζω. Σε βόλτες. Είτε κ τα δυο... Αν τώρα βρω κάποια κ μένει μόνη της οκ δεν έχω κανένα θέμα να φυγω απο το σπίτι μ κ να παω να μείνω μαζί της κ ας μένει κ η μάνα της από πανω. Δεν έχω τέτοια θέματα.

Από το δικό μ φευγω γιατί δεν θέλω να γυρίσω από δουλειά κ να μ αρχίζει η δικιά μ γκρίνια ότι πχ μένει η μάνα μ από πανω. Βαριέμαι τις γκρίνιες κ τις φασαρίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Υπάρχει μια περίπτωση που δεν πιάσαμε εδώ αλλά τη βλέπω συχνά: τους ανθρώπους που είναι πράγματι πολύ δυστυχισμένοι στο γάμο τους. Που η γυναίκα τους τους παίρνει από τα μούτρα, πριν καν γυρίσουν το κλειδί να ανοίξουν την πόρτα του σπιτιού. Που δουλεύουν από το πρωί μέχρι το βράδυ και πάνε σε όλα τα σεμινάρια που υπάρχουν για να ΜΗΝ πάνε σπίτι. Που στην καραντίνα θα γύριζαν πολύ αργά και ας πλήρωναν το πρόστιμο. Που σου μιλάνε για τον αποτυχημένο γάμο τους σε ανύποπτη στιγμή και παθαίνεις σοκ. Που τους βλέπεις με τη γυναίκα τους και καταλαβαίνεις πως άλλου είδους σχέσεις δεν υπάρχουν.
Μπορεί να φταίνε και οι ίδιοι, μπορεί όχι τόσο. Όταν υπάρχει χάσμα νομίζω είναι μοιραίο αργά ή γρήγορα να έρθει και το τρίτο πρόσωπο.
Ναι, τις περισσότερες φορές οι άνδρες που απατούν είναι περιπετειώδεις (να μη βρίζουμε χριστουγεννιάτικα). Είναι καλά με την καλύτερη γυναίκα δίπλα τους αλλά θέλουν να κάνουν και τα κοκόρια.
Γιατί όσοι είναι δυστυχισμένοι δε χωρίζουν, θα πείτε. Χαίρω πολύ. Είτε γιατί βολεύονται για κοινωνικούς λόγους, είτε γιατί έχουν παραιτηθεί, είτε γιατί δύσκολα κάνεις ένα τόσο ριζικό βήμα στη ζωή σου (εδώ κάποιοι λυπούνται να αλλάξουν... καναπέ) είτε και γιατί από μερικές γυναίκες υπάρχει μια νοοτροπία "ο Πασχάλης είναι άνδρας μου, θα πεθάνει μαζί μου". Γιατί καλή μου; Δεν είναι αγώνες στίβου εδώ, δε θα πάρεις κάποιο μετάλλιο. Γιατί δε δίνεις και στον εαυτό σου την ευκαιρία για κάτι καλύτερο;
Γενικά όμως κορίτσια μακριά. Ειδικά οι νέες καλό είναι να μη χάνουν το χρόνο τους περιμένοντας πότε ο άλλος θα τις κοιτάξει ή θα χωρίσει. Τα χρόνια περνάνε και το πιθανότερο είναι κάποια στιγμή να κοιτάξουν πίσω και να δουν ότι έχουν αφήσει καλές προοπτικές και δεν έχουν πια όσα θα ήθελαν ή θα μπορούσαν. Αλλά και μεγάλη να είσαι, δε σημαίνει ότι δε θα βρεθεί κάποιος ελεύθερος και σοβαρός για σένα (και αν είναι διαζευγμένος μπορεί να μη σημαίνει κάτι, και οι ατυχίες μέσα στη ζωή είναι).
Φυσικά υπάρχουν και οι δυστυχισμένες ή ευτυχισμένες παντρεμένες που απατούν, αλλά έγραψα σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες που περιλαμβάνουν περισσότερο άνδρες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top