Όταν οι μαθηματικοί έχουν χιούμορ...

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
-- Πώς γελά ένας μαθηματικός;
-- Χι χι τονούμενο.

-- Πώς πλένει ο μαθηματικός τα πιάτα;
-- Πλένει ένα και λέει "ομοίως και τα άλλα".

-- Γιατί οι μαθηματικοί πηγαίνουν στην εκκλησία;
-- Για να μελετήσουν την ακολουθία.

-- Πώς λένε οι μαθηματικοί τις παρθένες;
-- Συναρτήσεις κάτω φραγμένες.

-- Γιατί παντρεύονται οι μαθηματικοί;
-- Για να ολοκληρώσουν τη σχέση τους.

--Πώς ένας μαθηματικός θα βγάλει ένα δέντρο από το οικόπεδο του;
-- Θα το υψώσει στο τετράγωνο για να φύγουν οι ρίζες.

-- Τί διαβάζει ένας μαθηματικός στη βίβλο;
-- Τις παραβολές.

-- Τι κάνει ένας μαθηματικός όταν πέφτει ένα αστέρι;
-- Κάνει μία f(x).

-- Ποια η διαφορά μαθηματικού και αστυνομικού;
-- Ο μαθηματικός θέλει να τετραγωνίσει τον κύκλο, ενώ ο αστυνομικός να κυκλώσει το τετράγωνο.

-- Σε πόση ώρα υπολογίζει ένας μαθηματικός ένα άθροισμα άρρητων;
-- Στο π+φ.

-- Γιατί οι μαθηματικοί παρακολουθούν τις μέλισσες;
-- Για να κάνουν πρόσθεση κατά μέλι.

-- Γιατί oi μαθηματικοί είναι λυπημένοι;
-- Γιατί έχουν πολλά προβλήματα και μερικά είναι άλυτα.

1698073202370.png
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,851 μηνύματα.
420019951_403989818658179_6992700492692907464_n.jpg
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει τι γράφετε και σε ποια φάση συζητήσεων βρίσκεστε, θα απαντήσω μόνο για το θέμα για την ερώτηση του τίτλου

Έχοντας ζήσει συμβιωσει συνδιαλλαγει με μαθηματικούς η τελοσπαντων με μαθηματικά μυαλά - το αντίθετο από μένα - θα έλεγα πως δεν έχουν χιουμορ γενικώς. Για την ακρίβεια θα έλεγα ότι έχουν ένα δικό τους χιουμορ νομίζουν είναι τόσο έξυπνοι που με τα αστεία τους θα πρεπει να γελάμε. 😌 και τεσπα έχουν ένα χιουμορ δικό τους που μπορεί και να'ναι χιουμορ αλλα εγω δε γελάω. Βασικά εγώ προσωπικα γελάω με τα παντα αλλά με αυτό το χιουμορ, οχι. Ζορίζομαι δεν το κατάλαβαινω.


Γενικά οι μαθηματικοί έχουν έναν καλλο στον εγκέφαλο. Εγώ είμαι της φιλοσοφικής και είμαι νορμαλ.
Πάντως για κάποιο λόγο έχω φίλους κολλητους, παντρευτηκα κι έναν τέτοιο.

Τι να πω αβυσσος η ψυχή μας
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει τι γράφετε και σε ποια φάση συζητήσεων βρίσκεστε, θα απαντήσω μόνο για το θέμα για την ερώτηση του τίτλου

Έχοντας ζήσει συμβιωσει συνδιαλλαγει με μαθηματικούς η τελοσπαντων με μαθηματικά μυαλά - το αντίθετο από μένα - θα έλεγα πως δεν έχουν χιουμορ γενικώς. Για την ακρίβεια θα έλεγα ότι έχουν ένα δικό τους χιουμορ νομίζουν είναι τόσο έξυπνοι που με τα αστεία τους θα πρεπει να γελάμε. 😌 και τεσπα έχουν ένα χιουμορ δικό τους που μπορεί και να'ναι χιουμορ αλλα εγω δε γελάω. Βασικά εγώ προσωπικα γελάω με τα παντα αλλά με αυτό το χιουμορ, οχι. Ζορίζομαι δεν το κατάλαβαινω.


Γενικά οι μαθηματικοί έχουν έναν καλλο στον εγκέφαλο. Εγώ είμαι της φιλοσοφικής και είμαι νορμαλ.
Πάντως για κάποιο λόγο έχω φίλους κολλητους, παντρευτηκα κι έναν τέτοιο.

Τι να πω αβυσσος η ψυχή μας
Μπορει και να ισχυουν αυτα που λες ..εσυ ξερεις καλυτερα ..πλην ομως ειναι τιμιοι και αληθεις ανθρωποι..διοτι για οτι και να πουν πρεπει να εχουν και την σχετικη αποδειξη....Και αυτο ειναι πολυ καλο.
Φαντασου τωρα στην θεση του μαθηματικου ενα/μια μαρκετιστα ή δικηγορο ..θα σε ταραξει στο ψεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μπορει και να ισχυουν αυτα που λες ..εσυ ξερεις καλυτερα ..πλην ομως ειναι τιμιοι και αληθεις ανθρωποι..διοτι για οτι και να πουν πρεπει να εχουν και την σχετικη αποδειξη....Και αυτο ειναι πολυ καλο.
Φαντασου τωρα στην θεση του μαθηματικου ενα/μια μαρκετιστα ή δικηγορο ..θα σε ταραξει στο ψεμα.
Εγω μιλάω πολυ και τα κανω κουλουβάχατα στο μυαλό μου
Ο άντρας μου θα πει ένα κι ενα ίσον δυο
Έχει λογικη σκέψη λύνει αμέσως οποία προβληματα προκυπτουν
Εγώ απλώς χάνομαι σε ένα γιατί

Μπορεί να έχει να κάνει με τον ανθρώπο

Πάντως όσα μαθηματικά μυαλά έχω γνωρίσει εχουν πολλη λογική, υστερούν σε αλλα που μπορεί να είναι πιο σημαντικά


Ένας χειρουργός πχ ποσο ευαίσθητος μπορεί να είναι πολυ πολυ βαθιά ; πρεπει να ψάξεις παρα πολυ

Θεωρω αλληλοσυμπληρωνόμαστε

Φίλοι μου το ίδιο...
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Καλά αυτό είναι σχετικό.
Εγώ πχ (που δεν είμαι μαθηματικός αλλά είμαι των θετικών επιστημών) έχω πάρα πολύ σκληρό και dark humor που δεν το ασπάζονται όλοι.

Απο την άλλη πεθαίνω απο την βαρεμάρα με τα αστεία που γελάει ο πιο "νορμάλ" κόσμος.
Φυσικά, υπάρχει μια ειδική κατηγορία απο νέρντουλες που κάνουν αστεία του τυπου "σκόνταψε και έπεσε ο server" που όταν τα ακούω θέλω να τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top