Όταν ο πρώην ενοχλεί

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Κοίτα φίλε έχει στείλει πολλά απειλητικά μηνύματα δεν θα ήθελα να τα μοιραστώ, με συγχωρείς. Σημασία έχει ότι υπάρχει επικινδυνότητα και αν όχι μόνο για μένα σίγουρα και για την κοπέλα. Το θέμα είναι ότι με παρακολουθεί σε social media που έχω λογαριασμούς. Stories και δημοσιεύσεις. Ασφαλώς τον μπλόκαρα, αλλά ίσως να μην ήταν και τόσο καλή κίνηση.

Καλησπέρες ...

@Darknight19

Εγώ αρχικά θέλω να θέσω ένα ερώτημα, αυτή η κοπέλα που είστε τώρα μαζί, σου έχει εξηγήσει τον λόγο που φοβάται ότι ο πρώην της, μπορεί να πραγματοποιήσει τις απειλές του, και δεν είναι απλά μέσο εκφοβισμού ώστε να επιτύχει αυτό που θέλει; Το περιεχόμενο αυτών των απειλών ποιο είναι;

Sophie, μου έχει πεί πως γενικά μπλέκεται σε καβγάδες και τέτοια. Γι' αυτό τον φοβάται κυρίως και φοβάται για μένα. Το περιεχόμενο των μηνυμάτων δεν είναι τόσο απειλητικό ως πρός εμένα, αλλά κυρίως προς εκείνην. Αυτό μπορεί έμμεσα να εννοεί και εμένα και επειδή φοβάται για μένα γενικά μου έχει πεί να προσέχω. Το περιεχόμενο όπως είπα δεν θα ήθελα να το μοιραστώ. Έχω εξηγήσει περίπου στο προηγούμενο μου μήνυμα τι περίπου συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Κοίτα φίλε έχει πεί πολλά απειλητικά μηνύματα δεν θα ήθελα να τα μοιραστώ, με συγχωρείς. Σημασία έχει ότι υπάρχει επικινδυνότητα και αν όχι μόνο για μένα σίγουρα και για την κοπέλα. Το θέμα είναι ότι με παρακολουθεί σε social media που έχω λογαριασμούς. Stories και δημοσιεύσεις. Ασφαλώς τον μπλόκαρα, αλλά ίσως να μην ήταν και τόσο καλή κίνηση.


Γυναίκα είμαι:pleasantry:Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λές δεν ζήτησα αυτούσια τα μηνύματα αλλά μια ιδέα του τι ακριβώς ζητάει.Γιατί δεν έχω καταλάβει πόσο σοβαρές είναι οι απειλές του.Μήπως έχει κάτι στα χέρια του και η κοπέλα φοβάται μην δημοσιοποιηθεί; Οπως και να χει να μιλήσει στους δικούς της αν τα πράγματα είναι σοβαρά να κινηθούν νομικά.Και να κουμαντάρει τον φόβο της γιατι τέτοιοι τύποι ''τρέφονται''απο τον φόβο του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Το να μην θέλεις να τα μοιραστείς , εντάξει μου φαίνεται λογικό και μπορώ να το καταλάβω ασφαλώς , απλά εγώ ήθελα να δω εάν ήταν απειλή κατά της ζωής εσάς ή κατά της ίδιας, και για τον λόγο αυτό το ρώτησα, αλλά με αυτά που μου λες κατάλαβα ότι συμβαίνει το 2ο κατά πάσα πιθανότητα. Εάν και οι 2 σας, γνωρίζετε ότι αυτός ο τύπος μπορεί να γίνει πραγματικά απειλητικός εναντίον τρίτων που από ότι φαίνεται, αφού μου λες ότι μπλέκεται σε καβγάδες, θα πρότεινα αρχικά να μιλήσετε όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω σε κάποιο πρόσωπο που να εμπιστεύεστε αρχικά, και μετά να το καταγγείλετε. Φυσικά δεν μπορείς ούτε εσύ ούτε και η κοπέλα να ζείτε με τον φόβο των απειλών οποιουδήποτε και πόσο μάλλον να διακινδυνέψετε την ζωή σας ανά πάσα στιγμή από ένα πρόσωπο που γίνεται βίαιος και για να γίνει αυτό, να μην ζείτε δηλαδή μες τον φόβο ούτε εσύ αλλά ούτε και η κοπέλα, πρέπει απλά να σπάσετε την σιωπή σας, δεν υπάρχει άλλος τρόπος και εσύ φυσικά που έχεις σχέση με εκείνην και προς θεού μην εμπλακείς μαζί του.

EDIT: Θέλω να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό που είπε η Himela. Εσύ όταν την γνώρισες την κοπέλα, αυτός από τότε άρχισε να συμπεριφέρεται έτσι να υποθέσω; Από τότε την ενοχλούσε; Θέλω να καταλήξω, έχει καιρό που γίνεται όλο αυτό; Όταν η κοπέλα είχε σχέση μαζί του, της φέρονταν βίαια και επιθετικά; Αυτά τα γνωρίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν ο πρώην ενοχλεί....
Λάθος τίτλος.
Καλύτερα ...
Όταν ο πρώην απειλεί.
Αλήθεια υπάρχουν τόσο παθολογικα αρρωστοι άνθρωποι;
Όταν το γάλα λήγει .... θεωρητικά και για τους νοημων πρακτικά δεν το πίνεις .
Όταν ο αμόρε με την αμόρε το διαλύουν. Τελος .
Αλλάζεις σελίδα.
Αν κολλάς σε κατι δίχως μελλον...τότε ούτε ο ίδιος έχει μέλλον.

Η κοπελια πρέπει να μιλησει με τους δικούς της...να πει ως έχει ή κατάσταση. Μήπως φοβάται;; Μήπως η κοπέλα έχει μπλέξει;
Σου χει πει τι συμβαίνει; Μήπως σου κρύβει κατι κι αυτή; Στην τελικη να αλλαξεικαι αριθμό....αμα δεν βάζει μυαλό ο άλλος.
Ελπίζω να ξεμπλέξεις ή ακόμα καλύτερα να ξεμπλεξετε
Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να εμπλακείς σ΄αυτήν την κατάσταση με κανέναν τρόπο! Το θέμα είναι αποκλειστικά δικό της! Ας το τακτοποιήσει όπως εκείνη νομίζει! Εσείς είστε μαζί από κάποιο χρονικό σημείο και μετά. Το παρελθόν σου είναι δικό σου και το δικό της, δικό της! Απορώ γιατί σου το ανέφερε (εγώ αν ήμουν στη θέση της, δεν υπήρχε περίπτωση να σου πω κάτι) αλλά εντάξει καταλαβαίνω ότι αφού την απασχολεί τόσο πολύ, μπορεί σε μια στιγμή αδυναμίας να ήθελε να το βγάλει από μέσα της. ΟΚ, μέχρι εκεί! Αν χρειάζεται βοήθεια στην αντιμετώπισή του, ας απευθυνθεί αρχικά στην οικογένειά της και αν δεν έχει αποτέλεσμα στην αστυνομία. Εσύ δεν έχεις καμία δουλειά! Κακώς προβληματίζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Θα απαντήσω σε όλες. Hameleon, από κεκτημένη ταχύτητα έγραψα φίλε. my fault :D. Δεν ξέρω αν έχει κάτι για την κοπέλα που άμα δημοσιοποιήσει θα επηρεάσει την κατάσταση. Οι απειλές είναι σε φάση '' μην σας πετύχω μαζί'' για να καταλάβετε φάση.

Sophie, Κοίτα στην αρχή δεν ήξερε και δεν χωνόταν όμως κάπως μας είδε έξω από μακριά και ξεκίνησε να στέλνει μηνύματα στην κοπέλα μου, ενώ δεν μιλούσαν και το είχαν λήξει κανονικά. Το γεγονός ότι μας πέτυχε έξω μας προβληματίζει βασικά, είναι ικανός να μας παρακολουθεί κιόλας δηλ... Ας ελπίσουμε ότι έχει καλύτερα πράγματα να κάνει.

Maria boo, σωστή παρατήρηση για τον τίτλο. Δεν μου έχει πεί κάτι. απλά μου είπε να προσέχω και μου έδειξε τα μηνύματά του. Είπαμε πως θα το συζητήσουμε για το τι να κάνουμε αλλά και πάλι όπως είπα παραπάνω μπορεί να μην είναι αρκετό ή να χειροτερέψει την κατάσταση. Και αν δεν κάνει κάτι πως μπορούμε να βάλουμε την αστυνομία στην μέση; Θα μας πουν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, αν δεν έχει κάνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ε τώρα αυτό τι λογική έχει; Δεν μας καθορίζουν οι λάθος επιλογές μας. :P


οι λάθος επιλογές μας δεν μας καθορίζουν αλλά σίγουρα κάτι δείχνουν. ο καθένας μας ακολουθεί συγκεκριμένο μοτίβο στις προσωπικές του σχέσεις αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση :P


on topic προς τον θεματοθέτη: στην χειρότερη των περιπτώσεων πηγαίντε στην αστυνομία. δεν είναι ανάγκη να κάθεστε να σκάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,078 μηνύματα.
Και αν δεν κάνει κάτι πως μπορούμε να βάλουμε την αστυνομία στην μέση; Θα μας πουν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, αν δεν έχει κάνει κάτι.

Αφού υπάρχουν απειλητικά μηνύματα και τα δείξετε στην αστυνομία, φυσικά και μπορεί να κάνει κάτι. Πάντως δε φαίνεται να ανησυχείς τόσο πολύ, οπότε καλή τύχη!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Sophie, Κοίτα στην αρχή δεν ήξερε και δεν χωνόταν όμως κάπως μας είδε έξω από μακριά και ξεκίνησε να στέλνει μηνύματα στην κοπέλα μου, ενώ δεν μιλούσαν και το είχαν λήξει κανονικά. Το γεγονός ότι μας πέτυχε έξω μας προβληματίζει βασικά, είναι ικανός να μας παρακολουθεί κιόλας δηλ... Ας ελπίσουμε ότι έχει καλύτερα πράγματα να κάνει.

Εγώ σε αυτό έχω 2 εκδοχές:
1) Το κάνει απλά μόνο και μόνο για να εκφοβίσει/χειραγωγήσει την κοπέλα επειδή δεν ξεπέρασε αυτός τον χωρισμό και το εκδηλώνει με αυτόν τον τρόπο μίας και όντως έχει "ιστορικό" μπλεξίματος σε καβγάδων (με την σημείωση του ότι δεν ξέρουμε 100% εάν θα πραγματοποιήσει τις απειλές του).

2) Να έχει προηγούμενα με την κοπέλα για αυτό και να χώρισαν, και να της φέρεται εκδικητικά. Και εδώ κολλάω στο τι σχέση είχανε, και εάν αυτός την εκμεταλλεύονταν, την εκβίαζε αλλά αυτή αντιστέκονταν πχ ή κάτι τέτοια, δεν ξέρω αλλά παίζουν πολλά στο νου μου.

Αλλά όπως και να έχει, θα συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω φυσικά μην εμπλακείς εσύ σε όλο αυτό μαζί του, ναι να βοηθήσεις την φίλη σου παροτρύνοντάς την, να τα δείξει στην αστυνομία, και να μιλήσει στους δικούς της, είναι ο μόνος τρόπος ώστε να σταματήσει όλο αυτό. Χειρότερα τα πράγματα εάν γίνει αυτό, δεν νομίζω να γίνουν. Θεωρώ πάντως πως η κοπέλα δεν ήταν κακό που μοιράστηκε την ανησυχία και τον προβληματισμό της με τον φίλο της, άλλωστε όλοι έχουμε μοιραστεί προβληματισμούς με φιλικά μας πρόσωπα, αλλά σε αυτήν την περίπτωση ναι μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο μπορεί να το λέτε και έχετε ένα point.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις και τις γνώμες σας. Θα το συζητήσουμε μαζί. Σίγουρα θα ενημερώσουμε την αστυνομία με τα απειλητικά μηνύματα, αν και πάλι δεν ξέρω τι μπορούν να κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,272 μηνύματα.
Θα ηταν καλο γενικα να σκεφτεις οτι οταν ξεκινησεις το dating με καποια το πρωτο πραγμα που δεν θα περιμενεις να ακουσεις ειναι πως ειναι μπλεγμενη η εχει εκκρεμοτητες,διαφορετικα δεν θα επρεπε να κανει σχεση.Εαν υποθεσουμε οτι δεν ειστε πολυ χρονο μαζι μαλιστα τοτε δεν ξερεις και για ποιον διατιθεσαι να διακυνδυνεψεις.Θελω να πω,μην φυγεις αφου σου αρεσει,αλλα μην κανεις και βιαστηκες κινησεις. Διοτι εαν ενδιαφερεται εστω και λιγο θα προσπαθησει να μην σε φερει σε δυσκολη θεση(οπως αυτη) οπως και εσυ δεν θα το εκανες εαν ειχες vengeful πρωην και θα το χειριζοσουν μονος.Στην προκειμενη ββεβαια οπως εγιναν τα πραγματα,μπλοκ + αστυνομια και τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οι λάθος επιλογές μας δεν μας καθορίζουν αλλά σίγουρα κάτι δείχνουν. ο καθένας μας ακολουθεί συγκεκριμένο μοτίβο στις προσωπικές του σχέσεις αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση :P

Μα εδώ δεν μιλάμε καν για μοτίβο αλλά για μεμονωμένη περίπτωση. :P

Όσον αφορά το θέμα κι εγώ πιστεύω ότι δεν είναι δική σου υπόθεση για να εμπλακείς με οποιονδήποτε τρόπο. Ούτε βέβαια χρειάζονται ιπποτισμοί του τύπου "ας φάω εγώ ξύλο αν είναι αυτή καλά". Δεν χρειάζεται να φάει κανείς ξύλο. Ή του τραβάει ένα μπλοκ από παντού, ή απευθύνεται στην αστυνομία, ή θεωρεί ότι σκυλί που γαβγίζει δεν δαγκώνει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Μα εδώ δεν μιλάμε καν για μοτίβο αλλά για μεμονωμένη περίπτωση. :P

έξυπνo κορίτσι είσαι, καταλαβαίνεις τι θέλω να πω :P το παιδί μας παρουσιάζει μία και μόνο περίπτωση, αυτή του πρώην της. δεν ξέρεις πως ήταν και οι υπόλοιποι πρώην της, ούτε πως είναι καλά καλά ο ίδιος ο θεματοθέτης ως προς το θέμα των σχέσεων. αν τα ξέραμε όλα αυτά, θα βρίσκαμε και το μοτίβο που ακολουθεί η κοπέλα. το οποίο μπορεί να είναι ο,τιδήποτε.
εν πάσει περιπτώσει, απάντησα γενικά πάνω σε αυτό που είπες κι όχι με μπούσουλα το πρόβλημα του darknight.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,823 μηνύματα.
:D όχι γκάνγκστερ δεν νομίζω ότι είναι. Πάντως γενικά ρωτάω πως θα αντιδρούσε κάποιος από τα μέλη, και γενικά να μου πείτε, γνώμες για το τι μπορώ να κάνω εγώ. Και μερικές φορές δεν μπορεί να σώσει η αστυνομία μία κατάσταση.


Εγω αν ημουν στη θέση σου θα τον έπαιρνα ένα τηλέφωνο να τον ρωτησω για ποιο λογο συνεχιζει και ενοχλει την τάδε (με ηρεμο τροπο) ενω του έχει πει να μην την ενοχλεί. Και φαντασου να ακουγα κάτι σε στυλ "Μα δεν μου έχει πει να μην την ενοχλώ" μην λειτουργεις με εσωστρέφεια. Τα προβληματα δεν λύνονται πάντα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγω αν ημουν στη θέση σου θα τον έπαιρνα ένα τηλέφωνο να τον ρωτησω για ποιο λογο συνεχιζει και ενοχλει την τάδε (με ηρεμο τροπο) ενω του έχει πει να μην την ενοχλεί. Και φαντασου να ακουγα κάτι σε στυλ "Μα δεν μου έχει πει να μην την ενοχλώ" μην λειτουργεις με εσωστρέφεια. Τα προβληματα δεν λύνονται πάντα έτσι.


Μα δεν τον ξέρω ούτε θέλω να τον μάθω ούτε να ασχοληθώ. Απλά να μην ασχολείται αυτός με μας. Το σκέφτηκα αλλά είπα να μην κάνω χειρότερα τα πράγματα με το να ανακατευτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ οτι όλη αυτη η επιθετική συμπεριφορά του βγαίνει λογω του οτι σας ειδε μαζι και θίχτηκε ο εγωισμός του, διοτι δεν εχει ξεπερασει την κοπελα μετα τον χωρισμό και επειδη ειπες οτι μπλεκεται συνεχεια σε καυγαδες, θεωρω ότι η επιθετικοτητα του λειτουργεί ως άμυνα για αυτον.

Μαλλον ο τυπος ετσι εχει μάθει να αντιμετωπίζει τα πράγματα που τον ενοχλουν. Με επιθετικοτητα και φασαρία.
Κατά την άποψη μου ο πρώην έχει καταφέρει να τρομοκρατήσει την κοπέλα και αυτή με την σειρά της τρομοκράτησε κι εσένα. Εγώ θα συμβούλευα να τον κανετε και οι 2 μπλοκ απο παντού για να μην μπορεί να σας στέλνει μηνυματα. Μπορείτε επισης να του κάνετε αναφορά στο Facebook για το περιεχόμενο των μηνυμάτων που σας στέλνει. Το Facebook αν κρίνει οτι ο τυπος χρησιμοποιεί τον λογαριασμό του για απειλές κι βρισίες θα του τον κλείσει.

Πέρα απο αυτό, καλό θα ήταν να ζητούσατε συμβουλή απο την αστυνομία για το πώς να το χειριστειτε καλύτερα.
Αν και μετά το μπλοκ βρει άλλον τρόπο να σας παρενοχλεί τότε πείτε του ότι έχετε ενημερώσει την αστυνομία. Επίσης αν έχετε ενδείξεις ότι σας παρακολουθεί τότε οπωσδήποτε να το αναφέρετε στην αστυνομία γιατί αυτό αποτελεί πράξη παράνομη.

Κατά την αποψη μου ο τύπος δεν θέλει να σας κανει κατι γιατι αν το ηθελε θα το εκανε ήδη. Απλά πουλάει τσαμπουκάδες γιατί βλέπει οτι εχουν αποτέλεσμα στην κοπέλα σου (διοτι η ίδια εχει φοβηθεί άρα ο στόχος του επιτεύχθει.). Όσο δειχνετε οτι τον φοβάστε τόσο θα συνεχίζει το εργάκι του. Μόλις καταλάβει ότι δεν τον παίρνει πιστεύω οτι θα σταματήσει.

Αυτές ειναι δικιες μου ικασίες, από εκεί και πέρα προτείνω να πάρετε την γνώμη και της αστυνομίας, αν όντως θεωρείτε ότι ο πρώην δεν αστειεύεται ή αν σας παρενοχλεί έντονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Πήγαινε και κάνε μια αίτηση σύστασης προς συμμόρφωση στον Εισαγγελέα παραγγελιών να τον πάρουν τηλέφωνο απο την αστυνομία για συστάσεις.Ειναι εξωδικαστικό μέτρο επίλυσης διαφορών μεταξύ 2 πολιτών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,650 μηνύματα.
Πρηξτον.
Με τα κλειδια στο δοξα πατρι.

Και μετα με ασσο δυο τρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,823 μηνύματα.
Μα δεν τον ξέρω ούτε θέλω να τον μάθω ούτε να ασχοληθώ. Απλά να μην ασχολείται αυτός με μας. Το σκέφτηκα αλλά είπα να μην κάνω χειρότερα τα πράγματα με το να ανακατευτώ.


Ε αμα δεν θες να ασχοληθεις καθολου πες στην δικιά σου να μην σου ξαναπει για αυτον, δεν γινεται να λυθει ενα προβλημα αμα δεν βραχεις και λιγο αυτο δεν καταλαβαινουν οι περισσοτεροι. Ως προς τι θα κανεις χειροτερα τα πραγματα με το οτι θα τον πάρεις ενα τηλεφωνο σε ηρεμο τονο να τον ρωτησεις γιατι ενοχλει; μπορει να υπάρχουν πραγματα που δε ξέρεις επειδη δεν στα εχει πει η δικιά σου.

Πήγαινε και κάνε μια αίτηση σύστασης προς συμμόρφωση στον Εισαγγελέα παραγγελιών να τον πάρουν τηλέφωνο απο την αστυνομία για συστάσεις.Ειναι εξωδικαστικό μέτρο επίλυσης διαφορών μεταξύ 2 πολιτών!


Και απλά θα τον πάρει ενα τηλέφωνο η αστυνομια να του κάνει συσταση. Δεν γινεται κάτι άλλο.
Αν κάποιος δεν ειναι ψαρωμένος με αυτα ειναι της "δουλειας" και συχνος πελάτης των δικαστηριων μη περιμενεις να συγκινηθει κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,078 μηνύματα.
Πάντως Darknight έχω μπερδευτεί λίγο. Ρωτάς τι να κάνεις, σου λένε μην ασχοληθείς, λες μα δε με νοιάζει να φάω και ξύλο. Σου λέμε, ε πάνε πιαστον, λες μπα δε θέλω να ασχοληθώ. Τελικά τι θες; Μήπως η κοπέλα γουστάρει να έχει δύο άντρες που κοπτονται για χάρη της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top