Όταν σας νευριάζουν πώς θα αντιδράσετε; Θα το πείτε;

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Όταν κάποιος φίλος ή το αγόρι σας ή κάποιος απο την οικογένεια σας κάνει κάτι που σας ενοχλήσει ή σας νευριάσει ή σας στεναχωρήσει,κάτι σας κάνει τελος πάντων!
Εσείς πως θα αντιδράσετε??Θα το πείτε εκείνη την στιγμη?θα το σκεφτείτε και μετά θα μιλήσετε??η δεν θα πείτε τίποτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
συγουρα θα το πω αμεσως και με ηληκρινεια γιαυτο και σπανιως εχω παρεξηγησεις με δικους μου, η μονη περιπτωση να μην πω τπτ, να μην ασχολειθω καθολου δλδ ειναι να μην εκτιμω το ατομο που με εθιξε στενοχωρισε κτλ.

Οπως και αν μαθω οτι καποιος ειπε κατι για μενα ακομη και μου το χουν πει "εμπιστευτικα" πρωτα ενημερωνω αυτον που μου το πε οτι θα τον "δώσω" και μετα ρωταω στην ψύχρα το ατομο που το πε αν αληθευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αν είναι κάτι μικρό θα προσπαθήσω να το ξεχάσω... Αν με ενοχλεί αρκετά θα το συζητήσω... Αν δω ότι ο αλλός δεν καταλαβαίνει θα κόψω την προσπάθεια και την στενή επικοινωνία. Αν καταφέρει καποιος,μετά από όλα αυτά, να με βγάλει από τα ρούχα μου.... κάηκε.... Την τελευταία φορά (καμιά δεκαριά χρόνια πριν) έριξα ένα φοβερό χαστούκι (ακόμα γυρνάει το κεφάλι της...), μετά απέδειξα στους υπόλοιπους με μια φοβερή πουστιά πόσο λαθος είχαν,και εξαφανίστηκα! Ούτε έχω ξαναρίξει, ούτε σκοπεύω να ξαναρίξω ξύλο ούτε πουστιά...  :)
Αυτά... Χάσατε πάσα ιδέα για μενα??? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
συγουρα θα το πω αμεσως και με ηληκρινεια γιαυτο και σπανιως εχω παρεξηγησεις με δικους μου, η μονη περιπτωση να μην πω τπτ, να μην ασχολειθω καθολου δλδ ειναι να μην εκτιμω το ατομο που με εθιξε στενοχωρισε κτλ.

Οπως και αν μαθω οτι καποιος ειπε κατι για μενα ακομη και μου το χουν πει "εμπιστευτικα" πρωτα ενημερωνω αυτον που μου το πε οτι θα τον "δώσω" και μετα ρωταω στην ψύχρα το ατομο που το πε αν αληθευει

Και εγώ μια απο τα ίδια με την gillie :inlove: :inlove: :inlove: Αν με ενδιαφέρει θα του τα πώ και θα τσακωθώ κιόλας αν δεν με απασχολεί θα την ακούσει αλλα στην τελική δεν θα πεθάνω απο την στεναχόρια μου κιόλας και αν τα πάρω άγρια θα φωνάξω την nv να χώσει ένα χαστούκι δεκαετείας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αααα...εγώ εκείνη την στιγμή...Δεν κρατιέμαι...δεν μπορώ και το χειρότερο όσο ο άλλος δεν θέλει να το συζητήσει τόσο περισσότερο τα παίρνω...και μην με δείτε να τα παίρνω...Θα τρομάξετε....Γίνομαι τόσο υστερικιά και νευρική που μπορεί να φύγει και κανένα τασάκι...ΑΛΛΑ πριν σας τρομάξω, για να νευριάσω τόσο πολύ πρέπει να έχει γίνει κάτι πολύ χόντρό 8) Πάντως θέλω συζήτηση εδώ και τώρα γιατί αν ξεχαστεί, θα ξεχαστεί για λίγο και μετά το μπαμ θα είναι μεγαλύτερο 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
αν τα πάρω άγρια θα φωνάξω την nv να χώσει ένα χαστούκι δεκαετείας[/b]  :)
χιχι! υπόσχεση ότι θα με φωνάξεις??? :D :D Ειδικά απόψε είμαι στα προθυρα έκρηξης, και μ'εχει πιάσει μια περίεργη φαγουρα στην παλάμη... :devil: :devil:Με κανα χαστουκάκι θα μου φύγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
συνήθως δε λέω τίποτα. τα λέει όλα το βλέμμα μου :devil:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντα το λέω, δεν μπορώ να τα κρατάω μέσα μου και αν ο άλλος δεν είναι υποχωρητικός είναι πολυ πιθανόν να καταλήξουμε σε άσχημο καυγα! Το καλό με αυτό ειναι ότι δεν μαζεύονται πολλά οπότε σπάνια έρχομαι σε γενική ρήξη με κάποιον εκτος αν με απογοητεύσει πολυ οπότε απομακρύνομαι διακριτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν κατι με πειραξει πολυ και εκτιμω το ατομο, τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να το αφησω να πεσει κατω, θα κραξω ανεξελεγκτα και μετα ολα καλα. Αν το ατομο δε μ'ενδιαφερει και γινει κατι πολυ ασχημο, εχω το "κακο" να διαγραφω χωρις δευτερη σκεψη ατομα που με απογοητευουν, οποτε μαλλον εκει θα εληγε το σκηνικο. Παντως ως φαν του "οποιον παρει ο χαρος", νομιζω οτι το καλυτερο ειναι να κατσεις να σκεφτεις καποια πραγματα πριν κανεις θεμα. (Ζητειται ψυχραιμια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Όταν νευριάζω μου έχουν πει πως αγριεύει η έκφραση του προσώπου μου και κοκκινίζω....Εκείνη την στιγμή σπάνια το συζητώ, γιατί θέλω να είμαι ήρεμη για να μπορώ να δω το πρόβλημα στην πραγματική του διάσταση...δεν το ξεχνώ όμως...
Μια φορά έχω εκραγεί, με την έννοια να χτυπάω πόρτες και να σπάω πράγματα, και αυτή αφορούσε πολύ δικούς μου ανθρώπους :redface:
Έχει τύχει πάντως να δείχνω την δυσαρέσκεια μου για κάποιες συμπεριφορές και ορισμένους ανθρώπους με δεικτικότητα και ειρωνεία και έτσι να εκτονώνω εκείνη την στιγμή τα νεύρα μου :devil: i know...είμαι κωλόπαιδο :whistle:έχω καταφέρει πάντως να το περιορίσω αρκετά μεγαλώνοντας 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η αλήθεια είναι ότι και να μη θέλω να το δείξω... δε γίνεται :/
Πάντα όλα μου τα συναισθήματα ζωγραφίζονται στο πρόσωπο μου λες και έχω φωτεινές επιγραφές με βελάκια που αναβοσβήνουν :/
είτε είμαι καλά είτε είμαι χάλια είτε είμαι χαρούμενη είτε λυπημένη.... ΟΛΑ!
Οπότε δεν υπάρχει και νόημα να προσπαθήσω να το κρύψω για να το αντιμετωπίσω αργότερα κάτω από ώριμη σκέψη :/
ότι κι αν είναι το ξερνάω επι τόπου..... κι όποιον πάρει ο χάρος :/
Γενικά έχω πολύ μεγάλη υπομονή..... όταν όμως εξαντληθεί, είναι και τελειωμένα τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αντιδρώ ανάλογα με το αν με νευριάζουν δίκαια ή άδικα. Δλδ αν έχω εγώ δίκιο αντιδρώ βίαια. Βρισίδια, χριστοπαναγίες, χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο, πετάω κανα πιάτο από το μπαλκόνι και την επόμενη μέρα το βλέπω στο Χαρδαβέλα ως Αlien Invasion κλπ. Αν έχουν όμως δίκιο είμαι ταπεινός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μήπως να κόβαμε ομαδικά τον καφέ? :hmm: Οι μισοί εδω μέσα όταν τα παίρνουν κάνουν κατεδαφίσεις! nv θα σε προσλάβο σαν προσωπικό μου σφαλιαρορίχτη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Το σωστό κατα την γνώμη μου είναι ότι έχεις να το πεις αν όχι εκείνη την στιγμη σύντομα,είναι καλύτερα, είναι έτσι η μανα μου και η αδερφή μου σε αντίθεση με εμένα που τα κρατάω μέσα μου πληγώνομαι,δεν μιλάω,μαζεύω μαζεύω και στο τέλος όταν κάνω το μπαμ να εξαφανιστεί απο μπροστά μου αυτο΄ς που μου την έχει κάνει γιατί θα τον κάνω να νιώσει ο πιο τιποτένιος άνθρωπος,δυστυχώς γι'αυτόν.Α ρε μάνα λίγα γονίδια και σε εμένα δεν έδωσες να τα λέω αμέσως και να μην τα κρατάω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν το λέω, κάθομαι, σκάω μόνη μου και βάζω τα κλάματα :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οταν νευριάζω το δείχνω!!! στο παρα 5 έχω μια στάνταρ ατάκα! "Μου έχεις σπάσει τ' αρχ|δ|@" πριν αρχίσω τα μπινελίκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Μήπως να κόβαμε ομαδικά τον καφέ?  :hmm: Οι μισοί εδω μέσα όταν τα παίρνουν κάνουν κατεδαφίσεις! nv θα σε προσλάβο σαν προσωπικό μου σφαλιαρορίχτη!!!

Ευχαριστώ για την προτίμηση! και επειδή είναι μια δουλειά που μου δίνει χάρα θα σου ζητήσω μόνο 600 ευρώ το μήνα!!!! ;) :D :jumpy: :bleh: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
συγουρα θα το πω αμεσως και με ηληκρινεια γιαυτο και σπανιως εχω παρεξηγησεις με δικους μου, η μονη περιπτωση να μην πω τπτ, να μην ασχολειθω καθολου δλδ ειναι να μην εκτιμω το ατομο που με εθιξε στενοχωρισε κτλ.

Οπως και αν μαθω οτι καποιος ειπε κατι για μενα ακομη και μου το χουν πει "εμπιστευτικα" πρωτα ενημερωνω αυτον που μου το πε οτι θα τον "δώσω" και μετα ρωταω στην ψύχρα το ατομο που το πε αν αληθευει

Μια απο τα ιδια.Σαν την gilie και εγώ. :redface:
Φιλιά. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Το σωστό κατα την γνώμη μου είναι ότι έχεις να το πεις αν όχι εκείνη την στιγμη σύντομα,είναι καλύτερα..τα κρατάω μέσα μου πληγώνομαι,δεν μιλάω,μαζεύω μαζεύω και στο τέλος όταν κάνω το μπαμ να εξαφανιστεί απο μπροστά μου αυτο΄ς που

κι εγώ θα συμφωνήσω με το κουνελάκι.. :) πάντως,γενικότερα,παίζει ρόλο και το ποιός θα με νευριάσει και ο λόγος.. :mad: γενικά,τα νευράκια μου,τσιτώνουν αρκετά εύκολα,αλλά συνήθως,δεν ξεσπάω όταν πρέπει ή σε αυτόν που πρέπει...:worry: και δεν πίνω και καφέ..φανταστείτε να'πινα..!! :vava: :kill::oops: :sorry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aναλογα πως εχει κυλισει και η υπολοιπη μερα μερα μου και πως ειμαι γενικοτερα ψυχολογικα...
Αλλα εαν νευριασω πραγματικα φαινεται αμεσως..:redface:
Παλιοτερα και ειδικα στην εφηβεια ημουν τρομερα κυκλοθυμικος, φωναζα εβριζα, πεταγα αντικειμενα κτλ κτλ.Τωρα καμια σχεση.:)
Παντως εαν γινει κατι που θα με ενοχλησει θα στο πω εκεινη την στιγμη και ηρεμα.Το να τα κραταω μεσα μου και να τα αναφερω μετα απο καιρο με την πρωτη ευκαιρια κτλ κτλ, το θεωρω μεγαλη "Κατινια" και μου ακουγεται βερεσε.Ασε που εαν σου κανω κατι που σε ενοχλει-αθελα μου ε- και δεν μου το πεις ετσι και το ξανακανω ουσιαστικα δεν μπορεις να μου "την πεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top