Όταν σας νευριάζουν πώς θα αντιδράσετε; Θα το πείτε;

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
δε χρειάζεται .. ζωγραφίζεται και δεν περνά απαρατήρητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Συνήθως, δυστυχώς για αυτόν που με νευρίασε, δεν δείχνω τίποτα. Ο άλλος νομίζει ότι όλα καλά. Εγώ όμως το φυλάω μέσα μου. Κάθομαι κ σκέφτομαι τι είπε ή/και έκανε. Με την 1η ευκαιρία που θα μου δωθεί θα του δείξω το φάουλ του (είτε με όμορφο είτε με άσχημο τρόπο αναλόγως της σοβαρότητας αυτού που ο άλλος μου προξένησε).
Υπάρχει κ η χειρότερη περίπτωση: να αρχίσω να συσσωρεύω επί καιρό μέσα μου πολλά και διάφορα που μου είπε/έκανε κάποιος και κάποια στιγμή να γίνει:verymad:

Αν κάποιος με πετύχει όμως στις κακές μου μπορεί και να σκάσω αμέσως. Επειδή κατά κανόνα όμως δεν είμαι στις κακές μου το φυλάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπα. Άσε που δεν νευριάζω και εύκολα. Οπότε ο άλλος πρέπει να έκανε κάτι πολύ σοβαρό κατ'εμέ για να νευριάσω. Και σπάνια θα το πω κατευθείαν. Θα το καταπιώ συνήθως, θα κάτσω να το σκεφτώ να δω αν αξίζει να το κάνω θέμα και μετά βλέπουμε. Αλλιώς το κάνω γαργάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evdokia...

Νεοφερμένος

Η Evdokia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Συνήθως, δυστυχώς για αυτόν που με νευρίασε, δεν δείχνω τίποτα. Ο άλλος νομίζει ότι όλα καλά. Εγώ όμως το φυλάω μέσα μου. Κάθομαι κ σκέφτομαι τι είπε ή/και έκανε. Με την 1η ευκαιρία που θα μου δωθεί θα του δείξω το φάουλ του (είτε με όμορφο είτε με άσχημο τρόπο αναλόγως της σοβαρότητας αυτού που ο άλλος μου προξένησε).
Υπάρχει κ η χειρότερη περίπτωση: να αρχίσω να συσσωρεύω επί καιρό μέσα μου πολλά και διάφορα που μου είπε/έκανε κάποιος και κάποια στιγμή να γίνει:verymad:

Το ιδιο ακριβως κανω κι εγω. Μονο που δεν το δειχνω με την 1η ευκαιρια. Υπηρξαν πολλες ευκαιριες κι ομως εγω προτιμησα να το κρατησω μεσα μου. Δυστυχως, ομως, αυτο που αποκαλεις χειροτερη περιπτωση, το ζω εγω. Ακομα δεν εχει γινει η εκρηξη! Εχω απιστευτη υπομονη, δεν μπορεις να φανταστεις ποση. Εχω περασει πολλα απο μια "φιλη", με τον καιρο ολο και περισσοτερα κι ομως ακομα δεν νιωθω την επιθυμια να ξεσπασω. Τωρα πια εχουν μαζευτει παρα πολλα που θελω να της πω. Σκεφτομαι να της τα πω αλλα φοβαμαι το μετα γιατι ειμαστε στην ιδια παρεα κι αν μιλησω δεν θα πω μονο αυτα που δεν εχει κανει σωστα αλλα κι οτι νιωθω και θα καταληξουμε σφαγμενοι. Ειμαι μπερδεμενη και μετανιωνω που δεν μιλησα απο την αρχη. Τωρα εχουν μαζευτει τοσα πολλα...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εμένα με πιανουν τα γέλια και κάνω πλάκα με τα νεύρα του αλλου αλλα μετα γινομαι :verymad::verymad::verymad::verymad:και γινεται χαμος!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon

Νεοφερμένος

Η dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Με τα ατομα που αγαπω κ θελω να συνεχισω να επικοινωνω,οταν με νευριασουν θα δειξω ακριβως αυτο που νιωθω κ θα τους το πω!
Αν κραταω μεσα μου συναισθηματα συνεπαγεται αυτοματα,για μενα,οτι ριχνω τοιχο στην επικοινωνια μου μαζι τους.Θελω ο αλλος να ξερει τι με ενοχλει κ τι με στεναχωρει,οπως το ιδιο θελω να κανει κ ο αλλος ετσι ωστε να εχουμε μια ειλικρηνη σχεση.
Συνηθως γνωριζοντας εναν ανθρωπο ειμαι καλοπροαιρετη μεχρι να καταλαβω ποιος ειναι.Απο την στιγμη που θα του δωσω τα πειθωρια να τον γνωρισω κ δεν μου ταιριαζει,τοτε πολυ απλα θα ριξω το ''Χ'' μου κ παμε γι αλλα!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_nick97-

Νεοφερμένος

Ο _nick97- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Επειδη ξερουν ποσο καλος χαρακτηρας ειμαι δεν το συνηθιζουν να με εκνευριζουν,αλλα γενικα αν συμβει κατι ασημαντο ουτε που θα ασχοληθω.σε περιπτωση ομως που το πραγμα προχωραει,τοτε οχι μονο θα μιλησω αλλα θα τους ##**@@^^:mad::mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν εκδηλώνομαι συνήθως και αυτό είναι το κακό. Δυστυχώς -ή ευτυχώς- έχω γαϊδουρινή υπομονή αν και δεν μου βγαίνει πάντα σε καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ άσχημα :rant::mpinelik::kill::knife::wall::beating::boxing::angry::ropalo:.

Προσπαθώ να το βελτιώσω :D .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Θα το πω, αλλά θα εκφραστώ κομψά κι ευγενικά::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω δυστυχως οταν εκνευριζομαι φαινεται.. Δεν μπορω να κρυφτω.. Δειχνω θυμωμενη ή ξινισμενη. Ενταξει δε θα μιλησω ασχημα, γενικως κρατιεμαι αλλα αν τα μαζεψω θα τα πω ολα τοσο τσουχτερα(σκορπινα γαρ) που ειμαι σιγουρη πως θα στεναχωρησω πολυ αυτον που με εκνευρισε. Ειμαι ανθρωπος που κρατω θυμο μεσα μου δυστυχως κ ξεσπαω με μια ασχετη αφορμη αφου εχω μαζεψει μπολικα. Θα προτιμουσα να εβγαζα αμεσα το θυμο μου να τα χωνα επιτοπου κι υστερα απο μια ωρα/μερα να το ξεχνουσα. Αλλα δεν ειμαι ετσι και να δοκιμασω να το αλλαξω, που εχω προσπαθησει, δεν πετυχαινει...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Αναλόγος τώρα...
Προσπαθείς με επιχειρήματα, τεκμήρια και αποδείξεις να του αλλάξεις μυαλά (πάντα πιάνει αυτό).

Εάν δεν καταλαβαίνει, ας τον να ζει στην φούσκα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσπαθώ να μην εκνευρίζομαι από τους άλλους, ο αυτοέλεγχος είναι βασικότατη αρετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Εγω δυστυχως οταν εκνευριζομαι φαινεται.. Δεν μπορω να κρυφτω.. Δειχνω θυμωμενη ή ξινισμενη. Ενταξει δε θα μιλησω ασχημα, γενικως κρατιεμαι αλλα αν τα μαζεψω θα τα πω ολα τοσο τσουχτερα(σκορπινα γαρ) που ειμαι σιγουρη πως θα στεναχωρησω πολυ αυτον που με εκνευρισε. Ειμαι ανθρωπος που κρατω θυμο μεσα μου δυστυχως κ ξεσπαω με μια ασχετη αφορμη αφου εχω μαζεψει μπολικα. Θα προτιμουσα να εβγαζα αμεσα το θυμο μου να τα χωνα επιτοπου κι υστερα απο μια ωρα/μερα να το ξεχνουσα. Αλλα δεν ειμαι ετσι και να δοκιμασω να το αλλαξω, που εχω προσπαθησει, δεν πετυχαινει...:/
Οκ καταλαβαινω τι λες.. Γιατι δεν αρχιζεις καπως ετσι;:
Δε θεωρω κανεναν ´παπάρα....Δε μου αρεσε η ταδε συνεπεια αλλα απο αυτο κερδισα αυτο κι αυτο... δε με απασχολει καθολου τι κανουν οι γυρω μου, δεν μπαινω στη διαδικασια να τους κρινω γιατι δεν εχω χρονο... Ασχολουμαι μονο με τη μουρη μου...
οπως εδω ας πουμε: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4247041&postcount=13
Καταλαβαινω πως δεν ειναι ευκολο αν δε το χεις, αλλα ισως ετσι κανεις μιαν αρχη και η ζωη σου χρονο με το χρονο γινεται πιο ενδιαφερουσα αρα καλυτερη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Θα το πω, θα κρατήσω μούτρα για καμιά ώρα και μετά θα ναι σαν να μην με είχε εκνευρίσει ποτέ, όλα θα ναι μέλι γάλα. Είμαι άνθρωπος που δεν μπορώ να κρατήσω κακία ή να πάψω να μιλάω με τον άλλον για μέρες επειδή έτυχε και με εκνεύρισε για έναν χ,ψ λόγο είναι στον χαρακτήρα μου. Τι τραβάμε και μεις οι άνθρωποι με την καλή καρδιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αντίθεση με το παρελθόν, πλέον δεν νευριάζω σχεδόν ποτέ. Παλιά νευρίαζα αρκετά συχνά για ανόητα πράγματα και συνήθως ξεσπούσα τα νεύρα μου σε άλλους, κυρίως βρίζοντας ή φωνάζοντας. Μετά από αρκετό ψάξιμο πάνω στο θέμα κατάλαβα ότι ο λόγος που νευρίαζα και ξεσπούσα σε άλλους, ήταν γιατί ποτέ δεν επικοινωνούσα μαζί τους. Μεγαλώνοντας ήταν αρκετά τυπικό φαινόμενο για εμένα να υπάρξει ένας καυγάς στο σπίτι, να ειπωθούν βρισιές, φωνές και στη συνέχεια ο καθένας να απομονώνεται σε ένα δωμάτιο και μετά από μια δυο ώρες να ξαναμιλάμε σαν να μην έχει συμβεί τίποτα. Και αυτό μέχρι πριν λίγα χρόνια το θεωρούσα φυσιολογικό, μέχρι να καταλάβω πόσο τοξικό και καταστρεπτικό είναι.

Πλέον αντί να νευριάζω όταν υπάρχει κάποια διένεξη με κάποιον άλλο προσπαθώ να εκλογικεύσω την όλη κατάσταση και να βρω μία λύση πάνω στο θέμα της διένεξης. Αυτό φυσικά δεν λειτουργεί πάντα, ιδιαίτερα όταν μιλάω με άτομα της οικογένειας πολύ σύντομα θα πουν "Δε θα ανοίξουμε κουβέντα τώρα" και θα βαρέσουν την πόρτα. Πλέον δεν με χαλάει αυτό, απλά και μόνο γιατί έχω καταλάβει κάποια πράγματα τόσο για τον εαυτό μου, όσο και για τους ανθρώπους γύρω μου. Απλά όταν οι άνθρωποι γύρω μου αρνούνται να συζητήσουν τα προβλήματα και αρκούνται στο να ξεσπάνε, πολύ σύντομα απομακρύνομαι από αυτούς.

Υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων βέβαια που απεχθάνομαι. Πρώτον τους κυκλοθυμικούς, αυτούς δηλαδή που τη μια στιγμή είστε καλά και την άλλη μπορεί να γίνει χαμός για το τίποτα ή που η διάθεσή τους κρίνεται από το πως θα ξυπνήσουν το πρωί και δεύτερον από τους ανθρώπους που παρεξηγούνται με κάτι που θα πω και δεν μου το λένε. Αυτοί είναι οι χειρότεροι μάλιστα καθώς δεν προσφέρουν feedback στη σχέση και καταλήγεις μετά από κανένα χρόνο σε μια μεγάλη έκρηξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πρώτον τους κυκλοθυμικούς, αυτούς δηλαδή που τη μια στιγμή είστε καλά και την άλλη μπορεί να γίνει χαμός για το τίποτα ή που η διάθεσή τους κρίνεται από το πως θα ξυπνήσουν το πρωί
Αυτή την περίπτωση την ζω καθημερινά, μάλιστα πολλές φορές πιστεύω ότι πρόκειται για bipolar χαρακτήρα. Είναι πολύ τοξικό αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι, απλώς να προσπαθείς να το προσπερνάς. Εγώ δηλαδή αυτό κάνω.

δεύτερον από τους ανθρώπους που παρεξηγούνται με κάτι που θα πω και δεν μου το λένε. Αυτοί είναι οι χειρότεροι μάλιστα καθώς δεν προσφέρουν feedback στη σχέση και καταλήγεις μετά από κανένα χρόνο σε μια μεγάλη έκρηξη.

Και αυτό πολύ κακό... Τόσο δύσκολο είναι να μιλάς; Συνήθως οι γυναίκες το κάνουν αυτό νομίζω (τουλάχιστον όσο το έχω προσέξει προσωπικά), επειδή σκέφτονται διαφορετικά από εμάς, περιμένουν εμείς να σκεφτούμε ή μάλλον πιστεύουν ότι είναι απαραίτητο να σκεφτούμε κάτι που αυτές περιμένουν από εμάς και όταν δεν το κάνουμε ξεσπάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Οταν παιζονται συμφεροντα κανω υπομονη, στις αλλες περιπτωσεις ξεσπαω κι εκτονωνομαι. Πολλες φορες δινω κακή εντυπωση, αλλα ειναι κατι που εχω ξεπερασει προ πολλου.Το χειροτερο ειναι να εισαι καθωσπρεπιστης και να βραζεις απο μεσα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Συνήθως δεν αντιδρώ καθόλου ή κάνω πως δε με πειράζει. Σε επόμενο στάδιο προσπαθώ να νευριάσω κι εγώ αυτόν/-ην που το κάνει και στο τελευταίο στάδιο θα ξεσπάσω και τότε δε σώζεται με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σχεδον παντα ξεσπαω και μαλιστα πολυ ασχημα. Αν παιζει συμφερον θα προσπαθησω να συγκρατησω τον θυμο μου, αλλα μεχρι ενα σημειο. Εχω γαιδουρινη υπομονη, αλλα αν με πιεσεις πολυ δυσκολα θα κρατηθω, ακομα και αν παιζονται σημαντικα συμφεροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top