Όχι σχέση;

Guest 844501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εδώ και αρκετό καιρό μιλάω με κάποιον, όλα είναι μια χαρά και από κοντά τα πάμε τέλεια, αλλά εγώ δεν θέλω να προχωρήσουμε. Έχω θέμα σωστά?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
εδώ και αρκετό καιρό μιλάω με κάποιον, όλα είναι μια χαρά και από κοντά τα πάμε τέλεια, αλλά εγώ δεν θέλω να προχωρήσουμε. Έχω θέμα σωστά?

:hypno::hypno::hypno::hypno:

Βγαινει όμως κ κάτι λίγο πιο ερωτικο

Μήπως δεν ξες τι θέλεις; :bleh:
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Δεν θες να προχωρησετε σε σχέση ή δεν θες να προχωρήσετε σεξουαλικά;

Ή μήπως θες απλώς σεξουαλική επαφή και όχι σχέση; :P

Μήπως απλώς σε κολακεύει το ενδιαφέρον του και δεν θες να το χάσεις αν του πεις ότι δεν ψήνεσαι για παραπάνω πράγματα; Συντηρείς δηλαδή αυτην την ευχάριστη επαφή για να τονώνεται η αυτοπεποίθησή σου, ψιλοφλερτάρεις αλλά μέχρι εκεί. Εσύ δεν έχεις κάτι να χάσεις. Ο άλλος αν θέλει όμως παραπάνω πράγματα, χάνει το χρόνο του και σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να του γνωστοποιήσεις.

Πολλές οι υποθέσεις :lol:
 

Guest 844501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θες να προχωρησετε σε σχέση ή δεν θες να προχωρήσετε σεξουαλικά;

Ή μήπως θες απλώς σεξουαλική επαφή και όχι σχέση; :P

Μήπως απλώς σε κολακεύει το ενδιαφέρον του και δεν θες να το χάσεις αν του πεις ότι δεν ψήνεσαι για παραπάνω πράγματα; Συντηρείς δηλαδή αυτην την ευχάριστη επαφή για να τονώνεται η αυτοπεποίθησή σου, ψιλοφλερτάρεις αλλά μέχρι εκεί. Εσύ δεν έχεις κάτι να χάσεις. Ο άλλος αν θέλει όμως παραπάνω πράγματα, χάνει το χρόνο του και σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να του γνωστοποιήσεις.

Πολλές οι υποθέσεις :lol:
Λοιπόν
Δεν θέλω ούτε σχέση ούτε σεξ
Του έχω πει πάνω κάτω πως το σκέφτομαι κ αυτός λέει να δοκιμάσουμε κ όπου βγει
Αλλά αν ερωτευτεί η αυτος η εγώ;
μεγαλο μπερδεμα
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Εφόσον το ξεκαθάρισες και αυτός το δέχεται, είσαι οκ.
Αν ερωτευτείτε και οι δύο;
Γενικότερα δεν υπάρχει κανένα εχέγγυο για το πώς θα εξελιχτεί μία σχέση. Μπορεί να ξεκινήσεις μεσα στον ενθουσιασμό και απο τις δύο πλευρές και να φας τα μούτρα σου άσχημα.
Σίγουρα όμως το γεγονός ότι δεν είσαι βέβαιη για το τι ακριβώς θέλεις ενώ γνωρίζεστε και αρκετό καιρό δεν είναι καλός οιωνός. Αν σε ελκύει πολύ κάποιος, οι αμφιβολίες υποχωρούν. Δεν είναι ωραίο να ξεκινάς κάτι χωρίς να γουστάρεις για να στο πω απλά.
 

Guest 844501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εφόσον το ξεκαθάρισες και αυτός το δέχεται, είσαι οκ.
Αν ερωτευτείτε και οι δύο;
Γενικότερα δεν υπάρχει κανένα εχέγγυο για το πώς θα εξελιχτεί μία σχέση. Μπορεί να ξεκινήσεις μεσα στον ενθουσιασμό και απο τις δύο πλευρές και να φας τα μούτρα σου άσχημα.
Σίγουρα όμως το γεγονός ότι δεν είσαι βέβαιη για το τι ακριβώς θέλεις ενώ γνωρίζεστε και αρκετό καιρό δεν είναι καλός οιωνός. Αν σε ελκύει πολύ κάποιος, οι αμφιβολίες υποχωρούν. Δεν είναι ωραίο να ξεκινάς κάτι χωρίς να γουστάρεις για να στο πω απλά.
Δεν ξέρω αν το γουστάρω ή κάτι άλλο
Ξέρω μόνο πως τρελαινομαι αν δεν βλέπω μήνυμα του
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Α καλά, κουράγιο στο παλικάρι, αν και μόνος του πήγε και έμπλεξε.
 

Guest 844501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α καλά, κουράγιο στο παλικάρι, αν και μόνος του πήγε και έμπλεξε.
Αμ φταίει κ αυτός 😅😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το θέμα που με βάζει σε σκέψεις είναι ότι δεν νιώθω πεταλούδες όταν είμαι μαζί του. Δεν νιώθω κάτι ουαου. Νιώθω κάτι γλυκό αλλά μέχρι εκεί. Αυτός λέει πως είναι ερωτευμένος. Είναι ο πρώτος μ και ειμαι η πρώτη τ. Δεν ξέρω τι φταίει κ επίσης δεν ξέρω αν πρέπει ν προσπαθω
Πλιζ χελπ μι
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Αν δεν νιωθεις πεταλουδες και εφοσον τις επιθυμεις σηκω και φυγε δεν προκειτε να ερθουν.
Τωρα ειναι η ηλικια σου για αυτες . Ψαξτες αλλου . Μην το βαλτωνεις περισσοτερο . Να βρει και το παλικαρι αλλου τις δικες του.
 

Guest 844501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν νιωθεις πεταλουδες και εφοσον τις επιθυμεις σηκω και φυγε δεν προκειτε να ερθουν.
Τωρα ειναι η ηλικια σου για αυτες . Ψαξτες αλλου . Μην το βαλτωνεις περισσοτερο . Να βρει και το παλικαρι αλλου τις δικες του.
Είμαι λίγο αρνητική στο θέμα σχέση....δεν θέλω σχεση. Αυτός επιμενει ότι βρήκε τις πεταλούδες τ σε μενα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Οι δικες σου πεταλουδες ειναι αλλου και δυστηχως επειδη μετρας σαν γυναικα τον εχεις δεμενο , αποδεσμευσε τον ,ειναι ηθικο

Εισαι κατι σαν την μπαλαρινα του ασματος :


Tο δυστηχως παει στο δεμενο , οχι στο οτι εισαι ομορφη.

Αλωστε οι ομορφες γεννηθηκαν για να παιδευουν τα αρσενικα...

 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αμ φταίει κ αυτός 😅😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το θέμα που με βάζει σε σκέψεις είναι ότι δεν νιώθω πεταλούδες όταν είμαι μαζί του. Δεν νιώθω κάτι ουαου. Νιώθω κάτι γλυκό αλλά μέχρι εκεί. Αυτός λέει πως είναι ερωτευμένος. Είναι ο πρώτος μ και ειμαι η πρώτη τ. Δεν ξέρω τι φταίει κ επίσης δεν ξέρω αν πρέπει ν προσπαθω
Πλιζ χελπ μι
Γιατί το αναλύεις τόσο δεν το καταλαβαίνω. Περνάς καλά μαζί του; Τον θες; Προχώρα. Δεν περνάς καλά ή βαριέσαι και γενικά εχεις αμφιβολίες; Βρες άλλον (αφού τον χωρίσεις τον άλλον πρώτα φυσικά).
Τι θα πει αν τον ερωτευτώ και αν μ' ερωτευτεί και αν αν αν; Δεν γίνεται να προβλέψουμε την έκβαση κανενός πράγματος συνεπώς ούτε και την εξέλιξη μιας γνωριμίας, αν δηλαδή θα γίνει σχέση ή θα το διαλύσετε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Α καλά, κουράγιο στο παλικάρι, αν και μόνος του πήγε και έμπλεξε.

Πρόσφατα έμπλεξε σε μια παρομοια φάση ένας φίλος. Και όπως ήταν αναμενόμενο δεν έβγαλε τίποτα. Εγώ του το είπα βέβαια γιατί δεν ήταν σοβαρή απάντηση το ' Αν δεν βγω τελικά με κάτι αλλους άσχετους θα σου πω' κ δεν του είπε ποτε... Κ αυτός μετά ξανάστειλε. Του λέω η τυπισσα είναι χαζοχαρούμενο μην ασχοληθείς άλλο. Βγαίνει αρχικά μαζί σου πρωτο ραντεβου... Κάθεται από τις 9 ως τις 2 το βράδυ κ μιλάτε... Μπαίνει στο αμάξι σου... Κ όταν της στέλνεις να ξανά βγείτε σου απαντάει αυτή τη μαλακια; κ εσυ θα ασχοληθείς ξανά;

Εμείς φταίμε όχι αυτές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν
Δεν θέλω ούτε σχέση ούτε σεξ
Του έχω πει πάνω κάτω πως το σκέφτομαι κ αυτός λέει να δοκιμάσουμε κ όπου βγει
Αλλά αν ερωτευτεί η αυτος η εγώ;
μεγαλο μπερδεμα

Θα στο λυσω εγώ το μπέρδεμα... Σε τέτοιες περιπτωσεις τα πραγματ; είναι πολυ απλά... Σου στέλνει να του δώσεις το κινητό σου να βγείτε... Αν δεν δώσεις σε γράφει στα παπακια του.

Αν τώρα δώσεις κ του το παιξεις δυσκολη στο να βγείτε βλέπε παραπανω γιατί σε ξαναγραφει στα παπακια του.

Αν τώρα βγείτε δευτερη κ τρίτη φορα τσιμπάς τα κερασματακια κ του το παιζεις μι μου απ'του αμα παει να σε χαιδεψει .... ΒΛΕΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ σηκωνεται και φευγει και σε γράφει στα παπαααακια του.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 844501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρόσφατα έμπλεξε σε μια παρομοια φάση ένας φίλος. Και όπως ήταν αναμενόμενο δεν έβγαλε τίποτα. Εγώ του το είπα βέβαια γιατί δεν ήταν σοβαρή απάντηση το ' Αν δεν βγω τελικά με κάτι αλλους άσχετους θα σου πω' κ δεν του είπε ποτε... Κ αυτός μετά ξανάστειλε. Του λέω η τυπισσα είναι χαζοχαρούμενο μην ασχοληθείς άλλο. Βγαίνει αρχικά μαζί σου πρωτο ραντεβου... Κάθεται από τις 9 ως τις 2 το βράδυ κ μιλάτε... Μπαίνει στο αμάξι σου... Κ όταν της στέλνεις να ξανά βγείτε σου απαντάει αυτή τη μαλακια; κ εσυ θα ασχοληθείς ξανά;

Εμείς φταίμε όχι αυτές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Θα στο λυσω εγώ το μπέρδεμα... Σε τέτοιες περιπτωσεις τα πραγματ; είναι πολυ απλά... Σου στέλνει να του δώσεις το κινητό σου να βγείτε... Αν δεν δώσεις σε γράφει στα παπακια του.

Αν τώρα δώσεις κ του το παιξεις δυσκολη στο να βγείτε βλέπε παραπανω γιατί σε ξαναγραφει στα παπακια του.

Αν τώρα βγείτε δευτερη κ τρίτη φορα τσιμπάς τα κερασματακια κ του το παιζεις μι μου απ'του αμα παει να σε χαιδεψει .... ΒΛΕΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ σηκωνεται και φευγει και σε γράφει στα παπαααακια του.
Βγαίνουμε μαζί όποτε μπορούμε... μένουμε σχετικά μακρια....Την προηγούμενη εβδομάδα την περάσαμε μαζί κ ήταν όλα μια χαρά. Κ κουβεντα κ χαδακια κ φιλακια απ' όλα.
Δεν είμαι σνομπ τον καταλαβαίνω κ δεν θέλω ν τον κοροιδευω ας πούμε όπως γράφτηκε παραπάνω. Νιώθω κάτι πολύ τρυφερό γι αυτον.
 

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Αμ φταίει κ αυτός 😅😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το θέμα που με βάζει σε σκέψεις είναι ότι δεν νιώθω πεταλούδες όταν είμαι μαζί του. Δεν νιώθω κάτι ουαου. Νιώθω κάτι γλυκό αλλά μέχρι εκεί. Αυτός λέει πως είναι ερωτευμένος. Είναι ο πρώτος μ και ειμαι η πρώτη τ. Δεν ξέρω τι φταίει κ επίσης δεν ξέρω αν πρέπει ν προσπαθω
Πλιζ χελπ μι

Μιας και είστε σε τέτοια ευαίσθητη συγκυρία εγώ λέω να κάνεις εσύ την γενναία κίνηση και να το σταματήσεις όσο είναι ακόμα νωρίς γιατί ενδεχομένως να πληγωθείτε και οι δύο σύντομα αν γίνει το "μοιραίο" και συγχρόνως η μία πλευρά έχει αισθήματα και η άλλη όχι.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Περίπτωση "καβατζογκόμενος" (όπως "καβατζογκόμενα").
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top