Ώστε τέτοιο αθλητισμό θέλουμε;

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Οι τρανς γυναίκες ΕΙΝΑΙ γυναίκες. Βλέπεις που σου λέω; Ότι πατάς πάνω στον αθλητισμό και μιλάς γενικότερα για τα τρανς άτομα επειδή έχεις θέμα μαζί τους.
Δεν ισχύει αυτό ταυτοτικά, γιατί τότε οδηγείσαι σε αντίφαση. Ας το δούμε με τη μέθοδο λογικών επαγωγών:

  1. Πώς ξέρεις ότι είσαι γυναίκα;
  2. Γιατί νιώθω ότι είμαι γυναίκα και ως εκ τούτου ταυτοποιούμαι ως τέτοια.
  3. Πώς ξέρεις πώς νιώθει μια γυναίκα;
  4. Γιατί είμαι πραγματική γυναίκα.
  5. Go to (1).
Άτοπο δια της αέναης ανακύκλωσης. Λογικά θα υπάρχει τέτοια αναφορά στο βιβλίο της έκθεσής σου στους λογικούς συλλογισμούς. Σου προτείνω να του ρίξεις ένα βλέφαρο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Gender and biological sex, δύο διαφορετικά πράγματα, επομένως ναι θα πω εγώ (και ο ΠΟΥ αλλα ειναι σωστό επειδή το λέω εγώ), μπορεί ένας μουστακαλής να δηλώνει γυναίκα.

Female and male, woman and male, δύο διαφορετικές έννοιες. Οι πρώτες βιολογικές οι οποίες έχουν να κάνουν με τη διαφορά των γαμετών, των φαινοτυπικών αλλά και άλλων διαφορών μεταξύ αρσενικού και θηλυκού ανθρώπου (αυτό ακούγεται περίεργο) ενώ το άντρας και γυναίκα είναι κατασκευές.

Προσωπικά μου είναι αδιάφορος ο επαγγελματικός αθλητισμός, ας κάνουν ό,τι θέλουν. Από την άλλη κατανοώ και τους τρανς αθλητές οι οποίοι έχουν την ανάγκη για ένταξη, οπότε δεν έχω κάποια ένσταση.
Η αδυναμία του επιχειρήματός σου έγκειται στο απλούστατο γεγονός ότι εσύ ο ίδιος αδυνατείς να παράσχεις ουσιώδεις μεταφράσεις των όρων "gender" και "sex" στα ελληνικά και ως εκ τούτου πλάθεις επί αέρος επιχειρήματα δανειζόμενος όρους από ένα νομικοπολιτικό σύστημα το οποίο απέχει παρασάγγας από το δικό μας.

Αλλά και έτσι, αυτό δεν κάνει τα επιχειρήματά σου πιο βάσιμα. Ποιός αποφαίνεται με τόση σιγουριά ότι είναι "διανοητικές κατασκευές" τα "άντρας, γυναίκα";

Εγώ λέω ότι υπάρχει μόνο άντρας-γυναίκα. Εσύ ποιά θεωρία ακριβώς ακολουθείς που να λέει ότι είσαι "επιστημονικά σωστός" έναντι της δικής μου θέσης; HINT: Το "Φυλλάδιο Νεοκομμουνιστών" δεν προσμετράται ως τεκμήριο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λες και ξαναλές την ίδια αλτ παπαρια και νομίζεις ότι κάτι κάνεις
Κριτήριο δεν είναι τα συναισθήματα αυτού που διατυπώνει μια ρήση;

Ο άλλος λέει ότι είναι γυναίκα και πρέπει να το δεχτούμε για να μην προσβάλουμε τα αισθήματά του.
Εγώ ταυτοποιούμαι ως 12χρονο 45κιλο κοριτσάκι και αν δεν το δεχτείς με στεναχωρείς και θα αυτοκτονήσω.

Αντιλαμβάνεσαι ότι άπαξ και γίνει η πρώτη ρήξη, ο πάτος δεν έχει τελειωμό;

Let the people be themselves.
Ναι βρε κουκλίτσα μου αυτό όμως ισχύει αμφιμονοσήμαντα.

Όπως κάποιος είναι ο "εαυτός του" λέγοντας ότι έχοντας γεννηθεί με πέος είναι γυναίκα (και μάλιστα πρωταθλήτρια μεταξύ γυναικών) έτσι και εγώ είμαι ο "εαυτός μου" λέγοντας πως κάτι τέτοιο το απορρίπτω συστηματικά και ανευ όρων.

Εντούτοις, το επιχείρημά σου είναι άκυρο λόγω μηδαμινούς συνεισφοράς στην κουβέντα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αδυνατείς να διατυπώσεις στρωτά ένα επιχείρημα και νομίζεις ότι πετάγοντας ένα βίντεο από γνωστό κανάλι προπαγανδισμού τέτοιων απόψεων μας κλείνεις ολωνών τα στόματα λμαο.

Παραθέτω και ένα αστειάκι:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Η αδυναμία του επιχειρήματός σου έγκειται στο απλούστατο γεγονός ότι εσύ ο ίδιος αδυνατείς να παράσχεις ουσιώδεις μεταφράσεις των όρων "gender" και "sex" στα ελληνικά και ως εκ τούτου πλάθεις επί αέρος επιχειρήματα δανειζόμενος όρους από ένα νομικοπολιτικό σύστημα το οποίο απέχει παρασάγγας από το δικό μας.

Αλλά και έτσι, αυτό δεν κάνει τα επιχειρήματά σου πιο βάσιμα. Ποιός αποφαίνεται με τόση σιγουριά ότι είναι "διανοητικές κατασκευές" τα "άντρας, γυναίκα";

Εγώ λέω ότι υπάρχει μόνο άντρας-γυναίκα. Εσύ ποιά θεωρία ακριβώς ακολουθείς που να λέει ότι είσαι "επιστημονικά σωστός" έναντι της δικής μου θέσης; HINT: Το "Φυλλάδιο Νεοκομμουνιστών" δεν προσμετράται ως τεκμήριο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Στην απάντηση μου αναφέρω τον ΠΟΥ. Δεν τους λες και κομμουνιστές. Ένα απόσπασμα από ένα το site του ΠΟΥ :

''Gender refers to the characteristics of women, men, girls and boys that are socially constructed. This includes norms, behaviours and roles associated with being a woman, man, girl or boy, as well as relationships with each other. As a social construct, gender varies from society to society and can change over time.

Gender is hierarchical and produces inequalities that intersect with other social and economic inequalities. Gender-based discrimination intersects with other factors of discrimination, such as ethnicity, socioeconomic status, disability, age, geographic location, gender identity and sexual orientation, among others. This is referred to as intersectionality.

Gender interacts with but is different from sex, which refers to the different biological and physiological characteristics of females, males and intersex persons, such as chromosomes, hormones and reproductive organs. Gender and sex are related to but different from gender identity. Gender identity refers to a person’s deeply felt, internal and individual experience of gender, which may or may not correspond to the person’s physiology or designated sex at birth.''

Μπορώ να παραθέσω κλινικές μελέτες οι οποίες έχουν γίνει από ψυχολόγους και γιατρούς. Δεν είναι θέμα ιδεολογικό αλλά αν αποδέχεσαι σύγχρονες αρχές της βιολογίας/ιατρικής αλλά και της ψυχολογίας.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Λάθος.


Η ψυχολογία δεν είναι επιστήμη κατά την Ποπεριανή επιστημολογική προσέγγιση.
Τελικα δεν μας ειπες.Το προβλημα σου ειναι μονο με τους τρανς ή και με τους ομοφυλοφιλους γενικοτερα;
ΤΟΛΜΑΣ να απαντησεις;
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Ποια είναι τα επιστημονικά κριτήρια/μελέτες που επικαλείσαι, τα οποία έχουν καταλήξει στο συμπέρασμα πως ό,τι παρέθεσα παραπάνω (γράφω ξανά, από τον ΠΟΥ) είναι λάθος και πως δεν υπάρχει διάκριση μεταξύ βιολογικού και κοινωνικού;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Και μιας και βλέπω είστε λάτρεις των στατιστικών και των επιστημών, για πάμε για δυνατά τεκμήρια:




https://translegislation.com/ [chad meter]

 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Ότι ας πούμε ο ΠΟΥ, κλινικοί γιατροί και ψυχολόγοι έχουν στήσει μια προπαγάνδα υπερ των lgbtq ατόμων με σκοπό να τραυματίσουν την παραδοσιακή αρρενωπότητα αλλά και τη γυναικεία υπόσταση/θέση.
Τι εννοείς γέροντα; :hmm: Μιλάς με γρίφους.

Και μιας και βλέπω είστε λάτρεις των στατιστικών και των επιστημών, για πάμε για δυνατά τεκμήρια:




https://translegislation.com/ [chad meter]

Λολ, η έρευνα η οποία παρέθεσες αναφέρει ότι τα τρανς άτομα δυσκολεύονται στην απόκτηση παιδιού εξαιτίας της ανόδου της ακροδεξιάς.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Λολ, η έρευνα η οποία παρέθεσες αναφέρει ότι τα τρανς άτομα δυσκολεύονται στην απόκτηση παιδιού εξαιτίας της ανόδου της ακροδεξιάς.
Εεε τώρα μου το κάνεις τόσο εύκολο... αλλά δεν θα μασήσω γιατί δεν θέλω μπαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ότι ας πούμε ο ΠΟΥ, κλινικοί γιατροί και ψυχολόγοι έχουν στήσει μια προπαγάνδα υπερ των lgbtq ατόμων με σκοπό να τραυματίσουν την παραδοσιακή αρρενωπότητα αλλά και τη γυναικεία υπόσταση/θέση.

Yes.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νομίζω έχει χαθεί η λογική σκέψη μέσα σε όλα αυτά για να είμαστε "ανοιχτομυαλοι"




Έτσι για την πληροφορία: στην Ολλανδία στα παιδιά 6 ετών οι καθηγητές μαθαίνουν στα παιδιά για το πουλί και το αιδοίο (κυριολεκτικά έτσι) .Και ότι μπορούν να δηλώσουν ότι φύλο αισθάνονται αυτοί ότι είναι


ΥΓ: Απορώ η επόμενη γενιά πως θα είναι :P
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Έτσι για την πληροφορία: στην Ολλανδία στα παιδιά 6 ετών οι καθηγητές μαθαίνουν στα παιδιά για το πουλί και το αιδοίο (κυριολεκτικά έτσι) .Και ότι μπορούν να δηλώσουν ότι φύλο αισθάνονται αυτοί ότι είναι
Οχι..η αληθεια ειναι οτι τα παιδια δεν εχουν κοιταξει ποτε κατω απο τον αφαλο τους για να δουν το πουλι και το μουνι τους...νομιζαν οτι δεν υπαρχει τιποτα.Πω ρε φιλε..τους χαλασαν το ονειρο!
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
κάποιοι ανακαλύπτουν κάθε φορά μια ομάδα ανθρώπων, μια μειονότητα, μια φυλή και στρέφονται εναντίον της για να εκτρέψουν την κουβέντα από σοβαρά ζητήματα, που παραμένουν ακόμα σοβαρά και επίκαιρα και είναι οι παθογένειες του καπιταλισμού και όλα τα σχετικά. και αυτό αφορά και τον αθλητισμό. :smoke:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό ταυτοτικά, γιατί τότε οδηγείσαι σε αντίφαση. Ας το δούμε με τη μέθοδο λογικών επαγωγών:

  1. Πώς ξέρεις ότι είσαι γυναίκα;
  2. Γιατί νιώθω ότι είμαι γυναίκα και ως εκ τούτου ταυτοποιούμαι ως τέτοια.
  3. Πώς ξέρεις πώς νιώθει μια γυναίκα;
  4. Γιατί είμαι πραγματική γυναίκα.
  5. Go to (1).
Άτοπο δια της αέναης ανακύκλωσης. Λογικά θα υπάρχει τέτοια αναφορά στο βιβλίο της έκθεσής σου στους λογικούς συλλογισμούς. Σου προτείνω να του ρίξεις ένα βλέφαρο.
Είδα ειδοποίηση από εσένα και λέω α για να δούμε μήπως έχει απαντήσει κάτι έξυπνο αλλά you proved me wrong again.

Αδυνατείς να διατυπώσεις στρωτά ένα επιχείρημα και νομίζεις ότι πετάγοντας ένα βίντεο από γνωστό κανάλι προπαγανδισμού τέτοιων απόψεων μας κλείνεις ολωνών τα στόματα λμαο.
Προπαγανδισμού τέτοιων απόψεων; Do elaborate.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Ότι ας πούμε ο ΠΟΥ, κλινικοί γιατροί και ψυχολόγοι έχουν στήσει μια προπαγάνδα υπερ των lgbtq ατόμων με σκοπό να τραυματίσουν την παραδοσιακή αρρενωπότητα αλλά και τη γυναικεία υπόσταση/θέση.
Ενδιαφέρον, αλλά όχι, δεν ισχύει αυτή η παράθεση, τουλάχιστον όπως τη γράφεις αυτούσια. Άλλο το gender dysphoria και οι ενήλικοι άνθρωποι οι οποίοι τόλμησαν και έκαναν τη μετάβαση από το ένα φύλο στο άλλο, διότι περί τόλμης πρόκειται να καταργείς έμπρακτα την αρχική σου βιολογία και να πλακώνεσαι στα χειρουργεία και στις ορμόνες (αυτό που λέμε στην αργκό "put my money where my mouth is") κι άλλο τα εκατό -δηλωτικά στα λόγια μόνο- φύλα που καμία σχέση δεν έχουν με gender dysphoria.

Πως να μην σεβαστώ έναν ενήλικο άνθρωπο που όντως νιώθει να θέλει να αλλάξει και το κάνει πράξη; Μπορείς να πεις ψεύτική μια τέτοια κίνηση; Μπορείς να την πεις μόδα; Σε καμία περίπτωση. Εβαλες τα λεφτά σου και τον κόπο σου για να υποστηριξεις αυτό που λες άρα σε σέβομαι.



Η δεύτερη περίπτωση, όμως (που δεν έχει καμία σχέση με τους τρανς για όποιον ειναι εστω και στο ελάχιστο παρατηρητικός και λογικός), και εμπίπτει στη λογική του "Σήμερα νιώθω άντρας, αύριο γυναίκα, μεθαύριο δέντρο, παραμεθαύριο πίτσα και των Βαϊων αισθάνομαι φιδές με βουτήματα πιτόγυρου"

Πηγή νο1 - Τα 100 φύλα σε βίντεο του BBC (σοβαρότατου ειδησεογραφικού οργανισμού) μεταξύ των οποίων και το "Αστροφύλο" για όσους έχουν μια ροπή προς τα άστρα (ναι δεν κάνω πλάκα, απ οτι βλέπω αποσύρθηκε αυτό το πράγμα το 2021 μετα απο διαμαρτυρίες)

Πηγή νο2 - Πόσο οκ είναι να είσαι simp, να διαστρέφεται το νόημά του προκειμένου να τοξικοποιηθούν οι αρσενικοί και τι υποτιμητικό είναι για τον μέσο ευαίσθητο νεαρό να του εξηγούν οι φίλοι του ότι το να γίνεσαι χαλί για να σε πατήσει κάποια είναι κακό.

Απόκομμα:
One way to think of a simp, said Sean Davis, a marriage and family therapist in Sacramento, California, is “simply someone who is ahead of their time.”


“Though it hurts in the moment, in the big picture, a boy who is called a ‘simp’ can wear it as a badge of honor,” Davis said.

Πηγή νο3 - Όταν δημιουργήθηκε ριάλιτι εκπομπή για την Τζαζ Τζενινγκς, ένα αγόρι που οι γονείς του σε μικρή ηλικία του έκαναν με το στανιό μετάβαση σε κορίτσι και ύστερα σε αποσπάσματα όταν το παιδί δήλωνε στην κάμερα ότι ακόμα δεν αισθάνεται ο εαυτός του, είτε του έβαζαν πάγο ότι "γιατί το είπες αυτό δημοσίως", είτε ότι η μάνα του αγρίεψε ότι αν δεν βάλει η ίδια η μικρή τον κολποδιαστολέα στο καινούριο της αιδοίο θα της το κάνει η μάνα με το στανιό (είναι πολλά τα λεφτά της δημοσιότητας τόσο για την επιβλητική μάνα όσο και για τον άνευ σπονδυλικής στήλης πατέρα)

Πηγή νο4 - Ενα στα πέντε άτομα (19,7% Γενια Ζ) δηλώνει ότι ανήκει στην LGBTQ κοινότητα


Βλέπεις λοιπόν μια αλληλουχία καταστάσεων, που εκπορεύονται από media, κοινωνιολόγους, ψυχολόγους, δημοσιογράφους -και που δεν έχουν καμία σχέση με την φυλομετάβαση ενός ενήλικου από άντρα σε τρανς γυναίκα ξαναλέω για όσους δεν μπόρεσαν ή και δεν θέλησαν να το διαβάσουν στην αρχή- οι οποίες καταστάσεις και ιδεολογία σε ξεκινάει από μικρό παιδί να συμπεριφέρεσαι συγκεκριμένα, να δηλώνεις συγκεκριμένα, να εκφράζεσαι συγκεκριμένα κλπ.

Φερ' ειπείν το παράδειγμα της Πηγής Νο 2 με τους simps -που ουδεμία σχέση έχει με φυλομεταβάσεις-, ουσιαστικά είναι η πλύση εγκεφάλου στα σημερινά αγόρια να αισθάνονται πρακτικά ως χαλασμένα κορίτσια. Και μην είσαι αρσενικός γιατί είσαι τοξικός, και να εκφράζεις όλα σου τα συναισθήματα (κλασσικό feminine trait) και να συνεχίσεις να είσαι φίλος και να βάζεις επάνω στο βάθρο μια κοπέλα που σε έριξε στο friendzone ειδάλλως κάποιο πρόβλημα έχεις και κάποια τοξικότητα αν θέτεις τα όριά σου σε εκείνη και δεν γίνεσαι υποτακτικός, κλπ.



Και το κερασάκι στην τούρτα να σου επιβάλλουν να τις δεχτείς με άσχημο attitude τρίχρονου, ειδάλλως είσαι φοβικός, μισοτέτοιος και όλα τα συναφή shaming adjectives. Γιατί είναι αποδεκτό να βρίζεις έναν άντρα ως μπασίστα μισοαπαυτοτέτοιο, αλλά αμα σου αντιγυρίσει ένα "enjoy your cats alone in your 60s", αμέσως "ωωω τι τοξικός".

Παράδειγμα συμπεριφορών που θέλουν να αποδεχτούμε;



Άλλο παράδειγμα;


Full argumentativeness, τιποτένια ήθη, άσχημα λεξιλόγια, ειρωνείες, shame, insults και μια ατελείωτη ανάγκη να έχουν οι εκάστοτε, πάντα δίκιο.



Και η δογματικότητα των woke αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι όσο και να τους γλείψουν άλλοι τα παπούτσια μέχρι να πιαστεί η γλωσσα από το καλόπιασμα και την νερωμένη άποψη, εκείνοι τόσο περισσότερο θα σιχαίνονται τα blue pill boys και θα συνεχίσουν με την πρώτη ευκαιρία να τα κράζουν. Δεν θέλουν να βάλεις νερό στο κρασί σου, ούτε να προσπαθήσεις να βρεις λογική. Θέλουν την τρικυμία που νιώθουν στον εγκέφαλο να την επιβραβεύσεις, να μην φέρεις αντίρρηση και να την αναπαράγεις αυτούσια. Και τότε πάλι, θα σε βλέπουν με δυσπιστία.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οι τρανς θα παίρνουν να μπόνους περισσότερους πόντους στα γραπτά τους να ξέρετε ....και μου ακούγεται πολύ φυσιολογικό



ΥΓ:Στο σημείο που το αγόρι κοίταζει το κορίτσι και του την λέει ο άλλος .....σε αυτήν την εποχή ζούμε τώρα ,που τα αγόρια φόβουνται να βλέπουν στα μάτια κορίτσια (, πόσο μάλλον στο γυμναστήριο)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,845 μηνύματα.
Πηγή νο4 - Ενα στα πέντε άτομα (19,7% Γενια Ζ) δηλώνει ότι ανήκει στην LGBTQ κοινότητα
Όντως ισχύει. Οι κοινωνίες είναι πιο ανεκτικές μάλλον και γι' αυτό δεν φοβούνται να το δηλώσουν. Πιστεύω πως θα αλλάξουν πολλά στον αθλητισμό στο μέλλον.
Screenshot_2023-04-07-00-40-53-698_com.android.chrome.jpg
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top