Αγανακτισμένοι στις πλατείες της Ελλάδας

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Περνώντας χθες από το Σύνταγμα, είδα μόνο 10 ανθρώπους μαζεμένους. 'Ολοι οι άλλοι που πήγαν ; Aποσύρθηκαν και τα αντίσκηνα και τα πανό και όλοι. Αναρωτιέμαι λοιπόν, η επανάσταση κάνει διακοπές ; Πόσος φαρισαισμός θεέ μου σκέφτηκα. Μελαγχόλησα και την έκανα να πάω να δουλέψω εγώ η Μαρία Αντουανέτα. Είμαι σίγουρος ότι ο δικοματισμός θα ζήσει και θα βασιλέψει και στις επόμενες εκλογές με τέτοια μυαλά. Αδιόρθωτοι και fake σε όλα, ακόμα και στην επανάσταση.

Θες να μου πεις ότι βγήκες απ' τη σπηλιά σου και πήγες μια βόλτα κατά το Σύνταγμα; Ειδήσεις δεν παρακολουθείς; Δεν ξέρεις τι έγινε τις προηγούμενες ημέρες;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Θες να μου πεις ότι βγήκες απ' τη σπηλιά σου και πήγες μια βόλτα κατά το Σύνταγμα; Ειδήσεις δεν παρακολουθείς; Δεν ξέρεις τι έγινε τις προηγούμενες ημέρες;; :confused:

Bγαίνω κάθε μέρα. Θέλω να πω ότι όλη αυτή η ιστορία ήταν fake και το παραδέχονται πια ακόμα και αρκετοί δικοί σας πια. Η πρώτη φάση που το παραδέχτηκαν ήταν με τα καραγκιοζηλίκια Ψωμιάδη - Μίκη εκεί πέρα που είστε και μετά με τις δηλώσεις του τέως. Πατροναρισμένη ψευτοεπανάσταση από το fake-book της CIA. 'Οσο για το ποιός είναι σε πια σπηλιές και σε υπόγεια σκοτάδια γενικότερα άστο καλύτερα, έχει φανεί πολλά χρόνια τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Περνώντας χθες από το Σύνταγμα, είδα μόνο 10 ανθρώπους μαζεμένους. 'Ολοι οι άλλοι που πήγαν ; Aποσύρθηκαν και τα αντίσκηνα και τα πανό και όλοι. Αναρωτιέμαι λοιπόν, η επανάσταση κάνει διακοπές ; Πόσος φαρισαισμός θεέ μου σκέφτηκα. Μελαγχόλησα και την έκανα να πάω να δουλέψω εγώ η Μαρία Αντουανέτα. Είμαι σίγουρος ότι ο δικοματισμός θα ζήσει και θα βασιλέψει και στις επόμενες εκλογές με τέτοια μυαλά. Αδιόρθωτοι και fake σε όλα, ακόμα και στην επανάσταση.

Κοιτα αποψη σου...Να εισαι σιγουρος μονο για ενα πραγμα, να κρινει καποιος μια κατασταση ή ενα συμβαν ειναι το μονο ευκολο! Να σηκωθει απο την καρεκλα του και να κανει κατι ο ιδιος δεν εχω δει ακομα. Δυστυχως εχουμε μαθει να κρινουμε οταν εμεις οι ιδιοι εχουμε ευθυνη, αφου αποδεχομαστε την υπαρχουσα κατασταση. Αν το κινημα των αγανακτισμενων σου φανηκε ψευτικο τοτε περιμενω με ανυπομονησία να δω ενα κινημα ή μια πραξη σου σχετικα με τη δικια σου επανασταση..Προς θεου κι εγω τρεις φορα πηγα στην πλατεια αλλα ακομα και αν η δυνατη του φλογα εσβησε δεν θα κατσω να το κρινω βλεποντας μονο μια πλατεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

https://tvxs.gr/sites/default/files/imagecache/scale_span8/images/story/vadot 12-08-.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Bγαίνω κάθε μέρα. Θέλω να πω ότι όλη αυτή η ιστορία ήταν fake και το παραδέχονται πια ακόμα και αρκετοί δικοί σας πια. Η πρώτη φάση που το παραδέχτηκαν ήταν με τα καραγκιοζηλίκια Ψωμιάδη - Μίκη εκεί πέρα που είστε και μετά με τις δηλώσεις του τέως. Πατροναρισμένη ψευτοεπανάσταση από το fake-book της CIA. 'Οσο για το ποιός είναι σε πια σπηλιές και σε υπόγεια σκοτάδια γενικότερα άστο καλύτερα, έχει φανεί πολλά χρόνια τώρα.

Πρώτον: Οι Αγανακτισμένοι δεν έχουν καμμία απολύτως σχέση με τον Μίκη και με τον Ψωμιάδη, όπως άλλωστε προ πολλού έχω δημοσιεύσει σε ανταπόκρισή μου από την τελευταία μέχρι στιγμής εμφάνιση του Μίκη και της Σπίθας του. Όσο για τον τέως... δεν το συζητώ καθόλου.

Δεύτερον: Για να φύγει το κίνημα από την πλατεία, χρειάστηκε πρωτοφανής βίαιη καταστολή, κατ' αρχήν με χημικά και πολύ ξύλο, και μετέπειτα με δικαστικές διώξεις, κατάσχεση των σκηνών με την επίκληση νόμων περί ελεύθερου κάμπινγκ, ακόμη και απαγόρευση της ανάρτησης πανό, αυθαίρετα και χωρίς την υποστήριξη κανενός νόμου, εκτός κάποιου χουντικού ίσως.

Προκειμένου να βγάλεις την ανεξήγητη χολή σου εναντίον όποιου αντιστέκεται στο σύστημα που υποστηρίζεις, φτάνεις να καταφεύγεις σε φτηνές προπαγανδιστικές μεθόδους, σε λασπολογία και σε ψευδολογία, πράγμα που δεν σε τιμά καθόλου αλλά και τελικά σε εκθέτει ανεπανόρθωτα. Κρίμα ειλικρινά...:(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Aποσύρθηκαν και τα αντίσκηνα .... η επανάσταση κάνει διακοπές ;
Καλά, εσύ ακόμη ασχολείσαι; Ήδη η λέξη "αγανακτισμένος" έγινε συνώνυμο του.... πεμπτοφαλαγγίτη! :hehe:
Στη συμπρωτεύουσα (sic) μάλιστα, όπου η αγωνία για πρωτοπορία καταντάει compler εξισορρόπησης μειονεξίας, μέχρι και οι "γύφτοι" αγανακτίσανε!
H επανάσταση τα παιδιά της τα αγαπάει, αλλά τους δήθεν τους ξερνάει! Και πολύ καλά κάνει, γιατί όπως πάμε με τους σταυροχέρηδες, κινδυνεύει να χάσει το νόημα της η λέξη!

Bγαίνω κάθε μέρα
Κάποιοι ....άλλοι, μπαίνουν κάθε μέρα-όλη μέρα στον εικονικό τους κόσμο, έτσι είναι η ζωή, μια ιστορία... μπες-βγες! ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,922 μηνύματα.
Περνώντας χθες από το Σύνταγμα, είδα μόνο 10 ανθρώπους μαζεμένους. 'Ολοι οι άλλοι που πήγαν ;

Φαντάσου πόσο ξεχωριστοί άνθρωποι είναι αυτοί οι 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Προκειμένου να βγάλεις την ανεξήγητη χολή σου εναντίον όποιου αντιστέκεται στο σύστημα που υποστηρίζεις, φτάνεις να καταφεύγεις σε φτηνές προπαγανδιστικές μεθόδους, σε λασπολογία και σε ψευδολογία, πράγμα που δεν σε τιμά καθόλου αλλά και τελικά σε εκθέτει ανεπανόρθωτα. Κρίμα ειλικρινά...:(:/:

Look. Τη χολή μου τη βγάζω εναντίον στο κακό σύστημα, όχι σε αυτόν που αντιστέκεται, ούτε εναντίον του συστήματος έτσι γενικά και αόριστα όμως. Κάποια κινήματα ή επαναστάσεις - ο θεός να τις κάνει - είναι μέρος του κακού και υπόγειου και παρακρατικού συστήματος. Εσύ που κάποτε είχες πει ότι είσαι αναρχικός, θα έπρεπε να το γνωρίζεις. Πάμε παρακάτω. Είμαι υπέρ της πραγματικής επανάστασης με πεφωτισμένη ηγεσία ή υπέρ της ειρηνικής επανάστασης μέσα από τις εκλογικές διαδικασίες. 'Η το ένα ή το άλλο, τα έχουμε ξαναπεί, μην επαναλαμβανόμαστε. Αν είχαμε ένα Ελευθέριο Βενιζέλο που από επανάσταση-κίνημα ξεκίνησε η δράση του και όχι με τυπικές δημοκρατικές διαδικασίες θα σου΄λεγα...απ'τους πρώτους θα ήμουν που θα υποστήριζαν ένα τέτοιο κίνημα. Μα θυμήσου ότι ακόμα και αυτός ο μεγάλος επαναστάτης, καθώς του φώναζε στην πλατεία ο λαός "Συντακτική ! Συντακτική Βουλή !", εκείνος απαντούσε "Αναθεωρητική! Αναθεωρητική !". Τα έβαλε με την επιθυμία της μάζας από το μπαλκόνι, ξέρεις τι θα πει αυτό ; Αυτό θα πει πεφωτισμένος επαναστάτης, να συγκρούεσαι ακόμα και με το λαό, να οδηγείς το λαό, όχι να τον αφήνεις να σε οδηγεί.

Ο Παπανδρέου δεν μου αρέσει, δεν είμαι άνθρωπος του συστήματος και το ξέρεις. Η οικογένεια μου μάλιστα ανήκει στα θύματα του πατέρα του σημερινού πρωθυπουργού, ακόμα και αν ήταν οι πιο ακομάτιστοι άνθρωποι, οπότε άμα δεν έχετε γνώση μιας κατάστασης μη μιλάτε. Εσείς ξεκινάτε με τη χολή, όχι εγώ. Δεν είναι ύφος το "βγήκες από τη σπηλιά σου" ούτε το "Μαρία Αντουανέτα" σε ένα εργαζόμενο άνθρωπο. Εγώ όπως και οι πρόγονοί μου μια ζωή αντιστεκόμαστε στο σύστημα καταψηφίζοντας τις δυο ανώνυμες εταιρίες/κόμματα, όταν κάποιοι που σήμερα είναι υπέρμαχοι της ψευδοεπανάστασης ψήφιζαν δαγκωτό ή ανήκαν σε νεολέρες. Πήγα πολλές φορές εκεί από τη "σπηλιά" μου λοιπόν και το όλο σκηνικό και τα λόγια δεν με έπεισαν. Την τελευταία φορά ήταν περισσότερο αξιοθρήνητοι από ποτέ. 'Ηταν ένας τύπος που έλεγε "Εμείς είμαστε", "εμείς κάνουμε", "μας κατηγορούν, αλλά Εμείς είμαστε", "Εμείς δεν είμαστε" μπλα μπλα μπλα, τα ίδια και τα ίδια, μια ατέρμονη περιαυτολογία. Ξέρεις τι μου θύμισαν όλοι αυτοί οι τύποι όποτε κάθησα να τους ακούσω ; Τα λογίδρια που ακούγαμε στο Πανεπιστήμιο από τις κομματικές νεολαίες. Και τότε αντιστεκόμουν και δεν ανήκα σε καμμία.

Αυτό θα πει ενάντια στο σύστημα, όχι λόγια. Γιατί αυτό δεν ήταν επανάσταση και σίγουρα ήταν μέρος του ίδιου του συστήματος, υπάρχουν στοιχεία για αυτό και θα τα κρίνει ο ιστορικός του μέλλοντος. Το να μου λέτε ότι καταφεύγω σε προπαγάνδα λες και έχω συμφέροντα, λες και κατέχω κάποια θέση εξουσίας ή είμαι μεγαλοδημοσιογράφος αυτά είναι λάσπη, γιατί δίνετε λάθος εικόνα στους άγνωστους του στεκιού για μένα και εκτός από αυτά, δείχνει ότι δεν έχετε καταλάβει ούτε το 10% του ανατρεπτικού σκεπτικού και της φιλοσοφικής μου στάσης γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μόνο εγώ θεωρώ too much κάποιος να χρεώνει την επαγγελματική του σταδιοδρομία στην πολιτική; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
DrStrangelove, δεν ξέρω τι κατάλαβες εσύ από το σχόλιό μου, το μόνο πάντως που εννοούσα είναι πως μου κάνει εντύπωση να βγαίνει ένας άνθρωπος λίγες μέρες αφότου μάζεψε ο Δήμος Αθηναίων κακήν κακώς τις σκηνές και τα πανό και να ρωτά πού πήγαν οι αγανακτισμένοι... :confused:
Αν δεν παρακολουθείς την επικαιρότητα, είσαι μάλλον σε λάθος θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
DrStrangelove, δεν ξέρω τι κατάλαβες εσύ από το σχόλιό μου, το μόνο πάντως που εννοούσα είναι πως μου κάνει εντύπωση να βγαίνει ένας άνθρωπος λίγες μέρες αφότου μάζεψε ο Δήμος Αθηναίων κακήν κακώς τις σκηνές και τα πανό και να ρωτά πού πήγαν οι αγανακτισμένοι... :confused:
Αν δεν παρακολουθείς την επικαιρότητα, είσαι μάλλον σε λάθος θέμα. :P

μερικές φορές απορώ...μα δεν καταλαβαίνεις τί εννοώ ; Αν τους ένοιαζε πραγματικά θα είχαν ξεσηκωθεί και θα γινόταν χαλασμός και επανάσταση, σφαγή. Δεν θα τα μάζευαν και ο Πάπας να τους το έλεγε. Οι τύποι είναι παρακμιακοί και η υπόθεση στημένη. Hello , are you there ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,922 μηνύματα.
10 παιδιά ήταν πάνω-κάτω και οι Αγανακτισμένοι στη νήσο Άνδρο που βρέθηκα διακοπές. Προβάλανε το Debtocracy, είχαν ένα τραπεζάκι με φυλλαδιάκια που δεν τα μοιράζανε αλλά όποιος ήθελε έσκυβε και έπαιρνε μόνος του, κουβεντιάζοντας. Προτιμώ 10 τέτοια παιδιά απ' το τον πιο φιλοσοφημένο σκεπτικιστή blogger! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μεταφέρω την είδηση μαζί με σχόλιο, έτσι όπως δημοσιεύτηκε στο facebook:

Απομάκρυναν τους Αγανακτισμένους και από τη Κρήτη - NEWS247

Σχόλιο Ζ.Σ.:
Δεν μας απομακρυναν,εκει ειμαστε και συνεχειζουμε!!!!!!!!Απλως το κιοσκι απομακρυναν και αφεραισαν απο μερικους κατατρεγμενους ανθρωπους ενα πιατο φαγητο που προσφεραμε. Λειτουργουσε μια υποτυπωδης κουζινα και προσφεραμε φαγητο σε ατεγους

---
Δεν έχω υποστηρίξει ποτέ πως οι "αγανακτισμένοι" είναι πανάκεια, αλλά όταν δεν βλέπω να σχολιάζονται κινήσεις των Δήμων που καταπατούν τις δημοκρατικές διαδικασίες - όπως η σύλληψη ατόμου που άπλωσε πανό στην Θεσσαλονίκη - κάτι δεν πάει καλά με την επαναστατική (;) οπτική ορισμένων.

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_:
Στη συμπρωτεύουσα (sic) μάλιστα, όπου η αγωνία για πρωτοπορία καταντάει compler εξισορρόπησης μειονεξίας, μέχρι και οι "γύφτοι" αγανακτίσανε!
Θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος ή ἔπεα πτερόεντα, και μπηχτές να 'χαμε να λέγαμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σε ποια πλατεια εισαι...; Να μου το θυμηθητε οτι σε λιγες μερες θα γεμισουν και παλι οι πλατειες! Αν γινει κατι τετοιο πρεπει ολοι να το στηριξπυμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
10 παιδιά ήταν πάνω-κάτω και οι Αγανακτισμένοι στη νήσο Άνδρο που βρέθηκα διακοπές. Προβάλανε το Debtocracy, είχαν ένα τραπεζάκι με φυλλαδιάκια που δεν τα μοιράζανε αλλά όποιος ήθελε έσκυβε και έπαιρνε μόνος του, κουβεντιάζοντας. Προτιμώ 10 τέτοια παιδιά απ' το τον πιο φιλοσοφημένο σκεπτικιστή blogger! :whistle:

Τσούζει ; τσούζει ; επειδή μας γράφει ο ένας μετά τον άλλον και ερημώσαμε ; Σου τέλειωσαν τα επιχειρήματα πάλι ; Καμμία απάντηση επί της ουσίας απ'όσα έγραψα παραπάνω. Πόσο ψεύτικοι είστε τελικά.

daemon, χειροκρότημα. Δίκιο έχεις, κακώς ασχολούμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,922 μηνύματα.
Τσούζει ; τσούζει ; επειδή μας γράφει ο ένας μετά τον άλλον και ερημώσαμε ; Σου τέλειωσαν τα επιχειρήματα πάλι ; Καμμία απάντηση επί της ουσίας απ'όσα έγραψα παραπάνω. Πόσο ψεύτικοι είστε τελικά.

daemon, χειροκρότημα. Δίκιο έχεις, κακώς ασχολούμαι.

Ρε συ μην το παίρνεις προσωπικά, νομίζω ότι με έχεις παρεξηγήσει. :redface:

Δεν έχω κάτι να σου ανταπαντήσω γιατί αισθάνομαι ότι είσαι ήδη χαμένος μέσα στη Βαβυλωνία της δικής σου Μεταφυσικής. Πάντως αν σε ενδιαφέρει να μάθεις, ποτέ δεν απορρίπτω κάτι που δεν γνωρίζω πλήρως και πολύ δύσκολα θα πω ότι κάτι το γνωρίζω. Εσύ απ' την άλλη έχεις βγάλει ξεκάθαρα τα συμπεράσματά σου και εμμένεις στην "αριστοκρατική" σου διαύγεια με τρόπο που δεν σε δικαιώνει ηθικά για τις κατηγορίες περί "ατέρμονης περιαυτολογίας" του Κινήματος των Αγανακτισμένων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
κακώς ασχολούμαι
Οκ, ασχολήσου αν σε ευχαριστεί αλλά στο "επίπεδο" που αρμόζει σε κινήματα αγανάκτισης που προήλθαν από το φιλοσοφημένο σκεπτικό..... "δεν πάει άλλο γιατί το δάχτυλο που μου ΄βαλες μεγάλο, κι ενώ έχει φτάσει ως το λαιμό, εσύ το σμπρώχνεις κι....άλλο"
Ε, αγανάκτισαν οι άνθρωποι, στο ύψος του λαιμού ήταν το όριο τους! :angelnot:

Αχά τώρα είδα το παρακάτω συγκεκαλυμμένα αγωνιώδες ερώτημα και θα απαντήσω για ένα λόγο μόνο ....να δούμε πόσο ανοιχτόμυαλους supervisor έχουμε στον αγαπημένο μας ιστιοχώρο :D
Θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος ή ἔπεα πτερόεντα, και μπηχτές να 'χαμε να λέγαμε;
Φυσικά να ΄χαμε να λέγαμε, σε κατεξοχήν χώρο του μπλα μπλα βρισκόμαστε ή κάνω ....λάθος; Πόσο πιο συγκεκριμένος να γίνω, θέλεις τα στοιχεία των..."γύφτων" ή μήπως ανάλυση του ψυχισμού και τα αίτια που οδήγησαν τους κατοίκους της Σαλονίκης να είναι ΠΑΝΤΑ "υπερβολικοί" όποτε εκδηλώνουν....μαζικά (διαμαρτυρόμενοι) σε σημείο που ότι κάνουν να μοιάζει βλαχομπαρόκ;

Σιγά μη μου ζητήσουν και συγγραφικά δικαιώματα από τις εκδόσεις ...ΟΞΥΜΑΧΟΣ για τα συμπερασματικές διαπιστώσεις μου!
Θα πολτοποιήσω άμεσα τις απόψεις μου μη κερδοσκοπήσουν εις βάρος μου οι μεγαλοεκδότες και θα τις μετατρέψω σε ....txt να τις μοιράζω τσάμπα με στικάκια στα φανάρια ρε, μαζί με τους Πάκι!!!!!!! :mad:

Και πού είσαι 'Ισι, μπορεί η εμπειρία (σου) να μην κρύβεται αλλά την χειρίζομαι άνετα στο χαλαρό, επίσης γνωρίζω πολύ καλά τι ΛΕΩ, στα νιάτα μου ήμουνα κι ΕΓΩ κομμουν....εεεεε Σαλονικιός! :rolleyes:

Και τέλος, πες και κάνα ευχαριστώ που "διατηρούμε" το θέμα στην κεντρική του site ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ (κατάλαβες...) χρήστες, αντί να ζητάς μονίμως τα "ρέστα", να γρινιάζεις σαν την κακιά πεθερά και να κάνεις κατάχρηση του συστήματος....αξιολόγησης των απόψεων!

Οι πελατειακές σχέσεις έχουν και κάποιους κανόνες νομίζω! ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο πολιτικός σου λόγος, πλούσιος σε επιχειρήματα (νοτ) με έχει συνεπάρει και δεν μπορώ ν' αρθρώσω λέξη. :inlove:
Τι να πω; Τα είπες όλα εσύ και είμαι της άποψης ότι εκτίθεται καλύτερα, όποιος εκτίθεται ...μόνος του. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.


«Μόλις έμαθα πως ο Λουκάνικος είναι ξανά στους δρόμους της Αθήνας, μάζεψα τα πράγματά μου και επέστρεψα αμέσως. Φυσικά, τον βρήκα στο Σύνταγμα, μαζί με όλη την σκυλοπαρέα. Ωραία ήταν στο Σύνταγμα – πολύ υψηλή αισθητική, μετά την απομάκρυνση των σκηνών. Άνθρωποι με ψυχικά προβλήματα, άστεγοι, τοξικομανείς, ζητιάνοι, κλεφτρόνια, μπάτσοι – το Σύνταγμα που όλοι ξέρουμε και αγαπάμε. Βέβαια, είχε και λαϊκή συνέλευση -ναι, συνεχίζονται και τον Αύγουστο- και χαλούσε κάπως τη μαγευτική ατμόσφαιρα.»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Τσούζει ; τσούζει ; επειδή μας γράφει ο ένας μετά τον άλλον και ερημώσαμε ; Σου τέλειωσαν τα επιχειρήματα πάλι ; Καμμία απάντηση επί της ουσίας απ'όσα έγραψα παραπάνω. Πόσο ψεύτικοι είστε τελικά.

daemon, χειροκρότημα. Δίκιο έχεις, κακώς ασχολούμαι.

Τι εννοείς με το "τσούζει"; Είναι φράση που μπορεί να την πάρει και κάποιος στα σοβαρά; Το να γράφεις σα 12χρονος και να μιλάς για πράγματα τα οποία αγνοείς σε κάνουν να φαίνεσαι τουλάχιστον αδαής. Από ποιον είναι στημένη η υπόθεση; Από τη CIA, όπως είχες γράψει και με έπιασαν τα γέλια; Τέλος πάντων σε συγχωρώ αλλά σε παρακαλώ σταμάτα να γράφεις ανέκδοτα, υπάρχει και το τσατ εν φαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top