Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 42 22.6%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 25 13.4%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.6%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.1%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 19.9%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρε ο ελληνικός πάει με όλα !!!

Μόνο με ελίτσα και κουλουράκι πλεξούδα δίπλα να μην είναι γιατί δεν τα μπορώ τα μνημόσυνα 🤪
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρε ο ελληνικός πάει με όλα !!!

Μόνο με ελίτσα και κουλουράκι πλεξούδα δίπλα να μην είναι γιατί δεν τα μπορώ τα μνημόσυνα 🤪
Βάλε ελίτσα τυράκι και ντοματουλα μαζί με πρόσφορο για high class καταστάσεις παρέα με τον ελληνικό
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Τώρα αν πω πως δεν είναι ελληνικός να αρχίσω το τρέξιμο πριν προλάβω να το πω ; :P
ουσιαστικά ελληνικός είναι απλά μας τον έφεραν οι Οθωμανοί οι οποίοι τον πήραν από την Αραβία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Εγω παιρνω Φραπε με κρουασάν βουτύρου!!😁😁
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
τελεια τελεια !!!!!! Επισης εχω βρει ενα κρουασαν ζαμπον τυρι στο φουρνο της γειτονιας και παει με τον καφε σουπερ!:)
Εγω καθε μερα παίρνω Φραπε μετριο με γαλα και ενα κρουασάν Βουτηρου απο Coffee Island η απο Everest.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω καθε μερα παίρνω Φραπε μετριο με γαλα και ενα κρουασάν Βουτηρου απο Coffee Island η απο Everest.
μια χαραααα!!!! :thumbup: εγω στηριζω και τα συνοικιακα και τις αλυσιδες μια απο τους μεν και μια απο τους δε και ετσι εχω ποικιλια,βεβαια αυτα που παιρνω ειναι αυτα που μαρεσουν!!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
μια χαραααα!!!! :thumbup: εγω στηριζω και τα συνοικιακα και τις αλυσιδες μια απο τους μεν και μια απο τους δε και ετσι εχω ποικιλια,βεβαια αυτα που παιρνω ειναι αυτα που μαρεσουν!!!
Εχω βρει ενα καταπληκτικό μερος με τον καλυτερο φιλο/ συμφοιτητη μου και παμε παρεα για καφε, μπυρα η φαγητο. Ειναι στο ίδρυμα Σταύρος Νιαρχος. Κανει καταπληκτικό καφε και φαγητο (pizza, Burger και pasta).
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εχω βρει ενα καταπληκτικό μερος με τον καλυτερο φιλο/ συμφοιτητη μου και παμε παρεα για καφε, μπυρα η φαγητο. Ειναι στο ίδρυμα Σταύρος Νιαρχος. Κανει καταπληκτικό καφε και φαγητο (pizza, Burger και pasta).
τελεια ακομα!!!!Το μερος απιστευτο ειδικα οταν εχει θεματικες βραδιες και αφιερωματα!!!
Εγκρινω!!!!!Και η βολτα διπλα στη λιμνουλα επισης.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
τελεια ακομα!!!!Το μερος απιστευτο ειδικα οταν εχει θεματικες βραδιες και αφιερωματα!!!
Εγκρινω!!!!!Και η βολτα διπλα στη λιμνουλα επισης.
Εγω λεω βασικα την καφετέρια που ειναι πισω στα γηπαιδ τρεξίματος αν ξερεις! Λεγεται jardin all day stories αν δεν κανω λαθος.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ice latte με καφε arabica απο το Γρηγόρη, μονή δόση. 👌
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Γαλλικος καφε φιλτρου δηλ!! και μετα καπουτσίνο
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ο καφές φίλτρου είναι τοπ για μένα και μετά ο ελληνικός. Την σειρά ακολουθεί ο φρέντο εσπρέσσο.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλτρου ή καπουτσίνο χειμώνα, φρέντο εσπρέσσο καλοκαίρι, αλλά φραπεδάρα ΠΑΝΤΑ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ουσιαστικά ελληνικός είναι απλά μας τον έφεραν οι Οθωμανοί οι οποίοι τον πήραν από την Αραβία.
Μπαίνει ο Γιάννης και πολιτικοποιείται και ο καφές.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top