Αγορές μέσω internet

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Απο οσο γνωριζω η paysafe δεν συνεργαζεται με το παυπαλ!Με αυτη την "καρτα" μπορεις να κανεις αγορεες απο ηλεκτρονικα καταστηματα τα οποιοια εχουν το σημα της paysafe τα οποια ειναι ελαχιστα!Η paysafecard κατα κυριο λογο χρησιμοποιειτε απο στοιχηματζιδικα οπου φοβαται καποιος να δωσει πιστωτικη etc...
Την παυσαφε δεν μπορεις να τη χρησιμοποιησεις παρα μονο οπου υπαρχει τo σημα της
Και αν κανεις μια αγορα με paysafecard και γινει καποιο λαθος/προβλημα ΠΟΥ θα σου κανουν refund τα χρηματα;
Κοιταξες αν απτο ηλ. καταστημα που θες να αγορασεις δεχοντε paysafe??

Η καλυτερη επιλογη για ονλινε αγορες ειναι η prepaid!Ο αριθμoς των ονλινε καταστηματων που δεχονται προπληρωμενες/χρεωστικες ή/και paypal ειναι ασυγκριτα μεγαλυτερος απο αυτα που δεχονται paysafecard.
Τις εκδιδουν σχεδον ολες οι τραπεζες,και αυτα περι "θα μπλεξεις τωρα με τραπεζες" etc ειναι μπαρουφες!Εγω περσυ εβγαλα prepaid της Τραπεζας Κυπρου.... χριαζεσαι μονο ταυτοτητα και 5 ευρω και σε 10 λεπτα εισαι ετοιμη τιποτα αλλο!Ουτε λογαριασμους ουτε τιποτα!!
Η πρεπαιντ δεν συνδεεται με λογαριασμο,απλα εχει καθε φορα το ποσο με τον οποιο την φορτιζεις!Ετσ και αν ποτε υπαρξει καποιο προβλημα (1 στο εκατομμυριο) να σε κλεψουν απλα χανεις το ποσο με το οποιο την ειχες φορτισει!Η φορτιση ανεξαρτητους ποσου ειναι 1 ευρω!
Εγω εχω κανει ποσες αγορες με την πρεπαιντ την οποια την εχω συνδεσει με το παυπαλ και ποτε δεν ειχα προβλημα!! Εισαι μικρη ομως ακομα νομιζω απτα 16 μπορεις να βγαλεις πρεπαιντ

Και για να τελιωσω... κλεισε το παυπαλ μην κανεις τιποτα εκει... δες αν το ηλ. καταστημα που θες υποστηριζει πληρωμες με Paysafe και κανε την αγορα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Γεια σας!!!... :) Λοιπόν, έβγαλα πριν από λίγο καιρό χρεωστική κάρτα VISA Debit από την Emporiki και λέω να δοκιμάσω να την χρησιμοποιήσω για αγορές μέσω internet..Μέχρι τώρα δεν έχω χρησιμοποιήσει κανενός είδους κάρτα για αγορές μέσω internet, μόνο με αντικαταβολή έχω τολμήσει.. Όσοι από σας το έχετε δοκιμάσει, είχατε κανένα πρόβλημα?.. Γιατί έχω ψιλοαγχωθεί... Και τί πιστεύετε, είναι καλύτερο να τη χρησιμοποιήσω απευθείας, ή να δοκιμάσω το paypal??... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Paypal για έξτρα ασφάλεια. Απλώς αν επείγεσαι να αγοράσεις κάτι, να ξέρεις πως το paypal, επειδή θέλει να εγκρίνει την κάρτα πριν σου δώσει στοιχεία, θα πρέπει να σου έρθει ο λογαρισμός πρώτα που θα έχει ένα κωδικό και μετά θα μπορείς να το χρησιμοποιείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
θελω να αγορασω ενα game to hon (heroes of newearth) οποιος το εχει αγορασει και ξερει τον τροπο ας με βοηθησει λιγο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν είναι τίποτα δύσκολο πες μου που κολλάς. Έχει βγάλει την κάρτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν είναι τίποτα δύσκολο πες μου που κολλάς. Έχει βγάλει την κάρτα;

απλα οταν μου λεει να βαλω τα στοιχεια τα βαζω κ αποριπτει την καρτα (η οποια ειναι ενος φιλου και τα λεφτα τα βαλαμε σημερα το προι) μου βγαζει αυτο το μνμ :There has been an error in your submission!
Please fix the following issues and re-submit.
0: Could not authorize transaction.
εσυ το εχεις αγορασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Βάζεις τον κωδικό, έναν τριψήφιο αριθμό που βλέπεις πίσω από την κάρτα και συμπληρώνεις διεύθυνση ονοματεπωνυμο αυτού που έχει την κάρτα και είσαι οκ.

Αν κάτι δε συμπληρωθεί σωστά το αναγνωρίζει ως λάθος

Δεν έχω αγοράσει το συγκεκριμένο παιχνίδι. Συνήθως ταινίες αγοράζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Βάζεις τον κωδικό, έναν τριψήφιο αριθμό που βλέπεις πίσω από την κάρτα και συμπληρώνεις διεύθυνση ονοματεπωνυμο και είσαι οκ.
Δεν έχω αγοράσει το συγκεκριμένο παιχνίδι. Συνήθως ταινίες αγοράζω.

ναι αλλα ετσι δεν το παιρνει....μηπως να κανω μια αλλη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Η κάρτα σου είναι visa ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ναι visa ειναι ...αλλα κατι εχω ακουσει οτι πρεπει να εχεις ενεργοποιησει της συναλαγες μεσω νετ...δεν ξερω πραγματικα τι γηνετε 2 μερες πεδευομαι γιατι το εβγαλε σε προσφορα και τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Να πάρεις τηλέφωνο στην τράπεζα να σου λύσει το πρόβλημα. Η κάρτα ενημερώνεται το ίδιο απόγευμα της μέρας που έχει βάλει τα χρήματα. Εγώ χρησιμοποιώ μια της τράπεζα Κύπρου ενώ έχω και την attica gift card και δε μου δημιούργηθηκε κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos hatz

Νεοφερμένος

Ο dimos hatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να πάρεις τηλέφωνο στην τράπεζα να σου λύσει το πρόβλημα. Η κάρτα ενημερώνεται το ίδιο απόγευμα της μέρας που έχει βάλει τα χρήματα. Εγώ χρησιμοποιώ μια της τράπεζα Κύπρου ενώ έχω και την attica gift card και δε μου δημιούργηθηκε κανένα πρόβλημα.

οκ θα δω τι μπορω να κανω ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
hello παιδιά!!
Για αγορα μια ηλεκτρονικής συσκευής(φωτογραφική μηχανή) μέσω amazon.co.uk τι πληρώνω; εννοώ εκτός από την τιμή που λέει το amazon, υπάρχει κάποιος φόρος; ΦΠΑ; μεταφορικά από ότι κατάλαβα δεν έχει;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους, να ρωτησω σχετικα με τις αγορες μεσω ιντερνετ, τις θεωρειτε ασφαλεις? φοβαμαι να αγορασω κατι ενω το θελω πολυ!
Ειχατε ποτε καποπια δυσαρεστη εμπειρια? και τι πρεπει να προσεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Προσωπικά δεν είχα ποτέ κάποια δυσάρεστη εμπειρία. Δεν τις φοβάμαι.

Μπορείς να εκμεταλλευτείς σωστά το internet στις αγορές σου και να πάρεις πράγματα σε πολύ πολύ χαμηλότερες τιμές από ότι θα τα έπαιρνες από ένα μαγαζί. Επίσης, συνήθως τα πράγματα φτάνουν στην πόρτα σου εντός 3 - ημερών. Συνήθως 3 βέβαια.

Να σου δώσω παράδειγμα, πήρα φακούς επαφής από το internet με 17€ τα 3 ζευγάρια (Σε 2 μέρες τους είχα σπίτι μου!!!) ενώ στο μαγαζί στην πόλη μου τους είχε 40€ τα 3 ζευγάρια πάλι!! Σκέτη εκμετάλλευση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
hello παιδιά!!
Για αγορα μια ηλεκτρονικής συσκευής(φωτογραφική μηχανή) μέσω amazon.co.uk τι πληρώνω; εννοώ εκτός από την τιμή που λέει το amazon, υπάρχει κάποιος φόρος; ΦΠΑ; μεταφορικά από ότι κατάλαβα δεν έχει;!

Αν θυμάμαι καλά (αλλά δεν θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου) για χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης δεν πληρώνεις εκτελωνισμό (αυτός είναι ο επιπλέον φόρος για είδη πολυτελείας )

Καλημερα σε ολους, να ρωτησω σχετικα με τις αγορρες μεσω ιντερνετ, τις θεωρειτε ασφαλεις? φοβαμαι να αγορασω κατι ενω το θελω πολυ!
Ειχατε ποτε καποπια δυσαρεστη εμπειρια? και τι πρεπει να προσεξω?

Κάνω συνέχεια αγορές μέσω internet αλλά μόνο από ebay και amazon...Δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλα site...
Ναι έχει τύχει 2-3 φορές να έχω πρόβλημα με τον αγοραστή αλλά ενημερώνοντας το ebay τα προβλήματα λύθηκαν και πήρα τα λεφτά μου πίσω....

Εγώ θα σου έλεγα να προσέξεις τα site και αν καλύπτουν αυτά τυχόν προβλήματα....αν υπάρχει δηλαδή δυναμικό από πίσω που θα αναλάβει αν κάτι δεν πάει καλά....
Επίσης για τις αγορές μου χρησιμοποιώ το paypal και η κάρτα που δίνω είναι προπληρωμένη... που σημαίνει ότι ρίχνω εγώ το ποσό που θέλω όταν αγοράζω κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εγώ πληρώνω με αντικαταβολή. Νομίζω είναι πιο «σίγουρη». Μιλάω πάντα για εντός συνόρων συναλλαγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Θελω να αγορασω ενα ζευγαρι παπουτσια τα οποια δεν υπαρχουν Ελλαδα!
Εννοειται πως θα χρησιμοποιηση paypal, πιστωτικη με τιποτα!!
Μιας γνωστης της τραβηξαν χρηματα απο την πιστωτικη.
To amazon ειναι ασφαλες ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μα στο paypal πρέπει να βάλεις πιστωτική :)
Ναι...μια χαρά ασφαλές είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μπορεις να βαλεις και χρεωστικη... Απο amazon και ebay δεν ειχα ποτε προβλημα... Εχει τρελες ευκαιριες σε σχεση με τις τιμες της Ελλαδας.
Μονο μια φορα την πατησα με ενα ζευγαρι ποδηλατικα παπουτσια που μου εστειλαν το λαθος μοντελο, τους ξεχεσα, και μου ειπαν οτι μπορω να τα στειλω με δικα μου εξοδα πισω στην Αγγλια για να μου στειλουν το σωστο. Μπελας δηλαδη.
Τελικα τα κρατησα και εριξα μαυρι πετρα στο σαιτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top