Αλλαγές στο site και σχετικό downtime

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
άρα μου επιτρέπεις να έχω το δικαίωμα.
merci.

για το 2ο σχόλιο με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη. :) [ιδιαίτερα για αυτά που δεν φαίνονται στον πολύ κόσμο :)]

[ναι borat δεν είναι απαραίτητο να μιλάει κανεις επειδή είναι γκρινιάρης ενδέχεται να μην έχει και κακή πρόθεση u know :)]

Ρίλι; :worry:
Που ακριβώς είναι η καλή πρόθεση σε αυτό το -κάργα οφ τόπικ- post; :confused:

Δε βάπτισα κάτι που δεν ισχύσει με νέο όνομα, επαναβάπτισα τη γκρίνια, γκρίνια.:redface:

πς: πάλι με πρόλαβε η μανδάμ Λία. Γκαντ Ντεμντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Η διαφορά είναι ότι τα μέλη που θα' ρθουν θα αλληλεπιδράσουν μαζί μας...
Ακόμα και ο Αχιλλέας π.χ. που δεν γράφει πολύ (απλό παράδειγμά) έχει πει την άποψη του και σε άλλα θέματα και τον έχω "ψυχολογήσει". Οπότε ο Αχιλλέας και ο κάθε Αχιλλέας γίνεται γνώριμο πρόσωπο μέσα από τα υπόλοιπα section και δεν είναι κάποιος που πετάει μια σκέψη ή μια κουβέντα και εξαφανίζεται :)

Άλλωστε δεν νομίζω ότι το στέκι είχε ποτέ πρόβλημα να καλωσορίζει νέα μέλη, αν σκεφτείς ότι είμαι εδώ από την αρχή του κι έχουν έρθει ή έχουν φύγει αρκετοί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έχω μερικές απορίες σχετικά με την αναβάθμιση:

α) Γιατί κάθε λίγο και λιγάκι (και πιο πολύ το βράδυ) ο φυλλομετρητής μου μου βγάζει σφάλμα ότι το e-steki δεν υπάρχει; Είναι γνωστό πρόβλημα;

β) Γιατί όταν κάποιο μέλος γράψει κάτι στο iSchool λέει: Μαθητής Γ' λυκείου", ενώ όταν γράψει κάτι στο e-Steki γράφει:"Περιβόητο μέλος";

γ) Τέλος, γιατί όπου μπαίνω μου γράφει συνεχώς το εξής:"Επειδή υπήρχε μέλος με το username "όνομα χρήστη", το οποίο είχε γράψει περισσότερα μηνύματα, κατα τη συγχώνευση το δικό σου έγινε WinSXS. Παρακαλώ επικοινώνησε μαζί μας για να αλλάξεις το username σου σε κάτι που ταιριάζει περισσότερο στις προτιμήσεις σου.";;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είναι το λιγοτερο τραγικο ο ενας να μην καταλαβαινει τον αλλον η μαλλον να μην θελει να τον καταλαβει.

Το αι σκουλ δεν θα ηταν υποκατηγορια αν διατηρουσε όλα τα θεματα του και δεν μετακομιζαν στο στεκι. Αυτοματως αν καποιος από το αισκουλ θελει να απαντησει σε ένα θεμα πχ αυνανισμο θα παει στο στεκι.

Αφου όμως δεν κρατησε ολες τις υποκατηγοριες του ναι εχει γινει σαμπ. Ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Επεξήγηση: Εμένα με ενδιαφέρει το στέκι και μόνο το στέκι.
Για να διαβάσω το στέκι έχω ανοιχτές δύο καρτέλες...
Και να πρέπει να ρυθμίζω το πότε θα κάνω ανανέωση για να μην κολλήσει η μία από τις δύο καρτέλες...
Άρα, δύσχρηστο!

Στο τσατ εντ φαν συμμετέχουν άτομα που ήρθαν σαν κομήτες, δεν τους ξέρω και δεν μπορώ να τους μάθω...
Στο στέκι ήμασταν μια συγκεκριμένη κοινότητα με συγκεκριμένους ανθρώπους που μιλούσαμε και "ξέραμε" λίγο ή πολύ ο ένας τον άλλον μέσω από τα υπόλοιπα θέματα.
Oπότε ναι, μου είναι κουραστικό να διαβάζω σκέψεις ατόμων που δεν ξέρω και δεν μπορώ να βοηθήσω γι' αυτό το λόγο...
Μου είναι κουραστικό να θέλω να πετάξω κανένα σεξουαλικό υπονοούμενο γιατί πως θα το πάρει το ανήλικο (σορρυ Χιμέλα, το πήρα το παράδειγμα από εσένα και σόρρυ από τους μαθητές αν το λέω ωμά).
Μου είναι κουραστικό να διαβάζω τις αγωνίες για της Πανελλήνιες διότι τα πέρασα και δεν με ενδιαφέρουν (κι ας ακούγεται κάπως...τις σέβομαι αλλά δεν με αγγίζουν πλέον προσεχτικά).

Είμαστε διαφορετικά target group που δεν γνωριζόμαστε και δεν μπορούμε να γνωριστούμε μεταξύ μας γιατί τα πιο "σοβαρά" θέματα είναι διαχωρισμένα αλλού....Και γιατί όταν γράφω μία σκέψη θέλω να την διαβάζουν τα εδώ μέλη και όχι των άλλων δύο φόρα (είμαι εγωίστρια τι να κάνουμε; :P)
Και προσωπικά όπως είπα δεν με ενδιαφέρουν τα άλλα φόρα....

Για εμένα η αλλαγή θα ήταν καλύτερη π.χ. αν στα ταμπς για το e-steki fun chat, i-school fun chat κλπ ήταν e-steki ξεχωριστό με όλα τα παλιά του sections, το i-school επίσης, το my cat επίσης ώστε να μπορεί ο καθένας να μεταβεί πιο εύκολα από το ένα στο άλλο χωρίς σύμπτυξη των κοινών θεμάτων...
simple as that!

Δεν θα μπορούσες να είχες εκφράσει καλύτερα αυτά που νοιώθω κι εγώ, συμφωνούμε απόλυτα. Επιπλέον έχω την εντύπωση ότι ενώ τον τελευταίο χρόνο (2009) το e-steki είχε μια θεαματική αλλαγή προς το καλύτερο και από άποψη "ενηλικίωσης", και από άποψη θεματολογίας και ύφους, όπου έλεγες πραγματικά τώρα υπάρχει τουλάχιστον μια ενδιαφέρουσα κρίσιμη μάζα, ("λίγοι αλλά πολύ καλοί"), ξαφνικά πισωγύρισε πάλι ηλικιακά όπως πριν το 2007 και φοβάμαι μην γίνει απλή μάζα σε κρίσιμη κατάσταση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Resident αρχίζω να αναρωτιέμαι αν τα πιστεύεις όσα γράφεις ή απλά ψάχνεις να πιαστείς από κάπου.

Προφανώς δεν είναι κατηγορία! My point was ότι αν δεν θα έπρεπε να σας ενοχλεί μια κατηγορία, θα έπρεπε να σας ενοχλεί ένα ξεχωριστό site??? Θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή!

To ποιός καταλαβαίνει και αφουγκράζεται είναι μια πολύ πονεμένη ιστορία που αν θελήσεις ποτέ πραγματικά να ακούσεις αυτά που θα ήθελα εγώ ως resident, τυχαίο παλιό μέλος σε εσένα ως "U_know_what_your_nick_was" -έφτιαξα ένα φόρουμ και το λέωσε φόρουμ γνωστού γυναικείου περιοδικού και ακολούθως προχωράω- ευχαρίστως να στα πω οποτεδήποτε το θελήσεις.

Τα φάουλ είναι πολλά και αν είχα διάθεση να πιαστώ από τέτοια και απλώς να γκρινιάζω για να γκρινιάζω οι 'ευκαιρίες' είναι τόσες που δεν χρειαζόταν μια συνένωση για να τις έχω [που στην τελική Indeed, εμένα ως μέλος του e-steki με επηρεάσε λιγότερο από τα μέλη στα άλλα φόρα].
Από εκεί και πέρα, το να κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας όταν τα νούμερα και οι αριθμοί μιλάνε από μόνοι τους, και όταν, όπως πολύ σωστά το έθεσε η φίλη σου η Δήμητρα " scripta manent" είναι κάτι που προσβάλει τη νοημοσύνη του μέσου ανθρώπου.

Και-με το χέρι στην καρδιά για μένα αλλά και γενικότερα κρίνοντας από αντιδράσεις και άλλων-ο κόσμος δεν είναι βλάκας και ανάμεσα στην παραφιλολογία και τη φαινομενική συμπεριφορά "ζαμανφού" [για να μην πω τπτ χειρότερο] η οδός της ειλικρίνιας στο μακροπρόθεσμο μέλλον είναι η καλύτερη δυνατή.

Dare to consider that as an option.

Kαι ναι, όσο με ενοχλεί να ακούω παραδίπλα για "γέρους", "γατοανθρώπους" και "φασίστες admin" (γιατί δεν θεωρω ότι είναι ακριβές οτιδήποτε από τα 3) τόσο με ενοχλεί και η έλλειψη σταράτων κουβεντων.
Τα βλέπω λάθος? Μπορεί... μπορεί να έχεις εσύ δίκιο.
Φοβάμαι όμως ότι λόγοι και γεγονότα που δεν θα ήθελα να αναφερθώ δημοσίως σε αυτά με κάνουν να μην είμαι τόσο παράλογη.

αυτά και σας αφήνω :).
(και tbh δεν σκοπεύω να ξαναγράψω στο συγκεκριμένο τοπικ. Ούτως ή άλλως My point of view είναι σαφές και τα περισσότερα από αυτά που πιστεύω ότι πρέπει να γίνουν (με δεδομένη τη de facto ...συμβίωση) τα έχουν σκεφτεί και πει --ή θα σκεφτούν και θα τα πουν- κι άλλοι εκτός από μένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ρίλι; :worry:
Που ακριβώς είναι η καλή πρόθεση σε αυτό το -κάργα οφ τόπικ- post; :confused:

Δε βάπτισα κάτι που δεν ισχύσει με νέο όνομα, επαναβάπτισα τη γκρίνια, γκρίνια.:redface:

πς: πάλι με πρόλαβε η μανδάμ Λία. Γκαντ Ντεμντ.

η καλή πρόθεση είναι απέναντι στο στέκι ως χώρο και στη Λία ως άνθρωπο που θεωρώ ότι έχει κουραστεί πολύ για να δώσει σε αυτό το χώρο την μορφή που έχει σήμερα.

Καλή πρόθεση απέναντι σε αυτόν που με "καρφώνει" δεν μπορεί να υπάρχει [για το κάρφωμα] και η απάντηση είναι στο ίδιο ύφος.
Και για να μιλήσω στη γλώσσα της ΟΔ, αν πιστεύεις ότι είμαι φάουλ με offtopic προσβολές ή δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει το κουμπάκι "αναφορά".
Από εκεί και πέρα τι ακριβώς πρόβλημα έχεις με τα δικά μου ποστ ειδικά [και άρα με μένα] δεν έχω καταλάβει αλλά ... whatever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κανένα απολύτως.:eek:
Ειδικά με εσένα προσωπικά ΚΑΝΕΝΑ!
Μην έχεις μανία καταδίωσης.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κανένα απολύτως.:eek:
Ειδικά με εσένα προσωπικά.
Μην έχεις μανία καταδίωσης.:confused:
δεν έχω.

Όπως δεν έχω και διάθεση για "Τσιτ-τσατ"-"κρύβομαι πίσω από τις λέξεις" κουβέντες.
Προτιμώ όταν μου απευθύνουν το λόγο ή χρησιμοποιουν τα λόγια μου να μιλάνε με καθαρές κουβεντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η διαφορά είναι ότι τα μέλη που θα' ρθουν θα αλληλεπιδράσουν μαζί μας...
Ακόμα και ο Αχιλλέας π.χ. που δεν γράφει πολύ (απλό παράδειγμά) έχει πει την άποψη του και σε άλλα θέματα και τον έχω "ψυχολογήσει". Οπότε ο Αχιλλέας και ο κάθε Αχιλλέας γίνεται γνώριμο πρόσωπο μέσα από τα υπόλοιπα section και δεν είναι κάποιος που πετάει μια σκέψη ή μια κουβέντα και εξαφανίζεται :)

Άλλωστε δεν νομίζω ότι το στέκι είχε ποτέ πρόβλημα να καλωσορίζει νέα μέλη, αν σκεφτείς ότι είμαι εδώ από την αρχή του κι έχουν έρθει ή έχουν φύγει αρκετοί....
Κάποια από τις 2 μας δεν φαίνεται να καταλαβαίνει τι λέει η άλλη. Έστω ότι βάζουμε αύριο διαφήμιση σε κάποιο πολύ μεγάλο site. Και ότι γράφονται πάρα πολλά μέλη μαζικά. Στην αρχή δεν θα έχουν αλληλεπιδράσει ακόμα μαζί μας. Ορισμένα θα φύγουν και δεν θα αλληλεπιδράσουν ποτέ. Ορισμένα θα μείνουν. Ορισμένα θα πετάξουν μια σκέψη και θα εξαφανιστούν, κάθε τόσο γίνεται.
Γιατί αυτό δεν ενοχλεί (αν ενοχλεί τότε μάλλον είστε όχι σε λάθος site, αλλά σε λάθος ...ιντερνετ :P) και ενοχλεί η ενοποίηση;

Έχω μερικές απορίες σχετικά με την αναβάθμιση:

α) Γιατί κάθε λίγο και λιγάκι (και πιο πολύ το βράδυ) ο φυλλομετρητής μου μου βγάζει σφάλμα ότι το e-steki δεν υπάρχει; Είναι γνωστό πρόβλημα;

β) Γιατί όταν κάποιο μέλος γράψει κάτι στο iSchool λέει: Μαθητής Γ' λυκείου", ενώ όταν γράψει κάτι στο e-Steki γράφει:"Περιβόητο μέλος";

γ) Τέλος, γιατί όπου μπαίνω μου γράφει συνεχώς το εξής:"Επειδή υπήρχε μέλος με το username "όνομα χρήστη", το οποίο είχε γράψει περισσότερα μηνύματα, κατα τη συγχώνευση το δικό σου έγινε WinSXS. Παρακαλώ επικοινώνησε μαζί μας για να αλλάξεις το username σου σε κάτι που ταιριάζει περισσότερο στις προτιμήσεις σου.";;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. :)
α) Πρώτη φορά το ακούω. Κάνε bug report και γράψε και πότε στο βγάζει, όταν προσπαθείς να μπεις σε ποιο συγκεκριμένο url.
β) Γιατί είναι ξεχωριστά site.
γ) Θα διορθωθεί.

To ποιός καταλαβαίνει και αφουγκράζεται είναι μια πολύ πονεμένη ιστορία που αν θελήσεις ποτέ
[...]
(και tbh δεν σκοπεύω να ξαναγράψω στο συγκεκριμένο τοπικ. Ούτως ή άλλως My point of view είναι σαφές και τα περισσότερα από αυτά που πιστεύω ότι πρέπει να γίνουν (με δεδομένη τη de facto ...συμβίωση) τα έχουν σκεφτεί και πει --ή θα σκεφτούν και θα τα πουν- κι άλλοι εκτός από μένα)
Resident, έξυπνη κοπέλα είσαι, διάβασε μια το ποστ σου από την οπτική γωνία ενός ανθρώπου που δεν έχει ιδέα για αυτά που σκέφτεσαι, και θα δεις ότι πραγματικά δεν βγάζει νόημα. Έχει τόσα υπονοούμενα που δεν καταλαβαίνω, ώστε να αδυνατώ να το αποκωδικοποιήσω, αλλά περίπτωση "εσύ κι ο γρύλος σου" μυρίζομαι.
Τέσπα, δεν μπορώ να απαντήσω κάτι επί της ουσίας, αφού δεν έχω καταλάβει ποιά είναι (!), αλλά το μσν μου το έχεις χρόνια τώρα και ουδέποτε έκατσες να μου πεις οποιοδήποτε παράπονο. Δεν σου αρέσει κάτι στο e-steki. Θεωρείς ότι έχει νόημα να προσπαθήσεις για βελτίωση; Ευχαρίστως να το συζητήσουμε, το msn μου το έχεις. Θεωρείς ότι δεν έχει νόημα; Τότε γιατί είσαι εδώ;
Το να πετάει κάποιος μπηχτές και κακιούλες παντού, σόρρυ αλλά δεν δείχνει καμία καλή πρόθεση, όποιος κι αν το κάνει. Είναι ο ορισμός της μη επικοδομητικής κριτικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αθηνά γιατί πρέπει να τα παίρνεις όλα τόσο προσωπικά; :worry:
Είπες:
KANEIΣ δεν το κάνει αυτό πίστεψέ με :)
Μιλώντας εκ μέρους 46.000 χρηστών. Άντε έστω 500 πάνω-κάτω ενεργών.
Αυτός το ΚΑΝΕΙΣ μου έβγαλε το μάτι και απορώ πώς μπορείς να είσαι τόσο απόλυτη.

Η απάντησή μου ήταν γενική και δεν αφορούσε αποκλειστικά εσένα τη στιγμή που η παράθεση που σχολίασα μιλάει για τον ΚΑΝΕΝΑ (δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση, κάθε χρήστη που έχει εμπλακεί με το e-steki). Είναι κουραστικό να βάζω diclaimer και ειδικά smilies για να εκφράσω μια σκέψη που κάλλιστα μπορεί να περιλαμβάνει τον ΚΑΝΕΝΑ που ανέφερες πιο πάνω. Εγώ έχω δει αρκετούς ΚΑΝΕΙΣ να φορτώνουν στους admins πράγματα που κατά τη γνώμη μου πάντα δεν τους αναλογούν και μάλιστα κατ' εξακολούθηση τα προηγούμενα χρόνια αλλά και σήμερα που μιλάμε. Εξ ου και το scripta manent.
Εάν πρέπει να το πάρεις οπωσδήποτε προσωπικά, εσύ πρέπει να προβληματιστείς κι όχι εγώ.
Εγώ δεν έχω όρεξη να το παίξω η συνείδηση κανενός.



υ.γ είπα να μην το συνεχίσω, γι' αυτό και δεν απάντησα, αλλά...
υ.γ 2: Εκείνο το "η φίλη σου η Δήμητρα" να το εκλάβω "κάπως"; Ειλικρινής απορία, μια που θέλεις να μιλάμε με καθαρές κουβέντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:offtopic:τι ειναι το scripta manent? :redface: :offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
:offtopic:τι ειναι το scripta manent? :redface: :offtopic:
λατινικα πρεπει να ειναι μιστερ θεωρητικια:P
τα γραπτα μενουν:hmm:

Θα παμε ατα στα οφφ τωρα;:P
ΒΟΛΤΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Α
υ.γ 2: Εκείνο το "η φίλη σου η Δήμητρα" να το εκλάβω "κάπως"; Ειλικρινής απορία, μια που θέλεις να μιλάμε με καθαρές κουβέντες.
Η Λία έχει πει ότι σε θεωρεί μια από τις καλύτερες της φίλες.

Εσύ κι εγώ, τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα δεν έχουμε δηλώσει να μας συνδέει κάτι περισσότερο από... λογαριασμός στο ίδιο φόρουμ και κάποια στεκο-μίτινγκ.

και για να κάνω quote τα δικά σου λόγια "Εάν πρέπει να το πάρεις οπωσδήποτε προσωπικά, εσύ πρέπει να προβληματιστείς κι όχι εγώ.
Εγώ δεν έχω όρεξη να το παίξω η συνείδηση κανενός.
"

[και εδώ μπαίνουν 80 χαμογελάκια που υποννούν ότι είμαι cool με το θέμα πλέον και ότι εξαφανίζομαι για ποτάκι]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiinlove

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
τέλειο έγινε το site!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μπραβο παιδια!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
και για να κάνω quote τα δικά σου λόγια "Εάν πρέπει να το πάρεις οπωσδήποτε προσωπικά, εσύ πρέπει να προβληματιστείς κι όχι εγώ.
Εγώ δεν έχω όρεξη να το παίξω η συνείδηση κανενός."
...μόνο που στο δικό σου ποστ, αναφερόταν φαρδύ-πλατύ το όνομά μου και είχα κάθε λόγο να αναρωτηθώ σε προσωπικό επίπεδό. ;)

Καλή διασκέδαση και καλό ποτάκι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κάποια από τις 2 μας δεν φαίνεται να καταλαβαίνει τι λέει η άλλη. Έστω ότι βάζουμε αύριο διαφήμιση σε κάποιο πολύ μεγάλο site. Και ότι γράφονται πάρα πολλά μέλη μαζικά. Στην αρχή δεν θα έχουν αλληλεπιδράσει ακόμα μαζί μας. Ορισμένα θα φύγουν και δεν θα αλληλεπιδράσουν ποτέ. Ορισμένα θα μείνουν. Ορισμένα θα πετάξουν μια σκέψη και θα εξαφανιστούν, κάθε τόσο γίνεται.
Γιατί αυτό δεν ενοχλεί (αν ενοχλεί τότε μάλλον είστε όχι σε λάθος site, αλλά σε λάθος ...ιντερνετ :P) και ενοχλεί η ενοποίηση;


Πιστεύω ότι έχω υπεραναλύσει τι θέλω να πω...
Οπότε ας δεχτούμε ότι η μία δεν καταλαβαίνει ή δεν θέλει να καταλάβει την άλλη (βάζω και τον εαυτό μου μέσα :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ουφφφ...εχω την εντυπωση πως κανουμε κυκλους και προσπαθουμε να κρυφτουμε πισω απο το δαχτυλο μας.
Εγω το "κανεις" της Αθηνας δεν το εξελαβα εκ του συνολου των εγγεγραμμενων χρηστων, αλλα εκ των καθημερινων ενεργων μελων.
Η απαντηση δε "Αυτό δικαιούται να το πει όποιος έχει αναγνωρίσει έστω ΕΝΑ καλό τα χρόνια που βρίσκεται στο στέκι." ειναι ακρως προκλητικη τουλαχιστον για εμενα.
Διοτι προφανως ακομα και εμεις που εχουμε αντιρρησεις, παραπονα, γκρινιες, οπως γουσταρετε ονομαστε το, για να συνεχιζουμε να γραφουμε, σημαινει οτι εστω και ΕΝΑ καλο το εχουμε αναγνωρισει.
Οποτε η ανωτερω δηλωση υπαρχει μονο για να δημιουργησει εντυπωσεις και μαλιστα εσφαλμενες και παραπλανητικες.
Το οτι αναφερουν καποια ατομα τα κακως κειμενα σε επιπεδο συζητησης και οχι αφορισμου, θα επρεπε να προβληματιζει και οχι να προκαλει απαξιωτικες συμπεριφορες.
Τελικα εχουμε καταλαβει για ποιο λογο υπηρξαν τοσο εντονες αντιδρασεις στο αισκουλ? Το προβλημα τους ουσιαστικα δεν ειναι το λειτουργικο του θεματος, που ισως εστω και λιγο επηρεαζει και εμας, αλλα ο τροπος που οι υπευθυνοι διαχειριστηκαν το ολο εγχειρημα.
Ας λυθει αυτο, πραττοντας τα απαραιτητα και ειμαι σιγουρη πως τα υπολοιπα εν συνεχεια δε θα φανταζουν ουτε και στους ιδιους τοσο "μεγαλα" και σημαντικα οσο την παρουσα στιγμη.

Το εχω αναφερει χιλιαδες φορες...αυτο που χρειαζεται ειναι διαλλακτικοτητα και καλη θεληση απο ολες τις μεριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
εξαφανίζομαι για ποτάκι
καλό ποτάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top