Αναζητήσεις κομματιών!

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
κανεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
jasper μάλλον έχεις κάνει κάποιο λαθάκι στους στοίχους,
γιατί το google δεν βγάζει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από jasper:
εχω ρωτησει κ σε ενα αλλο φορουμ αλλα δεν ηξερε κανεις να μου πει¨...Θελω να μαθω πως λεγετε κ ποιος τραγουδαει ενα κομματι που το ρεφρεν του λεει<<so put your arms around me cause all i want from you is hope to live,with or without you...>>Δεν ειναι οι texas oute οι u2...Το λεει γυναικα κ ειναι λιγακι παλιοτερο κομματι,καπως σιγανο,οχι χορευτικο


μμμμ... μήπως Belinda Carlisle ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

obscured

Νεοφερμένος

Ο obscured αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καπου ειχα ακουσει για ενα site που μπορει να σου δειξει τον τιτλο ενος τραγουδιου απο ενα αποσπασμα 30sec ή κατι τετοιο. Ξερει κανεις τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ανέβηκα στην πιπεριά

Μαυρομάτα και ξανθιά


Για να κόψω ένα πιπέρι

Συ σαι το γλυκό μου ταίρι

Βλέπω μια κόρη κι άλλαζε

Και την καρδιά μου τάραζε

Και μου λέει μη φοβάσαι

Βαλ'το χέρι σου και πιάσε

Την τσίμπησα μες το λαιμό

Σκούζει φωνάζει όχι εδώ!

Και μου λέει παρακάτω

Από το λαιμό πιο κάτω

Την τσίμπησα στα δυο βυζά

Σκούζει, φωνάζει 'κερατά!

Και μου λέει παρακάτω

Απ'τα δυο βυζά πιο κάτω

Την τσίμπησα στον αφαλό

Σκούζει φωνάζει ούτ' εδώ!

Και μου λέει παρακάτω

Απ'τον αφαλό πιο κάτω

Την τσίμπησα στα γόνατα

Φωνές και ξελιγώματα

Και μου λέει παραπάνω

Απ'τα γόνατα πιο πάνω

Σκύβω κι ο μάυρος τι να δω

Να ρεματάκι δροσερό

Γύρω γύρω είχε βούρλα

Και στη μέση μια βρυσούλα

Ήτανε και κατηφόρα

Έβαλα και λίγη φόρα

Πέφτει σκούζει απ'τη χαρά της

Και την άκουσε ο μπαμπάς της

Τι έης κόρη'μ κι είσι κάτου

Κι είν' τα πόδια σου στ'αυτιά του?

Μέγας πόνος μ'έχει πιάσει
Και με τρίβει να περάσει!

''Αν το εχει καποιος σε mp3 αν μπορει να μου στειλει pm''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κιτσάκης - Ανέβηκα στην πιπεριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Κιτσάκης - Ανέβηκα στην πιπεριά

ευχαριστω πολυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
AXAXAXAXA τέλειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!! :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξερει κανεις πως λεγετε το κομματι που παιζετε στην αρχη της σειρας Kingdom hospital;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ivy - Worry about you
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
To πασιγνωστο ρεμπετικο που λεει
" Εντε λα φουμεντε και ντε λα μαγκιορε..."
Ξερει κανεις πως λεγετε;
Λοιπον πριν λιγο καιρο γραφτηκα και γιαυτο απανταω τωρα;)
Το κομματι δεν ειναι μεταφραση απο εκεινο του Βαμβακαρη αλλα....
το Ε ντε λα μαγκέ του Ζαγοραιου.Αμα το θες κιολας δες το msn μου να στο στειλω.;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
1. ειναι του χατζηγιαννη.. κυκλοφορησε προσφατα..: "θα μεινω ολα νυχτα στην πορτα σου.." ετσι λεει. ετσι λεγεται κιολας?

2. "Οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος..ενα θεατρο ειν η ζωη.." το χα ακουσει στο ραδιοφωνο, δεν εχω ιδεα ποιος το λεει.. βανδη μου μοιαζε παντως..

3. "Μη μελαγχολεις, ενα τοξο ουρανιο σχεδιαζει δρομους μονο για μας.."
μια απο τα ιδια.

τα ξερει κανεις βρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
1. ειναι του χατζηγιαννη.. κυκλοφορησε προσφατα..: "θα μεινω ολα νυχτα στην πορτα σου.." ετσι λεει. ετσι λεγεται κιολας?

2. "Οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος..ενα θεατρο ειν η ζωη.." το χα ακουσει στο ραδιοφωνο, δεν εχω ιδεα ποιος το λεει.. βανδη μου μοιαζε παντως..

3. "Μη μελαγχολεις, ενα τοξο ουρανιο σχεδιαζει δρομους μονο για μας.."
μια απο τα ιδια.

τα ξερει κανεις βρε παιδια?


Το 3 είναι το Κώστας Μακεδόνας - Μην μου λες αντίο

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
1. ειναι του χατζηγιαννη.. κυκλοφορησε προσφατα..: "θα μεινω ολα νυχτα στην πορτα σου.." ετσι λεει. ετσι λεγεται κιολας?

Αν οι πληροφορίες μου είναι σωστές το τραγούδι λέγεται "Για πάντα"

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
2. "Οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος..ενα θεατρο ειν η ζωη.." το χα ακουσει στο ραδιοφωνο, δεν εχω ιδεα ποιος το λεει.. βανδη μου μοιαζε παντως..

Αυτό είναι το "Μάσκα" και για την αηδό έπεσες μέσα...:)


Το 3 στο είπε ο McBrain....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ναι το 1 είναι το Μιχάλης Χατζηγιάννης - Για πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους! τα χω βαλει στο μουλαρι και κατεβαινουν.. να στε καλα! :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Παιδιά,μήπως ξέρει κανείς ένα γαλλικό κομμάτι (μπαλάντα φουλ!) που λέει στο ρεφρέν "je t'aimais(=Αόριστος και καλά,αλλά δεν είμαι σίγουρη πώς γράφεται..:redface:),je t'aime y je t'aimerais"(μην βαράτε για τα γαλλικά..ό,τι θυμάμαι απ'το σχολείο κι έχουν περάσει καμιά 8αριά χρονάκια..:redface::P)Το τραγούδι το λέει ένας τύπος που έχει απίστευτα αισθησιακή φωνή..δεν είναι ό,τι πιο καινούριο από τραγούδια,αλλά δεν νομίζω να είναι και παλιό..το ξέρει κανείς?(νομίζω,σε κάποια φάση,το'χε τραγουδήσει κι ο Αλιάγας..:inlove:) ε?εε??εεε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Mηπως λες το Je t'aimais, je t'aime et je t'aimerais του Francis Gabrel;;;:)
Μονο αυτο μου ερχεται τωρα στο μυαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Mηπως λες το Je t'aimais, je t'aime et je t'aimerais του Francis Gabrel;;;:)
Μονο αυτο μου ερχεται τωρα στο μυαλο...

:confused: (φαντάζομαι ότι) αυτό λέωωωω..!!!grazie tantissimo Mario!!χεχεε..! :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ma, figurati cara!;)
Εαν δεις οτι δεν μπορεις να το βρεις -που δεν το φαντζαζομαι- πες μου να στο στειλω.;)
Ειναι οντως τρομερη μπαλαντα!Χαιρομαι που βοηθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top