Αναζητήσεις κομματιών!

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Στιχους εννοεις φανταζομαι. Δεν χρειαζεται να σερφαρεις και πολυ, μπορεις να κανεις και μια μικρη αναζητηση στο google. ;)


AFRICA - TOTO
I hear the drums echoing tonight
But she hears only whispers
of some quiet conversation
She's coming in twelve-thirty flight
Her moonlight wings reflect the stars
that guide me towards salvation
I stopped an old man along the way
Hoping to find
some old forgotten words
or ancient melodies
He turned to me as if to say:
"Hurry boy, it's waiting there for you"

[Chorus]
It's gonna take a lot to drag me away from you
There's nothing that a hundred men
or more could ever do
I bless the rains down in Africa
Gonna take some time
to do the things we never had

The wild dogs cry out in the night
As they grow restless longing
for some solitary company
I know that I must do what's right
Sure as Kilimanjaro rises like Olympus
above the Serengeti
I seek to cure what's deep inside,
frightened of this thing that I've become

{Repeat chorus}

{Instrumental break}

Hurry boy, she's waiting there for you

{Repeat chorus}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αν εννοείς να σου ανεβάσει το κομμάτι....

Απαγορεύεται αυστηρότατα το κάθε μήνυμα να περιέχει οτιδήποτε σχετικό με παράνομο λογισμικό ή μεθόδους εξουδετέρωσης της προστασίας λογισμικού καθώς και συνδέσμους (links) για ιστοσελίδες που περιέρχουν τέτοιο περιεχόμενο ή ακόμη και torrents τα οποία αναφέρονται σε εμπορικά προγράμματα ή σε παράνομα αντίγραφα έργων που προστατεύονται από την νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Στην απαγόρευση αυτή περιλαμβάνονται και οι λέξεις-κλειδία που εύκολα μπορούν να συσχετιστούν με συγκεκριμένες πηγές παράνομου υλικού.
;)
Αν διάβασες το thread θα είδες ότι δεν έχει να κάνει με ανταλλαγή κομματιών, αλλά με εύρεση τίτλου/συνθέτη/ερμηνευτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Ευχαριστώ τη mislittle.. ,να ζητήσω & συγνώμη για την παράβαση.Ο.Κ. το κατάλαβα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
...ειναι ενα που λεει "αχ και να σ'ειχα εδω..." το ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
...ειναι ενα που λεει "αχ και να σ'ειχα εδω..." το ξερει κανεις?


αχ και να σ είχα εδώ απ τον Γιώργο Μίχα
Αστέρι μου σβησμένο
γκρίζο μου δειλινό
κομμάτι μου χαμένο
αχ και να σ' είχα εδω

Για να σου δώσω πίσω
αυτά που σου χρωστάω
να 'ξερες πως μου λείπεις
και πόσο σ' αγαπάω

Αχ και να σ' είχα εδω...

Ρόδο μου μαραμένο
σκοτάδι μου γλυκό
τραγούδι μου θλιμμένο
πεθαίνω να σε δω

Για να σου δώσω πίσω
αυτά που σου χρωστάω
να 'ξερες πως μου λείπεις
και πόσο σ'αγαπάω

Αχ και να σ' είχα εδω...

Ζωή μου καραμπόλα
μπαλκόνι στο κενό
μάταια που 'ναι όλα
αφου δεν είσαι εδω

Για να σου δώσω πίσω
αυτά που σου χρωστάω
να 'ξερες πως μου λείπεις
και πόσο σ' αγαπάω

Αχ και να σ' είχα εδω...

Για να σου δώσω πίσω
αυτά που σου χρωστάω
να'ξερες πως μου λείπεις
και πόσο σ'αγαπάω

Αχ και να σ' είχα εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
...ειναι ενα που λεει "αχ και να σ'ειχα εδω..." το ξερει κανεις?

μου φαίνεται ότι είναι το ντουέτο της Αλεξίου με μια καινούρια..αυτό που λέει "να ξερες πως μου λείπεις και πόσο σ' αγαπάω?''
Δε θυμάμαι τον τίτλο ρε γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
μου φαίνεται ότι είναι το ντουέτο της Αλεξίου με μια καινούρια..αυτό που λέει "να ξερες πως μου λείπεις και πόσο σ' αγαπάω?''
Δε θυμάμαι τον τίτλο ρε γμτ

εκανα edit το προηγούμενο που είχα γράψει :P
το βρήκα το σωστό χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

slem

Νεοφερμένος

Ο slem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Δεν ξερω κατα ποσο μπορω να γινω σαφης για το κομματι που ψαχνω, αλλα θα προσπαθησω. :redface:

Υπαρχει μια σειρα στον Alpha που λεγεται "10η εντολη". Σε αυτην την σειρα, παιζει συνεχεια ενα κομματι (οχι στην εναρξη) σλοου. :confused: Αν καποιος γνωριζει τον τιτλο η' κατι τελος παντων, θα βοηθουσε πολυ..

Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Αα, πολυ καλο κομματακι, το ψαχνα κι εγω αλλα δεν καταφερα να βρω ποιο ειναι! Να δουμε αυριο στους τιτλους μηπως λεει τιποτα

16 Horsepower - Burning Bush
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
''Τον ίδιο το θεό να είχα απεναντί μου σου λέω προτιμώ την κόλαση μαζί σου.."
Ποιά το τραγουδάει-Ποιός είναι ο τίτλος? Είδα πριν που το σκότωσε η Αλιμπέρτη στο Fame.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
"Τον ίδιο το Θεό" είναι ο τίτλος και το λένε οι Μπλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Thanx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
εκανα edit το προηγούμενο που είχα γράψει :P
το βρήκα το σωστό χεχε


αυτο ειναι καλο μου! αλεξιου και ζωη παπαδοπουλου-κατι τετοιο. κατεβαινει τωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από slem:
16 Horsepower - Burning Bush

Σε ευχαριστω πολυ..
Μοιαζει πολυ με αυτο που ψαχνω, αλλα δεν ειναι. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

slem

Νεοφερμένος

Ο slem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τότε είναι το Midnight Choir - Mercy Of Maria. Αυτα τα 2 έχω εντοπίσει να παίζουν σχεδόν σε κάθε επεισόδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λοιπον...πρέπει να είναι της Ελένης Πέτα και λέει:

Ανάμεσα στο μείνε και στο φύγε....Εσύ μείνε...

Δεν μπορω να βρω με τιποτα πως το λένε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Λοιπον...πρέπει να είναι της Ελένης Πέτα και λέει:

Ανάμεσα στο μείνε και στο φύγε....Εσύ μείνε...

Δεν μπορω να βρω με τιποτα πως το λένε!



Σκότωσέ με ακόμα μια μέρα - Ελενη Πετα :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Είναι όντως της Πέτα και λέγεται "Σκότωσέ με ακόμα μια μέρα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
giostau εχω την εντυπωση οτι με αντιγραφεις.. :hmm:



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Thanx guys....Ι love you!Πάω να το κατεβάσωωωωωωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δε σε αντιγράφω... απλά είμαι ένα βήμα πίσω σου....:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top