• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχία για την Ευλογιά των Πιθήκων

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Στην Ισπανία έφτασαν τα 50 τα επιβεβαιωμένα κρούσματα.
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρχισαν οι Ψεκες με τις θεωρίες συνομωσίας στο Facebook. Να τους δω να βγάζουν αυτά τα εξανθήματα στο σώμα τους και να λένε ότι δεν υπάρχει ο ιός. Θα γελάσουμε 🙃🙃.
Να σε ρωτήσω κι αν θες απαντάς.
Αυτή η λέξη που αναπαράγεις που βγήκε από το στόμα του Π.Θ. και χαρακτηρίζει ένα μέρος των συμπολιτών μας που έχουν μια άλλη άποψη για το δικό τους λόγο και είναι ξεκάθαρα προσβολή γιατί την χρησιμοποιείς στο ποστ σου;Και το θέμα δεν είσαι εσύ αλλά η υιοθέτηση αυτής της προκλητικής,διχαστικής,προσβλητικής συμπεριφοράς εν άγνοια ή σκοπίμως από ορισμένους συμπολίτες μας που επιβεβαιώνουν ότι τελικά δε διαφέρουμε με τους ανθρώπους μιας άλλης εποχής που ήταν θεατές σε ένα άλλο έργο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κι αν θες απαντάς.
Αυτή η λέξη που αναπαράγεις που βγήκε από το στόμα του Π.Θ. και χαρακτηρίζει ένα μέρος των συμπολιτών μας που έχουν μια άλλη άποψη για το δικό τους λόγο και είναι ξεκάθαρα προσβολή γιατί την χρησιμοποιείς στο ποστ σου;Και το θέμα δεν είσαι εσύ αλλά η υιοθέτηση αυτής της προκλητικής,διχαστικής,προσβλητικής συμπεριφοράς εν άγνοια ή σκοπίμως από ορισμένους συμπολίτες μας που επιβεβαιώνουν ότι τελικά δε διαφέρουμε με τους ανθρώπους μιας άλλης εποχής που ήταν θεατές σε ένα άλλο έργο.
Κοιτά εγώ δεν ανάγκασα κανέναν να κάνει εμβόλιο και ούτε το θεώρησα σωστό.

Οταν όμως βλέπω άτομα που δεν φοράνε μάσκα επίτηδες, δεν τηρούσαν κανένα μέτρο προστασίας, έβηχαν πάνω σου προκλητικά, έλεγαν ότι τα εμβόλια έχουν τσιπάκι 5G μέσα και ότι την πανδημία την έριξε η Αμερική για να ελέγξει τον κόσμο πως θέλεις να τους πούμε;; Σοβαρά άτομα δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Το να έχουμε 20.000 κρούσματα την ημέρα και να μην φοράς μάσκα σε εσωτερικό χώρο ώστε να το παίξεις μάγκας δείχνει έλλειψη παιδείας από αυτούς που το κάνουν.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Κοιτά εγώ δεν ανάγκασα κανέναν να κάνει εμβόλιο και ούτε το θεώρησα σωστό.

Οταν όμως βλέπω άτομα που δεν φοράνε μάσκα επίτηδες, δεν τηρούσαν κανένα μέτρο προστασίας, έβηχαν πάνω σου προκλητικά, έλεγαν ότι τα εμβόλια έχουν τσιπάκι 5G μέσα και ότι την πανδημία την έριξε η Αμερική για να ελέγξει τον κόσμο πως θέλεις να τους πούμε;; Σοβαρά άτομα δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Το να έχουμε 20.000 κρούσματα την ημέρα και να μην φοράς μάσκα σε εσωτερικό χώρο ώστε να το παίξεις μάγκας δείχνει έλλειψη παιδείας από αυτούς που το κάνουν.
Συμφωνώ απόλυτα Φώτη!
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Επισης τωρα λεει στην ΕΤΤ οτι συμφωνα με πηγες..ο τουριστας που νοσει στην ελλαδα,υποπτος για τηνα σθενεια..πασχει απο ανεμοβλογια τελικα...ετσι δειχνει το πρωτο τεστ..και ΟΧΙ ΕΥΛΟΓΙΑ!
Δεν ανέφερα ότι δεν υπάρχει και αυτό.. Μην αρχίσουμε τώρα αυτό που ζήσαμε με τον κορονοιο ναι υπάρχει όχι δεν υπάρχει...
Αλλά με το που ησύχασε λίγο ο κοσμάκης με τον covid τώρα ξεφουρνιζουν και την ευλογια. Δηλαδή με κάθε τρόπο πρέπει να κρατάνε τον κόσμο στον φόβο; ;
Κανενας δεν σου εχει κανει τσουρεκι ΤΙΠΟΤΑ.Οι επιστημονες μας ενημερωνουν ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ.
Τωρα αν εσυ εκφοβισεσαι απο καποιους υπερβολικους ή απο υπερβολικες φυλλαδες που ψαχνουν για κλικ,κακως.

Ομως μην διαφημιζεις τον στρουθοκαμιλισμο,ουτε την αντιμετωπιση των πραγματων με παιδικο τροπο.
Δεν ειμαστε παιδια να μας κρυβουν την αληθεια.

Υπαρχει μια σσθενεια που υπηρχε και παλιοτερα,απλα τωρα παρατηρηται μια μεγαλη αυξηση στον δυτικο κοσμο.
Δεν ειναι κατι το τρομερο,αλλα ειναι κατι που ΟΦΕΙΛΟΥΝ να μας το πουν.
Αν εισαι οπαδος του να μας κρυβουν τα πραγματα δεν ειναι και για διαφημιση αυτο.

Αν φοβασαι ευκολα,καλο θα ειναι να το κοιταξεις.
Κατα τα αλλα...να τι λενε οι επιστημονες.




Απλα,τακτοποιημενα και ομορφα.
Τωρα αν προκυψει στην πορεια κατι αλλο δεν ξερω,αλλα για την ΩΡΑ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ.
Υπερβολική και χωρις παρεξήγηση είναι η δική σου αντιμετώπιση και θυμίζει τους φανατικούς υπέρ του κορονοιου.. Δεν ήμουν ποτέ αρνητρια αλλά πρόσεχα όπως όφειλα αλλά όχι και να δίνω σημασία στο κάθε άρθρο ή είδηση που έβγαινε κάθε τρίς και λίγο με σκοπό τον εκφοβισμό του κόσμου... Ναι υπάρχει ο covid ναι υπάρχει και αυτό που βγήκε τώρα στο καπάκι η ευλογια και θα υπάρχει και ο αμέσως επόμενος ιός που θα βγει εν καιρώ... Ας κρατήσουμε εμείς την ψυχραιμία μας και απλα να φιλτράρουμε σωστά ότι μας πασάρουν...
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Βρήκαμε νέο προβλημα τώρα μετα τη πισπιριγκου
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά με ανησυχεί αρκετά αυτή η ευλογιά των πιθήκων καθώς κανένας δεν ξέρει πως μπορεί να εξελιχθεί! Το 2003 όμως που είχε υπάρξει ανάλογη κατάσταση με την ίδια νόσο στις ΗΠΑ αντιμετωπίστηκε σωστά και δεν υπήρξε μεγάλη εξάπλωση!!
Αν γίνει παρόμοια ιστορία με τον Κοβιντ να ξέρετε πως τα πράγματα θα είναι πολύ πιο δραματικά!
Βέβαια το 2019 στις ΗΠΑ ένα εμβόλιο για τη νόσο το Jynneos, για χρήση σε ενήλικες. Είναι εμβόλιο ζωντανού ιού δαμαλίτιδας που δεν μπορεί να αναπαραχθεί στα ανθρώπινα κύτταρα. Είναι το μόνο εμβόλιο που έχει εγκριθεί για την ευλογιά των πιθήκων. Αν όμως ο ιός μεταλλάσσεται διαρκώς δεν ξέρω κατα πόσο το εμβόλιο θα είναι αποτελεσματικό!
Η ασθένεια αυτή βρίσκεται συνήθως σε ενδημική φάση σε χώρες όπως η Σιέρα Λεόνε,Νιγηρία κλπ
Υ.Γ τελικά το ύποπτο κρούσμα είναι μολυσμένο με ανεμοβλογιά που από όσο γνωρίζω είναι ηπιότερη από τη ευλογιά!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Δεν ανέφερα ότι δεν υπάρχει και αυτό.. Μην αρχίσουμε τώρα αυτό που ζήσαμε με τον κορονοιο ναι υπάρχει όχι δεν υπάρχει...
Αλλά με το που ησύχασε λίγο ο κοσμάκης με τον covid τώρα ξεφουρνιζουν και την ευλογια. Δηλαδή με κάθε τρόπο πρέπει να κρατάνε τον κόσμο στον φόβο; ;

Υπερβολική και χωρις παρεξήγηση είναι η δική σου αντιμετώπιση και θυμίζει τους φανατικούς υπέρ του κορονοιου.. Δεν ήμουν ποτέ αρνητρια αλλά πρόσεχα όπως όφειλα αλλά όχι και να δίνω σημασία στο κάθε άρθρο ή είδηση που έβγαινε κάθε τρίς και λίγο με σκοπό τον εκφοβισμό του κόσμου... Ναι υπάρχει ο covid ναι υπάρχει και αυτό που βγήκε τώρα στο καπάκι η ευλογια και θα υπάρχει και ο αμέσως επόμενος ιός που θα βγει εν καιρώ... Ας κρατήσουμε εμείς την ψυχραιμία μας και απλα να φιλτράρουμε σωστά ότι μας πασάρουν...

Δεν ξερω βρε φιλεναδα,,εγω ειμαι καργα ψυχραιμη και καρφακι δεν μου καιγεται για αυτην την ευλογια....ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΟΒΑΣΤΑΙ...να το κοιταξετε αυτο.

ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΑΣΑΡΟΥΝ...παλι αναιρει την απαντηση σου σε εμενα.
ΔΕΝ ΜΑς ΠΑΣΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Τα πραγματα εχουν ως εχουν...οι επιστημονες ενημερωνουν ,καποιες φυλαδες υπερβαλλουν...αν τις διαβαζεις προβλημα σου..και καποιοι οπως παντα συνομωσιολογουν ή θεωρουν οτι μας ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ.Δεν θελουν να ηρεμησουμε,μας θελουν με μασκες..φιμωμενους ,να φοβομαστε κλπ κλπ χαζά.Τα κλασσικα εικονογραφημενα.
Και βεβαια υπαρχουν και οι κλασικοι γκρινιαριδδς που ζουν για να γκρινιαζουν και σε οποια ειδηση παιζει ΓΚΡΘΝΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ.

Ηρεμα πληζ.Αν δεν το αντεχετε μην μπαινετε σε θεματα που σας αχγωνουν,ειναι απλο.Μονο θεματα για νυχακια,καμια ταινιουλα και ολα καλα. :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.

Άρχισε ξανά το ίδιο έργο.😑😑
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρχισαν οι Ψεκες με τις θεωρίες συνομωσίας στο Facebook. Να τους δω να βγάζουν αυτά τα εξανθήματα στο σώμα τους και να λένε ότι δεν υπάρχει ο ιός. Θα γελάσουμε 🙃🙃.
Εγω παλι Φωτακο μου θα πω οτι οι τρομολαγνοι βρηκαν εδαφος παλι να πανυγυρισουν αν υπαρχει πιθανοτητα να μας ξαναμαντρωσουν και να μας τρομοκρατουν ...

Ενα θεμα σε αυτη την χωρα ΕΝΑ ΜΟΝΟ να αντιμετωπιστη με απολυτη λογικη και ψυχραιμια ποτε θα το δουμε ?
Τι αλλο πρεπει να περασουμε για να ζησουμε πριν μας θαψουν για αλλη μια φορα ακομα ζωντανους :no:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν πειράζει, την έχουμε τη "λύση" έτοιμη τώρα (lockdown)!:whatever:
Και μετά νέο lockdown για τη νέα νόσο που θα έχει "αναβιώσει" ή/και προκύψει με "μαγικό" τρόπο κ.λπ. κ.λπ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Αν κάποιος κολλήσει αυτή την ασθένεια και βγάλει αυτές τις φουσκάλες, όταν συνέλθει από την ασθένεια, φεύγουν αυτά τα τραγικά εξανθήματα; :morning1:
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Άρχισε ξανά το ίδιο έργο.😑😑
Ε καλά, τι περίμενες;
Όλοι αυτοί οι σκιτζήδες που περιμάζεψε ο Μητσοτάκης για «ειδικούς» απ' αυτό ζούνε και κονομάνε!
«Απορούν» γιατί είναι σε έξαρση η ευλογιά των πιθήκων σε σχέση με άλλα έτη όταν επί 2+ χρόνια κατέστρεψαν το ανοσοποιητικό του πληθυσμού (και ιδιαίτερα των παιδιών) με τα κλειδαμπαρώματα!:whatever:
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δεν ξερω βρε φιλεναδα,,εγω ειμαι καργα ψυχραιμη και καρφακι δεν μου καιγεται για αυτην την ευλογια....ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΟΒΑΣΤΑΙ...να το κοιταξετε αυτο.

ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΑΣΑΡΟΥΝ...παλι αναιρει την απαντηση σου σε εμενα.
ΔΕΝ ΜΑς ΠΑΣΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Τα πραγματα εχουν ως εχουν...οι επιστημονες ενημερωνουν ,καποιες φυλαδες υπερβαλλουν...αν τις διαβαζεις προβλημα σου..και καποιοι οπως παντα συνομωσιολογουν ή θεωρουν οτι μας ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ.Δεν θελουν να ηρεμησουμε,μας θελουν με μασκες..φιμωμενους ,να φοβομαστε κλπ κλπ χαζά.Τα κλασσικα εικονογραφημενα.
Και βεβαια υπαρχουν και οι κλασικοι γκρινιαριδδς που ζουν για να γκρινιαζουν και σε οποια ειδηση παιζει ΓΚΡΘΝΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ.

Ηρεμα πληζ.Αν δεν το αντεχετε μην μπαινετε σε θεματα που σας αχγωνουν,ειναι απλο.Μονο θεματα για νυχακια,καμια ταινιουλα και ολα καλα. :D
Πάνω κάτω το ίδιο σου απάντησα και πιο πάνω.... 😉
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Εγώ θα αγοράσω ένα τέτοιο γιατί δεν με βλέπω καλά... Σήμερα στο λεωφορείο ήμουν με δύο μάσκες και γάντι για να πιάνομαι. Αλλά με την στολή θα είμαι πιο safe
 

Συνημμένα

  • fixedratio_20220510234316_3m_4515_forma_psekasmou_mias_chrisis_typou_6_5_leyki.jpeg
    fixedratio_20220510234316_3m_4515_forma_psekasmou_mias_chrisis_typou_6_5_leyki.jpeg
    30.5 KB · Εμφανίσεις: 48

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Θα είναι η νέα τάση μόδας 😂
Μη το γελάς καθόλου... Πάντως ο Άγγλος εν τέλει δεν έχει ευλογιά, έχει ανεμοβλογιά οπότε προς το παρόν δεν έχουμε κανένα κρούσμα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοιτά εγώ δεν ανάγκασα κανέναν να κάνει εμβόλιο και ούτε το θεώρησα σωστό.

Οταν όμως βλέπω άτομα που δεν φοράνε μάσκα επίτηδες, δεν τηρούσαν κανένα μέτρο προστασίας, έβηχαν πάνω σου προκλητικά, έλεγαν ότι τα εμβόλια έχουν τσιπάκι 5G μέσα και ότι την πανδημία την έριξε η Αμερική για να ελέγξει τον κόσμο πως θέλεις να τους πούμε;; Σοβαρά άτομα δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Το να έχουμε 20.000 κρούσματα την ημέρα και να μην φοράς μάσκα σε εσωτερικό χώρο ώστε να το παίξεις μάγκας δείχνει έλλειψη παιδείας από αυτούς που το κάνουν.
Εγώ βλέπω πάρα πολλούς εμβολιασμένους να επαναπαύονται και να κυκλοφορούν σαν γίδια χωρίς μάσκα και χωρίς τίποτα! Για αυτό μη τα γενικεύεις! Πήγα και είπα σε μια συμφοιτήτρια μου φόρα μάσκα και μου απάντησε: έχω κάνει και τις τρείς δόσεις! Ναι της λέω κουκλίτσα μου, μεταδίδεις ότι και να έκανες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top