• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
ωωω ρε φίλε πιάσε δυο καραφάκια να πιούμε.. :cool2:
δεν ειναι για πιωμα,...αυτο το πινουν τα σπυρακια και ταβλιαζονται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω εχω παρατηρησει μια μελανια στο χερι μου χωρις να εχω τραυματιστει πουθενα ειναι κατι σοβαρο;
παίρνεις αντιαιμοπεταλιακα ή ασπιρινες
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Όχι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δεν ειναι για πιωμα,...αυτο το πινουν τα σπυρακια και ταβλιαζονται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


παίρνεις αντιαιμοπεταλιακα ή ασπιρινες
Οχι
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Στα νεα μας, εγω εχω να νιωσω τις συγκεκριμένες ενοχλησεις στο στηθος απο χθες το βραδυ. Για μισο λεπτο με πονουσε οταν το ακουμπουσα με το χερι 3-4 εκατοστα κατω απο το στηθος στα πλευρα. Γενικοτερα η μερα κυλισε νορμαλ, απλως οταν διαβασα σε μια φαση πως να προσεχουμε αν μας ποναει το χερι αρχιζα να νιωθω τσιμπηματα στο χερι οταν το κινουσα😂ή σε μια φαση μου ειπε ο αδερφος μ οτι του πονουσε το γονατο και αρχισε και το δικο μου. Δεν ξερω τι παει λαθος με εμενα...πιθανοτατα ειναι μυικο και το μυαλο μου τα εχει κανει ολα υπερβολικα. Η πιεση μου σημερα που την μετρησα ηταν 100 και 65. Οι παλμοι μου οταν τους μετρουσα ηταν αναμεσα σε 80 με 100.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Στα νεα μας, εγω εχω να νιωσω τις συγκεκριμένες ενοχλησεις στο στηθος απο χθες το βραδυ. Για μισο λεπτο με πονουσε οταν το ακουμπουσα με το χερι 3-4 εκατοστα κατω απο το στηθος στα πλευρα. Γενικοτερα η μερα κυλισε νορμαλ, απλως οταν διαβασα σε μια φαση πως να προσεχουμε αν μας ποναει το χερι αρχιζα να νιωθω τσιμπηματα στο χερι οταν το κινουσα😂ή σε μια φαση μου ειπε ο αδερφος μ οτι του πονουσε το γονατο και αρχισε και το δικο μου. Δεν ξερω τι παει λαθος με εμενα...πιθανοτατα ειναι μυικο και το μυαλο μου τα εχει κανει ολα υπερβολικα. Η πιεση μου σημερα που την μετρησα ηταν 100 και 65. Οι παλμοι μου οταν τους μετρουσα ηταν αναμεσα σε 80 με 100.
Μυοσκελετικο και τα υπολοιπα σιγουρα ψυχοσωματικα
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
δεν ειναι για πιωμα,...αυτο το πινουν τα σπυρακια και ταβλιαζονται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


παίρνεις αντιαιμοπεταλιακα ή ασπιρινες
Συχνές μελανιές μπορεί να είναι και έλλειψη βιταμινών (π.χ. C, K ).
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Και έλλειψη από σεξ. Το σεξ είναι φάρμακο της φύσης προς κάθε ψυχοσωματική ενόχληση.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Βυσσινάδα ούζο; τι θες να πεις μωρέ; ε; :friends::cool:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 3094CB20-F8FB-444A-81E2-E31E329C8ED9.gif
    3094CB20-F8FB-444A-81E2-E31E329C8ED9.gif
    3.6 MB · Εμφανίσεις: 71

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ουτε σημερα εχω νιωσει εκεινο στην αναπνοη στο στηθος. Απλως σημερα στο αριστερο χερι στο tricep και καποιες φορες στο μικρο δαχτυλακι νιωθω οτι ειναι λιγο ζεστο ή καποιο τσιμπημα, χθες ενιωθα και στην μασχαλη ειναι η αληθεια . Και κανα 2 φορες εχω νιωσει στο γονατο. Μπορει να ειναι απο την υπεραναλυση που εχω κανει στο μυαλο μου. Επισης και χθες και σημερα κανει κρακ η πλατη μου αρκετες φορες οταν τεντωνομαι και ρευομαι λιγο πιο συχνα απο οτι συνηθως. Πηρα ενα τηλ στον παθολογο το μεσημερι για να με εξετάσει αλλα δεν ηταν εκει και θα ερθει απο δευτερα μ ειπε ομως να μην αγχωνομαι γτ δεν παιζει να ειναι κτ.
@Εριφύλη εβλεπα κατι παλια σου μνμτα εδω και λεω ιδιες ειμαστε 😂
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Και κανα 2 φορες εχω νιωσει στο γονατο
Γυμναστικη
Επισης και χθες και σημερα κανει κρακ η πλατη μου αρκετες φορες οταν τεντωνομαι
Γυμναστικη
ρευομαι λιγο πιο συχνα απο οτι συνηθως
Τρως βαρια
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,366 μηνύματα.
Ουτε σημερα εχω νιωσει εκεινο στην αναπνοη στο στηθος. Απλως σημερα στο αριστερο χερι στο tricep και καποιες φορες στο μικρο δαχτυλακι νιωθω οτι ειναι λιγο ζεστο ή καποιο τσιμπημα. Και κανα 2 φορες εχω νιωσει στο γονατο. Μπορει να ειναι απο την υπεραναλυση που εχω κανει στο μυαλο μου. Επισης και χθες και σημερα κανει κρακ η πλατη μου αρκετες φορες οταν τεντωνομαι και ρευομαι λιγο πιο συχνα απο οτι συνηθως. Πηρα ενα τηλ στον παθολογο το μεσημερι για να με εξετάσει αλλα δεν ηταν εκει και θα ερθει απο δευτερα μ ειπε ομως να μην αγχωνομαι γτ δεν παιζει να ειναι κτ.
@Εριφύλη εβλεπα κατι παλια σου μνμτα εδω και λεω ιδιες ειμαστε 😂
Σταμάτα να διαβάζεις και να ακούς πράγματα απο το internet.
Το ρέψιμο είναι επειδή έχεις αγχωθεί με όλα αυτά και οτιδήποτε νιώσεις randomly, σε κάνει trigger τώρα :hehe: .
Honestly though, εφόσον θα σε τσεκάρει γιατρός, τι νόημα έχει να τα σκέφτεσαι όλα αυτά ;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Σταμάτα να διαβάζεις και να ακούς πράγματα απο το internet.
Το ρέψιμο είναι επειδή έχεις αγχωθεί με όλα αυτά και οτιδήποτε νιώσεις randomly, σε κάνει trigger τώρα :hehe: .
Honestly though, εφόσον θα σε τσεκάρει γιατρός, τι νόημα έχει να τα σκέφτεσαι όλα αυτά ;
Δεν ξερω αγχωνομαι γενικα μην εχω θεμα με την καρδια χαχα 😂αν και εκεινο στην αναπνοη εχω να το νιωσω απο προχθες. Δεν ξερω θελω να παω να κανω κανα καρδιογράφημα για σιγουρια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Ουτε σημερα εχω νιωσει εκεινο στην αναπνοη στο στηθος. Απλως σημερα στο αριστερο χερι στο tricep και καποιες φορες στο μικρο δαχτυλακι νιωθω οτι ειναι λιγο ζεστο ή καποιο τσιμπημα, χθες ενιωθα και στην μασχαλη ειναι η αληθεια . Και κανα 2 φορες εχω νιωσει στο γονατο. Μπορει να ειναι απο την υπεραναλυση που εχω κανει στο μυαλο μου. Επισης και χθες και σημερα κανει κρακ η πλατη μου αρκετες φορες οταν τεντωνομαι και ρευομαι λιγο πιο συχνα απο οτι συνηθως. Πηρα ενα τηλ στον παθολογο το μεσημερι για να με εξετάσει αλλα δεν ηταν εκει και θα ερθει απο δευτερα μ ειπε ομως να μην αγχωνομαι γτ δεν παιζει να ειναι κτ.
@Εριφύλη εβλεπα κατι παλια σου μνμτα εδω και λεω ιδιες ειμαστε 😂
η εριφυλη ειχε καποιο λογο να παθαινει πραματα εκει στην ορειβασια που εκανε στα υψίπεδα της φιλοσοφικης.

Κατσε να σε δωσω ενα καλο φαρμακο να σου περασουν ολα μονομιας..δωρεαν ειναι

Το απθ δεν δεχεται φοιτητες που εχουν εστω και το ελαχιστο ιατρικο προβλημα
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ουτε σημερα εχω νιωσει εκεινο στην αναπνοη στο στηθος. Απλως σημερα στο αριστερο χερι στο tricep και καποιες φορες στο μικρο δαχτυλακι νιωθω οτι ειναι λιγο ζεστο ή καποιο τσιμπημα, χθες ενιωθα και στην μασχαλη ειναι η αληθεια . Και κανα 2 φορες εχω νιωσει στο γονατο. Μπορει να ειναι απο την υπεραναλυση που εχω κανει στο μυαλο μου. Επισης και χθες και σημερα κανει κρακ η πλατη μου αρκετες φορες οταν τεντωνομαι και ρευομαι λιγο πιο συχνα απο οτι συνηθως. Πηρα ενα τηλ στον παθολογο το μεσημερι για να με εξετάσει αλλα δεν ηταν εκει και θα ερθει απο δευτερα μ ειπε ομως να μην αγχωνομαι γτ δεν παιζει να ειναι κτ.
@Εριφύλη εβλεπα κατι παλια σου μνμτα εδω και λεω ιδιες ειμαστε 😂
Unboxholics, να σε ανησυχούν τσιμπήματα σε χέρια/πόδια που επιμένουν 24ωρα,επιμένουν όμως νυχθημερόν όπως κάνουν σε κάτι νευρολογικά νοσήματα.Άρα,δεν εντάσσονται στην περίπτωσή σου.Ίσως σου λείπει κ καμιά βιταμίνη Β (ή και D).Kαι λίγη άσκηση θα σου έκανε καλό,π.χ.περπάτημα,κολύμβηση,ποδήλατο.Σχετικά με το ρέψιμο-ερυγές έχε υπ'όψιν σου ότι το στρες είναι δυνατόν να προκαλέσει ήπια γαστρο-οισοφαγική παλινδρόμηση κτλπ.σε συνδυασμό κ με βαριά φαγητά(τηγανητά,σοκολάτες,λιπαρά).Πάντως,έχοντας σπουδάσει νοσηλευτική και τώρα Ψυχολογία (στο μέλλον με βλεπω και για Ιατρική Lol! ).,νομίζω ότι τα υπεραναλύεις όπως προαναφέρθηκε,ασχολείσαι δηλαδή πολύ με αυτά,έχεις μια ανησυχία,καθώς κανόνισες και το ραντεβού-ιατρική επίσκεψη,που το πιο πιθανόν είναι να μην έχουν παθολογική βάση αν κ εφόσον δεν έχεις ιατρικά προηγούμενα θέματα/νοσήματα.Θα σού'λεγα να χαλαρώσεις όσο μπορείς,ώστε να μην σε απασχολούν θέματα που θυμίζουν σωματόμορφες διαταραχές-υποχονδρίες κτλπ. Έχεις την τεράστια κατανόησή μου και πολλές αισιόδοξες ευχές!!Όλα καλά θα είναι με την υγεία σου και όλα καλά θα πάνε!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.

Πάμε να χορέψουμε να φύγουν τα πονάκια, τα παχάκια, τα ψυχοσωματικά...Ο χορός ανεβάζει τη διάθεση και βλέπεις τη ζωή κάπως αλλιώς.

η εριφυλη ειχε καποιο λογο να παθαινει πραματα εκει στην ορειβασια που εκανε στα υψίπεδα της φιλοσοφικης.

Κατσε να σε δωσω ενα καλο φαρμακο να σου περασουν ολα μονομιας..δωρεαν ειναι

δεν θα πέσει 50-ευρω η απάντηση; :kill:
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ναι γενικοτερα ασχολουμαι με την γυμναστικη, και περπατημα και γενικοτερα βαρη και καποιες φορες και ποδοσφαιρο. Αυτα που νιωθω σε χερια ή ποδια κλπ ειναι στιγμιαια και φευγουν σε δευτερολεπτα. Μια ξερω γω στο γονατο μια στο tricep μια στο καλαμι ξερω γω. Οταν το σκεφτομαι μετα απο το αγχος δεν εχω ουτε ορεξη να φαω κλπ. Γενικοτερα δεν εχω φαει κτ βαρυ κ σμρα κυριως σουπα και μια τορτιγια με αυγο κλπ. Κυριως τα γραφω εδω γτ με βοηθαει ξερω οτι θα παω απο βδομαδα για εξετασεις και θελω να εχω την αποψη ενος γιατρου που θα με ελεγξει απο κοντα κλπ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
Ναι γενικοτερα ασχολουμαι με την γυμναστικη, και περπατημα και γενικοτερα βαρη και καποιες φορες και ποδοσφαιρο. Αυτα που νιωθω σε χερια ή ποδια κλπ ειναι στιγμιαια και φευγουν σε δευτερολεπτα. Μια ξερω γω στο γονατο μια στο tricep μια στο καλαμι ξερω γω. Οταν το σκεφτομαι μετα απο το αγχος δεν εχω ουτε ορεξη να φαω κλπ. Γενικοτερα δεν εχω φαει κτ βαρυ κ σμρα κυριως σουπα και μια τορτιγια με αυγο κλπ. Κυριως τα γραφω εδω γτ με βοηθαει ξερω οτι θα παω απο βδομαδα για εξετασεις και θελω να εχω την αποψη ενος γιατρου που θα με ελεγξει απο κοντα κλπ.
μα δεν εχεις κατι που μπορει να δει ο γιατροςς , τι να δει καποιο πονο που εφυγε απο το καλαμι ..οκ πηγαινε στον ορθοπεδικο να σου βγαλει ακτινογραφια να σου πει οτι δεν εχεις τιποτα.
μιας και ειπες για βαρη και δεν ξερω αν ειναι βαρη ή βαρακια μπορεις να πας δε καρδιολογο να σου κανει υπέρηχο καρδιας να δει τις βαλβιδες και αντε να σου κανει και μια εξεταση που ειναι της εποχης d dimers
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
μα δεν εχεις κατι που μπορει να δει ο γιατροςς , τι να δει καποιο πονο που εφυγε απο το καλαμι ..οκ πηγαινε στον ορθοπεδικο να σου βγαλει ακτινογραφια να σου πει οτι δεν εχεις τιποτα.
μιας και ειπες για βαρη και δεν ξερω αν ειναι βαρη ή βαρακια μπορεις να πας δε καρδιολογο να σου κανει υπέρηχο καρδιας να δει τις βαλβιδες και αντε να σου κανει και μια εξεταση που ειναι της εποχης d dimers
Ναι θελω πρωτα να παω στον παθολογο που ειναι γενικος ιατρός και μετα να παω κ σε καρδιολογο για κανα καρδιογραφημα κλπ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top