Αννίτα Πάνια

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
annita.jpg

Το 1995, ξεκίνησε να μεταδίδεται στο Μακεδονία TV η εκπομπή «Χρυσό Κουφέτο» που αποτελούσε ιδέα της ίδιας. Λίγο πριν το τέλος του 1995, η εκπομπή πουλήθηκε στον τηλεοπτικό σταθμό New Channel από όπου συνέχισε την μετάδοση της μέχρι το τέλος της σεζόν 1995-1996.

Την επόμενη σεζόν πήρε ξανά μεταγραφή, αυτή τη φορά στον τηλεοπτικό σταθμό Star Channel παρουσιάζοντας την εκπομπή για δύο σεζόν από 1996 μέχρι το 1998. Το 1997 το αμερικανικό τηλεοπτικό δίκτυο CNN και συγκεκριμένα η εκπομπή «CNN News» πρόβαλλε ένα ρεπορτάζ-αφιέρωμα στην εκπομπή «Χρυσό Κουφέτο» δίνοντας βάση στο περιεχόμενο της εκπομπής χαρακτηρίζοντάς το ιδιαίτερο και πρωτοποριακό, ενώ το ίδιο ρεπορτάζ συνοδεύτηκε και από συνέντευξη της Πάνια στην οποία αναφερόταν στη σύλληψη της ιδέας για τη δημιουργία της εκπομπής αυτής.[1][2]

Έπειτα από τη επιτυχία του «Κουφέτου» παρουσίασε στο ίδιο κανάλι τη σεζόν 1998-1999 την εκπομπή ταλέντων «Σπάνια Πουλιά». Το 1999 πήρε μεταγραφή στον ΑΝΤ1 παρουσιάζοντας μαζί με τον Βλάσση Μπονάτσο το τηλεπαιχνίδι «Με Φόρα», που ωστόσο διήρκεσε για 10 μόλις επεισόδια. Αμέσως μετά την ολοκλήρωση της εκπομπής, στο τέλος του 1999, πήρε μεταγραφή στο νεοσύστατο τότε τηλεοπτικό σταθμό Extra Channel. Εκεί παρουσίασε για μοναδική φορά στην καριέρα της καθημερινή εκπομπή στην απογευματινή ζώνη του σταθμού με τίτλο «Κορίτσια, οι Άνδρες», τη σεζόν 1999-2000. Επέστρεψε στο Star Channel συνεχίζοντας την ίδια εκπομπή μέχρι το 2001. Εκείνη τη χρονιά, υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον τηλεοπτικό σταθμό Tempo TV παρουσιάζοντας την εκπομπή «Τα Παρατράγουδα» στην απογευματινή ζώνη του Σαββατοκύριακου.

Τον Μάρτιο του 2002 και ενώ ήταν ακόμη σε ισχύ το συμβόλαιο της με τον σταθμό, τα οικονομικά προβλήματα του οδήγησαν στην διακοπή της συνεργασίας τους. Λίγες μέρες μετά πήρε μεταγραφή με την ίδια εκπομπή στον τηλεοπτικό σταθμό Alter, συνεχίζοντας κανονικά την μετάδοση της. Η εκπομπή συνεχίστηκε μέχρι τον Νοέμβριο του 2011 στο ίδιο κανάλι, στην ίδια ώρα προβολής με το ίδιο περιεχόμενο ενώ αποτελεί μία από τις μακροβιότερες εκπομπές της ελληνικής τηλεόρασης έχοντας συμπληρώσει έντεκα σεζόν στον τηλεοπτικό αέρα.[3]

Παράλληλα με τα «Παρατράγουδα», ανέλαβε κατά τη διάρκεια της συνεργασίας της με τον τηλεοπτικό σταθμό Alter από το 2002 μέχρι το 2012 διάφορες βραδινές εβδομαδιαίες εκπομπές που προβαλλόταν μετά τα μεσάνυχτα. Από το 2002 μέχρι το 2006 παρουσίασε την εκπομπή «Αϋπνίες». Στη συνέχεια, τις σεζόν 2006-2008 παρουσίασε την εκπομπή «Je T' Aime», η οποία ήταν εκπομπή συνοικεσίων και ανάδειξης νέων τραγουδιστών. Τη σεζόν 2008-2009 ανακοινώθηκε πως θα παρουσιάσει την εκπομπή «Είσοδος Ελεύθερη». Η εκπομπή έκανε πρεμιέρα τον Οκτώβριο του 2008 και προβλήθηκε για ένα μήνα. Όπως έγινε γνωστό στη συνέχεια η παραγωγή δεν ήταν έτοιμη για το στήσιμο της εκπομπής και επέλεξε να την ολοκληρώσει. Το 2009 ανέλαβε την εκπομπή «Ζαμανφού», η οποία αφορούσε στην εύρεση και προώθηση τραγουδιστών, κυρίως λαϊκών. Στην εκπομπή αυτή συμμετείχαν ως κριτές μεταξύ άλλων η Άντζελα Δημητρίου, ο Δημήτρης Κοντολάζος, ο Γιάννης Κόλιας, ο Τζώννυ Βαβούρας και ο Τίμης Παρίσης και διήρκεσε για μία σεζόν.

Το 2010 παρουσίασε την εκπομπή «Είσοδος Ελεύθερη», που επέστρεψε αυτή τη φορά ανανεωμένη, με την κριτική επιτροπή να αποτελείται από τον Πασχάλη, την Πωλίνα και τον Γιώργο Βασιλείου. Η εκπομπή ανανεώθηκε και για δεύτερη σεζόν (2011-2012) ενώ η πρεμιέρα της έγινε την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου του 2011.[4] Η δεύτερη σεζόν της εκπομπής ολοκληρώθηκε ένα μήνα μετά εξαιτίας των οικονομικών προβλημάτων του σταθμού που οδήγησαν και στο κλείσιμό του.

Το καλοκαίρι του 2012 έγινε γνωστό πως υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον τηλεοπτικό σταθμό Alpha TV. Εκεί τις σεζόν 2012-2014 παρουσίασε την κοινωνική εκπομπή «Αννίτα SOS» κοινωνικού περιεχομένου. Την σεζόν 2014-2015 παρουσίασε στο ίδιο κανάλι την εκπομπή «Annita GR». Την επόμενη σεζόν πήρε μεταγραφή με την ίδια εκπομπή στον τηλεοπτικό σταθμό Epsilon TV παρουσιάζοντας την ίδια εκπομπή μέχρι τον Ιούνιο του 2018. Παράλληλα με το «Annita GR» επέστρεψε και στην νυχτερινή ζώνη. Τη σεζόν 2015-2016 παρουσίασε το talk show «Parole» ενώ τη σεζόν 2016-2017 το talent show «Κάνε μου Like».

Την περίοδο 2018-2019 παρουσίασε τις εκπομπές «Annita Airlines» και «The Lol Show» στο τοπικό τηλεοπτικό δίκτυο Νέο Epsilon. Τον Σεπτέμβριο του 2019, υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον τηλεοπτικό σταθμό Open TV για την παρουσίαση εκπομπής στην απογευματινή ζώνη του Σαββατοκύριακου.
Το 2007 το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης επέβαλε πρόστιμο 200.000 ευρώ στο Alter για υποβάθμιση ποιότητας προγράμματος στην εκπομπή Je t' Aime, με το σκεπτικό ότι γελοιοποιούνται οι ιδιαιτερότητες των καλεσμένων.[5] Σε υπόμνημά τους προς το ΕΣΡ οι Καθηγητές Νομικής, Φίλιππος Σπυρόπουλος και Σταύρος Τσακυράκης, καθώς και η αναπληρώτρια καθηγήτρια Ψυχολογίας του Παντείου Πανεπιστημίου Αλεξάνδρα Κορωναίου υπεράσπισαν το δικαίωμα των ατόμων αυτών στη δημόσια προβολή.[6]
Ανοίγω αυτό το θέμα με αφορμή κάποια βίντεο εκπομπών της που έχω πετύχει στο facebook, όπου, πολλοί μιλάνε στα σχόλια για κατάντια (της ελληνικής tv/ της Ελλάδας), εκμετάλλευση ανθρώπων με χαμηλή νοημοσύνη, ότι παρουσιάζει στημένα σενάρια, υποτιμά τη νοημοσύνη και των καλεσμένων της και του κοινού κτλ.

Τι πιστεύετε λοιπόν για την Αννίτα Πάνια και τις εκπομπές της;
Ισχύουν αυτά για τα οποία την κράζουν, ή απλά μιλάμε για εκπομπές χαλάρωσης / ελαφρού περιεχομένου με απώτερο στόχο να το διασκεδάζουν και οι συμμετέχοντες και οι τηλεθεατές;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν νομίζω πως υποτιμά ούτε την νοημοσύνη των καλεσμένων ούτε του κοινού. Όλοι οι άνθρωποι που ξέρω οι οποίοι παρακολουθούν Πάνια είναι όλοι χαμηλής νοημοσύνης και απλά γελάνε με τα χάλια αυτών που καλεί οι οποίοι είναι απλά ένα σκαλί πιο κάτω από αυτούς.

Η εκπομπή αποτελεί απλά ένα τσίρκο και έχει ένα συγκεκριμένο κοινό. Αντίστοιχα τσίρκα αποτελούν και άλλες εκπομπές, όπως δελτία ειδήσεων, και πολιτικά πάνελ, απλά αυτές απευθύνονται στο μέσο μυαλό και έτσι δεν γίνεται ντόρος, αφού το μέσο μυαλό δεν μπορεί να αντιληφθεί το τσίρκο το οποίο παρακολουθεί, κατά τον ίδιο τρόπο που το κοινό της Πανιας δεν αντιλαμβάνεται το δικό της τσίρκο.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλά τα λένε, είναι η προσωποποίηση της ελληνικής trash tv. Θεία δικαιοσύνη που ο γιός της είναι άλλο ένα παρατράγουδο.
Πω πω φαντάσου η μητέρα σου να είναι η Πάνια και ο πατέρας σου ο Καρβέλας. Καλή τύχη στο παιδί.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά τα λένε, είναι η προσωποποίηση της ελληνικής trash tv. Θεία δικαιοσύνη που ο γιός της είναι άλλο ένα παρατράγουδο.
Πω πω φαντάσου η μητέρα σου να είναι η Πάνια και ο πατέρας σου ο Καρβέλας. Καλή τύχη στο παιδί.
ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ με το βιντεο οτι καλυτερο
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά τα λένε, είναι η προσωποποίηση της ελληνικής trash tv. Θεία δικαιοσύνη που ο γιός της είναι άλλο ένα παρατράγουδο.
Πω πω φαντάσου η μητέρα σου να είναι η Πάνια και ο πατέρας σου ο Καρβέλας. Καλή τύχη στο παιδί.
Το λες και τραγικό :no:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Καλά τα λένε, είναι η προσωποποίηση της ελληνικής trash tv. Θεία δικαιοσύνη που ο γιός της είναι άλλο ένα παρατράγουδο.
Πω πω φαντάσου η μητέρα σου να είναι η Πάνια και ο πατέρας σου ο Καρβέλας. Καλή τύχη στο παιδί.
Θυμίζει μαθητή γυμνασίου σε κακόφημο σχολείο της Ελλάδας, από τους τελευταίους στη νοητική αλυσίδα :P
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το προηγούμενο είναι overrated, αυτό εδώ είναι πολύ καλύτερο. Λέτε ο πατέρας του να γράφει τους στίχους;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,572 μηνύματα.
Η Ανίτα Πάνια απλά κάνει το κομμάτι της. Καλεί εκεί ανθρώπους με εμφανή προβλήματα είτε νοητικά είτε οτιδήποτε για να τους κάνει ρεζίλι και έχει και μία δήθεν μεγαλοψυχία. Για γέλια και για κλάματα. Υπάρχει κόσμος που την βλέπει; Το μόνο που ξέρω είναι κάτι διάφορα διαμαντάκια που έχουν βγει στο youtube με τους καλεσμένους όπως το " είσαι μία λέρα ", " Αντώνη αγάπη μου έλα πάρε με από εδώ ", " θέλω μία Ελληνίδα που να έχει κήπο " ή ένας παππούς που ήθελε γυναίκα κάτω των 40.

Τα βλέπεις στις τάσεις και όταν τα παρακολουθείς δεν ξες αν πρέπει να γελάσεις ή να κλάψεις.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,481 μηνύματα.
Λίγα τα λόγια σας για τη συνάδελφο Αννίτα :mad:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Το προηγούμενο είναι overrated, αυτό εδώ είναι πολύ καλύτερο. Λέτε ο πατέρας του να γράφει τους στίχους;

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ Ο ΦΡΑΠΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΘΟΥΝΙΑ!


Δεν εγκρίνω τέτοια σκηνικά και μπινελίκια, αλλά οφείλω να πω ότι το χει ο μικρός εδώ.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,562 μηνύματα.
Στον χωρο του youtube εχουμε τον αρχηγο ο οποιος κανει στριμ σαν τις εκπομπες της αννιτας για οποιον ξερει :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,572 μηνύματα.
Στον χωρο του youtube εχουμε τον αρχηγο ο οποιος κανει στριμ σαν τις εκπομπες της αννιτας για οποιον ξερει :P
Ε όχι να συγκρίνεται ο HAYATE με την Αννίτα. Ο Hayate απλά φέρνει κάτι ξυπασμένες ψηλομύτες με τουπέ στις εκπομπές του στο live. Εκτός αν εννοείς τον Σολομωνίδη τον οποίο εντάξει όπως δείχνει δεν εκμεταλλεύεται τα προβλήματα του για να τον γελοιοποιεί αλλά τον βλέπει σαν πραγματικό φίλο.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,562 μηνύματα.
Ε όχι να συγκρίνεται ο HAYATE με την Αννίτα. Ο Hayate απλά φέρνει κάτι ξυπασμένες ψηλομύτες με τουπέ στις εκπομπές του στο live. Εκτός αν εννοείς τον Σολομωνίδη τον οποίο εντάξει όπως δείχνει δεν εκμεταλλεύεται τα προβλήματα του για να τον γελοιοποιεί αλλά τον βλέπει σαν πραγματικό φίλο.
Για σολομων και φοιβο λεω.Αν και σιγουρα εχει βοηθησει τα παιδια σε καποιο βαθμο-δινοντας τους μια πιο νορμαλ ζωη και καποια λεφτα δεν παυει να τα φερνει για το κοντεντ.Αρχηγο εβλεπα απο το 2016 btw :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,572 μηνύματα.
Για σολομων και φοιβο λεω.Αν και σιγουρα εχει βοηθησει τα παιδια σε καποιο βαθμο-δινοντας τους μια πιο νορμαλ ζωη και καποια λεφτα δεν παυει να τα φερνει για το κοντεντ.Αρχηγο εβλεπα απο το 2016 btw :P
Εγώ φίλε εκτιμώ που τους φέρεται σαν " φυσιολογικούς " ανθρώπους και όχι σαν άτομα με προβλήματα. Ο Hayate έχει κάνει τις άπειρες βλακείες και η περσόνα του σεξιστή, ομοφοβικού που έχει χτίσει για να μαζεύει τα views ( γιατί ξέρει ότι πουλάει ) είναι τραγική αλλά σε αυτό το θέμα δεν μπορώ να τον κατηγορήσω. Είναι άψογος στο τρόπο του προς τον Σολομωνίδη.

Αρχηγό έβλεπα ένας Θεός ξέρει από πότε. Ήμουν μέσα στο live του στο Twitch το 2014 τότε που αναποδογύρισε την καρέκλα της HelenaLive και έφαγε ban ( τότε νομίζω έγινε και γνωστός πανελλαδικά ) που δήθεν την χτύπησε, άσε που ήταν στημένο μεταξύ τους, αυτό τους έκανε διάσημους.



Αλλά όχι και τέτοια ταπείνωση ρε να τον βάλουμε ίσα και όμοια με την Αννίτα Πάνια που γελοιοποιεί κόσμο για τα λεφτά.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έχουν αρχίσει τα γηρατειά φαίνεται. Δεν ήξερα καν τον γιο της Πάνια κι ότι εκτίθεται έτσι στο γιουτιουμπ. Επίσης, δεν ήξερα τι εστί hayate, έψαξα, και μετά έκατσα να μάθω τι εστί ome tv και omegle. Ήμου ευτυχισμένη στην άγνοιά μου.

edit: βλέπω έχετε γράψει κι άλλα ονόματα, δεν θα τα ψάξω για το καλό μου.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,562 μηνύματα.
Εγώ φίλε εκτιμώ που τους φέρεται σαν " φυσιολογικούς " ανθρώπους και όχι σαν άτομα με προβλήματα. Ο Hayate έχει κάνει τις άπειρες βλακείες και η περσόνα του σεξιστή, ομοφοβικού που έχει χτίσει για να μαζεύει τα views ( γιατί ξέρει ότι πουλάει ) είναι τραγική αλλά σε αυτό το θέμα δεν μπορώ να τον κατηγορήσω. Είναι άψογος στο τρόπο του προς τον Σολομωνίδη.

Αρχηγό έβλεπα ένας Θεός ξέρει από πότε. Ήμουν μέσα στο live του στο Twitch το 2014 τότε που αναποδογύρισε την καρέκλα της HelenaLive και έφαγε ban ( τότε νομίζω έγινε και γνωστός πανελλαδικά ) που δήθεν την χτύπησε, άσε που ήταν στημένο μεταξύ τους, αυτό τους έκανε διάσημους.



Αλλά όχι και τέτοια ταπείνωση ρε να τον βάλουμε ίσα και όμοια με την Αννίτα Πάνια που γελοιοποιεί κόσμο για τα λεφτά.
Σωστος.Αλλα ρε φιλε το κοντεντ θυμιζει σιγουρα ανιτα πανια.Ισως και με την καλη εννοια.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,572 μηνύματα.
Έχουν αρχίσει τα γηρατειά φαίνεται. Δεν ήξερα καν τον γιο της Πάνια κι ότι εκτίθεται έτσι στο γιουτιουμπ. Επίσης, δεν ήξερα τι εστί hayate, έψαξα, και μετά έκατσα να μάθω τι εστί ome tv και omegle. Ήμου ευτυχισμένη στην άγνοιά μου.

edit: βλέπω έχετε γράψει κι άλλα ονόματα, δεν θα τα ψάξω για το καλό μου.
Η περσόνα του Hayate δεν περνάει την Ιερά Εξέταση της πολιτικής ορθότητας.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,562 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Η περσόνα του Hayate δεν περνάει την Ιερά Εξέταση της πολιτικής ορθότητας.
Δεν τον έψαξα τόσο για να δω τι είδους περσόνα είναι. Ασχέτως αυτού, σου φαίνεται σοβαρός άνθρωπος; Ένας 30+ που ψάχνει μικρά κοριτσάκια σε τσατ;
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top