Ανοικοκύρευτοι του στεκιού ενωθείτε!

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγω οταν γυρναω απο το σπιτι πεταω οπου να ναι τα παπουτσια και τις καλτσες...και συνηθως οταν λεω πως βαζω τα ρουχα μεσα στα σιρταρια τα διπλωνω οπως να ναι εκει περα και τα σκεπαζω με κατι αλλο απο πανω για να μην φαινονται! καλα..σ αυτα ειμαι πρωτη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εγω υποτιθεται οτι καποια στιγμη θα σιδερωσω αλλα ποτε δεν το κανω......
εχω στοιβαγμενα ολα τα ρουχα διπλωμενα αλλα ασιδερωτα μεσα στην ντουλαπα.......αν δεν τα σιδερωσω καποια στιγμη και παιρνω μονο απο τα πανω πανω στο τελος θα ξεχασω τι ρουχα εχω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
^Απλώς σιδέρωνε τα ρούχα που θες αποβραδίς κι είσαι τζιτζί. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ βρίσκω την τάξη μου στη αταξία. :P
Δύσκολα κρατώ κάτι νοικοκυρεμένο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Οι διάνοιες είναι και ακατάστατες τι να κάνουμε :P
(είναι καλή δικαιολογία πάντως, αν και σε εμένα ποτέ δεν πιάνει:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σας μιλάει η ακαταστασία προσωποποιημένη... (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ομολογω οτι το σπιτι μου ειναι ωρες ωρες σαν βομβαρδισμενο τοπιο και για να περπατησω πρεπει να κανω παρκουρ:redface::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Από εκεί που ήμουν υπόδειγμα τάξης, οργάνωσης και καθαριότητας, τον τελευταίο χρόνο έχω αρχίσει να χαλάω. Ειδικά το τελευταίο εξάμηνο.
Σιδερώνω μια φορά τον μήνα, πλένω πιάτα όποτε έχω όρεξη (δηλαδή ~2 φορές την εβδομάδα), καθαρίζω "αποσπασματικά" κι όχι όπως παλιά που σε 1-2 ώρες έκανα όλο το σπίτι να αστράφτει. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το ίδιο με τον Alej :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Από τότε που μένω μόνος αναγκάστηκα να μάθω να καθαρίζω.Βέβαια τον πρώτο χρόνο δεν τα πήγα τόσο καλά.Αλλά αν δε βιώσεις τη βρωμιά,πώς θα εκτιμήσεις την καθαριότητα?:P Κι έτσι από φέτος θέλω να διατηρήσω το σπίτι καθαρό..εξάλλου είναι ο χώρος στον οποίο ζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Από τότε που μένω μόνος αναγκάστηκα να μάθω να καθαρίζω.Βέβαια τον πρώτο χρόνο δεν τα πήγα τόσο καλά.Αλλά αν δε βιώσεις τη βρωμιά,πώς θα εκτιμήσεις την καθαριότητα?:P Κι έτσι από φέτος θέλω να διατηρήσω το σπίτι καθαρό..εξάλλου είναι ο χώρος στον οποίο ζω.
Φοιτιτικές υποσχέσεις Σεπτεμβρίου.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ουφ! Ανακουφίστηκα.
Βλέπω ότι υπάρχουν και χειρότεροι από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-1961

Νεοφερμένος

Η e-1961 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γειας ειναι ωραία, να δίνεις άδεια στον εαυτό σου από τις δουλειές του νοικοκυριού.
Εδώ και 2 μήνες είμαι μόνη σπιτι και το μόνο που κάνω είναι να καθαρίζω το μπάνιο, να σφουγγαρίζω εκεί που πατάω (δηλαδή το μισό δωμάτιο) και να πλένω το πιάτο μου, το πηρούνι μου, το ποτήρι μου, την κούπα μου και το τηγάνι.
Όταν θα επιστρέψουν οι υπόλοιποι δεν ξέρω πως θα ξεβρωμίσω, αλλά τώρα είναι υπέροχα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δευτερη φορα στη ζωη μου που την πατησα κι εβαλα μαζι με χρωματιστα μερικα λευκα. Πολλες φορες τα βαζω μαζί στους 30 ευαίσθητα και δε παθαινουν τιποτα. Δυστυχως μια μαξιλαροθηκη κοκκινη μου κανε τη ζημια, ευτυχώς που επρόκειτο κυρίως για πυτζαμάκια και φανέλες ανδρικές αλλά η ζημια, ζημιά. Δεν το ξανακάνω!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δευτερη φορα στη ζωη μου που την πατησα κι εβαλα μαζι με χρωματιστα μερικα λευκα. Πολλες φορες τα βαζω μαζί στους 30 ευαίσθητα και δε παθαινουν τιποτα. Δυστυχως μια μαξιλαροθηκη κοκκινη μου κανε τη ζημια, ευτυχώς που επρόκειτο κυρίως για πυτζαμάκια και φανέλες ανδρικές αλλά η ζημια, ζημιά. Δεν το ξανακάνω!:/:
Οταν βαζεις αναμεικτα χρωματα στην πλυση (παντα βεβαια σε χαμηλη θερμοκρασια) καλο ειναι να βαζεις στον καδο και απο μια χρωμοπαγιδα (ειδικο χαρτακι που τραβαει τα χρωματα και αποφευγονται τα ατυχηματα)....κανει θαυματα!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οταν βαζεις αναμεικτα χρωματα στην πλυση (παντα βεβαια σε χαμηλη θερμοκρασια) καλο ειναι να βαζεις στον καδο και απο μια χρωμοπαγιδα (ειδικο χαρτακι που τραβαει τα χρωματα και αποφευγονται τα ατυχηματα)....κανει θαυματα!!!;)

Μπα Ροζα δεν κανουν τιποτα, εσενα κανουν? Την προηγουμενη φορα ειχα βαλει και τζιφος..
Απλα δε θα τα ξαναβαλω μαζι, διπλη δουλεια μεν αλλα προκειμενου να μην την ξαναπατησω ποσο μαλλον με ρουχα καλα, θα τα βαζω ξεχωριστα. Τωρα ηταν πυτζαμακια ευτυχως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μπα Ροζα δεν κανουν τιποτα, εσενα κανουν? Την προηγουμενη φορα ειχα βαλει και τζιφος..
Απλα δε θα τα ξαναβαλω μαζι, διπλη δουλεια μεν αλλα προκειμενου να μην την ξαναπατησω ποσο μαλλον με ρουχα καλα, θα τα βαζω ξεχωριστα. Τωρα ηταν πυτζαμακια ευτυχως....
Ναι κανουν,αλλα προσοχη σε φυσιολογικα επιπεδα διαφυγης χρωματος....Εαν βαλεις ρουχο με ασταθες χρωμα που ξεβαφει πολυ ,ουτε οι χρωμοπαγιδες θα σωσουν την κατασταση...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Το πιο εκνευριστικό είναι το ότι αυτοί που έχουν μανία με το νοικοκύρεμα δεν καταλαβαίνουν ότι μπορεί κάποιος να ζει με τάξη στο μυαλό του και ακαταστασία στο χώρο του. Κι όμως συμβαίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Μπα Ροζα δεν κανουν τιποτα, εσενα κανουν? Την προηγουμενη φορα ειχα βαλει και τζιφος..
Απλα δε θα τα ξαναβαλω μαζι, διπλη δουλεια μεν αλλα προκειμενου να μην την ξαναπατησω ποσο μαλλον με ρουχα καλα, θα τα βαζω ξεχωριστα. Τωρα ηταν πυτζαμακια ευτυχως....



Βρε κορίτσια ρωτήστε και κανέναν άντρα να σας πει πως βάζουν πλυντήριο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top