Αντέχετε χωρίς τηλεόραση;

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Την έχω μόνο για να δω καμιά ταινία στο dvd, όπως επίσης και για babysitter (κακώς...το ξέρω...:/: ). Έχω βαρεθεί και τις ειδήσεις και τις σειρές και όλα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Κι εγώ δεν βλέπω πολύ TV μόνο τπτ ειδήσεις και κάνα αγώνα!



Αν μου έλεγες χωρίς καθόλου pc εεεναι τοτε θα είχα πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ την γουστάρω την τηλεόραση ειδικά κάποιες εκπομπές και γενικά ακόμα και ο ήχος της να υπάρχει μου αρκεί. Γεμίζει το σπίτι και σίγουρα είναι πολύ καλή παρέα. Τα περισσότερα σπίτια έχουν πάνω απο 2 τηλεοράσεις γιατί άραγε η κάθε Ελληνική οικογένεια να έχει μπει στην διαδικασία να πάει να δώσει πάνω απο 600 ευρώ για μια ασχολία που όλοι κάνουν μαζί 2 φορές την ημέρα? Δηλαδή να δούν ένα ντοκυματέρ και τις ειδήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
έχουν πέσει οι τιμές τζόνι:D 400 ευρώ πήρα την 29αρα sony:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
έχουν πέσει οι τιμές τζόνι:D 400 ευρώ πήρα την 29αρα sony:P

Και αλλα 100 για την 14αρα του δωματιου και αλλα 100 για την 14αρα του αλλου δωματιου τσουπ 600?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Και αλλα 100 για την 14αρα του δωματιου και αλλα 100 για την 14αρα του αλλου δωματιου τσουπ 600?:P

τσουπ, στο πιάσανε το λωκαράκι εσένα:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Άνετα,αν εξαιρέσουμε διάφορους αγώνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Πολύ εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo221297

Νεοφερμένος

Η geo221297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Και βέβαια! Το μόνο που βλέπω είναι το παρα 5 κι αυτό αν δεν το ξεχάσω και κανα 5λεπτο από κάτι που βλέπουν οι γονείς μου όταν κάθομαι στο σαλόνι. Στα υπόλοιπα με καλύπτει άνετα ο υπολογιστής μου και οι ξενες σειρές ή ταινίες υπάρχουν πια σε dvd και τα βλέπω στον υπολογιστή οπότε δεν θα είχα κανένα πρόβλημα εάν δεν την είχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
2 χρόνια τώρα και ειδικά πλέον που το ALTER δεν δείχνει Butterscotch:P:D

Μόνο αθλητικά άντε και λίγο Βουλή/ειδήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αν και δεν βλέπω καθόλου μάλλον δεν θα άντεχα καθόλου!!!
Όπως είπε και κάποιος έχει formula1 αλλά επίσης είναι και ο καλύτερος τρόπος να κοιμηθείς και να κάνεις κάτι όταν είσαι χώμα από την δουλειά και θες να μην απασχολήσεις τον εγκέφαλο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Τα περισσότερα σπίτια έχουν πάνω απο 2 τηλεοράσεις γιατί άραγε η κάθε Ελληνική οικογένεια να έχει μπει στην διαδικασία να πάει να δώσει πάνω απο 600 ευρώ για μια ασχολία που όλοι κάνουν μαζί 2 φορές την ημέρα? Δηλαδή να δούν ένα ντοκυματέρ και τις ειδήσεις?

Γιατί ζούμε στην Ελλάδα αγάπη μου κι όταν ο μπαμπάς θέλει να δει ειδήσεις η μαμά θέλει να δει το ντοκυμαντέρ για την τιρκουάζ φώκια και ο γιος αθλητικά και για να μειωθούν τα διαζύγια και οι παιδοκτονιες αγοράζουμε πολλές τηλεοράσεις (μία ο καθένας όπως και τα αυτοκίνητα):D

Υ.Γ.Είδες που σε είπα αγάπη μου;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμεις παλι στο σπιτι ειμαστε δυο ατομα, εχουμε τρεις τηλεορασεις, εγω δεν βλεπω ΠΟΤΕ αλλα μας προτεινουν να παρουμε μια πλασμα γιατι ειναι λεει ομορφες στο χωρο. καλα, παμε καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Είμαι τηλεορασόφιλη....μάλλον δεν θα άντεχα να είμαι μόνη μου χωρίς τηλεόραση :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χωρίς TV αντέχω, χωρίς internet έπρεπε να με ρωτήσετε αν αντέχω... (τώρα δε σας λέω.:P Ρωτήσατε? Δε ρωτήσατε!!! ;) )

Πέρα από πλάκα, στις διακοπές (που είναι και η μόνη περίοδος που ζω χωρίς τηλεόραση και PC -καμιά φορά κλείνω και το κινητό-) δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε παθαίνω στερητικό σύνδρομο.
Άρα -για την ώρα- αντέχω.
Από την άλλη βέβαια, αν είχα laptop μαζί μου σίγουρα θα έμπαινα στον πειρασμό να το ανοίξω, αλλά TV, jamais των jamων στις διακοπές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Χωρίς TV αντέχω, χωρίς internet έπρεπε να με ρωτήσετε αν αντέχω... (τώρα δε σας λέω.:P Ρωτήσατε? Δε ρωτήσατε!!! ;) )

Πέρα από πλάκα, στις διακοπές (που είναι και η μόνη περίοδος που ζω χωρίς τηλεόραση και PC -καμιά φορά κλείνω και το κινητό-) δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε παθαίνω στερητικό σύνδρομο.
Άρα -για την ώρα- αντέχω.
Από την άλλη βέβαια, αν είχα laptop μαζί μου σίγουρα θα έμπαινα στον πειρασμό να το ανοίξω, αλλά TV, jamais των jamων στις διακοπές. :)


χωρις νετ δεν αντεχω ουτε γω... και ειναι χαζο που εχω εθιστει τοσο! ενα 3μερο τη βδομαδα παω καπου και δεν εχω προσβαση και ΤΑ ΠΑΙΖΩ! :S:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Τελικά οι περισσότεροι από εσάς δεν παρακολουθείτε πολύ τηλεόραση. Παρόλα αυτά τα μηχανάκια της AGB τρελαίνονται...

Κι εμένα μου αρέσουν κάποια ντοκιμανταίρ ή κάποιες ενημερωτικές εκπομπές.
Έχω μεγάλη λατρεία για το ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ της ΕΤ1.

Πάντως χαίρομαι που εμείς; οι νεότεροι δεν είμαστε εθισμένοι στην τηλεόραση, όπως θέλουν να μας παρουσιάζουν κάποιοι.

Φυσικά και εννοείται ότι στις διακοπές δεν βλέπουμε τηλεόραση.

Εγώ πάντως το είχα κάνει:D στις διακοπές του 1994 για να δω το μουντομπάσκετ του Τορόντο και φυσικά αποζημιώθηκα όταν είδα στον πινακα του σκορ το θεϊκό
ΕΛΛΑΣ - ΗΠΑ 13-9 (Οι μπασκετόφιλοι θα με καταλαβαίνουν απόλυτα).

Όπως και να χει, αν μπορεί κάποιος να βλέπει τηλεόραση ελεγχόμενα είναι πολύ καλό. Αν αντέχει και χωρίς τηλεόραση ακόμη καλύτερος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Χωρίς τηλεόραση ίσως :hmm:
Χωρίς dvd ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕ :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Τελικά οι περισσότεροι από εσάς δεν παρακολουθείτε πολύ τηλεόραση. Παρόλα αυτά τα μηχανάκια της AGB τρελαίνονται...

Κι εμένα μου αρέσουν κάποια ντοκιμανταίρ ή κάποιες ενημερωτικές εκπομπές.
Έχω μεγάλη λατρεία για το ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ της ΕΤ1.

Πάντως χαίρομαι που εμείς; οι νεότεροι δεν είμαστε εθισμένοι στην τηλεόραση, όπως θέλουν να μας παρουσιάζουν κάποιοι.

Φυσικά και εννοείται ότι στις διακοπές δεν βλέπουμε τηλεόραση.

Εγώ πάντως το είχα κάνει:D στις διακοπές του 1994 για να δω το μουντομπάσκετ του Τορόντο και φυσικά αποζημιώθηκα όταν είδα στον πινακα του σκορ το θεϊκό
ΕΛΛΑΣ - ΗΠΑ 13-9 (Οι μπασκετόφιλοι θα με καταλαβαίνουν απόλυτα).

Όπως και να χει, αν μπορεί κάποιος να βλέπει τηλεόραση ελεγχόμενα είναι πολύ καλό. Αν αντέχει και χωρίς τηλεόραση ακόμη καλύτερος!:D

Α) Ο κόσμος που κυκλοφορεί σε forums δεν αποτελεί στατιστικό δείγμα της κοινωνίας. Συνεπώς η τηλεόραση είναι μεγάλος παράγοντας της ελληνικής κουλτούρας ποια. Απόδειξη πως όταν μια σειρά εισάγει ένα trend και είναι επιτηχημένη σε 3 μήνες το έχεις δει full στο δρόμο.
Β) Η τηλεόραση δεν ειναι κακιά. Η κατάχρηση της είναι!!! Και για κάθε τι! Επίσης και το άλλο άκρο δλδ η πλήρης αποχή είναι κακιά! Δεν είναι όλα σκάρτα
Γ)Το ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ δεν είναι αυτό που έχει ιστορική αναδρομή της εκάστοτε ημερομηνίας??? Εγώ βλέπω την εβδομαδιαία ανασκόπηση που κρα΄τα μια ώρα και είναι πόρωση. Έχει και υπέροχη μουσική αλλά όλη την ώρα του αλλάζει ώρα ή το τρώει η ΕΤ1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχει και τις καλές στιγμές της η TV.

Λατρεύω την Εμπόλεμη Ζώνη με τον Σωτήρη Δανέζη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top