Αντέχετε χωρίς τηλεόραση;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι είναι η "τηλεόραση";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Τι είναι η "τηλεόραση";
To είδος Television televisionious που έχει εξαφανιστεί από το σπίτι μου εδώ και μια δεκαετία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
άνετα, δεν παρακολουθώ σχεδόν καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βασικά η τηλεόραση πια έχει δώσει τη θέση της στο internet αλλά δεν το έχουμε συνειδητοποιήσει ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τραγικό, αλλά έχω τιβι 32'' σπίτι, μόνο και μόνο να μαζεύει σκόνη... Καλά που φέρνει που και πού ένας φίλος το λαπιτόπιο του και την συνδέουμε και βλέπουμε κανα house... Αλλιώς ούτε με αίτηση δεν ανοίγει(εκτός κι αν καταλάθος κάτσω πάνω στο τηλεκοντρόλ:redface:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
βασικα η τηλεοραση σπιτι μου ανοιγει μονο για παρεα...:redface:να ακουγεται κατι στο σπιτι οταν ειμαι μονη μου....:redface:αλλα ο.κ δεν νομιζω οτι μπορω και χωρις τηλεοραση γενικα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ειναι η 4η περιπου εβδομαδα που ειμαι χωρις τηλεοραση...δεν ειμαι tv-addict αλλα αρχισαν να μου λειπουν αρκετα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Πλέον την ανοίγω μόνο το βράδυ για να δω ποκεράκι. Το laptop αντιθέτως όσο είμαι σπίτι δεν κλείνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Απο τοτε που ανακαλυψα το στεκι δε την ανοιγω σχεδον καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
ανοιγει μονο για ταινιες επιλογης μου,για τραγουδια απο you tube ,για skype...και γενικα ειναι μονιμα συνδεδεμενη με το pc...σπανια βλεπω καποια εκπομπη σε καποιο καναλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
δεν εχω και δεν εχει και κατι για να μου λειψει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Η ερώτηση είναι: αντέχετε να βλέπετε τηλεόραση?
Αν τύχει και έχει πέσει το ιντερνετ, μπορεί να χαζέψω καμία ταινία ή καμία παλιά κωμική σειρά σε επανάληψη. Αν δεν έχει τίποτα από αυτά, προτιμώ να δω διαφημίσεις παρά εκμομπή.
Το χειρότερο βασανιστήριο είναι οι ειδήσεις και οι εκπομπές lifestyle (πρωινάδικα, talent show, χαζοκουτσομπολιά). Στο λεπτό πάνω...ΟΜΟΛΟΓΩ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ! ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Τωρα που δεν εχω τηλεοραση δεν μου λειπει η ιδια η τελεοραση , αλλα καποιες συνηθειες που συνδυαζα να κανω με αυτην και τωρα μου φαινεται παραξενο.Πχ οταν γυρναω απο τη δουλεια θελω κατι να βλεπω καθως τρωω. Δεν μπορω να κοιταω τον τοιχο. Αφηνα πχ τον Αλφα να παιζει και κανοντας παραλληλα και αλλες δουλειες ακουγα Μενεγακη , Δεστε τους , Οικογενειακες Ιστοριες ,μετα εφτανε το δελτιο ειδησεων (εβλεπα καμια ειδησουλα) και παει λεγοντας. Μετα το βραδυ πρεπει να δω κατι οπωσδηποτε για να κοιμηθω. Δεν εχω αυτο το χαρισμα που εχουν αλλοι και λενε "Παω για υπνο". Κλεινουν φωτα , πατζουρια , απολυτο σκοταδι και ησυχια, κλεινουν τα ματια τους και κοιμουνται. Εγω θα κανω σβουρες μεχρι το πρωι. Ειδικα το βραδυ τυραννιεμαι πολυ. Ευτυχως εχω και το net αλλα ποσες ωρες να ειναι ανοικτος ο υπολογιστης? Εμενα με παιρνει και ο υπνος και μετα ξυπναω το πρωι και τον κλεινω. Στο τελος θα τον καψω τελειως. :(
Εκνευριζομαι ρε γαμωτο οταν κατι με βγαζει απο την ρουτινα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Στις πανελληνιες την έκοψα λόγω έλλειψης χρόνου και είχα αποφασίσει να βλέπω μόνο ταινίες σε dvd. Έπειτα οι συνήθεια έμεινε και βλέπω μόνο webtv σπάνια και την τηλεόραση δεν την ανοίγω. Δεν είναι ότι δεν μπορείς να βρεις καλά πράγματα, απλά τα προβάλλουν ώρες που δεν με βολεύουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ειναι η 4η περιπου εβδομαδα που ειμαι χωρις τηλεοραση...δεν ειμαι tv-addict αλλα αρχισαν να μου λειπουν αρκετα πραγματα.

Να το πω ή να μην το πω? Ντρεπομαι αλλα θα το πω... (ασκηση θαρρους....:redface:)





Μολις κουνησα λιγο το καλωδιο της τηλεορασης και τελικα η τηλεοραση ανοιξε.Δεν καηκε οπως νομιζα. Δεν εκανε καλη επαφη το καλωδιο με την πριζα.:redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Από τότε που "ανακάλυψα" το νετ, βλέπω τιβί μόνο όταν δεν μπορώ να κάτσω σε πισί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Τηλεόραση βλέπω μια - δυο φορές τη βδομάδα και συγκεκριμένα μετά τις 12 το βράδυ, οπότε συνήθως πετυχαίνω το Law and order και μέχρι να με πάρει ο ύπνος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Να το πω ή να μην το πω? Ντρεπομαι αλλα θα το πω... (ασκηση θαρρους....:redface:)





Μολις κουνησα λιγο το καλωδιο της τηλεορασης και τελικα η τηλεοραση ανοιξε.Δεν καηκε οπως νομιζα. Δεν εκανε καλη επαφη το καλωδιο με την πριζα.:redface::redface::redface::redface:


Αυτά πρώτα πρώτα τα κοιτάμε...:redface:
Για να μην μας δουλεύει ο κόσμος μετά... Πάντως μην ανησυχείς-εγώ προσωπικά- έχω βιώσει και χειρότερα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Χωρίς τηλεόραση ναι, με τηλεόραση δεν αντέχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
το τελευταίο 6μηνο,βλέπω τηλεόραση απο το πρωί μέχρι το βράδυ..
επειδή είμαι όλη μέρα σπίτι και κάθομαι και γράφω εργασία, δεν βλέπω ακριβώς,απλά την έχω ανοιχτή αλλά ξέρω τι παίζει..
Σκορδά, μενεγάκη, δέστε τους, φώτης μαρία, ειδήσεις, ράδιο αρβύλα.. τα χω πάρει σβάρνα.. αν την κλείσω δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στο διάβασμα .. τράτζικ.. :(
ελπίζω με το που παραδώσω πτυχιακή να αλλάξει αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top