Αν γίνεται λίγο περισσότερο τακτ...

marigo173

Νεοφερμένος

Η marigo173 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στεναχωριέμαι πολύ όταν στο τόσο καλοφτιαγμένο και κατά τ' άλλα φιλόξενο σάιτ μας γίνονται επιθέσεις σε ανθρώπους, που μπορεί να μην είναι τόσο αφοσιωμένοι γατόφιλοι, φιλόζωοι κτλ αλλά μπήκαν απλά για να ζητήσουν μια συμβουλή ή βοήθεια σε μια δύσκολη ώρα. Και γω νιώθω ότι μάλλον ανήκω στην πλειοψηφία των μελών που είναι ίσως λίγο πιο φιλόζωοι από τον μέσο Έλληνα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έχουμε δικαίωμα να κατακρίνουμε ή να εξαπολύουμε επιθέσεις σε ανθρώπους που για τον α ή β λόγο δεν μπορούν (δεν έχουν την πολυτέλεια αν θέλετε) να κάνουν την επιπλέον θυσία:/:.
Δεν γίνεται από τη μια να διαφυλάσσουμε με τέτοιο πάθος την απουσία κεφαλαίων από το σάιτ για λόγους ευγένειας και ευπρέπειας και από την άλλη να προσβάλλουμε ανθρώπους που είχαν την καλή θέληση να ενημερωθούν ή να ζητήσουν βοήθεια μόνο και μόνο επειδή δεν συμμερίζονται τις απόψεις και τη στάση ζωή μας.Τέτοιου είδους επιθέσεις ούτε αποτελεσματικές είναι ούτε και τιμούν τα ζωάκια που αγαπάμε και τις αξίες στις οποίες πιστεύουμε.
Σαν μέλος της γατοκοινότητάς μας νιώθω πολύ μα πολύ προσβεβλημένη κάθε φορά που συναντώ τέτοιου είδους συμπεριφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μαριγώ επειδή έχω την εντύπωση ότι αναφέρεσαι στη διαφωνία μου με το νίκο, θα ήθελα να μάθω πώς θα φερόσασταν όλοι εσείς εδώ στο φόρουμ σε κάποιον που πήρε ένα γατάκι και καλά για να το σώσει και επειδή προφασίστηκε κυρίως ''έλλειψη ενδιαφέροντος και υπομονής'' το παράτησε ξανά εκεί που βρήκε... Συγγνώμη κιολας, αλλά εγώ εξ αρχής του έδωσα όλες τις πληροφορίες που χρειαζόταν και το τηλέφωνο του κ.Πάνου και είχα όλη την καλή διάθεση να βοηθήσω όταν εκείνος απάντησε ότι το παράτησε εκεί που το βρήκε επειδή δεν είχε υπομονή, αντοχή, δεν ήξερε πολλά (ενώ τον είχα ενημερώσει πλήρως και θα μπορούσε να ρωτήσει αντί να αφήσει το πλασματάκι στη μοίρα του) και κατα δεύτερο λόγο ένα προσωπικό του πρόβλημα. Δεν νομίζω πως το άτομο αυτό θα έκανε το ίδιο αν είχε βρεί ένα ανθρώπινο μωρό στο δρόμο και εν πάσει περιπτώσει θα μπορούσε να ζητήσει βοήθεια μέσω του φόρουμ ή κάποιου φιλοζωικού σωματείου όπως πολύ σωστά πρότεινε η Αρήθα. Δεν θεωρώ ότι αυτό ήταν επίθεση από μέρους δικού μου και της Αρήθας σε ένα ατομο που από αδιαφορία παράτησε ένα πλάσμα και το άφησε στη μοίρα του και ακόμα και να μην λες για αυτό Μαριγώ καλό θα ήταν να εξετάζουμε όλες τις πλευρές σε μια διαφωνία για να μπορούμε να βγάλουμε ένα σωστό συμπέρασμα κι όχι να κρίνουμε όλες τις διαφωνίες ως επιθέσεις προς ένα άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Μαριγώ, συμφωνώ απολύτως ως προς την ανάγκη να είμαστε ευγενείς ο ένας απέναντι στον άλλον, ακόμα και όταν διαφωνούμε. Με μια εξαίρεση όμως: τις περιπτώσεις κακοποίησης ζώων, είτε με δόλο και πρόθεση, είτε από εγκληματική αμέλεια.
Ασφαλώς και ο καθένας έχει δικαίωμα να είναι λιγότερο ή περισσότερο φιλόζωος και δεν θα το κατακρίνει κανείς αυτό. Αλλά κανένας δεν έχει δικαίωμα να κακοποιεί ή να καταδικάζει σε θάνατο ζώα. Σε αυτές τις περιπτώσεις, συγχώρησέ με, αλλά νομίζω ότι το τακτ περιττεύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marigo173

Νεοφερμένος

Η marigo173 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλήμερα,
η αλήθεια είναι ότι ίσως κάποια από αυτά που γράψατε στο Νίκο ήταν αφορμή για να ανοίξω το θέμα αλλά δεν ήτανε ο μοναδικός λόγος. Και βέβαια όφειλε να επικοινωνήσει ,αν μη τι άλλο μαζί μας, πριν παρατήσει το γατάκι αλλά δεν ξέρουμε και τι τον οδήγησε σε αυτή τη λύση. Σε κάθε περίπτωση δεν εξετάζω "ποιος έχει δίκιο" Νιάου, γιατί σε αυτό το θέμα δεν χωράει συζήτηση, αλλά πώς λέμε αυτά που λέμε και πότε ο τρόπος που τα λέμε οδηγεί στο να χάνουμε το δίκιο μας. Αλλά επιμένω ότι δεν είναι μόνο η συγκεκριμένη περίπτωση το θέμα.
Και γω την πρώτη φορά που μπηκα σε φόρουμ για γάτες , πριν ενάμιση χρόνο περίπου, (όχι στο δικό μας, σε κάποιο αμερικάνικο), ένιωσα κάπως έτσι, όταν μπήκα να ζητήσω βοήθεια για τη Λουκρητία που ήταν έγκυος και είχε αρρωστήσει και πέσαν όλοι πάνω μου να με φάνε που τόλμησα να αφήσω τη γάτα μου να μείνει έγκυος και δεν της έκανα στείρωση ακόμη και σε κείνο το στάδιο κτλ κτλ. Τώρα βέβαια, τόσο καιρό μετά, καταλαβαίνω τι εννοούσαν και γιατί μου είπαν όσα μου είπαν αλλά τότε το μόνο που κατάφεραν είναι να επιτείνουν την απελπισία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου, Μαριγο.
Νιωθω ιδιαιτερα προσβεβλημενη και με εχει ενοχλησει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ο τροπος της Νιαου στα μηνυματα της απεναντι στον Νικο.
Πραγματικα εχασε το δικιο της με ολα οσα εγραψε και προκαλεσε θυμο και οργη.

Αντιθετα η Αλικη που τα εγραψε πολυ πιο κοσμια και ευγενικα, δεν με ενοχλησε καθολου και εν μερει με "αντιπροσωπευσε" για αυτα που ενοιωσα οταν διαβασα οτι ο νικος παρατησε το γατακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, εγώ πιστεύω πως όλα είναι σχετικά. Συγγνώμη που μίλησα έτσι σε κάποιον που έκανε έναν φόνο. Και είπα ότι όλα είναι σχετικά διότι αν στη θέση της γάτας ήταν ένα ανθρώπινο μωρό όπως είχα πει και πριν όλοι θα αντιδρούσατε διαφορετικά. Όμως ο φόνος παραμένει φόνος (τουλάχιστον για μενα). Είτε σκότωσε ένα μωρό είτε ένα γατάκι έκανε έμμεσα ή άμεσα έναν φόνο κι εγώ αυτό δεν μπορώ να το αφήσω έτσι. Έτσι μου βγήκε να μιλάω σε έναν δολοφόνο. Τι να κάνουμε; Συγγνώμη. Και μαριγώ το άτομο αυτό δεν άφησε απλά τη γάτα του έγγυο όπως εσύ αλλά δολοφόνησε έστω κι έμμεσα μια γάτα που τον είχε ανάγκη. Σε αυτή την περίπτωση δεν πρόκειται να συγχυστεί ή να πέσει σε απελπισια γιατί αυτό επέλεξε να κάνει και αυτό δεν αλλάζει. Επίσης ούτε που μπήκε στον κόπο να τηλεφωνήσει στον κ.Πάνο ή να ακολουθήσει τις οδηγίες μου. Δήλωσε απλά πως: ''Δεν ήξερε πολλά για το θέμα'', ''δεν είχε την υπομονή και την αντοχή'', και χίλιες δυο άλλες δικιολογίες. Σημασία όμως δεν έχει η αιτία αλλά το αποτέλεσμα. Και το αποτέλεσμα είναι ότι ένα άτυχο νεογέννητο γατάκι έπεσε στα χέρια κάποιου που ενώ ήξερε τη θέση του, το πήρε και ενώ δεν θα του κόστιζε τίποτα να ψάξει κάποιον μέσα από αυτό το φόρουμ ή ένα σωματείο-έστω να ρωτήσει, να προσπαθήσει-το άφησε στη μοίρα του. Συγγνώμη, αλλά εγώ τον φόνο τον βλέπω ως φόνο, είτε έγινε συνειδητά είτε από αμέλεια είτε προς έναν άνθρωπο, είτε προς ένα ζώο, αλλά τώρα που τα λέμε αυτό έγινε και συνειδητά. Και ο φόνος αυτός εμένα μου φάνηκε πολύ άδικος. Συγγνώμη που δεν μπόρεσα να κρατήσω τα λόγια μου μπροστά σε έναν δολοφόνο. Συγγνώμη αλλά δεν μπόρεσα και δεν το μετανιώνω ούτε για μια στιγμή, γιατί η ''άσχημη συμπεριφορά'' μου προς το νίκο δεν ήταν τίποτα μπροστά στον άδικο χαμό ενός πλάσματος... Συγγνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι κάποιοι "έχουν χάσει τη μπάλα". Διαφωνίες πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν ακόμα κ μέσα σε αυτό το σαιτ όπου μιλάμε για τις γάτες μας. Και για μένα οι διαφωνίες είναι θεμιτές. Ο τρόπος που μίλησες Νιάου στο Νίκο είναι κατα τη γνώμη μου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και στο λέω εν γνώση μου ότι δεν σε ενδιαφέρει η άποψή μου. Διαφωνώ 100% με την πράξη του Νίκου, αλλά με φέρνεις σε θέση να τον υπερασπιστώ απλά και μόνο με τη συμπεριφορά σου.
Και με ποια ιδιότητα λες στο Νίκο να "ξεκουμπιστεί" από το σαιτ? Έλεος πια!!!! :down: :down: :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και με ποια ιδιότητα λες στο Νίκο να "ξεκουμπιστεί" από το σαιτ? Έλεος πια!!!! :down: :down: :down:

Να ξεκαθαρίσουμε ένα πράγμα. Δεν είπα ΠΟΤΕ στο νίκο να ξεκουμπιστεί από το σάιτ και δεν θα το έλεγα ΠΟΤΕ σε ΚΑΝΕΝΑΝ! Εκείνος μου είπε:'' Άσε εμένα και τις τύψεις μου να ορίσουμε την τιμωρία μου και να ασχοληθούμε με το θέμα'' και ''εσένα δε σου πέφτει λόγος'' κι εγώ του είπα: ''Όταν θα ξεκουμπιστείς από εδώ μέσα θα σταματήσω να ασχολούμαι με το θέμα''. Δεν μπορεί από τη στιγμή που βρίσκεται σε ένα φόρουμ και δηλώνει ένα φόνο που διέπραξε να λέει πως δεν μας πέφτει λόγος! Εγώ δεν δέχομαι τον φόνο αυτόν και το δηλώνω! Και του είπα ότι μόνο όταν θα φύγει από το σάιτ δεν θα μου πέφτει λόγος. ΄Λέτε ότι απομονώνω τα λόγια σας ενώ κάνετε ακριβώς το ίδιο...:down: Αντί να ασχολείστε με τον δολοφόνο...:down: Αυτό που λέμε: Αφήνουμε το γάμο και πάμε για πουρνάρια....:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Να ξεκαθαρίσουμε ένα πράγμα. Δεν είπα ΠΟΤΕ στο νίκο να ξεκουμπιστεί από το σάιτ και δεν θα το έλεγα ΠΟΤΕ σε ΚΑΝΕΝΑΝ! Εκείνος μου είπε:'' Άσε εμένα και τις τύψεις μου να ορίσουμε την τιμωρία μου και να ασχοληθούμε με το θέμα'' και ''εσένα δε σου πέφτει λόγος'' κι εγώ του είπα: ''Όταν θα ξεκουμπιστείς από εδώ μέσα θα σταματήσω να ασχολούμαι με το θέμα''. Δεν μπορεί από τη στιγμή που βρίσκεται σε ένα φόρουμ και δηλώνει ένα φόνο που διέπραξε να λέει πως δεν μας πέφτει λόγος! Εγώ δεν δέχομαι τον φόνο αυτόν και το δηλώνω! Και του είπα ότι μόνο όταν θα φύγει από το σάιτ δεν θα μου πέφτει λόγος. ΄Λέτε ότι απομονώνω τα λόγια σας ενώ κάνετε ακριβώς το ίδιο...:down: Αντί να ασχολείστε με τον δολοφόνο...:down: Αυτό που λέμε: Αφήνουμε το γάμο και πάμε για πουρνάρια....:down:
Συγνώμη αλλά ξαναδιαβάζοντας τα γραφόμενά σου ''Όταν θα ξεκουμπιστείς από εδώ μέσα" πάλι την ίδια εντύπωση μου δημιουργούν.
Δεν θα απαντήσω, γιατί αυτά που θέλω να πω είναι χειρότερα από αυτά που είπες εσύ στο Νίκο, αλλά ευτυχώς για μένα έχω την ωριμότητα να σκέφτομαι προτού μιλήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά ξαναδιαβάζοντας τα γραφόμενά σου ''Όταν θα ξεκουμπιστείς από εδώ μέσα" πάλι την ίδια εντύπωση μου δημιουργούν.
Δεν θα απαντήσω, γιατί αυτά που θέλω να πω είναι χειρότερα από αυτά που είπες εσύ στο Νίκο, αλλά ευτυχώς για μένα έχω την ωριμότητα να σκέφτομαι προτού μιλήσω.

Τί να πω; Εγώ εξήγησα. Όπως το βλέπει κανείς:/:
ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ δεν μιλάς σε δολοφόνο! Εγώ όμως μιλούσα όταν μιλούσα στο νίκο, και δεν είσαι σε θέση ΕΣΥ να κρίνεις την ωριμότητά μου. Θα παρακαλέσω λίγο σεβασμό γιατί εγώ, το μόνο που ήθελα ήταν να απαντήσω στο μήνυμα ενός δολοφόνου και τώρα κατηγορείτε εμένα, λες και έκανα εγώ το φόνο...:/: Λυπάμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εγω θα ζητησω και σε αυτο το θεμα, και αν χρειαστει θα ζητησω και παλι την βοηθεια και την επεμβαση της michelle, στο να μην αποκαλεις κανενα δολοφονο, και να μην λες αυτο που εκανε ο νικος φονο.

Η ωριμοτητα μας κρινεται ΚΑΙ απο αυτα που γραφουμε, λεμε κτλ. Νομμιζω η Κατερινα(και εγω)απο το λιγο που σε ξερουμε πραγματικα και απο το πολυ που σε ξερουμε μεσω ιντερνετ, μπορουμε να καταλαβουμε την ωριμοτητα σου.
Οπως και εσυ(και ολοι οι υπολοιποι)την δικια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ο σεβασμός των άλλων δεν είναι κάτι που χαρίζεται ούτε κάτι που απαιτείς, αλλά κάτι που το κατακτάς με την στάση ζωής σου, τη συμπεριφορά σου, τις απόψεις σου κ.λ.π. Επειδή κάποιος φωνάζει παραπάνω, ή χρησιμοποιεί ακραίες εκφράσεις, μια και είμαστε σε περιβάλλον ιντερνετ, δεν σημαίνει ότι έχει και a priori δίκιο. Είναι ίσως ο καλύτερος τρόπος να το χάσει. Λυπάμαι που το λέω σε ένα παιδί αυτό, αλλά εαν η αγάπη σου για τα ζώα σε μεταμορφώνει αργά μα σταθερά σε ένα άτομο με συμπεριφορά γενίτσαρου τότε μόνο κακό μπορείς να κάνεις μπακροπρόθεσμα στα ζώα έτσι που εξαιτίας της συμπεριφοράς σου θα απωθείς. Προσπάθησε να ελέγξεις όχι πια τις ορμόνες της εφηβείας, γιατί δυστυχώς το πρόβλημα με εσένα δεν είναι εκεί, αλλά τους κακούς σου τρόπους, που δεν με αφορά να κρίνω το πως τους απόκτησες. Είναι προφανή η άποψη όλων μας για τη στάση του Νίκου στο θέμα με τη γάτα. Απο αυτό όμως μέχρι το σημείο να αναγορεύεις τον εαυτό σου τιμητή των πάντων υπάρχει μεγάλη απόσταση. Επίσης εάν εσύ δεν έχεις όρια στην συμπεριφορά σου νομιμοποιώντας να λες ότι σου κατέβει στο κεφάλι δυστυχώς χαρά μου μαζί με όλα τα άλλα καταφέρνεις να νομιμοποιείς τον άλλο να κάνει τον ίδιο σε σένα. Δεν μπορείς να απαιτείς κάτι που δεν δίνεις. Δυστυχώς δεν αρκεί η αγάπη σου για τις γάτες να σε κάνει καλύτερο άνθρωπο. Ή για να πείσεις.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
παιδια ελεος σταματηστε τωρα να ασχολειστε με το τι ειπε η Φενια κ σκεφτειτε τι μπορουμε να κανομε για να βοηθησουμε το νικο τα λογια ειναι λογια κ δεν ξεγραφονται κακως μιλησε ετσι δεν την δικαιολογο αλλα αναλωνομαστε σε λεπτομερειεςκαλο θα ηταν φενια να προσεχεις της εκφρασεις σου γιατι μας φερνεις ολους σε δυσκολη θεση κ κατι ακομη το τι κανει ο καθενας δεν σε αφορα κ μην το περνεις προσωπικα κ μην χαρακτιριζεις το κοσμο ειδες κανεναν απο εμας που ειναι παθιασμενοι με τα ζωα να κραξουμε κανεναν η να τον χαρακτθρισουμε ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Μαριγώ. Καταρχήν εδω είναι ένα site που γράφει "ας μιλήσουμε για γάτες". Δεν απαιτείται να έχουμε παράσημα "γατοσώστη" για να μιλήσουμε ή να εκφράσουμε οποιαδήποτε απορία. Επίσης με το να γινόμαστε επιθετικοί φέρνουμε χειρότερο αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlmiou

Νεοφερμένος

Η catgirlmiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τι εγινε ρε παιδια και δεν πηρα χαμπαρι;:hmm: :( :/: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota

Νεοφερμένος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κανενας μας δεν ειναι δικαστης και δεν μπορει να εχει αυτον τον ρολο Νιαου! Δεν δικαιολογω την σταση του Νικου ομως το να δικαζουμε και να εξαπολυοθμε επιθεση σε οποιον κανει κατι λαθος δν ειναι η λυση. Και κανενας μας ολοι μας καποτε εχουμε κανει κατι που δεν ειναι και τοσο πρεπον πρεπει να παρουμε το αναθεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τελικά τη μεγαλύτερη φασαρία εσείς την κάνατε κι όχι η Νιάου. Το τραβήξατε από τα μαλλιά το θέμα το κάνατε λάστιχο.
Μήπως στο πρόσωπο του Νίκου βλέπουμε τον εαυτό μας και γι αυτό το πήραμε κατάκαρδα;
Δεν πειράζει παιδιά ας μας κατηγορούν καμιά φορά οι μικρότεροι μας με τη σκληρή τους γλώσσα γιατί συνηθίσαμε επικίνδυνα σε κάποια πράγματα.

Οι καλύτεροι κριτές και σκληρότεροι δικαστές είναι τα παιδιά και θέλει κότσια για να τα ακούσει κανείς. Τα παιδιά είναι η αλήθεια αναλλοίωτη ενώ εμείς νοθευτήκαμε πλέον πρέπει να το παραδεχτείτε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παρακαλώ μπορεί κάποια σας να μου στείλει το thread με την συγκεκριμένη ιστορία?θα 'ηθελα να μάθω τι έγινε για να πάρω θέση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
"Τα παιδιά είναι η αλήθεια αναλλοίωτη "
Μεγάλη κουβέντα αυτή απο κάποιον απόλυτα πεισμένο για την μη αναγκαιότητα ύπαρξης του είδους μας. Αναγνωρίζεις αναλλοίωτη αλήθεια στους απογόνους; Ή ισχύει απλά το "όμοιος ομοίω αεί πελάζει"; Άσ' το Θανάση κάηκε....:down: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εσύ κάηκες Νερίνα γιατί άλλο το ένα κι άλλο το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top