Αν γίνεται λίγο περισσότερο τακτ...

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
.....να σας πώ κι εγώ την γνώμη μου.Βασικά σκάω για το γατί που δεν υπάρχει τρόπος να το εντοπίσουμε και να δούμε τι έγινε....αν και πρεπει να έχει πεθάνει το κακόμοιρο.Νομίζω οτι κάτι δεν πάει καλά με τον Νίκο γιατί όταν κάποιος απευθύνεται σε ένα site σαν και αυτό, είναι και έτοιμος να αναλάβει τις ευθύνες του. Και ευθύνη ενοοώ ακόμα και να μας πεί "Εχω πρόβλημα, δεν μπορω να κρατήσω το γατί" αντί να μας ανακοινώσει την βόμβα οτι το γατί το εγκατέλειψε και να μην μπορούμε να κανουμε τίποτα.Συμφωνώ με την οργή της Νιάου αλλα διαφωνώ που ήρθε σε σημείο ο Νίκος να φύγει απο το φόρουμ και να μην μπορουμε να επικοινωνήσουμε μαζί του μπας και σωθεί το γατί...
Αυτά...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μμμμ δεν νομίζω να έφυγε ο Νίκος εξ αιτίας της Νιάου. Αν δεν ήθελε να φύγει δεν θα έφευγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αφού το γεγονός συνέβη...τι θα μπορούσε να κάνει ο Νίκος μετά απο αυτό, τι θα μπορούσαμε να μοιραστούμε μαζί του?Την αγάπη μας για τις γάτες? Γιατί απ' ότι κατάλαβα (και αυτό με κρατά κολλημένη στο site αν και καινούργια στην παρέα σας) εδώ μοιραζόμαστε το ίδιο πράγμα.Εγώ πάντως αδιαφορώ για τον Νίκο γιατί στην τελική δεν προσέφερε τίποτα.Η μάλλον κάτι "προσέφερε" Θλίψη σε όλους εμάς που θα μπορούσαμε να έχουμε σώσει το γατί.
Τέτοιους ανθρώπους δεν τους θέλω μπροστά μου και , οχι, δεν τους διώχνω, δεν τους βρίζω γιατί είναι 100% σίγουρο οτι θα την πληρώσουν τα ζώα. Απλά "στρίβω", πως το λένε, "την κάνω'', αλλάζω δρόμο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota

Νεοφερμένος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Σε αυτο εχεις δικιο Θαναση. Οπως και στο οτι τα παιδια ξερουν να λενε τα πραγματα με το ονομα τους Αλλα το μετρο επισης δινει βαρυτητα στον λογο. Και τα παιδια πρεπει να ξερουν να γινουν ενηλικες και οι ενηλικες να σεβονται τους παντες και τα παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Νομιζω οτι Θαναση λες πραγματα που δεν ειναι αληθινα.
Ειναι δυνατον ενα παιδι 14 χρονων να λεει την αληθεια?
Ενα παιδι 12?10?7?
Ακομα και εγω που εχω κλεισει τα 18 δεν πιστευω οτι πολλοι ενηλικες με περνουν στα σοβαρα! Και οχι μονο εμενα...
Εγω δεν βρισκω καμια δικαιολογια για την Νιαου.
Και θα ξαναπω οτι και η Αλικη εξεφρασε την διαφωνια της, αλλα με εντελως διαφορετικο τροπο.
Και αυτο δειχνει την ωριμοτητα της ηλικιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Όταν εντοπίζουν τη σκαρτοσύνη λένε αλήθεια. Όταν γίνονται ενήλικες και αναπτύσσεται το υποκριτικό μέρος του εγκεφάλου τότε χαλάνε κι αυτά. Μας μιμούνται και προσαρμόζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikaki

Νεοφερμένος

Η mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
και εγω στη θεση του νικου θα εφευγα, θες απο ντροπη, θες επειδη θα ενιωθα αποδιοπομπαιος, θες γιατι θα εννοιωθα αχρηστη... ο ιδιος ειπε οτι ειχε και προσωπικο προβλημα και δεν ηθελε να εμβαθυνει οποτε δεν του μενει τιποτα αλλο... τι να μας πει δηλαδη?? για το γατακι που παρατησε? με την ταμπελα του δολοφονου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πάντως μετά από τόση συζήτηση βέβαια δεν νομίζω να μιλάμε πια κολλημένοι στο Νίκο… μιλάμε για μια περίπτωση που μπορεί να είναι ο Νίκος ο Χρήστος ο Θανάσης ο Γιάννης κι οποιοσδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikaki

Νεοφερμένος

Η mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
σιγουρα αλλα και ο ιδιος προτιμησε να ειναι ειλικρινης με οποιο το τιμημα... θα μπορουσε να μας ειχε πει ψεμματα οτι το κρατησε η οτι το εδωσε...εγω οπως ειπα και νωριτερα πιστευω οτι το γατακι θα μπορουσε να σωθει εαν βοηθουσαμε ολοι με καποιο τροπο και οχι να κατακριναμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μμμμ Συμφωνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Όταν εντοπίζουν τη σκαρτοσύνη λένε αλήθεια. Όταν γίνονται ενήλικες και αναπτύσσεται το υποκριτικό μέρος του εγκεφάλου τότε χαλάνε κι αυτά. Μας μιμούνται και προσαρμόζονται.

Θα σε ρωτησω κατι που με ειχες ρωτησει και εσυ!
Απο που προκυπτουν αυτα?

Με βρισκουν καθετα αντιθετη. Δεν πιστευω οτι ο κοσμος πηγε μπροστα(μην μου πεις οτι ειμαστε στην εποχη των σπηλαιων)μονο απο τα παιδια?
Ακομα και βιολογικα να το παρεις, ειναι αδυνατον.

Και ναι, η συζητηση(για μενα)δεν ειναι πλεον για το γατακι του Νικου.
Ειναι για τους τροπους μερικων απο εδω μεσα και για αυτα που λενε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ίσως η Νιαου έβγαλε όλη της την οργή στον Νίκο γιατί το γεγονός αυτό να ήταν μια σταγόνα που ξεχείλησε το ποτήρι....ίσως είναι "βεβαρυμένη" απο όσα συμβαίνουν στα ζώα.Ναί δεν είναι σωστή η επίθεση αλλα κάπου μέσα μου συμφωνώ και πραγματικά...δεν ξέρω τι θα έκανα στην θέση της (είτε αν ήμουν 14 είτε 32 όπως τώρα...)
Πάντως για να σας πώ κάτι για μένα.....εδώ σε αυτό το site γράφουμε όλοι ευγενικά.Εάν διαβάζατε τα αμέτρητα mail που έχω στείλει στους κινέζους για τις γούνες (φαντάζομαι έχετε δεί τα φρικτά βιντεο της ΠΕΤΑ) θα βλέπατε έναν τελείως διαφορετικό άνθρωπο και με πολύ "πλούσιο'' λεξιλόγιο.
Όλα εχουν να κάνουν με την συσσωρευμένη θλίψη, οργή και αδικία.
Νομίζω οτι η Νιαου "εξεράγη" γιατί της "πετάξανε" ένα γεγονός που δεν σήκωνε αντιρίσεις. Έπρεπε να το καταπιεί....για αυτό την συμμερίζομαι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Σε τι πήγε ο κόσμος μπροστά εκτός από την τεχνολογία; Οι μεγάλες αλλαγές και πρόοδοι έγιναν στην τεχνολογία και σε οτιδήποτε έχει σχέση με τη γνώση. Δεν έγινε όμως λιγότερο σκάρτος από ότι ήταν κάποτε. Από την εποχή του Χριστού πχ μέχρι σήμερα τι άλλαξε εκτός από την τεχνολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ένα απο τα συστατικά υγιούς συμπεριφοράς των παιδιών είναι το ψέμμα, σε υγιείς δόσεις βέβαια. Τα παιδιά δεν είναι εκφραστές της αλήθειας, είναι εκφραστές του αυτονόητου και κυνηγοί του ανέφικτου. Αυτό που χάνουμε μεγαλώνοντας είναι αυτό. Μαθαίνουμε να κυνηγάμε το εφικτό και να παίρνουμε εύκολα απόφαση να συνειδητοποιούμε τα όρια.
Ο πιτσιρικάς που κατεβαίνει στα 15 του στο γήπεδο και τα κάνει μαντάρα δεν εκφράζει την αλήθεια της ηλικίας του, αλλά τα αδιέξοδα του. Έτσι δεν θα επιβραβεύσω αυτή τη συμπεριφορά, ακριβώς όπως δεν θα αγνοήσω και την αιτία.:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πάντως για να σας πώ κάτι για μένα.....εδώ σε αυτό το site γράφουμε όλοι ευγενικά.Εάν διαβάζατε τα αμέτρητα mail που έχω στείλει στους κινέζους για τις γούνες (φαντάζομαι έχετε δεί τα φρικτά βιντεο της ΠΕΤΑ) θα βλέπατε έναν τελείως διαφορετικό άνθρωπο και με πολύ "πλούσιο'' λεξιλόγιο.
Ναι και θα μπορούσε κανείς να πει ότι κακός γράφεις έτσι (από πρακτικής καθαρά πλευράς). Παραδείγματος χάριν η διεθνής αμνηστία συμβουλεύει να αποφεύγεται το βρίσιμο και γενικά το επιθετικό ύφος στις επιστολές προς κυβερνήσεις χωρών, γιατί πολλές φορές φέρνει αντιδράσεις πολύ κακές σε βάρος των αιχμαλώτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Και κάτι άλλο. Οι λέξεις δεν μπορεί να είναι κενές περιεχομένου για μια κατηγορία και γεμάτες μηνυμάτα για άλλες. Όπως και ο σεβασμός στις απόψεις και στις θέσεις του άλλου. Όπως και η επίκληση της ηλικίας του καθενός μας δεν μπορεί να αποτελεί άλλοθι όποτε μας συμφέρει.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τι εννοείς; Γίνε πιο ξεκάθαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikaki

Νεοφερμένος

Η mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και κάτι άλλο. Οι λέξεις δεν μπορεί να είναι κενές περιεχομένου για μια κατηγορία και γεμάτες μηνυμάτα για άλλες. Όπως και ο σεβασμός στις απόψεις και στις θέσεις του άλλου. Όπως και η επίκληση της ηλικίας του καθενός μας δεν μπορεί να αποτελεί άλλοθι όποτε μας συμφέρει.:rolleyes:

πολυ σωστη αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κοιτάξτε, εαν υποθέσουμε οτι το θέμα "γουνες" θεωρείται ένα πράγμα που δεν πρόκειται να αλλάξει τότε το μόνο που μένει είναι να ουρλιάζουμε.
Οταν λέω οτι έχω "πλούσιο λεξιλόγιο" δεν εννοώ τις γνωστές βρισιές όπως μ... και άλλες ρηχές λέξεις αλλα εννοώ προτάσεις ολόκληρες που εξεφτελίζουν την κουλτούρα τους, τον πολιτισμό τους και τέλος εκείνους σαν ανθρώπινα όντα που για μένα δεν έχουν λόγο ύπαρξης επάνω στην γη.
Εάν πάλι σας φαίνονται βαριά αυτά που λέω,πηγαίνετε εδώ https://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=fur_farm και μετά πείτε μου εάν θα εξαγριωθείτε η θα μείνετε στις ευγένειες.
Όλα αυτά σας τα λέω με πολύ σεβασμό σε όλα τα μέλη του site και πραγματικά πιστέψτε με, δεν υπάρχει λύση για αυτό ούτε τα ζώα θα γλυτώσουν με τις ευγενικές επιστολές, ούτε μπορεί να τους συμβεί κάτι χειρότερο με τις προσβλητικές για αυτούς επιστολές.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis46

Νεοφερμένος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Συμφωνώ. Αυτό που είπα σε προηγούμενο μήνυμα το είπα ως παράδειγμα.
Αλλά γιατί να μην αλλάξει; Πχ αν αρχίσουμε από την Ελλάδα και πάρουμε στο γιούχα την ΕΡΤ που διαφημίζει γούνες και το υπουργείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top