Αν η ζωή σου γυριζόταν σε ταινία, ποιος θα ήθελες να σε ενσαρκώσει;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Η Meryl Streep. Θεά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Η Μarion Cotillard
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.

Η


ναι, η Γεωργία Βασιλειάδου.

Σαρκαστική και αυτοσαρκαζόμενη, καυστική και πάντα ευθύβολη.

Σε νεαρή (κι ανέμελη που δεν υπήρξε ποτέ) ηλικία τώρα, αμφιταλαντεύομαι μεταξύ



Βασιλικής Ανδρίτσου
και



Μαρίας Σολωμού

Όχι λόγω φυσικής ομοιότητας εννοείται αλλά περισσότερο χαρακτηριστικών που έχω δει σε ρόλους τους (βλ. Κόκκινο Δωμάτιο και S1ngles) και έχω διαβάσει σε συνεντεύξεις και ήταν κάπως οικεία...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν μπορω να σκεφτω καποιον,,που να μοιαζω τοσο πολυ στο στυλ..

παντως η ταινια θα ηταν κωμωδια με στοιχεια δρασης σιγουρα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω η Kate Winslet. Απ'όσο έχω δει το στυλ της στις περισσότερες ταινίες που έχει παίξει, νομίζω θα μου ταίριαζε περισσότερο απο άλλες διάσημες.
kate1.jpg kate2.jpg kate3.jpg kate4.jpg kate5.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matasiros

Νεοφερμένος

Η matasiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
θα ήθελα την Jennifer Garner γιατί μου έχουν πει ότι της μοιάζω (τώρα που το βρήκαν ένας Θεός ξέρει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κανείς.
Είμαι αναντικατάστατος :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Πιστεύω... Nick Nolte :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
(Θέλω να) Πιστεύω η Natalie Portman.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Άνετα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ένα μαύρο πουλί,κατάμαυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ένα μαύρο πουλί,κατάμαυρο.

τί σε έπιασε ρε φιλαράκι, μην πέφτεις ψυχολογικά γιατί ρίχνεις και τους άλλους.... :/:
μην το βάζεις κάτω για κανέναν και για κανέναν λόγο.... ;)
κάνε μου μια χάρη και θα σου χρωστάω, οκ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίριδα54876

Νεοφερμένος

Η Ίριδα54876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Η Audrey Totou και η Marion Gotillard, από άποψη χαρακτήρων και κατά πόσο θα ήταν δυνατό ν' αποδοθούν.
Από άποψη εξωτερικής απόδοσης, νομίζω η Cathrine J. Jones.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crown

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
χμμμ.. Θα ηθελα τον Sacha Baron Cohen γιατι ο Νικος Σεργιανοπουλος δεν μπορει... Λιγο ακυροι μεταξυ τους, απλως ο Sacha μ αρεσει πολυ σαν ηθοποιος και σαν ανθρωπος και γι' αυτο τον εβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
o John Malkovich
γιατί κουβαλάω έναν μυστικισμό και μια σοβαρότητα εξ' όψεως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Η ηθοποιος που θα ηθελα να γυρισει τη ζωη μου σε ταινια δεν βρισκεται δυστυχως στη ζωη..
Προκειται για την Αυστρογερμανιδα ηθοποιο Romy Schneider(1938-1982),γεννηθεισα στη Βιεννη απο οικογενεια ηθοποιων. Τη δεκαετία του 1960 ξεκίνησε καριέρα στη Γαλλία και καθ' υπόδειξη του Λουκίνο Βισκόντι και έκανε και ένα σύντομο πέρασμα από το Χόλιγουντ. Μετά το 1970, εργάστηκε κυρίως στη Γαλλία.Έγινε γνωστή με το ρόλο της στην τριλογία Σίσσυ ως "πριγκίπισσα Σίσσυ".Αλλα εργα της ''Καλοκαιρι βραδυ'' και το Λυκοφως των Θεων''.
Στα τέλη της δεκαετίας του '50 αρραβωνιάστηκε με τον Αλέν Ντελόν. Αργότερα έκανε άλλους δυο γάμους. Με τον πρώτο της γάμο, απέκτησε τον γιό της Ντάβιντ. Λίγο αργότερα ήρθε και το διαζύγιο, ενώ το 1979 ο πρώτος της σύζυγος, αυτοκτόνησε. Με τον δεύτερο συζυγό της, που επίσης χώρισε, απέκτησε την κόρη της Σάρα. Η υγεία της, δεν ήταν σε καλυτερη κατάσταση, αφου, υποχρεώθηκε και σε αφαιρεση ενός νεφρού, που λέγεται πως της άφησε και μια τεράστια ουλή, στην πλάτη. Το γεγονός όμως που την συγκλονησε, χωρίς να καταφέρει να συνέλθει ποτέ, ήταν ο τραγικός θάνατος του γιου της, τον Ιούνιο του 1981. Ο 13 ετών Ντάβιντ, έπαιζε στον κήπο του σπιτιού της, όταν γλιστρισε και καρφώθηκε, πανω στα κάγκελα βρίσκοντας έτσι ακαριαίο θάνατο. Η μητέρα του, δεν βρισκόταν στο σπίτι, και ενημερώθηκε για το συμβάν απο το τηλέφωνο. Το σοκ, που υπεστη απο το θάνατό του, την οδηγησε ακόμη και να νοσηλευτει σε ψυχιατρική κλινική στο παρίσι. Δυστυχώς, δεν άντεξε, και ένα χρόνο αργοτερα στις 30 Μαίου 1982, βρεθηκε νεκρή στο σπίτι της απο τον Λοράν Πετέν, απο υπρβολική δόση βαρβιτουρικών χαπιών, σε συνδυασμό με αλκοόλ. Ήταν μόλις 43 χρονών.(πηγη:Wikipedia)
...΅Εφυγε νωρις....θα μπορουσε να προσφερει πολλα ακομη στην 7η Τεχνη αλλα η τραγικη μοιρα της ηθελε αλλιως....
Οσο για μενα τοσο σαν ηθοποιος,,,οσο και σαν προσωπικοτητα ,,,σαν γυναικα ,η Romy παντα με γοητευε ....με συγκινουσε..δεν ειναι τυχαιο ισως που πολλοι φιλοι στα νιατα μου μου ελεγαν οτι ''της μοιαζω καταπληκτκικα'' ...δεν ξερω ...ισως...
Υπαρχει δεν υπαρχει ομοιοτητα ,για μενα αυτη παραμενει η ηθοποιος που θα ηθελα να ενσαρκωσει τη ζωη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Θα έλεγα ο

Sean Connery


δεν μου μοιάζει τόσο εξωτερικά όσο εσωτερικά και πιστεύω ότι θα "τακιμιάζαμε" , τον θεωρώ ..μακράν έναν απο τους καλύτερους ηθοποιούς με μοναδικό ταλέντο να προσαρμόζεται στον εκάστοτε ρόλο του , σοβαρό και προπάντον με ευγένεια ψυχής .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Irene Jacob


Jean Seaberg


Vivien Leigh
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ποιός άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Κατόπιν αρκετής σκέψεως ...κατέληξα στο ότι ..κανένας δεν είναι τόοοσο άξιος ώστε να ενσαρκώσει μια θεα σαν κι μενα...Ντάξει είμαι μοναδική ..πως να το κάνουμε!:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top