Αξιολόγηση εκπαιδευτικών

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Στη Βρεταννία διευθύντρια αυτοκτόνησε πάντως λόγω κακής αξιολογήσεως. Να τα καλοδεχτούμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Λμαο έχεις όρεξη να τα ακούσεις από δημόσιους υπαλλήλους πάλι

Απλά ο ακίκος ζει σε μια παραλληλη πραγματικοτητα. Νομιζει οτι ολος ο κοσμος βασιζεται στα ΑΙ και στην εικονικη πραγματικοτητα επειδη αυτος εχει καεί στα βιντεο games :laugh::laugh:
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Δεν εχει και πολυ νοημα αυτο που κανω, αλλα τελος παντων
Στο σχολειο κουμαντο δεν κανουν οι γονεις,αλλα το εκαστοτε ''προγραμμα'' και τακτικη που ακολουθουν οι εκπαιδευτικοι συμφωνα με τις εγκυκλιους και το υπουργειο.Ουτε θα πει ο γονιος πως θα κανει μαθημα ο καθηγητης,με ποιες γνωσεις αραγε; Ουτε πως θα κανει τη δουλεια του.Σαφεστατα θα διαμαρτηρηθει αν κατι δει οτι πηγαινει στραβα και υπαρχουν τα αρμοδια οργανα να το ελεγξουν αυτο,κανενας δεν του το απαγορευει.Ομως δεν ειναι δυνατον ο καθε γονιος να οριζει και το μαθημα ή το σχολειο και να μας το παιζει τσαουσης.

Οποτε,παρε τις αποψεις σου και καντες οτι θες...στο σχολειο ομως,το τι μαθηματα θα γινουν,πως και απο ποιον και το ολο συστημα ,δεν το καθοριζουν οι γονεις .Αλλα οι εκπαιδευτικοι κιαι το κρατος.ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ ομορφα και ωραια...και βλεπουμε τι κουμασια βγαζετε ορισμενοι και για αυτο τα βγαζετε ετσι.

ΑΛΛΙΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ (ΠΑΡΑΝΟΜΑ) ΣΧΟΛΕΙΟ,ΟΠΩΣ ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΣΑς.
Αλλα δεν θα κανει ο,καθενας το σχολειο σαν τα μουτρα του.Ουτε οπως τον βολευει.
Ελα πια...
Κοιτα, μονο και μονο που γινεται κουβεντα για το ποιος κανει κουμαντο στο σχολεο, σαν να ειμαστε τιποτα συμμοριες ή νταβατζιδες, δειχνει ποσο εχει ξεφυγει η κατασταση και τι καρκινιαρικες λογικες εχουν αναπτυχθει. Οχι οτι ειναι δυσκολο το καθε παρταλι να θεωρει εναν χωρο οπου ουσιαστικα εχει εξουσια σε αλλα ατομα το τσιφλικι του, αλλα αυτο δεν πρεπει να επιτρεπεται.
Αν εσυ θελεις να εχεις τετοιες λογικες, εχετε τις, κανενα προβλημα. Και οπως φαινεται απο απαντησεις αλλων μελων του φορουμ, υπαρχουν ατομα που συμφωνουν με αυτες τις προσεγγυσεις - οποιος δεν συμφωνει, μπορεις να τους διωξεις. ΑΛΛΑ οχι να μου απαιτεις να σε χρηματοδοτω κιολας και να στελνω το παιδι μου σε τετοια ιδρυματα. Αυτο ζηταω, την ουσιαστικη δυνανοτητα επιλογης να κρινω και να απορριπτω προσεγγυσεις με τις οποιες διαφωνω.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΙΣΗ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ..ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΟΡΓΑΝΑ..
ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΓΟΝΕΑ.
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΕΚ/ΚΟΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΙΣΗ διοτι μονο ετσι μπορειτε να δικαιολογησετε τις μπουρδες σας.
ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΘΟΨΗΦΙΑ,ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΑΡΜΟΔΙΟΥς ΦΟΡΕΙΣ...και εδω τελεία.
Γιατι να ειναι ετσι η σχεση μας, με εναν τριτο στη μεση? Τι ακριβως το τοσο ιδιαιτερο εχει η υπηρεσια που προσφερεις? Ισχυει κατι τετοιο οταν πας στο σουβλατζιδικο ή στο κομμωτηριο? Ισχυσει για ιδωτικα σχολεια η φροντιστηρια? Οχι. Γιατι καπου μου φαινεται οτι λειτουργεις με μια λογικη οτι πρεπει να παρεις αυτο που για, εναν αοριστο και αυθαιρετο λογο, νομιζεις οτι αξιζεις να παρεις. Οχι, πληρωνεσαι για να παρεχεις μια υπηρεσια που ζηταει καποιος, οχι για να υπαρχεις.
Μην αρχιζεις τωρα να μου γραφεις μπουρδες για αντικειμενικοτητα ή επιστημονικη προσεγγυση. Μιλαμε για τις ελληνικες κυβερνησεις που, ας πουμε οτι λειτουργουν με αλλα κριτηρια. Ουτε γινεται απο τη μια να επικαλουμαστε την εξουσια του κρατους και απο την αλλη συνεχεια να το βριζουμε, αν παραπονιωμαστε για την ανικανοτητα του, να το αμφισβητουμε και να εχουμε μια αποψαρα νααααααα για το πως πρεπει αν ειναι τα πραγματα. Δεν ισχυει η δεσμευση μονο για την αλλη πλευρα
Οταν βαζουμε εναν τριτο στη μεση που να αποφασιζει και για τους δυο, αυτο που γινεται ειναι να σταματαει να εχει σημασια το τι θελει η αλλη πλευρα (ωστε αν δεχεται εθελοντικα τη συνεργασια μας) και το μοναδικο πραγμα που να μετρα να ειναι η γνωμη του τριτου, που θα κανουμε ο,τι μπορουμε για να της επηρεασουμε υπερ μας. Με απλα λογια, δεν γινεται για λογους δικαιοσυνης, αλλα για να επιβαλουμε τον αλλον, που δεν θα το δεχοταν αν ειχε την ελευθερια επιλογης. Που ειναι και ουσιαστικα ο λογος που πολλοι ΔΥ θελουν να παραμενουν εργαζομενοι του κρατους και οχι να κρινονται απο τους πελατες, γιατι ο πρωτος δεν ενδιαφερεται και πολυ, καθως και για ψηφοθηρικους λογους.
Για να ξαναπω κατι που ανεφερα και πριν, θελεις να δουλευεις για το κρατος? Θελει να εχει μια αποψη και προτασεις το υπουργειο? Ωραια. Αλλα δεν θα σε πληρωνω κιολας, ουτε υποχρεωτικα θα ασχολουμαι με τον καθε χωμενο γραφειοκρατη.

-ΟΚ...ο ΧΑ γιτης γονιος λοιπον θελει την ιστορια που τον βολευει...οτι ο Παπαδιπουλος ηταν σωτηρας της ελλαδας και ο μιχαλολιακος μπατριωτης,και να βαρανε τα απειθαρχα παιδια.
Πας καλα;

-Ο αλλος γονιος ειναι θεουσος και πιστευει οτι πρεπει τα ΄παιδια να φορανε στολες,να καταργηθουν καποια μαθηματα,να μην κανουν σεξουαλικη διαπαιδαγωγιση τα παιδια( ναι...κανουμε πλεον στα εργαστηρια δεξιοτητων και ναι..οταν καλουμε ειδικους γιατρους να μαθουν στα παιδια για το αναπαραγωγικο συστημα.υπαρχουν γονεις που δεν επιτρεπουν στα παιδια τους να παραστουν! ) και να διδασκονται παρθενια μεχρι να παμτρευτουν και αλλα ομορφα καλουδια.
Πας καλα;

-Ο αλλος γονιος ειναι αναρχικος και πιστευει οτι πρεπει να διδασκονται πως να αντιστεκονται στοσ υστημα ,να φτιαχνουν μολοτοφ και να μην τηρους τουςμ κοινωνικους κανονες..
Πας καλα;

100 τετοια παραδειγματα μπορω να σου φερω,αλλα εχω και δουλειες να κανω.
Δε μου λες ρε συ, νομιζεις οτι εισαι η μονη που αντιμετωπιζει δυσκολους πελατες? Ολοι οι αλλοι εχουμε να κανουμε με υπομονετικους και συννενοησιμους ανθρωπους? Πολυ περισσοτερο δε σε μια δουλεια που δεν καθεσαι πισω απο ενα excel ολη μερα, αλλα εχει να κανει με ανθρωπους. Γιατι μου φαινεται οτι καπου ξεπερνας το οριο μιας κατανοητης γκρινιας και εχεις μπει στη λογικη οτι εσυ εισαι "ενα σταθερο κομματι της εξισωσης" και ολοι οι αλλοι πρεπει αν προσαρμοστουν. Οχι. Αν δεν γουσταρεις, αδειασε μας τη γωνια. Γιατι δεν εισαι μονο εσυ, ή αλλοι εκπαιδευτικοι, που εχουν προβλημα με τους γονεις, αλλα το ιδιο ισχυει και για την αλλη πλευρα. Και απο τον τροπο που αντιδρας συνεχεια στους αλλους, μου φαινεται οτι εισαι η πηγη πολλων τετοιων προβληματων. Επισης, μιας και επιασες ουσιαστια το ζητημα της κοσμοθεωριας του καθενος, μην νομιζεις κιολας οτι οι γονεις γουσταρουν να εχουν τον καθε woketard ή ο,τι αλλη βλακεια υπαρχει να κανει το μυαλο του παιδιου του μπιφτεκι. Ουτε ζητησε κανεις την αποψη σου, ουτε δουλεια σου ειναι να κρινεις αυτα τα ζητηματα.
Αν καποιοι ανθρωποι θελουν αλλες προσεγγυσεις, βασει αυτων που προτεινω στα πλαισια της ελευθεριας σου ειναι να τους απορριψεις, αλλα και στης δικης τους ειναι να επιλεξουν αυτο που θελουν. Να συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Στη Βρεταννία διευθύντρια αυτοκτόνησε πάντως λόγω κακής αξιολογήσεως. Να τα καλοδεχτούμε.
Ναι, και?
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Κλασικός whataboutisτης

"Ορίστε ένα κακό παράδειγμα από κάτι σε μια χώρα και μια τσιτάτη δηλωσούλα τύπου καλή χώνεψη"

και νομίζει ότι έχει πηδήξει μέχρι και την κλειδαρότρυπα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

,ΟΠΩΣ ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ
Ναι, αν όμως σας πούνε μην τους δέχεστε τους γύφτους και κάθε άλλη εγκληματούσα μειονότητα στην Ελλάδα θα αρχίσετε τα συριζαϊκά περί ελευθερίας και ισότητας και παπαριές.

Μονά-ζυγά δικά σας δεν γίνεται πουπι μου.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Δεν εχει και πολυ νοημα αυτο που κανω, αλλα τελος παντων

Κοιτα, μονο και μονο που γινεται κουβεντα για το ποιος κανει κουμαντο στο σχολεο, σαν να ειμαστε τιποτα συμμοριες ή νταβατζιδες, δειχνει ποσο εχει ξεφυγει η κατασταση και τι καρκινιαρικες λογικες εχουν αναπτυχθει. Οχι οτι ειναι δυσκολο το καθε παρταλι να θεωρει εναν χωρο οπου ουσιαστικα εχει εξουσια σε αλλα ατομα το τσιφλικι του, αλλα αυτο δεν πρεπει να επιτρεπεται.
Αν εσυ θελεις να εχεις τετοιες λογικες, εχετε τις, κανενα προβλημα. Και οπως φαινεται απο απαντησεις αλλων μελων του φορουμ, υπαρχουν ατομα που συμφωνουν με αυτες τις προσεγγυσεις - οποιος δεν συμφωνει, μπορεις να τους διωξεις. ΑΛΛΑ οχι να μου απαιτεις να σε χρηματοδοτω κιολας και να στελνω το παιδι μου σε τετοια ιδρυματα. Αυτο ζηταω, την ουσιαστικη δυνανοτητα επιλογης να κρινω και να απορριπτω προσεγγυσεις με τις οποιες διαφωνω.


Γιατι να ειναι ετσι η σχεση μας, με εναν τριτο στη μεση? Τι ακριβως το τοσο ιδιαιτερο εχει η υπηρεσια που προσφερεις? Ισχυει κατι τετοιο οταν πας στο σουβλατζιδικο ή στο κομμωτηριο? Ισχυσει για ιδωτικα σχολεια η φροντιστηρια? Οχι. Γιατι καπου μου φαινεται οτι λειτουργεις με μια λογικη οτι πρεπει να παρεις αυτο που για, εναν αοριστο και αυθαιρετο λογο, νομιζεις οτι αξιζεις να παρεις. Οχι, πληρωνεσαι για να παρεχεις μια υπηρεσια που ζηταει καποιος, οχι για να υπαρχεις.
Μην αρχιζεις τωρα να μου γραφεις μπουρδες για αντικειμενικοτητα ή επιστημονικη προσεγγυση. Μιλαμε για τις ελληνικες κυβερνησεις που, ας πουμε οτι λειτουργουν με αλλα κριτηρια. Ουτε γινεται απο τη μια να επικαλουμαστε την εξουσια του κρατους και απο την αλλη συνεχεια να το βριζουμε, αν παραπονιωμαστε για την ανικανοτητα του, να το αμφισβητουμε και να εχουμε μια αποψαρα νααααααα για το πως πρεπει αν ειναι τα πραγματα. Δεν ισχυει η δεσμευση μονο για την αλλη πλευρα
Οταν βαζουμε εναν τριτο στη μεση που να αποφασιζει και για τους δυο, αυτο που γινεται ειναι να σταματαει να εχει σημασια το τι θελει η αλλη πλευρα (ωστε αν δεχεται εθελοντικα τη συνεργασια μας) και το μοναδικο πραγμα που να μετρα να ειναι η γνωμη του τριτου, που θα κανουμε ο,τι μπορουμε για να της επηρεασουμε υπερ μας. Με απλα λογια, δεν γινεται για λογους δικαιοσυνης, αλλα για να επιβαλουμε τον αλλον, που δεν θα το δεχοταν αν ειχε την ελευθερια επιλογης. Που ειναι και ουσιαστικα ο λογος που πολλοι ΔΥ θελουν να παραμενουν εργαζομενοι του κρατους και οχι να κρινονται απο τους πελατες, γιατι ο πρωτος δεν ενδιαφερεται και πολυ, καθως και για ψηφοθηρικους λογους.
Για να ξαναπω κατι που ανεφερα και πριν, θελεις να δουλευεις για το κρατος? Θελει να εχει μια αποψη και προτασεις το υπουργειο? Ωραια. Αλλα δεν θα σε πληρωνω κιολας, ουτε υποχρεωτικα θα ασχολουμαι με τον καθε χωμενο γραφειοκρατη.


Δε μου λες ρε συ, νομιζεις οτι εισαι η μονη που αντιμετωπιζει δυσκολους πελατες? Ολοι οι αλλοι εχουμε να κανουμε με υπομονετικους και συννενοησιμους ανθρωπους? Πολυ περισσοτερο δε σε μια δουλεια που δεν καθεσαι πισω απο ενα excel ολη μερα, αλλα εχει να κανει με ανθρωπους. Γιατι μου φαινεται οτι καπου ξεπερνας το οριο μιας κατανοητης γκρινιας και εχεις μπει στη λογικη οτι εσυ εισαι "ενα σταθερο κομματι της εξισωσης" και ολοι οι αλλοι πρεπει αν προσαρμοστουν. Οχι. Αν δεν γουσταρεις, αδειασε μας τη γωνια. Γιατι δεν εισαι μονο εσυ, ή αλλοι εκπαιδευτικοι, που εχουν προβλημα με τους γονεις, αλλα το ιδιο ισχυει και για την αλλη πλευρα. Και απο τον τροπο που αντιδρας συνεχεια στους αλλους, μου φαινεται οτι εισαι η πηγη πολλων τετοιων προβληματων. Επισης, μιας και επιασες ουσιαστια το ζητημα της κοσμοθεωριας του καθενος, μην νομιζεις κιολας οτι οι γονεις γουσταρουν να εχουν τον καθε woketard ή ο,τι αλλη βλακεια υπαρχει να κανει το μυαλο του παιδιου του μπιφτεκι. Ουτε ζητησε κανεις την αποψη σου, ουτε δουλεια σου ειναι να κρινεις αυτα τα ζητηματα.
Αν καποιοι ανθρωποι θελουν αλλες προσεγγυσεις, βασει αυτων που προτεινω στα πλαισια της ελευθεριας σου ειναι να τους απορριψεις, αλλα και στης δικης τους ειναι να επιλεξουν αυτο που θελουν. Να συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ναι, και?
Με λύπη μου σε ενημερώνω ότι το μήνυμα σου, που φαίνεται πως σου πήρε καμποση ώρα να γράψεις, απευθύνεται σε άτομο που υποστηρίζει ότι η έννοια του χρήματος πρέπει να εξαφανιστεί σαν μέσο συναλλαγών και να είναι όλα δωρεάν αλλά αυτο θα το καταφέρουμε οταν φτάσουμε σε ένα πολύ προηγμένο νοητικό επίπεδο σαν είδος στο μέλλον. Όποτε καταλάβαινεις που πήγαν οι αναλύσεις σου περί ελευθερίας και επιλογών κλπ.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Το πιπωσες ακομα περισσοτερο.Ενας ασχετος θα αξιολογει εκπαιδευτικους που δεν εχει ιδεα τι εστι εκαπιδευτικος στην πραξη.
Χεσε ψηλα και αγναντευε ακικε

ΚΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΚΙΚΕ.ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
.
ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝ ΘΡΩΠΟ.Για ευνοητους λογους που δνε ξερω αν μπορεις να τους αντιληφθεις.
Αυτα που λες ειναι οι απολυτες αηδιες και αρλουμπες και δεν χρειαζεται να χανω χρονο για να απανταω σε αρλουμπες.

Να πω οτι:
Οι εκπαιδευτικοοι μεχρι να γινουν καθηγητες.(δεν θα μιλησω για τους δασκαλους,ειναι αλλο ευαγγελιο),εχουν περασει 832000 εξετασεις στο πεδιο τους.ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ/Καμια αξιολογιση δεν χρειαζεται εκει.
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΔΕΝΕ ΞΕΤΑΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

Αξιολογιση χρειαζεται καθαρα απο επαγγελματιες ψυχολογους ή και ψυχιατρους,για ευνοητους λογους,οπως και σε παρα πολλα αλλα επαγγελματα.Αυτο ειναι το σημαντικοτερο.Κια εκει φαινονται ΟΛΑ.Απο τον παιδεραστη,τον ψυχακια μεχρι τον τεμπελη.

Και εδω τελειωνει η παπαρολογια.
Αυτό με τους ψυχολόγους ψυχίατρους το πιστευω κι εγώ. Πολλοί ψυχάκηδες μαζευτηκαν στα σχολεία και την πληρωνουν παιδια. Και πολλοι συνδικαλιστές επίσης. Που φαίνονται. ""Κρατήστε τα πιστευω σας για το σπίτι σας μη τα βγάζετε μέσα στις τάξεις σας.""
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:





Γενικά : Αυτό το πραγμα οι καθηγητές και οι δάσκαλοι να θεωρουν ότι εγώ αποφασίζω εγώ διαταζω εδώ μέσα και έτσι θα γίνει γιατί εγώ έτσι γουστάρω κ κάτσε καλά αλλιώς δε σε βλεπω να περνας την τάξη αυτή η εξουσία αυτό το σκαστε όλοι οι άλλοι και μη μιλάτε αυτό πρεπει να αλλάξει

Αξιολόγηση από που ; από παντου.. Διευθυντες ελεγκτές ψυχολόγους αυτους που τους ενδιαφέρει να λειτουργεί καλά το σχολείο τους από το οποίο ζουν ακόμα και από γονείς εγώ θα έλεγα

Τα ιδιωτικά αξιολογουνται από τους γονείς κάθε χρόνο. Τις αξιολογήσεις τους στο δημόσιο πχ να τις αξιολογεί ομάδα , δε λέμε να παραπονιεται η μανα ότι τους βάζει δέκα ασκήσεις αντί για δυο. Να υπάρχει ομάδα με κριτήρια δεν ξέρω πως θα γίνει
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το χουν παρακανει στα δημόσια δεν μου αρέσει πολλών η νοοτροπία φυσικά δεν αναφέρομαι στο συνολο αλλά υπάρχουν ανεπαρκείς εκπαιδευτικοί που δε θα έπρεπε να εχουν να κάνουν με παιδια.... Παιδια! Αθώες ψυχές!

Ελπίζω κάποτε να αλλάξουν αυτά...


Ευτυχως παντως έχουν αρχίσει και ξυπνάνε γονείς. Ξέρω περιπτώσεις όπου έγιναν αναφορές. Δυστυχώς όμως ακόμα πολλες οικογένειες φοβουνται να μιλήσουν για τα προβληματα που αντιμετωπίζουν με τους εκαπιδευτικους του παιδιου τους για να μη στιγματίστει κι αυτοί ειναι πολλοι
Και η πιπιλα κάνε υπομονή να βγει η χρονια ειναι κλασσική πια

Όταν ο γονιός και το παιδι αισθανθεί ασφαλής θα το ανοίξει το στόμα του
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αγαπητέ γονιέ, κράτα μια τάξη με 25 παιδιά για μια μέρα, και ίσως με καταλάβεις - The Mamagers.gr

1679252183278.png
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Στη Βρεταννία διευθύντρια αυτοκτόνησε πάντως λόγω κακής αξιολογήσεως. Να τα καλοδεχτούμε.
Δεν νομίζω οτι είναι παράδειγμα το οποίο κάποιος πρέπει να λάβει σοβαρά για να ταχθεί κατά της αξιολόγησης .
Το γεγονός είναι απίστευτα λυπηρό αλλά δεν ευθύνεται κανένας για αυτό . Προφανώς η γυναίκα είχε σοβαρό θέμα ψυχικής υγείας το οποίο δεν προσπάθησε να πολεμήσει με έναν ειδικό , και το περιβάλλον της για τον α ή β λόγο ποτέ δεν αντιλήφθηκε οτι υφίσταται . Κανένας δεν αποκτά αυτοκτονικές τάσεις έτσι ξαφνικά . Διαφορετικά ο μισός πλανήτης θα πήδαγε απο το παράθυρο λόγω κακής αξιολόγησης ή επειδή τον απέλυσαν στην δουλειά .
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Με λύπη μου σε ενημερώνω ότι το μήνυμα σου, που φαίνεται πως σου πήρε καμποση ώρα να γράψεις, απευθύνεται σε άτομο που υποστηρίζει ότι η έννοια του χρήματος πρέπει να εξαφανιστεί σαν μέσο συναλλαγών και να είναι όλα δωρεάν αλλά αυτο θα το καταφέρουμε οταν φτάσουμε σε ένα πολύ προηγμένο νοητικό επίπεδο σαν είδος στο μέλλον. Όποτε καταλάβαινεις που πήγαν οι αναλύσεις σου περί ελευθερίας και επιλογών κλπ.
Δεν γραφω για πρωτη φορα στο φορουμ, mental masturbation κανω
Το τραγικο για μενα ειναι ομως το οτι ενω βγαινουν στην επιφανεια αρκετα κομπλεξικες και δημοσιουπαλληλικες λογικες, οι υπολοιποι που τα διαβαζουν τα θεωρουν λογικα αυτα και τα δεχονται.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι είναι παράδειγμα το οποίο κάποιος πρέπει να λάβει σοβαρά για να ταχθεί κατά της αξιολόγησης .
Το γεγονός είναι απίστευτα λυπηρό αλλά δεν ευθύνεται κανένας για αυτό . Προφανώς η γυναίκα είχε σοβαρό θέμα ψυχικής υγείας το οποίο δεν προσπάθησε να πολεμήσει με έναν ειδικό , και το περιβάλλον της για τον α ή β λόγο ποτέ δεν αντιλήφθηκε οτι υφίσταται . Κανένας δεν αποκτά αυτοκτονικές τάσεις έτσι ξαφνικά . Διαφορετικά ο μισός πλανήτης θα πήδαγε απο το παράθυρο λόγω κακής αξιολόγησης ή επειδή τον απέλυσαν στην δουλειά .
Η ασφυκτική πίεση μπορεί να σε οδηγήσει σε κάτι τέτοιο. Δεν αυτοκτονούν μόνον τα άτομα με προβλήματα στην ψυχική υγεία.

Κατά της αξιολόγησης είμαι έτσι κι αλλιώς. Δεν περίμενα τα χειροπιαστά αποτελέσματα της για να ταχθω κατά.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Η ασφυκτική πίεση μπορεί να σε οδηγήσει σε κάτι τέτοιο. Δεν αυτοκτονούν μόνον τα άτομα με προβλήματα στην ψυχική υγεία.
Κατά της αξιολόγησης είμαι έτσι κι αλλιώς. Δεν περίμενα τα χειροπιαστά αποτελέσματα της για να ταχθω κατά.
Πιστεύεις οτι όταν νιώθεις ασφυκτική πίεση στο σημείο που θεωρείς οτι η αυτοκτονία είναι λύση , δεν έχεις θέμα άγχους που χρίζει βοήθειας απο ειδικό ; Οι περισσότεροι ψυχολόγοι και ψυχίατροι πιθανότατα θα διαφωνούσαν οτι δεν έχεις θέμα ψυχικής υγείας . Μην το βλέπεις σαν στίγμα . Όλοι μπορούν να αναπτύξουν πρόβλημα ψυχικής υγείας . Θεωρείται οτι έχεις πρόβλημα όταν κάτι αρχίζει να σε καθιστά δυσλειτουργικό στην καθημερινότητα σου . Όταν το αντιμετωπίσεις και λειτουργείς πάλι κανονικά τότε είσαι πάλι υγιής . Όταν θες να τελειώσεις την καθημερινότητα σου λοιπόν για κακή αξιολόγηση στην δουλειά σημαίνει οτι έχεις μια πολύ στρεβλωμένη εικόνα των πραγμάτων . Οπότε χρειάζεσαι κάποιον να σε βοηθήσει να το αλλάξεις αυτό .

Η αξιολόγηση μπορεί να έχει πολύ θετικά αποτελέσματα εαν χρησιμοποιηθεί σωστά σαν εργαλείο αυτοβελτίωσης αλλά και αναγνώρισης του έργου του εκπαιδευτικού . Ομοίως ο εκπαιδευόμενος έχει την δυνατότητα να εκφράσει τα παράπονα ή τις ανησυχίες και σκέψεις του για το μάθημα ή την ευγνωμοσύνη του σε έναν καθηγητή που θεωρεί οτι τον βοήθησε σημαντικά .
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στη συζήτηση για την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών, κυριαρχεί (άμεσα ή έμμεσα) το "ενώ στα ιδιωτικά", δηλαδή υπάρχει σε κάποιους η άποψη ότι στα ιδιωτικά σχολεία οι εκπαιδευτικοί αξιολογούνται και είναι άριστοι και όλα είναι ρόδινα. Για να δούμε, είναι αυτό αλήθεια;
1) Με ποια κριτήρια προσλαμβάνονται οι εκπαιδευτικοί στα ιδιωτικά; Γνωριμίες, πολιτικά μέσα, άτομα που συνδέονται με τα συμφέροντα τον ιδιοκτήτη.
2) Ποιος αξιολογεί τους εκπαιδευτικούς σε ένα ιδιωτικό; Μόνον ο ιδιοκτήτης, ανάλογα με τα συμφέροντά του και όχι αν είναι καλοί στη δουλειά τους. Μέσα στα συμφέροντα αυτά είναι οι διασυνδέσεις του εκπαιδευτικού, το πόσο πειθήνιος είναι και κατά πόσο ρουφιανεύει τους συναδέλφους του.
3) Και στα ιδιωτικά σχολεία υπάρχουν καθηγητές καλοί, μέτριοι και κακοί. Γιατί άραγε; Μάλλον υπάρχει λόγος που η ιδιοκτησία έχει συμφέρον να μην απολύσει τον κακό. Πάντως ένας εκπαιδευτικός που βρίσκεται κάτω από συνεχή πίεση και φόβο δεν θα αποδώσει σωστά στη δουλειά του.
4) Οι γονείς ασκούν έλεγχο; Κατά κάποιον τρόπο ναι. Για παράδειγμα, αν μερικοί γονείς παραπονεθούν ότι ο εκπαιδευτικός δεν έκανε κάποια χατίρια στα βλαστάρια τους, θα πέσει σε δυσμένεια. Ο δάσκαλος πρέπει να βγάλει σημαιοφόρο όποιον υποδείξει ο ιδιοκτήτης. Πριν λίγα χρόνια σε γνωστό ιδιωτικό σχολείο ο γιος του τότε πρωθυπουργού συνελήφθη από καθηγήτρια να αντιγράφει σε διαγώνισμα. Αποτέλεσμα; Απολύθηκε η καθηγήτρια.


1679257825198.png
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Να πω οτι:
Οι εκπαιδευτικοοι μεχρι να γινουν καθηγητες.(δεν θα μιλησω για τους δασκαλους,ειναι αλλο ευαγγελιο),εχουν περασει 832000 εξετασεις στο πεδιο τους.ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ/Καμια αξιολογιση δεν χρειαζεται εκει.
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΔΕΝΕ ΞΕΤΑΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.
Πουπουλίνα όλοι έχουμε πάει σχολείο και οι περισσότεροι έχουμε φίλους και γνωστούς που δουλεύουν σαν νομάδες αλλάζοντας πόλη κάθε χρόνο.

Μιλάς εκ του ασφαλούς. Έχεις κάνει όλη τη διαδικασία είσαι πλέον διορισμένη και μόνιμη. Ο 18χρονος που μόλις πέρασε σε μια σχολή δεν έχει κανένα λόγο να υποστηρίξει αυτό το σύστημα. Αυτός βρίσκεται σε πολύ χειρότερη κατάσταση από σένα στην ηλικία τους. Ούτε σύνταξη δεν θα πάρουν και θα έχουν πολύ μεγαλύτερο ανταγωνισμό από σένα. Αντίστοιχα εσύ ήσουν σε πιο δύσκολη κατάσταση από ότι οι μεγαλύτεροι σου.

Είμαι κατά των κεντρικών εξετάσεων και των κεντρικών διαδικασιών. Θέλω τα σχολεία να λειτουργούν σαν επιχειρήσεις και να κάνουν μόνα τους την επιλογή του προσωπικού. Ο άλλος μπορεί να έχει γνώσεις και να κωλοβαράει και απλώς να βάζει 20αρια σε όλους τους καθηγητές.

Όπως δεν αξιολογείσαι εσύ δεν αξιολογείται ούτε ο ιατρός, ούτε ο δημόσιος υπάλληλος, ούτε ο σταθμάρχης του ΟΣΕ, ούτε ο εφοριακός. Δεκτή η άποψη σου αλλά να την υποστηρίζεις. Στο άλλο θέμα κατηγορείς τον φιλελευθερισμό για την κατάντια του ΟΣΕ που λειτουργεί σύμφωνα με την ιδεολογία σου. Η διοίκηση γίνεται με κομματικά κριτήρια (γιατί οι ιδιωτικές εταιρείες management και η αξιολογηση από ξενους οικους είναι κόκκινη γραμμή) και σε περιπτωση που γίνει κάτι απλώς κάνεις μια ΕΔΕ, τιμωρείς τους εργαζόμενους πρώτης γραμμής, βάζεις μια επιτροπή με κομματικά κριτήρια πάλι να εξετάσει ποιος φταίει, βάζεις τους συνδικαλιστές που είναι και αυτοί κομματικοί να απεργήσουν και αποζημιώνεις τα θύματα με τα άπειρα λεφτά που έχεις ως κράτος. Αν γίνει κάτι αντίστοιχο σε ιδιωτική εταιρεία θα υπάρχουν συνέπειες καθώς οι μέτοχοι μπορεί να χάσουν όλο το κεφάλαιο τους και να πάνε σε rebranding (όπως έγινε στην Ήλιος).
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Απο περιεργεια, με ποια λογικη?
Με τη λογική του ποιος και με ποια κριτήρια θα αξιολογεί τη δουλειά κάποιου; Γιατί στην Ελλάδα το μόνον που θα γίνει είναι να αξιολογείται το κατά πόσο είσαι με την Νέα παιΔεραστία ή με ΣΥΡΙΖΑ ( όταν γίνουν ξανά αυτοί ) κλπ.

Η μόνη αξιολόγησις που θα δεχόμουν είναι για αντικειμενικούς παράγοντες ( π.χ. τήρησις ωραρίου κλπ ). Αλλά και πάλι δεν έχει νόημα μιας που απλά με την άφιξη του επιθεωρητού και μέχρι να φύγει όλα θα δούλευαν ρολόι και μετά ξανά τα ίδια.

Τέλος είμαι κατά γιατί είναι αστείο να πέσουν χρήματα και εκεί την ίδια ώρα που η χώρα το 2023 έχει σχολεία με τάξεις σε kibbo και χημικές τουαλέτες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1) Με ποια κριτήρια προσλαμβάνονται οι εκπαιδευτικοί στα ιδιωτικά; Γνωριμίες, πολιτικά μέσα, άτομα που συνδέονται με τα συμφέροντα τον ιδιοκτήτη.
Σωστά. Η επιλογή των εκπαιδευτικών γίνεται από το ΔΣ του σχολείου και αυτό είναι το μεγάλο πλεονέκτημα.

Γιατί ένα δημόσιο σχολείο να μην μπορεί να κάνει μια σοβαρή πρόταση σε σένα Διά με μισθό μεγαλύτερο από τον ενιαίο. Μπορεί αυτός που κάνει κουμάντο να σε παρακολουθούσε στο ischool που βοηθούσες παιδιά λυκείου (και όχι μόνο) στη Φυσική όταν ήσουν Γυμνάσιο. Όταν σου λένε να γίνεις Νομάς και ωρομίσθιος και αναπληρωτής να συγκεντρώσεις μόρια και να δώσεις ΑΣΕΠ για προσληφθείς με εξευτελιστικό μισθό λογικό είναι να το αποκλείσεις σαν επιλογή.

2) Ποιος αξιολογεί τους εκπαιδευτικούς σε ένα ιδιωτικό; Μόνον ο ιδιοκτήτης, ανάλογα με τα συμφέροντά του και όχι αν είναι καλοί στη δουλειά τους. Μέσα στα συμφέροντα αυτά είναι οι διασυνδέσεις του εκπαιδευτικού, το πόσο πειθήνιος είναι και κατά πόσο ρουφιανεύει τους συναδέλφους του.
Τα ιδιωτικά σχολεία είναι επιχειρήσεις. Αν χάσουν την φήμη τους μειώνεται η πελατεία τους και καταστρέφονται. Δεν έχουν περιθώριο να προσλαμβάνουν μόνο παλτά.
3) Και στα ιδιωτικά σχολεία υπάρχουν καθηγητές καλοί, μέτριοι και κακοί. Γιατί άραγε; Μάλλον υπάρχει λόγος που η ιδιοκτησία έχει συμφέρον να μην απολύσει τον κακό. Πάντως ένας εκπαιδευτικός που βρίσκεται κάτω από συνεχή πίεση και φόβο δεν θα αποδώσει σωστά στη δουλειά του.
Συμφωνώ

4) Οι γονείς ασκούν έλεγχο; Κατά κάποιον τρόπο ναι. Για παράδειγμα, αν μερικοί γονείς παραπονεθούν ότι ο εκπαιδευτικός δεν έκανε κάποια χατίρια στα βλαστάρια τους, θα πέσει σε δυσμένεια. Ο δάσκαλος πρέπει να βγάλει σημαιοφόρο όποιον υποδείξει ο ιδιοκτήτης. Πριν λίγα χρόνια σε γνωστό ιδιωτικό σχολείο ο γιος του τότε πρωθυπουργού συνελήφθη από καθηγήτρια να αντιγράφει σε διαγώνισμα. Αποτέλεσμα; Απολύθηκε η καθηγήτρια.
Αυτά γίνονται και στο δημόσιο. Με διαφορετικό τρόπος αλλά γίνονται.


Ήμουν σε δημόσιο σχολείο και την Γ Λυκείου την έκανα σε ιδιωτικό που μόλις είχε ανοίξει στη περιοχή (μέχρι τότε δεν είχαμε ιδιωτικά). Ιδιαίτερα έκανα με καθηγητές του δημοσίου. Οι παραπάνω καθηγητές του δημοσίου ήταν ασύγκριτα καλύτεροι άλλα ήταν άλλες εποχές. Αυτοί δεν είχαν ούτε ΑΣΕΠ, ούτε αναμονή στους διορισμούς. Τώρα μπαίνει στη διαδικασία αυτός που δεν έχει εναλλακτική. Είναι κρίμα που αυτή η γενιά των καθηγητών τώρα είναι συνταξιούχοι και τόση τεχνογνωσία, εμπειρία πάει χαμένη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Πουπουλίνα όλοι έχουμε πάει σχολείο και οι περισσότεροι έχουμε φίλους και γνωστούς που δουλεύουν σαν νομάδες αλλάζοντας πόλη κάθε χρόνο.

Μιλάς εκ του ασφαλούς. Έχεις κάνει όλη τη διαδικασία είσαι πλέον διορισμένη και μόνιμη. Ο 18χρονος που μόλις πέρασε σε μια σχολή δεν έχει κανένα λόγο να υποστηρίξει αυτό το σύστημα. Αυτός βρίσκεται σε πολύ χειρότερη κατάσταση από σένα στην ηλικία τους. Ούτε σύνταξη δεν θα πάρουν και θα έχουν πολύ μεγαλύτερο ανταγωνισμό από σένα. Αντίστοιχα εσύ ήσουν σε πιο δύσκολη κατάσταση από ότι οι μεγαλύτεροι σου.

Είμαι κατά των κεντρικών εξετάσεων και των κεντρικών διαδικασιών. Θέλω τα σχολεία να λειτουργούν σαν επιχειρήσεις και να κάνουν μόνα τους την επιλογή του προσωπικού. Ο άλλος μπορεί να έχει γνώσεις και να κωλοβαράει και απλώς να βάζει 20αρια σε όλους τους καθηγητές.

Όπως δεν αξιολογείσαι εσύ δεν αξιολογείται ούτε ο ιατρός, ούτε ο δημόσιος υπάλληλος, ούτε ο σταθμάρχης του ΟΣΕ, ούτε ο εφοριακός. Δεκτή η άποψη σου αλλά να την υποστηρίζεις. Στο άλλο θέμα κατηγορείς τον φιλελευθερισμό για την κατάντια του ΟΣΕ που λειτουργεί σύμφωνα με την ιδεολογία σου. Η διοίκηση γίνεται με κομματικά κριτήρια (γιατί οι ιδιωτικές εταιρείες management και η αξιολογηση από ξενους οικους είναι κόκκινη γραμμή) και σε περιπτωση που γίνει κάτι απλώς κάνεις μια ΕΔΕ, τιμωρείς τους εργαζόμενους πρώτης γραμμής, βάζεις μια επιτροπή με κομματικά κριτήρια πάλι να εξετάσει ποιος φταίει, βάζεις τους συνδικαλιστές που είναι και αυτοί κομματικοί να απεργήσουν και αποζημιώνεις τα θύματα με τα άπειρα λεφτά που έχεις ως κράτος. Αν γίνει κάτι αντίστοιχο σε ιδιωτική εταιρεία θα υπάρχουν συνέπειες καθώς οι μέτοχοι μπορεί να χάσουν όλο το κεφάλαιο τους και να πάνε σε rebranding (όπως έγινε στην Ήλιος).
Ti παραληρημα ειναι αυτο; Επιασες ενα ποστ μακρινο κιολλας και λες τι
ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΛΕΜΕ...ποσες φορες να το πω;ΠΑΝΤΟΥ.Παντα βεβαια απο αυτους που πρεπει.
Το ζητημα ειναι το ειδος της αξιολογισης.
Στα αντικειμενα μας με τοσες εξετασεις τι σκατα και ποιος να εξετασει; Αλλου πρεπει να αξιολογουμαστε,πρωτα ψυχιατρικα,ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ,μετα σε αλλα θεματα.
Τα υπολοιπα ειναι της καουκας σου.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σωστά. Η επιλογή των εκπαιδευτικών γίνεται από το ΔΣ του σχολείου και αυτό είναι το μεγάλο πλεονέκτημα.
......Τα ιδιωτικά σχολεία είναι επιχειρήσεις. ...... Συμφωνώ.... Ιδιαίτερα έκανα με καθηγητές του δημοσίου. Οι παραπάνω καθηγητές του δημοσίου ήταν ασύγκριτα καλύτεροι....
Ναι, συμφωνούμε σε πολλά, με τη διαφορά όμως ότι αυτά που εγώ θεωρώ αρνητικά εσύ τα νομίζεις θετικά.
Είναι κρίμα που αυτή η γενιά των καθηγητών τώρα είναι συνταξιούχοι και τόση τεχνογνωσία, εμπειρία πάει χαμένη.
Εσύ έδωσες στο Μακρόν την ιδέα να αυξήσει την ηλικία συνταξιοδότησης;

ήταν άλλες εποχές.....
Για στάσου ...παππούλη! Δεν νομίζω να είσαι και πολύ μεγαλύτερος από μένα. Είμαι 30, εσύ;

1679316816267.png
Εσύ
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Ναι, συμφωνούμε σε πολλά, με τη διαφορά όμως ότι αυτά που εγώ θεωρώ αρνητικά εσύ τα νομίζεις θετικά.

Εσύ έδωσες στο Μακρόν την ιδέα να αυξήσει την ηλικία συνταξιοδότησης;



Για στάσου ...παππούλη! Δεν νομίζω να είσαι και πολύ μεγαλύτερος από μένα. Είμαι 30, εσύ;

Εσύ
Κλαίω με την εικόνα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι κρίμα που αυτή η γενιά των καθηγητών τώρα είναι συνταξιούχοι και τόση τεχνογνωσία, εμπειρία πάει χαμένη.
Να σου θυμίσω ότι η "γενιά" που φεύγει από τα σχολεία αυτή τη στιγμή είναι αυτή που προσλήφθηκε τέλη 70s-αρχές 80s δηλαδή αυτοί που δεν μπορούν να ανοίξουν έναν υπολογιστή και δεν μπορούν να κάνουν μια κλήση από touch-screen operated phone.

Καμία τεχνογνωσία. Μόνο πολλά χρόνια υπηρεσίας.
 
Top