Απεργία πείνας του Κουφοντίνα

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ο Κουφοντίνας σταματά την απεργία πείνας λέγοντας τα εξής:

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι εκμεταλλεύεται τον αγώνα πολλών προκειμένου να παρουσιαστεί σαν ήρωας και ηγέτης ενός κινήματος. Αυτό μέχρι στιγμής το προωθούσε μόνο η κυβέρνηση. Συνεπώς δε μπορώ παρά να καταδικάσω και αυτή την τυχοδιωκτική στάση, που προσβάλει μεταξύ άλλων και τον αγώνα για τα δικαιώματα που υποτίθεται υπερασπιζόταν.

Οταν σου λέγαμε οτι ειναι ενας καραγκιόζης και ολοκληρος που απο τη μία μάχεται το αστικο κράτος και απο την άλλη ζητάει τις γραφές και τα προνομια του.... φιλοσοφουσες ομως :P

Δε πειράζει , εστω και τωρα τουλαχιστον το καταλαβες. Ολοι αυτοι τυχοδιωκτες ηταν κ ειναι.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Υπερβαλλεις λιγο. Πολλοι ειναι ετσι κυριως οι πιο παλιοι αλλα ο μεσος αστυνομικος πλεον ειναι ενα παιδι που μπηκε απο πανελληνιες με 17000 μορια με στοχο να καπαρωσει τη θεση στο δημοσιο και απεχει πολυ απο το κλισε προτυπο που εχεις στο μυαλο σου
Όσο κενό ή απαρχαιωμένο εγκέφαλο έχουν κ οσοι χωθηκαν με μέσο.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν σου λέγαμε οτι ειναι ενας καραγκιόζης και ολοκληρος που απο τη μία μάχεται το αστικο κράτος και απο την άλλη ζητάει τις γραφές και τα προνομια του.... φιλοσοφουσες ομως :P

Δε πειράζει , εστω και τωρα τουλαχιστον το καταλαβες. Ολοι αυτοι τυχοδιωκτες ηταν κ ειναι.
Ακόμη και μετά από αυτό το μήνυμά μου αδυνατείς να αντιληφθείς τι σημαίνει μάχομαι για τα ανθρώπινα δικαιώματα και όχι για ένα δολοφόνο. Προφανώς και καλώς και δικαίως έγινε αυτός ο αγώνας. Και δεν είναι φιλοσοφία αυτό, είναι αποκατάσταση των facts.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πάλι με αυτόν ασχολείστε;
Δυστυχώς, αυτό που έγινε θα ξαναγίνει και με τον ίδιο ή ελάχιστα διαφορετικό τρόπο.
Ο συγκεκριμένος κατ' εξακολούθηση εγκληματίας, σήμερα αποτελεί κεφάλαιο.
Και μόλις απαιτηθεί ενεργοποίηση του, αυτό θα γίνει ξανά.
Ακόμη και μετά από αυτό το μήνυμά μου αδυνατείς να αντιληφθείς τι σημαίνει μάχομαι για τα ανθρώπινα δικαιώματα και όχι για ένα δολοφόνο. Προφανώς και καλώς και δικαίως έγινε αυτός ο αγώνας. Και δεν είναι φιλοσοφία αυτό, είναι αποκατάσταση των facts.
Εκτός απο αυτά που εσύ προβάλεις σαν στάση σου, υπάρχει και η επεξεργασία των πληροφοριών απο σκεπτόμενους. χμμμ...σου λέω οτι είμαστε αρκετοί που αμφιβάλουμε.
Γιατι δεν ήταν αγώνας αυτό που έγινε.
Ακόμα και εσύ, με όσα έλεγες φαίνεται καθαρά η προσπάθεια για υποκίνηση ανίδεων ανθρώπων.
Γιατι αν ήξεραν ή αν είχαν την δύναμη να αποκωδικοποιήσουν τις πληροφορίες που έτρεχαν με ταχύτητες ασύλληπτες στην ικανότητα του μέσου ανθρώπου να επεξεργαστεί, τότε όλα θα ήταν διαφορετικά.
Και με την κάπνα που έβγαλε η ενασχόληση μας με τον συγκεκριμένο, αποπροσανατολίστηκε όλη η επικαιρότητα.
Και υπάρχουν πράγματα που αξίζουν περισσότερο να ασχοληθούμε. Και όχι να νοιώθουμε οτι κάποιος μας κορόιδεψε.
Γιατι κανένας δεν μπορεί να επιζήσει τόσες ημέρες με αυτό που ισχυριζόταν ο ίδιος και όλοι εσείς που νομίζατε οτι αγωνιζόσασταν γι' αυτόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειλικρινά @Μάξιμος δε βγάζω νόημα :P Δε ξέρω αν οι άλλοι καταλαβαίνετε το μήνυμα, εγώ αδυνατώ, sorry.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
IMG-ddc7321a45585f2e8d7067140ab22771-V.jpg
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ειλικρινά @Μάξιμος δε βγάζω νόημα :P Δε ξέρω αν οι άλλοι καταλαβαίνετε το μήνυμα, εγώ αδυνατώ, sorry.
Δεν πειράζει. Ασε να λέω και εγώ κάτι. Αλωστε, τί θα μπορούσε να πει ένας παππούς;
Μήπως να κάνει μαθήματα πληροφοριών; άπαπα...θα αρχίσουμε να μιλάμε σοβαρά και τότε...

Αρα, εγώ πάω πάσοοο...
Δεν πειράζει, μίλα εσύ!
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
H αληθεια ειναι πως ο Κουφοντινας Αναστηθηκε αλλά η αριστερα δεν το ομολογει επειδη ειναι υπερ του διαχωρισμου κρατους-εκκλησιας...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο Γιάννης Λαγός περιμένει την απόφαση της κεντρικής επιτροπής μεταγωγών για να μάθει αν θα ικανοποιηθεί το αίτημά του για μεταφορά στις φυλακές Κορυδαλλού, καθώς υποστηρίζει ότι εκεί θα μπορεί να ασκήσει τα καθήκοντα του ευρωβουλευτή.

Σημειώνεται ότι στην ίδια φυλακή αλλά σε άλλη πτέρυγα βρίσκεται και ο Δημήτρης Κουφοντίνας.

Έγινε αυτό που ήθελε ο Κουφοντίνας και πέρασε στο ντούκου. Επικοινωνιακή νίκη της ΝΔ που βγήκε από το αδιέξοδο.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nope. Στην ίδια φυλακή εννοεί το Δομοκό, όχι αυτή που θέλει να πάει ο Λαγός. Στις Δομοκού είναι ο Κουφοντίνας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Κουφοντινας, Μιχαλολιάκος και Λαγός στην ίδια φυλακή; Όλο το τσίρκο μαζί..
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι κι ο Κασιδιάρης εκεί, έχεις 10 λεπτά να κάνεις edit το μήνυμά σου. :)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Είναι κι ο Κασιδιάρης εκεί, έχεις 10 λεπτά να κάνεις edit το μήνυμά σου. :)
Θα μου επιβάλλεις και ποιους θεωρώ τσίρκο; Όχι ότι αυτός είναι καλύτερος αλλά τουλάχιστον έκανε την υπέρβαση και άφησε πίσω το παρελθόν. Οι άλλοι τρεις νομίζω ούτε συγγνώμη είπαν ποτέ ούτε μετάνιωσαν για όσα έκαναν.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Λες να παιζουν ολοι μαζι κυνηγητο στο προαυλιο;
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Λαγός πάντως έχει ανοιχτά ταχθεί υπέρ Κασιδιάρη και της πιθανότητας να ενταχθεί στο ΓΤΠ κόμμα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Δεν νομίζω να διαλύσει το δικό του κόμμα και να προσχωρήσει έτσι απλά, από εκεί που ηγείται ενός κόμματος να γίνει υποτελής σε κάποιον άλλον. Μόνο με κοινή συνένωση θα γίνει κάτι. Το βρίσκω δύσκολο να συμβεί αυτό. Μπορεί να έχει εξαίσια ρητορική ικανότητα αλλά αυτός είναι φανερά μπλεγμένος στην υπόθεση Φύσσα. Δεν θα κάνει καλό στον Κασιδιάρη το πισωγυρισμα στο σκοτεινό παρελθόν. Worrying.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Nope. Στην ίδια φυλακή εννοεί το Δομοκό, όχι αυτή που θέλει να πάει ο Λαγός. Στις Δομοκού είναι ο Κουφοντίνας.
ok.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα μου επιβάλλεις και ποιους θεωρώ τσίρκο; Όχι ότι αυτός είναι καλύτερος αλλά τουλάχιστον έκανε την υπέρβαση και άφησε πίσω το παρελθόν. Οι άλλοι τρεις νομίζω ούτε συγγνώμη είπαν ποτέ ούτε μετάνιωσαν για όσα έκαναν.
Καμία υπέρβαση έκανε. Έφυγε όταν το καράβι βούλιαζε. Αυτό δεν τον ξεπλένει ότι ήταν μέλος εγκληματικής οργάνωσης.

Όπως είπα, μοναδική του ελπίδα είναι να κάνει εσωτερική συμφωνία με την αντιπολίτευση αλλιώς ούτε να κατεβεί δεν θα τον αφήσουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top