Απορίες & γενική συζήτηση για το Κάρμα

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Περί αυτού η άποψή μου: Να μπορούμε να δίνουμε προσθετική βαθμολογία και να μπορούμε να δώσουμε μια βαθμολογία για το κάθε θέμα που συμμετέχει ο βαθμολογούμενος. Δηλαδή όχι να δίνουμε βαθμολογίες και να βγαίνει ο μέσος όρος, αλλά να είναι περισσότερο πόντοι που θα προσθέτονται κάθε φορά στους πόντους που έχουμε. Με αυτόν τον τρόπο θα είναι κάτι σαν κίνητρο να συμμετάσχουν όλο και περισσότεροι και πιο ενεργά σε περισσότερα θέματα αφού θα μπορούν να πάρουν μόνο μια βαθμολογία από κάθε άλλο μέλος για κάθε θέμα που συμμετέχουν.Βέβαια αρκετά πολύπλοκο αυτό που λέω.. Α... και συγνώμη που δεν ειμαι καθόλου καλός στις επεξηγήσεις! :D
Κατάλαβα τι λες αλλα δυστυχώς κάτι τέτοιο θα χρειαστεί πού δουλεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εδώ αν έχω καταλάβει καλά είναι ένα forum όπου ελέυθερα λές την άποψη σου για το κάθε θέμα και αυτή είναι η ουσία. Γιατί θα πρέπει να βαθμολογηθείς για την άποψη σου και να δεκτείς τα αρνητικά σχόλια του καθενός απλά επειδή δεν συμφωνεί μαζί σου? Γιατί να μπλέξουμε με βαθμολογίες και να μην αφήσουμε τον κάθε ένα να πει ελέυθερα την γνώμη του που ίσως και να περιέχει και το λάθος μέσα. Οι βαθμολογίες είναι για τους ανταγωνιστές και για να ΄βγάλουμε τον καλύτερο, αυτός είναι ο προορισμος του forum ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
"κάρμα"... πολύ myphone δεν θα το κάνουμε? Πιστεύω πως δεν χρειάζεται... από την στιγμή που το όλο θέμα του συγκεκριμένου forum είναι πολύ πιο χαλαρό και δεν είναι τόσο σημαντικό να βαθμολογείται τόσο η εγγυρότητα κλπ του κάθε χρήστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx :
"κάρμα"... πολύ myphone δεν θα το κάνουμε? Πιστεύω πως δεν χρειάζεται... από την στιγμή που το όλο θέμα του συγκεκριμένου forum είναι πολύ πιο χαλαρό και δεν είναι τόσο σημαντικό να βαθμολογείται τόσο η εγγυρότητα κλπ του κάθε χρήστη...
Το Κάρμα δεν ιδέα του Myphone από πολύ πιο πριν άρχισαν τα forums software να το ενσωματώνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Κάρμα δεν ιδέα του Myphone από πόλυ πιο πριν άρχισε πολύ πιο πριν άρχισαν τα forums software να το ενσωματώνουν

Φυσικά. Έλεος Αντωνάκη μ'... Για να είσαι καλύτερος από τον καλό πρέπει να διαθέτεις όσα διαθέτει ο καλός+@@

Εγώ το θεωρώ πολύ πρωτότυπο το κάρμα (σούρτρα) και νομίζω πως *πρέπει* να ενσωματωθεί στο forum ASAP!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πιστεύω θα έχει πλάκα αυτό.
δεν νομ΄'ιζω να παρεξηγηθεί κάποιος για καποιον λόγο σαν αυτόν,ετισ κι αλλιώς στο ιντερνετ και στα φορουμ μπαίνουμε για να περάσει η ώρα μας και να περάσουμε καλα,αλίμονο εαν κάποιος παίρνει σοβαρά κάτι τέτοιο. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τελικά θα το κάνετε???............το κάρμα εννοώ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
είδαμε ότι υπάρχει ένα πρόβλημα και δεν φαίνεται απλά θετικο/αρνητικό όπως θέλαμε αλλά βαθμολογία... Εσεις πιστευετε οτι έτσι αξίζει να το βάλουμε? εμενα μου κακοφαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
είδαμε ότι υπάρχει ένα πρόβλημα και δεν φαίνεται απλά θετικο/αρνητικό όπως θέλαμε αλλά βαθμολογία... Εσεις πιστευετε οτι έτσι αξίζει να το βάλουμε? εμενα μου κακοφαίνεται...

Κοίτα εγώ θα ξαναπώ ότι είπα και πριν,εδώ μέσα μπαίνουμε για να διασκεδάσουμε να πούμε καμιά κουβέντα να περάσει η ώρα,αυτό θα είναι καθαρά για πλάκα,δεν μπορώ να ξέρω τί ακριβώς άνθρωπος είσαι αλλά αυτό που θες να μας δείξεις διότι δεν γνωριζόμαστε προσωπικά,μπορεί απο εδώ να φένεσαι η καλύτερη κοπέλα και στην πραγματικό τητα να έχεις παλιοχαρακτήρα ή και το αντίθετο(γενικά μιλάω όχι για εσένα συγκεκριμένα).
Αν είναι ορατόι οι ψήφοι δηλαδή ποιός ψήφισε ποιόν και πόσο εκεί ίσως υπάρξουν προβλήματα,αλλά αν είναι κρυφοί δεν βρίσκω τον λόγο,χαβαλέ θα κάνουμε τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.
Ανάθεμα αν παίρνουμε στα σοβαρά το ίντερνετ,δεν είμαστε 8 χρονών παιδάκια ευκολόπιστα που επηρρεάζονται εύκολα απο τέτοια παιχνίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Κοίτα εγώ θα ξαναπώ ότι είπα και πριν,εδώ μέσα μπαίνουμε για να διασκεδάσουμε να πούμε καμιά κουβέντα να περάσει η ώρα,αυτό θα είναι καθαρά για πλάκα,δεν μπορώ να ξέρω τί ακριβώς άνθρωπος είσαι αλλά αυτό που θες να μας δείξεις διότι δεν γνωριζόμαστε προσωπικά,μπορεί απο εδώ να φένεσαι η καλύτερη κοπέλα και στην πραγματικό τητα να έχεις παλιοχαρακτήρα ή και το αντίθετο(γενικά μιλάω όχι για εσένα συγκεκριμένα).
Αν είναι ορατόι οι ψήφοι δηλαδή ποιός ψήφισε ποιόν και πόσο εκεί ίσως υπάρξουν προβλήματα,αλλά αν είναι κρυφοί δεν βρίσκω τον λόγο,χαβαλέ θα κάνουμε τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.
Ανάθεμα αν παίρνουμε στα σοβαρά το ίντερνετ,δεν είμαστε 8 χρονών παιδάκια ευκολόπιστα που επηρρεάζονται εύκολα απο τέτοια παιχνίδια.

Μωρε οι ψήφοι θα είναι κρυφοί αλλά θα φαίνεται είτε πόσους αρνητικούς/θετικούς έχει ο καθένας είτε το άθροισμα αυτων. Αλήθεια εσυ τι απ οτα 2 λες να κάνουμε? Εγώ λεω αυτό με το αθροισμα που όσο να πεις "κοβει" μερικές πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Μωρε οι ψήφοι θα είναι κρυφοί αλλά θα φαίνεται είτε πόσους αρνητικούς/θετικούς έχει ο καθένας είτε το άθροισμα αυτων. Αλήθεια εσυ τι απ οτα 2 λες να κάνουμε? Εγώ λεω αυτό με το αθροισμα που όσο να πεις "κοβει" μερικές πληροφορίες.

ναι άθροισμα να βγάζει ή μέσο όρο.
Και η βαθμολογία να είναι απο το 0-10,
τί εννοείς αρνητικό θετικό?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
ναι άθροισμα να βγάζει ή μέσο όρο.
Και η βαθμολογία να είναι απο το 0-10,
τί εννοείς αρνητικό θετικό?? :hmm:

Δυστυχώς δεν γίνεται η βαθμολογία να είναι απο το 0-10.
Λοιπόν να σου εξηγήσω πως γίνεται: Ο κάθε χρήστης μπορεί να δώσει στον άλλο είτε έναν θετικό είτε εναν αρνητικό ψήφο. Αυτό που θα φαίνεται σαν κάρμα του κάθε μέλους θα είναι είτε πόσους θετικούς ψήφους έχει λάβει και πόσους αρνητικούς, είτε το αθροισμα θετικών+αρνητικών ψήφων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Δυστυχώς δεν γίνεται η βαθμολογία να είναι απο το 0-10.
Λοιπόν να σου εξηγήσω πως γίνεται: Ο κάθε χρήστης μπορεί να δώσει στον άλλο είτε έναν θετικό είτε εναν αρνητικό ψήφο. Αυτό που θα φαίνεται σαν κάρμα του κάθε μέλους θα είναι είτε πόσους θετικούς ψήφους έχει λάβει και πόσους αρνητικούς, είτε το αθροισμα θετικών+αρνητικών ψήφων.

ΑΑΑ οκ τότε καλύτερο είναι πόσους θετικους και πόσους αρνητικούς έχει πάρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ναι,ναι να μπει εγώ έχω ήδη μερικές θετικές ψήφους έτοιμες.Αρνητικές δεν θέλω να δίνω :)δεν είναι ο τύπος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οκ παιδιά! Μόλις γυρίσουμε απο τις διακοπές θα είναι απο τα πρώτα που θα κάνουμε, μιας και απ'οτι βλέπω η πλειοψηφία το θέλει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Οκ παιδιά! Μόλις γυρίσουμε απο τις διακοπές θα είναι απο τα πρώτα που θα κάνουμε, μιας και απ'οτι βλέπω η πλειοψηφία το θέλει ;)

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: ωραία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Γιέαπ! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Να μπει.Να μπει. :thumbsup:
Εμείς γιατί δεν μπορούμε να ψηφίσουμε. :'( :'(
Φιλιά.
:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Jenny :
Να μπει.Να μπει. :thumbsup:
Εμείς γιατί δεν μπορούμε να ψηφίσουμε. :'( :'(
Φιλιά.
:inlove:
γιατι εδω εισαι μωρακι σαν το μωρακι σου in real life... μ'αρεσει τοοοοσο πολυ η υπογραφη σου...αχ νομιζω οτι ειμαι ετοιμη να γινω μανουλα...(ασχετο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
γιατι εδω εισαι μωρακι σαν το μωρακι σου in real life... μ'αρεσει τοοοοσο πολυ η υπογραφη σου...αχ νομιζω οτι ειμαι ετοιμη να γινω μανουλα...(ασχετο)

Καλά δεν μιλάω. :'(
Ναι ναι μωράκι. :lol:
Ολόκληρη γαιδούρα 26 γίνομαι τον Αύγουστο. :redface:
Όσο για το να γίνεις μανούλα άντε βουρ να κάνουν παρέα τα μικρά μας. :bleh:
Σε πειράζω. :bleh:
Όταν θα νιώθεις εσύ έτοιμη βρε για να έρθει το κοριτσάκι ή το αγοράκι σου στην ζώη για να σε κάνει ποιό ευτυχισμένη απο ποτέ τότε βουρ. :D
Φιλιά.
:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top