Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
in flames gn, ένα φόρουμ υπάρχει για να εκφράζονται απόψεις με σωστό τρόπο....Όποιες κι αν ειναι οι απόψεις!

Αlessandra, συμφωνώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,912 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής - απ' ότι έχω δει κιόλας - δεν έχει πέσει ούτε ένα αδικαιολόγητο - σύμφωνα με τους κανόνες - infraction.

-Όσον αφορά τα υβριστικά μηνύματα (και πόσο μάλλον αυτά που απευθύνονται ευθέως σε άλλους συνομιλητές), δεν περνάνε.
-Όσον αφορά τα συνεχή ανούσια / εκτός θέματος μηνύματα (ένα αρκετά εκτεταμένο "κακό"), θα σας παρακαλούσα να τα περιορίσετε. Το forum κατά βάση είναι χώρος συζητήσεων και όχι chatting. Έρχονται συνεχώς νέα μέλη και έρχονται αντιμέτωπα με topics γεμάτα σελίδες με χαχανιτά, "λίγο off-topic για να ξεφύγουμε" κ.α. Αν δε σας φτάνει αυτός ο λόγος, ελπίζω να σας αρκεί το γεγονός ότι ούτε οι MODs έχουν την όρεξη σας να κάθονται να σκουπίζουν τα 100δες ανούσια μηνύματα σε Χαλαρή Κουβέντα / Γενικά και αόριστα / Ειδήσεις και Επικαιρότητα και γενικότερα μεγάλο τμήμα της σπατάλης χρόνου τους ως συντονιστές να είναι αυτή η δουλειά στις 3 από τις τόσες άλλες κατηγορίες του forum (που σίγουρα δεν είναι και οι βασικότερες, παρότι έχουν αρκετή κίνηση).

:thanks:
-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα πόσα off topic μηνύματα δηλαδή πρέπει να παίρνουμε ένα δεκαράκι infraction?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,912 μηνύματα.
Δεν είναι συγκεκριμένος ο αριθμός των μηνυμάτων αυτών, απλά παρατηρεί ο συντονιστής και δίνει το infraction. :iagree:
Γενικότερα, όταν δεν υπάρχει λόγος / αφορμή, δεν υπάρχει και infraction.

Κάθε infraction διαρκεί 4 μήνες (την ημερομηνία λήξης του καθενός μπορείτε να τη δείτε στο tab Αθετήσεις του προφίλ σας).


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικά τι είναι οι αθετήσεις και πως τις βλέπουμε;


*ξέρω πρέπει να έχει ξαναναφερθεί*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,912 μηνύματα.
Γενικά τι είναι οι αθετήσεις και πως τις βλέπουμε;


*ξέρω πρέπει να έχει ξαναναφερθεί*
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1368708&postcount=5 :no1:




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μάλιστα, ευχαριστώ. Και να υποθέσω πως σε κάθε ποσοστό επι τοις εκατό αντιστοιχεί και περιορισμός μέχρι να φτάσουμε στον αποκλεισμό;

edit: Άκυρο, δεν διάβασα προσεκτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μάλιστα, ευχαριστώ. Και να υποθέσω πως σε κάθε ποσοστό επι τοις εκατό αντιστοιχεί και περιορισμός μέχρι να φτάσουμε στον αποκλεισμό;

edit: Άκυρο, δεν διάβασα προσεκτικά.

Στο 50% δεν έχεις κάποιες δυνατότητες στο φόρουμ(αβατάρ,υπογραφή πχ) στα 150% είναι μόνιμος αποκλεισμός και στα 70%(έχω μια επιφύλαξη) 2μηνος αποκλεισμός:bye:

edit τώρα είδα ότι ο Γιώργος δεν διάβασε σωστά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Στο 50% δεν έχεις κάποιες δυνατότητες στο φόρουμ(αβατάρ,υπογραφή πχ) στα 150% είναι μόνιμος αποκλεισμός και στα 70%(έχω μια επιφύλαξη) 2μηνος αποκλεισμός:bye:

edit τώρα είδα ότι ο Γιώργος δεν διάβασε σωστά:P

Όχι καλά έκανες και το στειλες. Τώρα το κατάλαβα πλήρως. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
O καθε συντονοστης δινει αυτοβουλως(:P)αθετηση σε οποιον χρηστη κρινει πως πρεπει να δωθει η πρεπει να ενημερωσει και τον Πετρο πρωτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να τον ενημερώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
2) απορίες:
Υπάρχουν οι συντονιστές και οι βοηθοί συντονισμού και ο διαχειριστής. Ως εδώ τα καταλαβαίνω. Αλλά ο x-Moderator και ο νομικός σύμβουλος τι είναι; Γιατί με μπέρδεψαν όταν τους πρωτοείδα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
2) απορίες:
Υπάρχουν οι συντονιστές και οι βοηθοί συντονισμού και ο διαχειριστής. Ως εδώ τα καταλαβαίνω. Αλλά ο x-Moderator και ο νομικός σύμβουλος τι είναι; Γιατί με μπέρδεψαν όταν τους πρωτοείδα.:P
Ο x-moderator δεν σημαινει πρωην συντονιστης;
Δεν εχουμε και πολους τετοιους βεβαια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μόνο η Κρου είναι εξ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Aυτο εννοουσα.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Γιατι δεν εχω υπογραφη;
Βαζω μια εικονα και μου βγαινει σε λινκ, δηλαδη να πατησεις για να την δεις..
Δεν ξερω αν καταλαβαιτε τι λεω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Mηπως δεν την εχεις ενεργοποιησει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα που δεν είχα πρίν μια μεγάλη αποχή απο το στέκι, πρίν μπορούσα να επισυνάψω εικόνες, τώρα δεν με αφήνει καθόλου, προσωπικά δεν έχω αλλάξει κάτι στον explorer μου τι μπορώ να κάνω να φτειαχτεί;

Και κάτι άλλο, δεν ξέρω που ταιριάζει αυτό που θα πώ αλλα η βοήθεια προσωπικά δεν βοηθάει και πολλύ , θα μπορούσε να υπάρχει και ένα εξτρα εικονίδιο ή λινκ που θα λέει ότι άν δεν υπάρχει η απορεία μας στα παραπάνω θέματα να πατάς ένα λίνκ που να απευθύνετε σε κάποιον απο τους πολλύχρομους βάζοντας ένα μενουδάκι στο τι αφορά η βοήθεια. π.χ. εγγραφές, μυνήματα, περιήγηση ή τεχνικά... λέω εγώ τώρα, απλά πρόσεξα πώς άν είμουν νέα στο φόρουμ δεν θα ήξερα που θα απευθυνθώ ενώ έτσι πάς απευθείας στην πυγή:hmm: έτσι λέω εγώ μπορεί να κανω και λάθος, άλλοι να μην έχουν πρόβλημα δεν ξέρω.

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα που δεν είχα πρίν μια μεγάλη αποχή απο το στέκι, πρίν μπορούσα να επισυνάψω εικόνες, τώρα δεν με αφήνει καθόλου, προσωπικά δεν έχω αλλάξει κάτι στον explorer μου τι μπορώ να κάνω να φτειαχτεί;

Τις ανεβάζεις απευθείας από κάποιο εξωτερικό link;:hmm:
Αν προσπαθείς από εκεί και το λινκ δεν εχει κατάληξη κάποιας μορφής εικόνας (πχ .jpeg , .gif κλπ) τότε δεν αναγνωρίζει ότι πρόκειται για εικόνα.
Αν προσπαθείς μέσω του υπολογιστή, τότε δες πως είναι ο διαθέσιμος χώρος των συννημένων σου.Το βλέπεις από τον πίνακα ελέγχου -> Τα συννημένα αρχεία μου.

Αν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω τότε θα πρέπει να το κοιτάξουμε.


Και κάτι άλλο, δεν ξέρω που ταιριάζει αυτό που θα πώ αλλα η βοήθεια προσωπικά δεν βοηθάει και πολλύ , θα μπορούσε να υπάρχει και ένα εξτρα εικονίδιο ή λινκ που θα λέει ότι άν δεν υπάρχει η απορεία μας στα παραπάνω θέματα να πατάς ένα λίνκ που να απευθύνετε σε κάποιον απο τους πολλύχρομους βάζοντας ένα μενουδάκι στο τι αφορά η βοήθεια. π.χ. εγγραφές, μυνήματα, περιήγηση ή τεχνικά... λέω εγώ τώρα, απλά πρόσεξα πώς άν είμουν νέα στο φόρουμ δεν θα ήξερα που θα απευθυνθώ ενώ έτσι πάς απευθείας στην πυγή:hmm: έτσι λέω εγώ μπορεί να κανω και λάθος, άλλοι να μην έχουν πρόβλημα δεν ξέρω.

Ευχαριστώ
Υπάρχει σχετική κατηγορία που έχει επιλογή και για προτάσεις ιδεών.Ή απευθείας μέσω του 'Εχω μια ιδέα.

Τώρα γι αυτό που λες νομίζω κάποιος μπορεί απευθείας να απευθυνθεί σε κάποιον πολύχρωμο.Θα το κοιτάξουμε κι αυτό πάντως γιατί φαίνεται ενδιαφέρον σε περίπτωση που είναι πιο βολικό για κάποιον που είναι νέος στο forum.
Αν και αυτό το θέμα εξυπηρετεί αυτό το σκοπό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top