Αποτρίχωση

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το αν φαίνεται το ξανθισμένο χνούδι, εξαρτάται κατά πολύ και από το χρώμα της επιδερμίδας. Όσο πιο ανοιχτόχρωμο το δέρμα , τόσο λιγότερο θα είναι εμφανές.
Σκέψου εμένα που είμαι αρκετά μαλαχρινή να μαυρίσω κιόλας (παίρνω εύκολα χρώμα) πως θα φαίνεται το καλοκαίρι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
πριν κανα μήνα σας είχα πει πως θα πήγαινα σε αισθητικό για το άνω χείλος, τελικά δεν πήγα αλλά έκανα την μαλακία μου χτες βράδυ. πήρα τις ωραίες ταινιούλες, τις κόλλησα, τις τράβηξα. δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα αλλά είχε αφήσει μια τρομερή κοκκινίλα σε όλο το σημείο. έβαλα λίγο πάγο και ήλπιζα πως μέχρι το πρωί θα έχει εξαφανιστεί. αμ δε! από την μια πλευρά το δέρμα είναι μια χαρά, αλλά από τα δεξιά όχι μόνο είναι κόκκινο αλλά έχει φύγει και δέρμα και πονάει. δεν έχω ιδέα τι να του κάνω. να βάλω ενυδατική; το απόγευμα θα μπορώ να το καλύψω με make up?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
πριν κανα μήνα σας είχα πει πως θα πήγαινα σε αισθητικό για το άνω χείλος, τελικά δεν πήγα αλλά έκανα την μαλακία μου χτες βράδυ. πήρα τις ωραίες ταινιούλες, τις κόλλησα, τις τράβηξα. δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα αλλά είχε αφήσει μια τρομερή κοκκινίλα σε όλο το σημείο. έβαλα λίγο πάγο και ήλπιζα πως μέχρι το πρωί θα έχει εξαφανιστεί. αμ δε! από την μια πλευρά το δέρμα είναι μια χαρά, αλλά από τα δεξιά όχι μόνο είναι κόκκινο αλλά έχει φύγει και δέρμα και πονάει. δεν έχω ιδέα τι να του κάνω. να βάλω ενυδατική; το απόγευμα θα μπορώ να το καλύψω με make up?
Δεν πιστεύω όντως να σου έφυγε δέρμα όπως το λες, αλλίως θα αιμοραγούσες. Αυτό που κάνω εγώ για να φύγει η κοκκινίλα είναι να ρίχνω συνέχεια κρύο νερό για να το καταπραύνω. Προσοχή τα χέρια σου να είναι καθαρά για να μην μολυνθεί η περιοχή. Αφού πέσει η κοκκινίλα και μετά από ώρα βάλε πάνω ενυδατική. Καλή επιτυχία και με προσοχή η αποτρίχωση στην περιοχή του προσώπου καλύπτεται με δυσκολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν παίζει να σου έφυγε δέρμα, θα έβρισκες αίμα στο μαξιλάρι και θα είχε κάνει και καύκαλο/πετσάκι από πάνω η περιοχή. Μήπως έγινε φουσκάλα;

Αν είναι τόσο ερεθισμένη όσο λες η περιοχή και δεδομένου ότι έχει ανοίξει και ο πόρος της τρίχας μετά την ταινία, καλύτερα να μην βάζεις συνέχεια νερό, είναι αρκετά καθαρό αλλά όχι 100% αποστειρωμένο, πάλι υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης. Πλύνε καλά τα χέρια και βάλε bepanthol ή κάποια άλλη καταπραϋντική. Φρόντισε να είναι συνέχεια "υγρή" η περιοχή Αν δεν έχεις πολύ ευαίσθητο δέρμα, ως το απόγευμα θα είσαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας. Δεν έχει φουσκάλα αλλά δεν είναι απλή κοκκινίλα σίγουρα. Μοιάζει κάπως με έγκαυμα (?) να το πω; Τσούζει κιόλας. είχα ένα σπυράκι εκεί που είχε αρχίσει να ξεραίνεται και πήγα και το πείραξα πριν βάλω το κερί και μάλλον αυτό φταίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Ας γράψω κι εγώ δυό πραγματάκια μια και έχω τεράστια εμπειρία στο θέμα, μουστακαλού γαρ... :P
Λοιπόν για να ξεκινήσουμε, υπάρχουν γυναίκες που δεν έχουν την παραμικρή ευαισθησία στο δέρμα τους και μπορούν με τους διάφορους τρόπους που υπάρχουν στο εμπόριο να βγάλουν τις τρίχες και κάποιες βάζουν και οινόπνευμα επάνω για απολύμανση χωρίς κανένα παρατράγουδο. Το κάνει η φαρμακοποιός μου και είναι μια χαρά, αμέσως μετά μπορεί να βάλει το καθημερινό της μακιγιάζ και είναι σένια.
Υπάρχουν όμως γυναίκες που έχουν ευαίσθητο δέρμα και κάποιες φορές μπορεί να σου πάρει μέχρι και χρόνια μέχρι να ανακαλύψεις τι πρέπει να κάνεις για να μην έχεις πρόβλημα, η περίπτωσή μου δηλαδή που για χρόνια δεν έβγαζα το μουστάκι επειδή πάθαινα αυτό που έπαθες εσύ...
Πρώτα πρώτα δεν κάνουμε ποτέ αποτρίχωση σε περιοχή που υπάρχουν σπυράκια ή η παραμικρή αμυχή. Περιμένουμε να περάσει και μετά. Δεύτερον, όταν πρόκειται να κάνεις αποτρίχωση σε ένα σημείο, καλό είναι πρώτα να έχεις αφαιρέσει το οποιοδήποτε μακιγιάζ και να απολυμάνεις λίγο με ένα βαμβακάκι με καθαρό οινόπνευμα.
Μετά ακολουθείς την μέθοδο που θέλεις, προσωπικά θα σε συμβούλευα να αποφύγεις τις έτοιμες ταινίες και να δοκιμάσεις είτε κερί, είτε χαλάουα που θα πάρεις από το φαρμακείο. Αφού τραβήξεις και φύγουν οι τρίχες, είναι λογικό το δέρμα εκεί να είναι ερεθισμένο για κάποιες ώρες. Θα βγάλεις τα τυχόν υπολείμματα με άλλο βαμβακάκι που θα έχεις βρέξει με baby oil και μετά θα βάλεις μια αλοιφούλα καταπραυντική όπως είπε και η Ερινύς. Σε δύσκολες περιπτώσεις πολύ ευαίσθητου δέρματος, μπορείς να πάρεις διάφορες άλλες αλοιφούλες. Εγώ χρησιμοποιώ την Celestoderm με garamycin.
Επίσης σημαντικό είναι να προσέξεις να μην πάει τίποτα εκεί επάνω για αρκετές ώρες έως και ένα 24ωρο, ούτε καν νερό γιατί μπορεί να πάθεις θυλακίτιδα, φλεγμονή του θύλακα της τρίχας δηλαδή.
Δεν είναι ευχάριστο όλο αυτό αλλά συνηθίζεται, θα ξέρεις πως όταν είναι να κάνεις αποτρίχωση για κάποιες ώρες θα πρέπει να προσέχεις και μετά θα είσαι μια χαρά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
(Μη πεταχτεί καμία μελαχρινή να πει, ότι οι ξανθιές δε πρέπει να παραπονιούνται για το θέμα τρίχες, γιατί θα τα πάρω!:P)

:/:
και θα τα πας που? ΠΟΥ?!
ο μπαμπάς μου (!) ήταν κάθετος. "Το παιδί θα κάνει αποτρίχωση με κερί. Δε θα καταστρέψει το δέρμα του με ξυράφια και θυλακίτιδες" έλεγε στη μητέρα μου, η οποία θυμάμαι τότε τον κοίταζε περίεργα.:P
δεν ξερω που τον εβρηκατε ελπιζω να τον κρατησατε:shifty:

και claire, thank you για την κρεμουλα!
χεχε
προσωπικα ξυριζα τα ποδια μεχρι που τελικως γυρισα σε κερι. χαχα. χα. χα.:'( και αυτη η μαλακια που οταν κανεις κερι κ καποιες δεν τραβιουνται αλλα κοβονται? :eek: shocking, i know.
δοξα τους θεους δεν εβαλα ξυραφι στο μπικινι. αλλα και παλι. hurts like a bitch. μονο με emla μπορω να αντεξω πλεον. θα με αποκαλουσα sissy αλλα... πραγματικα. 100% μελαχρινη και βαθια ριζωμενη. *kisses stamp*
για χερια κανω κερι οταν αντεχω. διαφορετικα το παραταω.
και βεβαιως λειζερ σε προσωπο.
ενω μουστακι με χαλαουα σπιτι. βρισκω πως αντεχω καλυτερα αυτον τον πονο εαν τον κανω εγω. κι ας το βγαζω μισο.:D



https://www.e-steki.gr//www.pinterest.com/pin/create/extension/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εlena D

Νεοφερμένος

Η Εlena D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σασ παιδια :) ειμαι καινουργιο μελοσ του φορουμ . ειμαι 18 και
το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω πωσ γινεται το ξυρισμα .. εκει κατω.. εκανα αποτριχωση μεχρι τωρα με κερι
θα πηγαινα στην αισθητικο μου αλλα το χω ψαλιδισει και θελει ενα μηκοσ..
χθεσ δοκιμασα να ξυριστω με αφρο ξυρισματοσ χωρισ κανενα αποτελεσμα. απλα εγιναν λιγο πιο κοντεσ και οχι ολεσ..
και στο τελοσ ειδα οτι ηταν αντρικοσ για τα γενια.. αυτο φταιει ;;
αισθανομαι πολυ ασχημα.
το αγορι μου εχει ξενερωσεi με αυτο και θελω να ξυριστω, τι να κανω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρες άλλο αγόρι. Επίσης άμα ξυριστείς με ξυράφι welcome to a world of pain όταν φορέσεις παντελόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Βρες άλλο αγόρι. Επίσης άμα ξυριστείς με ξυράφι welcome to a world of pain όταν φορέσεις παντελόνι.

από δική σου εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Yep
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γεια σασ παιδια :) ειμαι καινουργιο μελοσ του φορουμ . ειμαι 18 και
το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω πωσ γινεται το ξυρισμα .. εκει κατω.. εκανα αποτριχωση μεχρι τωρα με κερι
θα πηγαινα στην αισθητικο μου αλλα το χω ψαλιδισει και θελει ενα μηκοσ..
χθεσ δοκιμασα να ξυριστω με αφρο ξυρισματοσ χωρισ κανενα αποτελεσμα. απλα εγιναν λιγο πιο κοντεσ και οχι ολεσ..
και στο τελοσ ειδα οτι ηταν αντρικοσ για τα γενια.. αυτο φταιει ;;
αισθανομαι πολυ ασχημα.
το αγορι μου εχει ξενερωσεi με αυτο και θελω να ξυριστω, τι να κανω ;

Ξενερωσε το αγόρι και κάτι τρέχει στα γυφτικα, άμα δε θέλει τα μπογαλακια του και σ άλλη παραλία. Να περιμένει μέχρι να μακρυνει η τρίχα σου να πας σε αισθητικό αλλιώς ας κάτσει με το πουλί στο χέρι άμα τόσο πολύ ξενερωνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εlena D

Νεοφερμένος

Η Εlena D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ξενερωσε το αγόρι και κάτι τρέχει στα γυφτικα, άμα δε θέλει τα μπογαλακια του και σ άλλη παραλία. Να περιμένει μέχρι να μακρυνει η τρίχα σου να πας σε αισθητικό αλλιώς ας κάτσει με το πουλί στο χέρι άμα τόσο πολύ ξενερωνει.
χαχαα εχεις απολυτο δικιο. εχω κανει οτι μπορω για αυτο το θεμα. Αν δεν θελει υπαρχουν και αλλοι ;)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όχι ξυράφι εκεί, θα σου γυρίσουν οι τρίχες, θα σε πιάσει φαγούρα, θα σε τσιμπάνε, και θα μπεις σε έναν φαύλο κύκλο που κάθε βδομάδα θα τα παίρνεις για να μην μεγαλώνουν και θα ερεθίζεται και το δέρμα σου. Αφού κάνεις κερί, άστον να συνειδητοποιήσει ότι για 1-2 βδομάδες θα έχεις μικρές τρίχες μέχρι να φτάσουν σε ένα επαρκές μήκος, τι να κάνουμε. Εναλλακτικά ξεκίνα laser, θα αραιώσουν πολύ και θα βγαίνουν πιο αδύναμες.

Εάν τόσο πολύ σε νοιάζει τι εικόνα του βγάζεις, μπορείς να τις τραβήξεις με τσιμπιδάκι φρυδιών, αλλά για όνομα αυτό είναι από μόνο του μαζοχιστικό και πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτός πως ξυρίζεται εκεί κάτω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εlena D

Νεοφερμένος

Η Εlena D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όχι ξυράφι εκεί, θα σου γυρίσουν οι τρίχες, θα σε πιάσει φαγούρα, θα σε τσιμπάνε, και θα μπεις σε έναν φαύλο κύκλο που κάθε βδομάδα θα τα παίρνεις για να μην μεγαλώνουν και θα ερεθίζεται και το δέρμα σου. Αφού κάνεις κερί, άστον να συνειδητοποιήσει ότι για 1-2 βδομάδες θα έχεις μικρές τρίχες μέχρι να φτάσουν σε ένα επαρκές μήκος, τι να κάνουμε. Εναλλακτικά ξεκίνα laser, θα αραιώσουν πολύ και θα βγαίνουν πιο αδύναμες.

Εάν τόσο πολύ σε νοιάζει τι εικόνα του βγάζεις, μπορείς να τις τραβήξεις με τσιμπιδάκι φρυδιών, αλλά για όνομα αυτό είναι από μόνο του μαζοχιστικό και πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένη.
Οκ ευχαριστώ πολύ για τν βοήθεια , αυτό θα κάνω .
Χαχ όχι δεν θα φτάσω μέχρι εκεί .

Αυτός πως ξυρίζεται εκεί κάτω;

Ναι ξυριζεται . Κανονικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Όχι ξυράφι εκεί, θα σου γυρίσουν οι τρίχες, θα σε πιάσει φαγούρα, θα σε τσιμπάνε, και θα μπεις σε έναν φαύλο κύκλο που κάθε βδομάδα θα τα παίρνεις για να μην μεγαλώνουν και θα ερεθίζεται και το δέρμα σου. Αφού κάνεις κερί, άστον να συνειδητοποιήσει ότι για 1-2 βδομάδες θα έχεις μικρές τρίχες μέχρι να φτάσουν σε ένα επαρκές μήκος, τι να κάνουμε. Εναλλακτικά ξεκίνα laser, θα αραιώσουν πολύ και θα βγαίνουν πιο αδύναμες.

Εάν τόσο πολύ σε νοιάζει τι εικόνα του βγάζεις, μπορείς να τις τραβήξεις με τσιμπιδάκι φρυδιών, αλλά για όνομα αυτό είναι από μόνο του μαζοχιστικό και πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένη.

Ωστόσο και πάλι έχει να κάνει με το δέρμα. Όσον αφορά διαφορές σε ξυράφι και κερί εμένα με το κερί περισσότερες τρίχες πάνε να γυρίσουν. Τουλάχιστον βέβαια με το κερί δε χρειάζεται κάθε βδομάδα αποτρίχωση, συν ότι δε βγαίνω απ το μπάνιο σαν τον χασάπη.

Το θέμα είναι πάντως ότι δε χρειάζεται ντε και καλά να νιώθει αυτήν την "πίεση". Στο κάτω κάτω ain't nobody got time for that, πέραν της Kim K. Πάντως το ξυραφάκι καλό είναι να αποφεύγεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ωστόσο και πάλι έχει να κάνει με το δέρμα. Όσον αφορά διαφορές σε ξυράφι και κερί εμένα με το κερί περισσότερες τρίχες πάνε να γυρίσουν. Τουλάχιστον βέβαια με το κερί δε χρειάζεται κάθε βδομάδα αποτρίχωση, συν ότι δε βγαίνω απ το μπάνιο σαν τον χασάπη.

Επειδή έχω ρωτήσει και αισθητικούς και δερματολόγο, το καλύτερο απ όλα για εκείνη την περιοχή είναι το laser, μετά το κερί και τέλος το ξυράφι, και αυτό καλό είναι να μην μπαίνει ως μέσα μέσα. Και εννοείται κερί όχι μόνη, εννοώ να πας σε αισθητικό που ξέρει και δεν θα σου γυρίσει τις μισές τρίχες. Πλέον έχει διάφορα σαλόνια αισθητικής που κάνουν τα πάντα, αποτρίχωση, μανικιούρ, πεντικιούρ, μασάζ, φρύδια, και δεν συμμαζεύεται, και σε πολύ προσιτές τιμές. Έχω βρει ένα απέναντι από το σπίτι και πηγαίνω και πλέον ζητάω συγκεκριμένη κοπέλα γιατί και δεν με πονάει και μου γυρίζουν λίγες τρίχες τελικά. Να γυρίσουν κάποιες είναι αναπόφευκτο γιατί βγαίνουν με διαφορετικό ρυθμό και κάποιες είναι πιο ανθεκτικές.

Αν έχεις λεφτά πας τακτικά για laser. Καλύτερα σε δερματολόγο όμως εκεί και όχι σε αισθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Επειδή έχω ρωτήσει και αισθητικούς και δερματολόγο, το καλύτερο απ όλα για εκείνη την περιοχή είναι το laser, μετά το κερί και τέλος το ξυράφι, και αυτό καλό είναι να μην μπαίνει ως μέσα μέσα. Και εννοείται κερί όχι μόνη, εννοώ να πας σε αισθητικό που ξέρει και δεν θα σου γυρίσει τις μισές τρίχες. Πλέον έχει διάφορα σαλόνια αισθητικής που κάνουν τα πάντα, αποτρίχωση, μανικιούρ, πεντικιούρ, μασάζ, φρύδια, και δεν συμμαζεύεται, και σε πολύ προσιτές τιμές. Έχω βρει ένα απέναντι από το σπίτι και πηγαίνω και πλέον ζητάω συγκεκριμένη κοπέλα γιατί και δεν με πονάει και μου γυρίζουν λίγες τρίχες τελικά. Να γυρίσουν κάποιες είναι αναπόφευκτο γιατί βγαίνουν με διαφορετικό ρυθμό και κάποιες είναι πιο ανθεκτικές.

Αν έχεις λεφτά πας τακτικά για laser. Καλύτερα σε δερματολόγο όμως εκεί και όχι σε αισθητικό.

με το laser ομως καποια στιγμη εξαφανιζονται μονιμα. Ποσο καλο ειναι και αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Μάλλον όχι καλό. Οι τρίχες κατά κάποιο τρόπο αποτελούν ένα φράγμα για ορισμένα μικρόβια κατά τη γνώμη γυναικολόγου. Ας υπάρχουν αλλά "ελεγχόμενες". Να μη φτάσει να γίνει η περιοχή και... Τευτοβούργιος δρυμός, γιατί τότε πάμε στο άλλο άκρο και από προστασία, μετατρέπεται σε... αποικία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top