Αποτρίχωση

Jocaste

Νεοφερμένος

Η Jocaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Άμα εχεις οντως χνουδι και οχι κανονικες τριχες που χρειαζονται ουτως ή αλλως αποτριχωση, τοτε εγω θα σε συμβούλευα να μην τις χτυπήσεις. Ξερω απο προσωπικη εμπειρια οτι οντως το χνουδι μπορει να γινει κανονικη τριχα. Που σημαινει οτι θα πρεπει να παρατεινεις τις συνεδριες σου μεχρι να δεις μονιμο αποτελεσμα.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εχω και τριχα και χνουδι σε καποιες περιοχες. Θελω να κανω και μηρους. Απλα ανησυχω μηπως η κοπελα που κανει το λειζερ μου χτυπησει εκεινη καταλαθος ΚΑΙ χνουδι εκτος απο τριχα.
 

Jocaste

Νεοφερμένος

Η Jocaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εχω και τριχα και χνουδι σε καποιες περιοχες. Θελω να κανω και μηρους. Απλα ανησυχω μηπως η κοπελα που κανει το λειζερ μου χτυπησει εκεινη καταλαθος ΚΑΙ χνουδι εκτος απο τριχα.

Να της διευκρινισεις τοτε οτι δεν θελεις να χτυπησει το χνουδι!
 

mina_18

Νεοφερμένος

Η mina_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Αυτήν την εβδομάδα έχω κλείσει ραντεβού για λέιζερ αποτρίχωση και είναι η πρώτη μου φορά. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν η όλη διαδικασία είναι άβολη και αν πονάει.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Η αίσθηση του πόνου είναι υποκειμενική. Ωστόσο, όσο περισσότερες τρίχες έχεις τόσο μεγαλύτερη ενόχληση (λένε) θα βιώσεις. Συνηθίζεται όμως, πάρα πολύς κόσμος κάνει δεν έπαθε κανείς τιποτα :P
Αν είναι άβολη η διαδικασία για σένα ίσως είναι επειδή πρόκειται για 1η φορά για το προσωπικό εκεί καθόλου μιας και βλέπουν καθημερινά πάρα πολύ κόσμο και τους αποτριχώνουν παντού κυριολεκτικά.

Μια χαρά θα είσαι :)
 

mina_18

Νεοφερμένος

Η mina_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Η αίσθηση του πόνου είναι υποκειμενική. Ωστόσο, όσο περισσότερες τρίχες έχεις τόσο μεγαλύτερη ενόχληση (λένε) θα βιώσεις. Συνηθίζεται όμως, πάρα πολύς κόσμος κάνει δεν έπαθε κανείς τιποτα :P
Αν είναι άβολη η διαδικασία για σένα ίσως είναι επειδή πρόκειται για 1η φορά για το προσωπικό εκεί καθόλου μιας και βλέπουν καθημερινά πάρα πολύ κόσμο και τους αποτριχώνουν παντού κυριολεκτικά.

Μια χαρά θα είσαι :)
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :)
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Αυτήν την εβδομάδα έχω κλείσει ραντεβού για λέιζερ αποτρίχωση και είναι η πρώτη μου φορά. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν η όλη διαδικασία είναι άβολη και αν πονάει.

Ο πόνος έχει να κάνει και με την περιοχή στην οποία θα κάνεις λέιζερ. Ας πούμε μπικίνι πονάει πολύ αλλά είναι μικρή περιοχή και δεν παίρνει πολύ ώρα (10λεπτο μαξ). Μετά άλλο σημείο που πονάει είναι χαμηλά στο πόδι ακριβώς πάνω από τον αστράγαλο. Αλλά τα πόδια δεν είναι τόσο θέμα, ξεμπερδεύεις συνήθως σε σχετικά λίγες συνεδρίες με πόδια. Γενικά όσο πιο κοντά σε κόκκαλο είναι τόσο πιο πολύ πονάει. Δεν είναι κάτι τρομερό θεωρώ, αλλά άλλες αντοχές έχει ο καθένας στον πόνο. Το μπικίνι πάντως είναι ο,τι χειρότερο για λέιζερ, κάνουν και πολύ καιρό να φύγουν από εκεί οι τρίχες. Τώρα το αν θα νιώσεις άβολα δεν μπορώ να το ξέρω, είναι ανάλογα το άτομο. Αν έχεις να κάνεις μπικίνι παντού, ναι μπορεί να νιώσεις λίγο, αν γενικά σαν άτομο νιώσεις άβολα σε τέτοιες συνθήκες.
 

mina_18

Νεοφερμένος

Η mina_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ο πόνος έχει να κάνει και με την περιοχή στην οποία θα κάνεις λέιζερ. Ας πούμε μπικίνι πονάει πολύ αλλά είναι μικρή περιοχή και δεν παίρνει πολύ ώρα (10λεπτο μαξ). Μετά άλλο σημείο που πονάει είναι χαμηλά στο πόδι ακριβώς πάνω από τον αστράγαλο. Αλλά τα πόδια δεν είναι τόσο θέμα, ξεμπερδεύεις συνήθως σε σχετικά λίγες συνεδρίες με πόδια. Γενικά όσο πιο κοντά σε κόκκαλο είναι τόσο πιο πολύ πονάει. Δεν είναι κάτι τρομερό θεωρώ, αλλά άλλες αντοχές έχει ο καθένας στον πόνο. Το μπικίνι πάντως είναι ο,τι χειρότερο για λέιζερ, κάνουν και πολύ καιρό να φύγουν από εκεί οι τρίχες. Τώρα το αν θα νιώσεις άβολα δεν μπορώ να το ξέρω, είναι ανάλογα το άτομο. Αν έχεις να κάνεις μπικίνι παντού, ναι μπορεί να νιώσεις λίγο, αν γενικά σαν άτομο νιώσεις άβολα σε τέτοιες συνθήκες.
Σε ευχαριστώ πολύ!!! Εκτιμώ την βοήθειά σου :)
 

Glykoula

Νεοφερμένος

Η Glykoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Αυτήν την εβδομάδα έχω κλείσει ραντεβού για λέιζερ αποτρίχωση και είναι η πρώτη μου φορά. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν η όλη διαδικασία είναι άβολη και αν πονάει.

Καλησπέρα... Στο θέμα του πόνου και της αμηχανίας σε κάλυψαν οι παραπάνω απαντήσεις των παιδιών.
Ωστόσο μια ακόμα σημαντική παράμετρος που πρέπει να λάβεις υπόψιν σου είναι και το μηχάνημα λέϊζερ που έχει το ιατρείο. Υπάρχουν διάφορα είδη.
Το πιο αποτελεσματικό θεωρείται ο Αλεξανδρίτης.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ποσο κοστιζει να κανεις σε ολο το σωμα; (ποδια, μπικινι, μασχαλες)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ποσο κοστιζει να κανεις σε ολο το σωμα; (ποδια, μπικινι, μασχαλες)
Ανάλογα το αν πας σε δερματολόγο ή κέντρο αισθητικής, αν κάνεις 1 συνεδρία ή πακέτο (6-8). Οι τιμές κυμαίνονται για τις συγκεκριμένες περιοχές που αναφέρεις στην παρένθεση 140-200, η κάθε συνεδρία, λίγο πάνω λίγο κάτω (τιμές χωρίς πακέτο συνεδριών).
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ανάλογα το αν πας σε δερματολόγο ή κέντρο αισθητικής, αν κάνεις 1 συνεδρία ή πακέτο (6-8). Οι τιμές κυμαίνονται για τις συγκεκριμένες περιοχές που αναφέρεις στην παρένθεση 140-200, η κάθε συνεδρία, λίγο πάνω λίγο κάτω (τιμές χωρίς πακέτο συνεδριών).
Δηλαδη γυρω στα 5000 ευρω αν τα κανεις ολα με 8 συνεδριες; Καθε ποσο συχνα γινονται οι συνεδριες; Προσπαθω να δω αν με συμφερει να κατεβω Ελλαδα γιατι εδω ειναι $500-800 η συνεδρια
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δηλαδη γυρω στα 5000 ευρω αν τα κανεις ολα με 8 συνεδριες; Καθε ποσο συχνα γινονται οι συνεδριες; Προσπαθω να δω αν με συμφερει να κατεβω Ελλαδα γιατι εδω ειναι $500-800 η συνεδρια
140-200 η κάθε συνεδρία συνολικά όλες μαζί τις περιοχές (δηλαδή αν κλείσεις πακέτο 6-8 συνεδριών σου βγαίνει 600-800 ευρώ συνολικά)

100% συμφέρει να κάνεις αποτρίχωση στην Ελλάδα, χωρίς δεύτερη σκέψη. Μία φίλη στο Βέλγιο full body 600 ευρώ ήθελε το κέντρο για κάθε συνεδρία.

Δεν απαλλάσσεσαι από τις τρίχες για πάντα εντελώς, απλώς θα βγαίνουν πιο αραιές,λεπτές. Αλλά θέλει να κάνεις χρόνια αποτρίχωση και να μην τις πειράζεις τις τρίχες με ξυράφια κλπ κρίμα είναι αν μπεις στη διαδικασία με επαναλαμβανόμενες συνεδρίες.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
140-200 η κάθε συνεδρία συνολικά όλες μαζί τις περιοχές (δηλαδή αν κλείσεις πακέτο 6-8 συνεδριών σου βγαίνει 600-800 ευρώ συνολικά)

100% συμφέρει να κάνεις αποτρίχωση στην Ελλάδα, χωρίς δεύτερη σκέψη. Μία φίλη στο Βέλγιο full body 600 ευρώ ήθελε το κέντρο για κάθε συνεδρία.

Δεν απαλλάσσεσαι από τις τρίχες για πάντα εντελώς, απλώς θα βγαίνουν πιο αραιές,λεπτές. Αλλά θέλει να κάνεις χρόνια αποτρίχωση και να μην τις πειράζεις τις τρίχες με ξυράφια κλπ κρίμα είναι αν μπεις στη διαδικασία με επαναλαμβανόμενες συνεδρίες.
Τοτε με συμφερει!
Αν το eHPL οντως κανει δουλεια, τοτε σε συνδιασμο με λειζερ τα αποτελεσματα θα ειναι τελεια. Εχει δοκιμασει καμια eHPL? Πχ το Silk'n: https://silkn.com/products/silkn-infinity-hair-removal-device
 

Jocaste

Νεοφερμένος

Η Jocaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ποσο κοστιζει να κανεις σε ολο το σωμα; (ποδια, μπικινι, μασχαλες)

Εγώ πάντως για αυτές τις τρεις περιοχές που αναφέρεις πλήρωνα 120€ την συνεδρία, συν το επαναληπτικό. Μιλάω για Θεσσαλονίκη.
 

Glykoula

Νεοφερμένος

Η Glykoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ποσο κοστιζει να κανεις σε ολο το σωμα; (ποδια, μπικινι, μασχαλες)

Εγώ κάνω Λέϊζερ σε όλο μου το σώμα
(στήθος,κοιλιά,μέση,χέρια,μασχάλες ώμοι,πόδια, γλουτοί) και δίνω 280€ την κάθε συνεδρία.
Βέβαια εγώ ως άνδρας έχω περισσότερες τρίχες σε περισσότερες περιοχές.
Για μια γυναίκα η τιμή όλο για το σώμα πρέπει να είναι γύρω στα 150€ η συνεδρία.
Φυσικά ανάλογα και το ιατρείο....
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mε 8 συνεδρίες στο μπικίνι ειδικά δεν ξεμπερδεύεις με την καμία πάντως.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ανάμεσα σε κάθε συνέδρια είναι περίπου 4-6 εβδομάδες. Δεν πειράζεις τις τρίχες με άλλες μεθόδους για να μην χαλάς τα αποτελέσματα του λέιζερ. Επίσης το λέιζερ να είναι Αλεξανδριτης φρόντισε. Έχει κάτι τύπου IPL δεν έχει το ίδιο αποτέλεσμα. Αυτό το silk αν κανεις αποτρίχωση με λαισερ δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μόνιμα δεν θα ξεμπερδέψεις ποτέ από άποψη να μην ξανά εμφανίσεις τρίχες. Η διαφορά είναι ότι θα εμφανίζονται πιο λεπτές,αραιωμένες, καθυστερημένα γενικά λιγότερο παρατηρήσιμες. Τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά από την 1η συνέδρια και κάθε φορά που επαναλαμβάνεις τη διαδικασία θα είναι ακόμα καλύτερα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top