Απόκριες!

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Κόψε κάτι...Κι εγώ έτσι πίστευα μέχρι τη 1 Οκτώβρη που πάτησα το πόδι μου στο ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και από τότε έγινε πανεπιστήμιο....;)
Δεν είμαστε και τα πιο τυχερά πλάσματα του κόσμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
φετος θα ντυθω τζαμποσακουλα :redface: :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Μιας και έχουμε απόκριες τι λέτε εδώ να γράφουμε για αποκριάτικα parties που διοργανώνονται αυτήν την περίοδο???:P:P

Σε μια μικρή έρευνα που έκανα είδα ότι υπάρχουν πολλές εκδηλώσεις και φεστιβάλ...

Πάντως αυτό που μου τράβηξε το ενδιαφέρον ήταν το πάρτυ μασκέ του Τόνι Σφήνου... Άμα κάνουν κι άλλο λεώ να πάω το ΄Σάββατο ή να την βγάλω σε καμία Disco...:jumpy:

Εσείς τι ιδέες έχετε??
Έχει πάρει κάτι καλό το μάτι σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ολοήμερο αποκριάτικο ξεφάντωμα στον «Ελληνικό Κόσμο»
Κυριακή 17 Μαρτίου, από τις 10.00 μέχρι τις 18.00
Την Κυριακή 17 Μαρτίου ο «Ελληνικός Κόσμος» «ντύνεται» και υποδέχεται μικρούς και μεγάλους
σ΄ ένα ολοήμερο αποκριάτικο πάρτι γεμάτο μουσική, χορό, παιχνίδια και αποκριάτικα εργαστήρια.
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν έχω ντυθεί ποτέ μου γιατί είμαι αντίθετος ιδεολογικά αλλά τώρα ζω Πάτρα και είναι ξενέρα να μην πάω καρναβάλι.

Υπάρχουν μάσκες ζώων στο εμπόριο σκέφτομαι να πάρω μια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ωραίο θέμα! Επίκαιρο!
Εγώ δεν θα ντυθώ κάτι, αλλά σίγουρα θα βρω λίγο χρόνο μέσα στο τριήμερο να βγω με την παρέα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Το τριήμερο της Μεγάλης Απόκριας επιβάλλεται να βγούμε εδώ...κάτι φωτιές ανάβουν άκουσα και είναι ωραία...τώρα αν η παρέα τσινά πάλι, που δεν βγήκαμε Τσικνοπέμπτη (:wacko: έλεος)...μάλλον θ ανέβω στο χωριό με ξαδέρφες και θα φορέσω κάνα καπελάκι αυτοσχέδιο.Κι εκεί φωτιά θα χουν...Πάντως όπως και να χει θα βγώ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ninja.

Νεοφερμένος

Η Ninja. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αμα ημουν αγορι θα ντυνομουν ΑΝΕΤΑ slenderman. Τωρα αποκριατικα παρτυ κανουν σε ολα τα μικροκλαμπακια οποτε προφανως θα περασουμε κι εμεις απο εκει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evdokia...

Νεοφερμένος

Η Evdokia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Τσικνοπέμπτη ντύθηκα απλά καρναβάλι! ΈΒαλα ότι να 'ναι (μέχρι και διαφορετικά παπούτσια) και βγήκα! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για σήμερα ντύθηκα αναρχική-αφού το συμφώνησα με τη παρέα μου-για την καλή φωτιά.
αύριο θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εγω φετος δεν ειχα ορεξη για μασκαρεματα........... :(
του χρονου παλι με το καλο λεω να ντυθω κατι σε μινι μαους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
χμμμ ....καποιοι μου φαινονται σνομπαρουν τις Αποκριες :P
Λοιπον ... εγω ανακαλυψα πριν λιγες μερες ενα πολυ οορφο φορεμα της γιαγιας , εποχης....Χθες πηγα και πηρα κατι δαντελενια γαντια και κατι ακομη πραγματακια οποτε μαλλον κατι σαν τραγουδιστρια του '50 θα ντυθω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ενδιαφέρον αυτό Έλενα! :happy:
Εγώ το Σάββατο έβαλα κάτι αυτιά γάτας, σήμερα ίσως ντυθώ κάτι τέτοιο πάλι, και αύριο στο καρναβάλι ειλικρινά, δεν έχω ιδέα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Εγώ ντύθηκα γρίπη. (Αααααψούουουου!!!!!)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κλασικά, όπως κάθε χρόνο. Θα πάμε το βράδυ στην Πλάκα με την παρέα μου. Θέλει προσοχή βέβαια, γιατί κυκλοφορούν μασκαρεμένοι με ρόπαλα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ ντύθηκα γρίπη. (Αααααψούουουου!!!!!)


Δεν είσαι μόνο στην προσπάθειά σου Δία. Εγώ ντύθηκα συνάχι.:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
It's me. Η αγροτισσα μονη ψάχνει. Ελάτε αγόρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
εγω δε θα ντυθω τιποτα και φετος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top