Αρνητικά χαρακτηριστικά συντρόφου που δεν μας ενοχλούν

Μήτσος10

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 2,225 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,890 μηνύματα.

Μήτσος10

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 2,225 μηνύματα.
Στον τίτλο του θρεντ βρε. Ποια αρνητικά χαρακτηριστικά εσένα δε θα σε ενοχλούσαν αν τα είχε η σχέση σου.
Α οκει οκει τρ το πιασα (μη με παρεξηγατε ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι κ αυτό σκάρτο)
Κοίτα μεγάλη εμπειρία δεν έχω αλλά στα πρόχειρα που μπορώ να σκεφτώ:
1) Δε θα με πείραζε αν είχε κοιλίτσα,ίσα ίσα, είναι ωραία αν έχει λίγο (όχι σα τη δικιά μου)
2) Αν είχε αγόρια φίλους (δεν είναι χαρακτηριστικό αλλά δε πρζ)
3) Αν νευρίαζε εύκολα (δε δικαιούμαι να μιλάω για αυτό)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,776 μηνύματα.
Δεν αντέχω αν η άλλη τραβάει όλα τα κουβερτοειδή προς το μέρος της και με αφήνει να ξεπαγιάσω. Τραβάω και κλωτσάω στον ύπνο. :shifty: :devil:
 

Joji

Επιφανές μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8,013 μηνύματα.
Δεν θα με πείραζε να έχει 1 εκατ. bank :prettyplz:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,776 μηνύματα.
Ούτε οι νεαρές Κινέζες δεν θέλουν τόσο "φτωχούς" συντρόφους. :happy: :D
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Jack of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,103 μηνύματα.
Για όλους υπάρχει ο κατάλληλος για αυτούς, συγκρίσεις τύπου καλύτερος χειρότερος απο μένα είναι παιδιάστικα νάζια και εγωισμοί
To his defence, αυτό ισχύει για όσες (ελάχιστες) γυναίκες είναι «μαγκάκια» και διεκδικούν τους άντρες που γουστάρουν...οι γυναίκες που κάθονται σαν κλώσες και περιμένουν πότε θα 'ρθει κάνας άντρας να τους μιλήσει ή/και ασχολούνται με όσους τις προσεγγίζουν στα social α)έχουν πολύ περιορισμένες επιλογές (άρα κι οι πιθανότητές τους να βρουν τον επόμενο, καλύτερο Devil μειώνονται αισθητά), β)πιθανότατα οι άντρες που θα γνωρίσουν μέσω social θα 'ναι χάλια μαύρα (γιατί σιγά μην έμπαινε στη διαδικασία π.χ. σοβαρός άντρας να γυπαετεύσει random γυναίκες στο Instagram) και γ)λόγω του social awkwardness κ.λπ. που συνήθως έχουν αυτές οι περιπτώσεις, ακόμη κι αν έχουν ποτέ την τύχη να τις προσεγγίσει κανένα «λουκούμι» πιθανότατα θα ξενερώσει το πέος του με το επίπεδο επικοινωνίας που θα εισπράξει και θα πάει παρακάτω!;)
Το θέμα δεν είναι μα σηκωθεί μα φύγει μα να σηκωθει να σταματήσει να αδιαφορεί και να κάνει κάτι


Να γιατί είναι τρυφερές γατούλες με τον άλλον ΔΕΝ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙΙΙΙΙΙΙ
Δεν αδιαφορείς, λες κάτι του στυλ π.χ. «φεύγω γιατί βλέπω ότι ανεβάζεις τους τόνους, είσαι ταραγμένη και λες/κάνεις πράγματα που δεν αξίζουν σ' εμάς και στη σχέση μας, οπότε θα τα πούμε όταν ηρεμήσεις και σκεφτείς καλά αυτό που έγινε» και το ξαναπιάνεις υπό καλύτερες συνθήκες και προϋποθέσεις...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,890 μηνύματα.
Δεν αδιαφορείς, λες κάτι του στυλ π.χ. «φεύγω γιατί βλέπω ότι ανεβάζεις τους τόνους, είσαι ταραγμένη και λες/κάνεις πράγματα που δεν αξίζουν σ' εμάς και στη σχέση μας, οπότε θα τα πούμε όταν ηρεμήσεις και σκεφτείς καλά αυτό που έγινε» και το ξαναπιάνεις υπό καλύτερες συνθήκες και προϋποθέσεις...
Εν τω μεταξύ ακριβώς αυτό έλεγε ότι κάνει και ο @nearos και εσύ μόνο που δεν τον σταύρωσες
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 31,474 μηνύματα.
Αρκετά δε με ενοχλούν.

Πχ ΕΝΑ παραδειγμα θα διαλέξω. Το προκλητικό ντύσιμο.

Μου χει ερθει κοπέλα που ο πρωην της της έλεγε "πως ντυνεσαι ετσι", κι εγω ήμουν σε φάση, με την ίδια κοπέλα, μετα απο αυτόν: "ελα χωρις βρακί, με μίνι έξω να σε παίρνουν μάτι καύλα μου και να ξερουν οτι δε σε εχουν"

Η μόνη φορά που τσίνισα, ήταν και ειναι, όταν η άλλη αποδεδειγμένα χρησιμοποιεί συγκεκριμενες συνήθειες ή συμπεριφορές γιατι δεν με σέβεται. Αρα ειναι περι ανθρωπινου σεβασμού το τσινισμα.

Αν μια άλλη γυναικα 100% ίδιες συμπεριφορές, ήξερα οτι με σέβεται και δεν το κανει πχ γιατι ψάχνεται, μια χαρά. Ας βγει και τσόντα έξω. Με καυλώνει να την παίρνουν ματι αλλα να μη μπορουν να κανουν τίποτα γι αυτο, κι αυτή να ειναι θεογκομενα και να μ εχει διαλέξει απ ολο τον κόσμο.

Ειχα πχ την τότε καλή μου μου ερχόταν με κοντο κοκκινο φορεματάκι για να τη δω να γουστάρω και μου κανει "ακουμπαγαν τα μπουτάκια μου στο καθισμα, με εβλεπε ενας κυριουλης απο διπλα" Δεν καθησα να κανω σκηνικά. Κάναμε μια χαριτωμενη κουβέντα, της ειπα οτι ειναι και γαμώ τα φορέματα κι υστερα, έγινε οτι γίνεται ανάμεσα σε ζευγάρια.
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Jack of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,103 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ ακριβώς αυτό έλεγε ότι κάνει και ο @nearos και εσύ μόνο που δεν τον σταύρωσες
Το έκανε με λάθος τρόπο (αυτό είναι το Α και το Ω)...δεν έφυγε, κάθησε και την «επιβράβευσε» με το ενδιαφέρον του (συν τα υπόλοιπα π.χ. ότι κατέβασε το post μόνο και μόνο για χάρη της, ότι της φώναξε κ.λπ.)...
 
Τελευταία επεξεργασία:

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.
Το έκανε με λάθος τρόπο (αυτό είναι το Α και το Ω)...δεν έφυγε, κάθησε και την «επιβράβευσε» με το ενδιαφέρον του (συν τα υπόλοιπα π.χ. ότι κατέβασε το post μόνο και μόνο για χάρη της κ.λπ.)...
Και που μπορεσεε εσυ να βρεις το δυναμικο της σχεσης μου και τις αλληλεπιδρασεις μας απο ενα κωμικο ποστ?? :blink:
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Jack of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,103 μηνύματα.
Και που μπορεσεε εσυ να βρεις το δυναμικο της σχεσης μου και τις αλληλεπιδρασεις μας απο ενα κωμικο ποστ?? :blink:
Sorry που σχολίασα με βάση αυτό που ανέβασες και δεν έβαλα μπρος τη μαγική μου σφαίρα να δω τι κάνεις σ' όλες τις άλλες περιπτώσεις, την έχω στείλει στο συνεργείο για σέρβις!:rolleyes:
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.
Sorry που σχολίασα με βάση αυτό που ανέβασες και δεν έβαλα μπρος τη μαγική μου σφαίρα να δω τι κάνεις σ' όλες τις άλλες περιπτώσεις, την έχω στείλει στο συνεργείο για σέρβις!:rolleyes:
Οχι φιλε μου οταν με λες υποχωρητικο και εν ολιγοις μουνοδουλο φυσικα ια εχω προβλημα.
Και λες οτι "επιβραβευω" την κοπελα μου φτιαχνοντας της φαγητο? :hmm:
Εγραψες ολοκληρο μανιφεστο για τη σχεση μου και την ψυχοσυνθεση της κοπελας μου βασει ενος ποστ
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Jack of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,103 μηνύματα.
α)Οχι φιλε μου οταν με λες υποχωρητικο και εν ολιγοις μουνοδουλο φυσικα ια εχω προβλημα.

β)Και λες οτι "επιβραβευω" την κοπελα μου φτιαχνοντας της φαγητο? :hmm:

γ)Εγραψες ολοκληρο μανιφεστο για τη σχεση μου και την ψυχοσυνθεση της κοπελας μου βασει ενος ποστ
α)Αρχικά, δε θα βάζεις λόγια στο στόμα μου...χαρακτηρισμούς του τύπου «υποχωρητικός», «μουνόδουλος» και δεν ξέρω τι άλλο δεν χρησιμοποίησα ποτέ, ούτε άφησα τέτοιους υπαινιγμούς!
Αν εσύ νιώθεις έτσι δικό σου θέμα, δεν θα το κάνεις projection σ' εμένα...

β)Αν αυτό κάνεις μετά απ' όσα προηγήθηκαν τότε ασφαλώς και «επιβραβεύεις» κακές συμπεριφορές!

γ)Ο όρος «μανιφέστο» αφορά γραπτό περιεχόμενο πολιτικού, καλλιτεχνικού κ.λπ. περιεχομένου που περιλαμβάνει βασικές αρχές ενός κινήματος ή διαμαρτυρίες για κάποιο ζήτημα κ.ο.κ. οπότε και δεν ταιριάζει στα προηγούμενα posts μου και θα σου συνιστούσα να μη χρησιμοποιείς λέξεις που δε γνωρίζεις...έπειτα, εσύ γιατί μπήκες και μας έγραψες την περίπτωσή σου, για να διαβάσεις κάποιες απόψεις ή για να διαβάσεις τις απόψεις που θέλεις να διαβάσεις για να νιώσεις καλύτερα με τον εαυτό σου;:rolleyes:
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.
β)Αν αυτό κάνεις μετά απ' όσα προηγήθηκαν τότε ασφαλώς και «επιβραβεύεις» κακές συμπεριφορές!
Aμα εσύ προσκαλείς γυναίκα στο σπίτι σου λέγοντας της "θα σου φτιάξω φαγητό" και μετά απο μια μικρή διαμάχη την γράφεις στα αρχίδια σου και θεωρείς το γεγονός οτι αμα δε της φτιάξεις φαγητό είναι τιμωρία για κακή συμπεριφορά και υψώνει τον ανδρισμό σου, τότε παω πάσο, ο καθείς στον πόνο του :bye2:
γ)Ο όρος «μανιφέστο» αφορά γραπτό περιεχόμενο πολιτικού, καλλιτεχνικού κ.λπ. περιεχομένου που περιλαμβάνει βασικές αρχές ενός κινήματος ή διαμαρτυρίες για κάποιο ζήτημα κ.ο.κ. οπότε και δεν ταιριάζει στα προηγούμενα posts μου και θα σου συνιστούσα να μη χρησιμοποιείς λέξεις που δε γνωρίζεις
Έλα ρε μεγάλε. Δεν ήξερα τι ητανε το μανιφέστο. Οχι ρε φίλε.Το γεγονός οτι είναι ενα "μεγάλο έκτασης κείμενο που περιλαμβάνει προσωπικές απόψεις το συγγραφέα" το αγνοούμε; Δεν είναι τόσο καλα μεταφρασμένη η Ελληνική ιστοσελίδα της Wikipedia, μιας και απο εκεί αντεγραψες αυτολεξί την πρώτη περίοδο. Επιπλέον, τι σε κάνει να νομίζεις οτι "χρησιμοποιώ λέξεις που δε γνωρίζω"; Ξερεις πως δουλεύουν τα σχήματα λόγου; συνυποδηλωτική έννοια λέξεων; Δεν εννοόυσα οτι έγραψες πολιτικό μανιφέστο φίλτατε :bleh:
έπειτα, εσύ γιατί μπήκες και μας έγραψες την περίπτωσή σου, για να διαβάσεις κάποιες απόψεις ή για να διαβάσεις τις απόψεις που θέλεις να διαβάσεις για να νιώσεις καλύτερα με τον εαυτό σου;:rolleyes:
Η αρχική ανάρτησή μου ήτανε ως απάντηση στον χρήστη @Luludaki, οτι η γκρίνια σε ορισμένες περιπτώσεις, δε λύνεται με ενα απλό "τι έχεις;". Αυτό δεν ητανε σε καμία περίπτωση δεν ήτανε πρόσκληση για τον κάθε πικραμένο να έρθει να με ψυχοαναλύσει εμένα και την σχέση μου απο ένα κωμικό ποστ, λέγοντας μου οτι "επιβραβεύω τη συμπεριφόρα της' ή οτι κάνω τον "αντρα τον σωστό και όχι σαν τους άλλους μαλάκες που θα την έγραφαν στα παπάρια τους" (διοτι, αν είσαι σε μια σχέση και τη γράφεις στα παπάρια σου, ανεξαρτήτως αν είναι καλή η κακή απεναντί σου, πράγματι είσαι Παπάρας με κεφαλαίο.)

Και συνεχίζεις λέγοντας μου οτι αν συνεχιστεί έτσι, θα ξενερώσει μαζί μου και θα πάει να ψαχτεί με κάποιον που την ιντριγκάρει περισσότερο. Και σε ρωτώ. Σε μια σχέση 2 ετών, γιατί δεν το εχει κάνει ήδη; Αν είναι να το κάνει ας το κάνει, ειλικρινά σου μιλάω, θα της βγάλω το καπέλο, εγώ ετσι ήμουνα, ετσι θα 'μαι και έτσι είμαι, και αμα δε με βρίσκει συμβατό μπορεί να φύγει! Τόσο απλά!

Το ζητούμενο σε μια σχέση, δεν είναι να δείχνεις μάτσο λεβεντιά και αρρενωπότητα, απο τη στιγμή που αποφασίζεις να είσαι με κάποιον, πρέπει να υποχωρείς, πρέπει να θυσιάζεις. Και αμα δε το γουστάρεις αυτό, σου έδωσε ο θεός δυο κοπέλες, τις παλάμες του χεριού σου.

για να διαβάσεις κάποιες απόψεις ή για να διαβάσεις τις απόψεις που θέλεις να διαβάσεις για να νιώσεις καλύτερα με τον εαυτό σου;:rolleyes:
όλες οι απόψεις είναι ευπρόσδεκτες, όχι όμως αυτές που με προσβάλλουν εμένα ή την σχέση μου. Ευχαριστώ πολύ. :happy:
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Jack of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,103 μηνύματα.
α)Aμα εσύ προσκαλείς γυναίκα στο σπίτι σου λέγοντας της "θα σου φτιάξω φαγητό" και μετά απο μια μικρή διαμάχη την γράφεις στα αρχίδια σου και θεωρείς το γεγονός οτι αμα δε της φτιάξεις φαγητό είναι τιμωρία για κακή συμπεριφορά και υψώνει τον ανδρισμό σου, τότε παω πάσο, ο καθείς στον πόνο του :bye2:

β)Η αρχική ανάρτησή μου ήτανε ως απάντηση στον χρήστη @Luludaki, οτι η γκρίνια σε ορισμένες περιπτώσεις, δε λύνεται με ενα απλό "τι έχεις;". Αυτό δεν ητανε σε καμία περίπτωση δεν ήτανε πρόσκληση για τον κάθε πικραμένο να έρθει να με ψυχοαναλύσει εμένα και την σχέση μου απο ένα κωμικό ποστ, λέγοντας μου οτι "επιβραβεύω τη συμπεριφόρα της' ή οτι κάνω τον "αντρα τον σωστό και όχι σαν τους άλλους μαλάκες που θα την έγραφαν στα παπάρια τους" (διοτι, αν είσαι σε μια σχέση και τη γράφεις στα παπάρια σου, ανεξαρτήτως αν είναι καλή η κακή απεναντί σου, πράγματι είσαι Παπάρας με κεφαλαίο.)

γ)όλες οι απόψεις είναι ευπρόσδεκτες, όχι όμως αυτές που με προσβάλλουν εμένα ή την σχέση μου. Ευχαριστώ πολύ. :happy:
α)Εγώ δεν είπα ούτε να «να τη γράψεις στ' @@ σου» ούτε «να μην της φτιάξεις φαγητό»...εγώ έγραψα αυτό (όσον αφορά το θέμα «φαγητό»):
στ)Δε θα σου πω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου γιατί έχω και τα διπλά σας χρόνια...το δέχομαι και πάω παρακάτω!:P
Επειδή όμως είσαι αγενής, είρωνας και συνεχώς «βάζεις λόγια στο στόμα μου» εν τέλει δε θα σου πω τι θα έκανα εγώ και δε θα σου δώσω άλλη αξία!;)

β)Δεν ξέρω αν το 'χεις πάρει χαμπάρι αλλά γράφεις σε thread που το βλέπουν και συμμετέχουν όλοι οι (ενεργοί) χρήστες του e-steki...αν αντί γι' αυτό το thread είμασταν π.χ. σε μια καφετέρια όλοι μαζί και πιανόμουν από κάτι που είπες απευθυνόμενος σε κάποιον άλλο στην παρέα για να κάνω κάποιο σχόλιο, θα μου μιλούσες μ' αυτό τον τρόπο;
Κάτι μου λέει πως όχι!:rolleyes:
Αν θες λοιπόν να συζητάς μόνο μ' ένα συγκεκριμένο χρήστη για κάτι και να μη γίνονται τα posts σου αντικείμενο σχολιασμού από τρίτους συμμετέχοντες, καλά θα κάνεις να το κάνεις μέσω p.m.!

γ)Αν θεωρείς ότι κάτι απ' όσα έγραψα είναι προσβλητικό προς εσένα μπορείς απλά να κάνεις αναφορά στο επίμαχο post...καλή τύχη λοιπόν και καλό θα ήταν να σταματήσεις τη στείρα αντιπαράθεση εδώ γιατί κουράζεις κι εκτροχιάζεις το thread!
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.
α)Εγώ δεν είπα ούτε να «να τη γράψεις στ' @@ σου» ούτε «να μην της φτιάξεις φαγητό»...εγώ έγραψα αυτό:

πρέπει να είσαι ανυποχώρητος και να τιμωρήσεις με κάποιο τρόπο αυτή τη συμπεριφορά (είτε φεύγοντας, είτε γράφοντάς τη στ' @@ σου για την υπόλοιπη μέρα κ.ο.κ.), όχι να πεις «εντάξει, μ' άφησε ήσυχο, όλα καλά» και να συνεχίσεις σα να μη συμβαίνει τίποτα!:rolleyes:
Και σα να μην έφτανε η επιβράβευση της άσχημης συμπεριφοράς που της έδωσες, είπες να της δώσεις κι άλλη μια γιατί «είσαι ο άντρας ο σωστός», «γιατί εσύ δεν είσαι σαν τους άλλους τους μ@λάκες που τις έχουν γραμμένες στα παλιά τους τα παπούτσια» κ.ο.κ.!:whatever:
Εκτός απο το ξεκάθαρο γεγονός οτι είπες αυτολεξί "γράφοντας στη στα @@ σου για την υπόλοιπη μέρα" και
απαντώντας στο μήνυμα οπου λέω για το φαγητό οτι "επιβραβεύω την άσχημη συμπεριφορά" ενώ στο ιδιο ποστ πιο πριν ελεγες "να τιμωρήσεις την συμπεριφορά γράφοντας την στα @@ σου", δε ξερω τι αλλο να σου απαντήσω.
Επειδή όμως είσαι αγενής, είρωνας και συνεχώς «βάζεις λόγια στο στόμα μου» εν τέλει δε θα σου πω τι θα έκανα εγώ και δε θα σου δώσω άλλη αξία!;)
Πιστεύω οτι είναι πιο αγενές να μου λές οτι κανω τον άντρα και οτι "ειμαι διαφορετικός απο τους αλλους τους μαλάκες" μονο και μονο γιατι της έφτιαξα να φάει, απο αυτό που κάνω εγώ. Χώρια αυτο το σκεπτικό δεν εχει καμια θεση μεσα σε σχέσεις και ο τροπος που μιλας για γυναίκες είναι το λιγότερο τραγικός. Τα μονα λογια που εβαλα στο στομα σου ητανε μουνόδουλος και υποχωρητικός, που ήτανε τρομερές απλουστεύσεις απο τα μηνύματα σου οπως εγώ τα έλαβα.
Δεν ξέρω αν το 'χεις πάρει χαμπάρι αλλά γράφεις σε thread που το βλέπουν και συμμετέχουν όλοι οι (ενεργοί) χρήστες του e-steki...αν αντί γι' αυτό το thread είμασταν π.χ. σε μια καφετέρια όλοι μαζί και πιανόμουν από κάτι που είπες απευθυνόμενος σε κάποιον άλλο στην παρέα για να κάνω κάποιο σχόλιο, θα μου μιλούσες μ' αυτό τον τρόπο;
Κάτι μου λέει πως όχι!:rolleyes:
Δε θα έβγαινα μαζί σου! :bleh:
Αν θες λοιπόν να συζητάς μόνο μ' ένα συγκεκριμένο χρήστη για κάτι και να μη γίνονται τα posts σου αντικείμενο σχολιασμού από τρίτους συμμετέχοντες, καλά θα κάνεις να το κάνεις μέσω p.m.!
Ας είναι αντικείμενα σχολιασμού απλά να μην προσβάλλουνε εμένα και τη σχέση μου, δε πιστευω να χρειαζεται περαιτερω αιτιολόγιση απο αυτο το πράγμα.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Jack of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,103 μηνύματα.
α)Εκτός απο το ξεκάθαρο γεγονός οτι είπες αυτολεξί "γράφοντας στη στα @@ σου για την υπόλοιπη μέρα" και
απαντώντας στο μήνυμα οπου λέω για το φαγητό οτι "επιβραβεύω την άσχημη συμπεριφορά" ενώ στο ιδιο ποστ πιο πριν ελεγες "να τιμωρήσεις την συμπεριφορά γράφοντας την στα @@ σου", δε ξερω τι αλλο να σου απαντήσω.

β)Πιστεύω οτι είναι πιο αγενές να μου λές οτι κανω τον άντρα και οτι "ειμαι διαφορετικός απο τους αλλους τους μαλάκες" μονο και μονο γιατι της έφτιαξα να φάει, απο αυτό που κάνω εγώ. Χώρια αυτο το σκεπτικό δεν εχει καμια θεση μεσα σε σχέσεις και ο τροπος που μιλας για γυναίκες είναι το λιγότερο τραγικός. Τα μονα λογια που εβαλα στο στομα σου ητανε μουνόδουλος και υποχωρητικός, που ήτανε τρομερές απλουστεύσεις απο τα μηνύματα σου οπως εγώ τα έλαβα.

γ)Ας είναι αντικείμενα σχολιασμού απλά να μην προσβάλλουνε εμένα και τη σχέση μου, δε πιστευω να χρειαζεται περαιτερω αιτιολόγιση απο αυτο το πράγμα.
α)Τα αποσπάσματα που επεσήμανες διατυπώθηκαν από εμένα ΠΡΙΝ πάει η κουβέντα στο ότι την κάλεσες στο σπίτι σου για να της μαγειρέψεις και στο «δε μπορούσα να φύγω, τι να έκανα» κ.λπ. και ΜΕΤΑ σου απάντησα σ' αυτό με το σύντομο τρόπο που επεσήμανα εγώ!
Εντάξει είμαστε;

β)Κάνεις αυτό που κάναμε όλοι μας τουλάχιστον μια φορά στη ζωή μας και μετά από καιρό (λίγο ή πολύ) χτυπούσαμε το κεφάλι μας στον τοίχο...κι όσο πιο ώριμη, έμπειρη, εξοικειωμένη με τους άντρες, τη σεξουαλικότητά της κ.λπ. είναι μια γυναίκα τόσο πιο γρήγορα έρχεται ο «λογαριασμός»!
Σε μερικά χρόνια (αν φτιάξεις και τη συμπεριφορά σου) έλα να το ξανασυζητήσουμε!;)

γ)Το «όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται» σου λέει κάτι;:rolleyes:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 23,811 μηνύματα.
α)Τα αποσπάσματα που επεσήμανες διατυπώθηκαν από εμένα ΠΡΙΝ πάει η κουβέντα στο ότι την κάλεσες στο σπίτι σου για να της μαγειρέψεις και στο «δε μπορούσα να φύγω, τι να έκανα» κ.λπ. και ΜΕΤΑ σου απάντησα σ' αυτό με το σύντομο τρόπο που επεσήμανα εγώ!
Εντάξει είμαστε;

β)Κάνεις αυτό που κάναμε όλοι μας τουλάχιστον μια φορά στη ζωή μας και μετά από καιρό (λίγο ή πολύ) χτυπούσαμε το κεφάλι μας στον τοίχο...κι όσο πιο ώριμη, έμπειρη, εξοικειωμένη με τους άντρες, τη σεξουαλικότητά της κ.λπ. είναι μια γυναίκα τόσο πιο γρήγορα έρχεται ο «λογαριασμός»!
Σε μερικά χρόνια (αν φτιάξεις και τη συμπεριφορά σου) έλα να το ξανασυζητήσουμε!;)

γ)Το «όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται» σου λέει κάτι;:rolleyes:

Φίλε... αν μια γυναίκα είναι απο τη φύση της παλιοχαρακτήρας και δεν έχει μεγαλώσει καλά όπως και ένας άντρας ολα αυτα που συζητάμε ειναι λεπτομέρειες και δεν έχουν και σημασία. Οτι και να κάνεις δεν προκειται να αλλαξεις τον τροπο που σκέφτεται η άλλη και τελικά αντιδράει.

Οπως έγραψα και το μεσημέρι.... εσυ δείξε τον αληθινό σου εαυτό. Θες να κάνεις το ενα θες να κάνεις το άλλα κάνε τα. Δειξε και εμπιστοσυνη δωσε και πράγματα και αμα δείς οτι δεν... απλά σηκώνεσαι και φευγεις.

Ειτε εσύ είτε αυτή... στο τέλος και μερικά απο μερικά χρόνια όλοι καταλαβαινουν και ξέρουν τι πραγματικά έγινε και οταν θα αρχισουν οι συγκρίσεις και κάποια ή κάποιος πουν ξέρεις... τοτε δεν έπρεπε να το κάνω έτσι.

Θα ειναι ήδη πολύ αργά.

Και πάλι ομως ανα πάσα στιγμή ο καθενας μπορεί να φτιάξει τη ζωή του απλά με άλλον άνθρωπο και αποφεύγοντας να κάνει τα ίδια λάθη.

Εγραψα και τις προάλλες εχω γνωστή που λέει "πωπω εκεινο το παιδί που ειχα γνωρίσει ηταν τελικά ο καλύτερος απο ολους" ετών 36.... και "ποτε θα κανω οικογενεια" και εχει αρχίσει και άγχεται κακώς βεβαια.

Αλλα οπως λεω οι επιλογές δεν ειναι απεριόριστες.

Και αν σκοπεύεις να κάνεις κάτι κάποια στιγμή... τα χρόνια περνάνε.... μία αντε δύο... στη τριτη ευκαιρία δεν υπάρχει δικαιολογία μετά εσυ εισαι ο περίεργος ή το χεις ταλέντο να πέφτεις στα σκατά μονίμως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top