[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πως ξερεις οτι δε δινουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το είπε η Παπαρήγα στο debate.
Άσε που είμαστε αρκετοί αυτοί που γνωρίζουμε συντάκτες του Ριζοσπάστη. Κι εγώ μεταξύ αυτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
α οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
PS.Την αυθεντικότερη έκφραση του κουμουνισμού θα την βρείτε διαβάζοντας την ιστορία της πρώτης χριστιανικής εκκλησίας.
[/QUOTE]


ο κομμουνισμος δεν ειναι μονο η κοινοκτημοσυνη. οι πρωτες χριστιανικες εκκλησιες δεν ηταν σε καμια περιπτωση χριστιανικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
PS.Την αυθεντικότερη έκφραση του κουμουνισμού θα την βρείτε διαβάζοντας την ιστορία της πρώτης χριστιανικής εκκλησίας.

ο κομμουνισμος δεν ειναι μονο η κοινοκτημοσυνη. οι πρωτες χριστιανικες εκκλησιες δεν ηταν σε καμια περιπτωση χριστιανικες

Σωστά εννούσα του Σοσιαλισμού.

τι εννοείς δεν ήταν χριστιανικές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αργκ

κομμουνιστικες εννοουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Η μαλακια εγινε το 91' που εξελεγει η Παπαρηγα οριακα εναντι του Δραγασακη(και με πουστιες λογικα)και διεγραψε κοσμο και κοσμακη που αξιζε.Η οποια Παπαρηγα ηταν ενα μικρομεσαιο στελεγχος πριν αν δε κανω λαθος..

Κακα τα ψεματα ο Κουμουνισμος ειναι ισως η ιδανικη ιδεα/ιδεολογια η οποια μπορει να εφαρμοστει στις μερες μας.Και τωρα μην ακουτε αυτα που λενε μερικοι για δηθεν κενα και αλλες λασπες που εκτοξευουν διαφοροι.Αυτα ειναι προιοντα αντικουμουνισμου καθως σε πολλες χωρες υπαρχει ακομα ισχυρο αντικουμουνιστικο κινημα.

Οσο για το ερωτημα στο τοπικ πιστευω οτι η Παπαρηγα ειναι η καταλληλοτερη

Καλα διαφωνω με ολο αυτο.Καταρχας μιλαμε για μια χωρα που εχει φτασει στον πατο.Δε μπορει να υπαρξει τετοια μεταβαση απο τη τωρινη κατασταση στο κομμουνισμο.Ουτε ειναι αυτο το κυριο ζητουμενο ετσι πως εχουμε καταντησει.Το ζητουμενο ειναι αρχικα να υπαρξει συναινεση και να βρεθουν λυσεις στα δεκαδες μεγαλα προβληματα.Ετσι πως ειμαστε τωρα πρεπει να βρεθουν κοινες συνισταμενες σε ολα τα κομματα για να βγουμε απο το τελμα και μετα θα μπορουμε να συζηταμε για τετοιες μεταβασεις.Οταν θα εχουμε αλλαξει επιπεδα.Ειμαστε ΠΟΛΥ πισω σα χωρα για να λεμε οτι αυτο που μπορει και πρεπει να εφαρμοστει τωρα ειναι ο κομμουνισμος.Σε εναν ανθρωπο που χει καρκινο δε θα του προτεινεις να κανει βαρη,ελπιζω να καταλαβαινεις..

Τωρα γι'αυτο που λες μετα το ΚΚΕ του σημερα δε το θεωρω καν κομμουνιστικο κομμα και πιστευω οπως ειπα και πιο πανω οτι αν το 91 τα πραγματα ειχαν ερθει αλλιως,το ΚΚΕ τωρα θα ειχε πολυ περισσοτερες προοπτικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Τα πιο ξέγνοιαστα χρόνια είναι τα φοιτητικά και κυρίως τα πρώτα 3 (μετά σφίγγουν τα ζόρια:P ειδικά αν ήσουν χαλαρός τα πρώτα 3). Αυτό που θυμούνται ΟΛΟΙ οι άντρες είναι τα φοιτητικά χρόνια και ο στρατός και λένε "τι ωραία που ήταν τότε"
τι λε μωρε.
Ο στρατος;
Εγω δεν εχω ακουσει κανενα να το λεει αυτο.Αντιθετα, λενε τι μαλακια ειναι και τι χαμενος χρονο που ηταν. Και ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
τι λε μωρε.
Ο στρατος;
Εγω δεν εχω ακουσει κανενα να το λεει αυτο.Αντιθετα, λενε τι μαλακια ειναι και τι χαμενος χρονο που ηταν. Και ειναι.
Προσωπική σου άποψη και καλό είναι να μην γενικεύουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Προσωπική σου άποψη και καλό είναι να μην γενικεύουμε.

Νομιζω ειναι αντικειμενικα αχρηστος και ανουσιος ο στρατος πλεον...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Νομιζω ειναι αντικειμενικα αχρηστος και ανουσιος ο στρατος πλεον...:)
Κάνεις λάθος φίλε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Κάνεις λάθος φίλε:)


Εγω ξερω οτι υπαρχουν παιδια με πραγματικα οικονομικα προβληματα που σπουδαζουν στα πολυτεχνεια, στις πολιτικες ιατρικες και γενικα στα πανεπιστημια, και οσοι πανε στρατιωτικες και μπατσοι πανε για το βολεμα και πληρωνονται χωρις να προσφερουν τιποτα. Γιατι ολη μερα τα ξυνουν στο στρατο, και τους πληρωνει και το κρατος, ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ. Ντροπη και αηδια.

Για αυτο φυσικα κατηντησαν ολοι ξεφτιλες και πεσαν με τα μουτρα σε στρατο και αστυνομια, μαλακιες...

Να χεσω το στρατο και τα οπλα τους....ειναι μονο για την φιγουρα και για να κλεβουν λεφτα απο το κρατος...!

δωστε στους φτωχους ρε γαμωτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Εγω ξερω οτι υπαρχουν παιδια με πραγματικα οικονομικα προβληματα που σπουδαζουν στα πολυτεχνεια, στις πολιτικες ιατρικες και γενικα στα πανεπιστημια, και οσοι πανε στρατιωτικες και μπατσοι πανε για το βολεμα και πληρωνονται χωρις να προσφερουν τιποτα. Γιατι ολη μερα τα ξυνουν στο στρατο, και τους πληρωνει και το κρατος, ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ. Ντροπη και αηδια.

Για αυτο φυσικα κατηντησαν ολοι ξεφτιλες και πεσαν με τα μουτρα σε στρατο και αστυνομια, μαλακιες...

Να χεσω το στρατο και τα οπλα τους....ειναι μονο για την φιγουρα και για να κλεβουν λεφτα απο το κρατος...!

δωστε στους φτωχους ρε γαμωτο!!!
Αν πιστεύεις ότι στο στρατό δεν κάνουν τίποτα κάνεις μεγάλο λάθος.Έχει τα στραβά και τα αρνητικά του αλλά οι άνθρωποι προστατεύουν τη πατρίδα τους,μια έννοια που κάτι τύποι που μιλάνε για "μπάτσους" κλπ την έχουν τελείως χεσμένη.Και ξέρουμε ποιοι είναι αυτοί.Κάτι ανόητοι είναι που τρώνε από τα έτοιμα και δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους.Λυπάμαι που κάποιοι άνθρωποι εκεί έξω προστατεύουν κάτι τύπους σαν και σένα που δεν ξέρουν τί θα πει πατρίδα και απαξιώνουν τέτοιους θεσμούς.Δε λέω τίποτα άλλο γιατί μετά θα αρχίσω να βρίζω.Είμαστε και εκτός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Αν πιστεύεις ότι στο στρατό δεν κάνουν τίποτα κάνεις μεγάλο λάθος.Έχει τα στραβά και τα αρνητικά του αλλά οι άνθρωποι προστατεύουν τη πατρίδα τους,μια έννοια που κάτι τύποι που μιλάνε για "μπάτσους" κλπ την έχουν τελείως χεσμένη.Και ξέρουμε ποιοι είναι αυτοί.Κάτι ανόητοι είναι που τρώνε από τα έτοιμα και δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους.Λυπάμαι που κάποιοι άνθρωποι εκεί έξω προστατεύουν κάτι τύπους σαν και σένα που δεν ξέρουν τί θα πει πατρίδα και απαξιώνουν τέτοιους θεσμούς.Δε λέω τίποτα άλλο γιατί μετά θα αρχίσω να βρίζω.Είμαστε και εκτός θέματος.

προτιμω φιλε μου να ξερω τι σημαινει ελευθερια, τι σημαινει δικαιο και τι αδικο, τι σημαινει ισοτητα για ολους και ισες ευκαιριες,
παρα να γονατιζω στο ονομα μια πατριδας που ειναι μπουρδελο και δεν μου χει προσφερει τιποτα, ΤΙΠΟΤΑ. Οχι μονο σε μενα, σε ολους.
Περισσοτερο κυνηγητο εχω φαει απο μπατσους παρα προστασια δεχτηκα.

Παπαρια θεσμοι, ουτε πατριδα υπαρχει , ουτε αστυνομια , ουτε στρατος.

Ειναι μια φαρα με πεντε μαλακες που κλεβουν το κρατος και κοιμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
προτιμω φιλε μου να ξερω τι σημαινει ελευθερια, τι σημαινει δικαιο και τι αδικο, τι σημαινει ισοτητα για ολους και ισες ευκαιριες,
παρα να γονατιζω στο ονομα μια πατριδας που ειναι μπουρδελο και δεν μου χει προσφερει τιποτα, ΤΙΠΟΤΑ. Οχι μονο σε μενα, σε ολους.
Περισσοτερο κυνηγητο εχω φαει απο μπατσους παρα προστασια δεχτηκα.

Παπαρια θεσμοι, ουτε πατριδα υπαρχει , ουτε αστυνομια , ουτε στρατος.

Ειναι μια φαρα με πεντε μαλακες που κλεβουν το κρατος και κοιμαστε!
Κατάλαβα πού βρίσκεσαι ιδεολογικώς για αυτό τελειώνω τη συζήτηση εδώ.Το κυνηγητό που έφαγες μάλλον δεν ήταν τυχαίο.Με αριστερούς που δεν έχουν αξίες και το μόνο που ξέρουν είναι να τα ξύνουν γιατί έτσι μάθανε δεν έχω καμία σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Κατάλαβα πού βρίσκεσαι ιδεολογικώς για αυτό τελειώνω τη συζήτηση εδώ.Το κυνηγητό που έφαγες μάλλον δεν ήταν τυχαίο.Με αριστερούς που δεν έχουν αξίες και το μόνο που ξέρουν είναι να τα ξύνουν γιατί έτσι μάθανε δεν έχω καμία σχέση.

ο,τι πεις.
:)

οταν θα σας καιμε τα αμαξια ομως θα το βουλωνετε και δεν θα ρωτατε γιατι τα κανουμε, γιατι εμεις για σας ειμαστε αχρηστοι και τα ξυνουμε. ΟΚ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
ο,τι πεις.
:)

οταν θα σας καιμε τα αμαξια ομως θα το βουλωνετε και δεν θα ρωτατε γιατι τα κανουμε, γιατι εμεις για σας ειμαστε αχρηστοι και τα ξυνουμε. ΟΚ?
Σιγά μου το βουλώνουμε σε τέτοιους τύπους.Απλώς δεν έτυχε να έχω έναν τέτοιο μπροστά μου να το περιποιηθώ καταλλήλως.Κάντε ότι θέλετε.Άλλωστε αυτό μάθατε.Να το παίζετε επαναστάτες και να τα ξύνετε.Τουλάχιστον έχετε αυτογνωσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Σιγά μου το βουλώνουμε σε τέτοιους τύπους.Απλώς δεν έτυχε να έχω έναν τέτοιο μπροστά μου να το περιποιηθώ καταλλήλως.Κάντε ότι θέλετε.Άλλωστε αυτό μάθατε.Να το παίζετε επαναστάτες και να τα ξύνετε.Τουλάχιστον έχετε αυτογνωσία.
Και Οι χαφιεδες γιναν... πατριωτες.
Μια ζωη η δεξια ηταν με το μερος του κατακτητη. Οι αριστεροι δεν ηταν αυτοι που ηταν εξορια σταα ξερονησια,που αντισταθηκαν στους Γερμανους; Ο παππους μου ηταν στη Μακρονησο και δε δεχομαι απο κανενα δηθεν πατριωτη να λεει τους αριστερους γραικυλους και να καπηλευεται τον ορο πατριδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Σιγά μου το βουλώνουμε σε τέτοιους τύπους.Απλώς δεν έτυχε να έχω έναν τέτοιο μπροστά μου να το περιποιηθώ καταλλήλως.Κάντε ότι θέλετε.Άλλωστε αυτό μάθατε.Να το παίζετε επαναστάτες και να τα ξύνετε.Τουλάχιστον έχετε αυτογνωσία.

παπαριες.
Σε ενα κρατος που ολοι μαθαν να μιλανε μια ξυλινη γλωσσα γυρω απο το τιποτα, που δεν εχουν συνειδητοποιησει τι παιζεται γυρω τους και προστατευουν ενα κουφιο σωμα που λεγεται ελλαδα, χωρις να εχουν λογους ουτε προτασεις ουτε επιχειρηματα ουτε αιτια καν να προστατεψουν αυτο το τιποτα, ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

θελω επιχειρηματα και οχι παπαρικες δικαιολογιες .

Δεν εχεις λογο να με κατηγορησεις, δεν εχεις κατι να μου πεις,
απλα πετας εναν χαρακτηρισμο "τεμπελη, τσογλανι, αλητη, τρελο, μαλακα, βαρεμενο" χωρις να χεις ιδεα, επειδη εισαι απλα τυφλος.
Δε μπορω να κανω κατι διαφορετικο για σενα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και Οι χαφιεδες γιναν... πατριωτες.
Μια ζωη η δεξια ηταν με το μερος του κατακτητη. Οι αριστεροι δεν ηταν αυτοι που ηταν εξορια σταα ξερονησια,που αντισταθηκαν στους Γερμανους; Ο παππους μου ηταν στη Μακρονησο και δε δεχομαι απο κανενα δηθεν πατριωτη να λεει τους αριστερους γραικυλους και να καπηλευεται τον ορο πατριδα.
Τα εγκληματα της αριστερας τα γνωριζεις που βρισκονται σε εγγραφα με την στρογγυλη σφραγιδα της EAM ?
παπαριες.
Σε ενα κρατος που ολοι μαθαν να μιλανε μια ξυλινη γλωσσα γυρω απο το τιποτα, που δεν εχουν συνειδητοποιησει τι παιζεται γυρω τους και προστατευουν ενα κουφιο σωμα που λεγεται ελλαδα, χωρις να εχουν λογους ουτε προτασεις ουτε επιχειρηματα ουτε αιτια καν να προστατεψουν αυτο το τιποτα, ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
Εσενα ας μην σε πειθει κανεις , εγω και ο οποισδηποτε τι φταιει να του επιβαλλεις την δικη σου πραγματικοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top