[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Πλήρης άγνοια δυστυχώς.Δεν πειράζει.Αντί να ψάχνεις στο ίντερνετ για να με πείσεις και να κουράζεσαι σε συμβουλεύω να διαβάσεις και την άλλη πλευρά.Καλό θα σου κάνεις.

Συντονιστές πού είστε??Διαγράψτε επιτέλους τα μνμ των τελευταίων 3 σελιδών που δεν έχουν σχέση με το θέμα.Κατανοώ ότι ίσως εγώ το άρχισα μαζί με άλλον ένα αλλά ας τελειώσει επιτέλους η συζήτηση εδώ.Κάντε τη δουλειά σας επιτέλους:mad:

πίστευε τώι θαύματι καί μή ερεύνα λογισμοίς τό γενόμενον. μή καταλύσηις τό θαύμα, ευρείν τόν λόγον φιλονεικών: ου γάρ μένει τό θαύμα ού ο λόγος γνωρίζεται. ει τού γενομένου γνώριμος ο λόγος, ουκέτι σημείον ουδέ θαύμα τό γεγονός: ει δέ σημείον καί θαύμα, καταλιπών λογισμούς τήν πίστιν ανάλαβε, ομολογών ένα κύριον 'Ιησούν Χριστόν καί θεόν καί άνθρωπον τόν αυτόν ουδέ επινοίαις ουδέ λογισμοίς διιστάμενον,
Οποιος καταλαβε καταλαβε,δεν χρειαζονται μεταφρασεις.
Υπαρχει και η δυνατοτητα του split,δε χρειαζεται να διαγραφει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως μόνο «ΗΜΜΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΠΘ» δε μπορούσε να λέγεται το προηγούμενο θέμα εκεί που κατέληξε. :P

Λοιπόν έγινε split και δημιουργήθηκε αυτό το (πολύ) γενικότερο θέμα για να συνεχιστεί η συζήτηση. Φυσικά αυτό θα ήταν καλύτερα να γίνει σε πιο ήπιους τόνους ή έστω, δίχως προσωπικούς χαρακτηρισμούς / επιθέσεις. Ο καθένας έχει την άποψή του, ας την εκφράσει χωρίς να προσβάλει τους άλλους. :iagree:

Επειδή βέβαια λόγω της φύσης του θέματος οι ισορροπίες είναι λεπτές, με την πρώτη ένδειξη πως ξεφεύγει και μετατρέπεται σε ''πεδίο μάχης'' θα κλειδωθεί. :)

Καλή συνέχεια. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Επίσης στα πολιτισμένα κράτη δεν κλείνουν με το έτσι θέλω οι αγρότες τους δρόμους,δεν κάνουν καταλήψεις σε πανεπιστήμια,δεν καίνε κάδους και αυτοκίνητα σε πορείες και διαδηλώσεις και ούτε επιτρέπεται να μένουν αιωνίως φοιτητές ρεμάλια και να κρατάνε τις θέσεις από άτομα που θέλουν να μπουν.Όσο για το στρατό θεωρώ καθήκον μου να υπηρετήσω.Δε λέω τίποτα άλλο για αυτό.Και άμα γίνει πόλεμος εσύ μην πας να πολεμήσεις,στείλε τους μισθοφόρους και κάτσε σπίτι σου.
Τέλος για άλλη μια φορά κατάλαβα ότι όποιος μιλάει για πατρίδα πετάει "εθνικιστικές κορώνες".Τι να πω..
Θα θελες.Είμαστε πολλοί περισσότεροι.

Να'ναι καλά ο Τίτο.Για άλλη μια φορά το καναν το θαύμα τους οι αριστεροί.

Κι εγώ θεωρώ καθήκον μου να προστατέψω κάθε άνθρωπο από τη βία. Θεωρώ καθήκον μου να προστατέψω κάθε αθώο από τη φρικαλεότητα και τη βαναυσότητα του πολέμου. Θεωρώ καθήκον μου να προστατέψω κάθε πολίτη αυτού του κόσμου, Έλληνα ή Τούρκο, χριστιανό, μουσουλμάνο, βουδιστή ή άθεο, μελαψό ή λευκό, σχιστομάτη ή γουρλομάτη, άντρα ή γυναίκα, από τις φιλοδοξίες του κάθε στρατιωτικού ή πολιτικού ηγέτη, και από τις σκοπιμότητες της κάθε οπλοκατασκευάστριας εταιρείας ή χώρας. Ο στρατός είναι κάτι το οποίο μόνο δεινά φέρνει ως θεσμός.

Ρε παιδια πραγματικα, βρηκατε μια λεξη "ουτοπια" και την χρησιμοποιειτε συνεχεια.

Δε με ενδιαφερει τι κανουν οι αλλοι, αμα οι αλλοι κοιμουνται εγω μονος θα βγω στους δρομους να φωναξω οταν βλεπω οτι πνιγονται τα δικαιωματα μου και οι ιδεες μου για κατι διαφορετικο.
Συμφωνω δε οτι η αντιδραση πρεπει να ειναι συλλογικη, ολοι φταιμε, ολοι πρεπει να το καταλαβουμε, ολοι πρεπει να αντιδρασουμε.

και ουτε θεωρω λεπτομερεια την κατασταση του εκπαιδευτικου γιατι ειναι μακραν απο τα χειροτερα της Ευρωπης;)

Μα δεν είπε κανείς να μη διαμαρτυρηθείς. Θα μου πεις, στο λένε τα σώματα ασφαλείας (ή μήπως τρομοκρατίας; ) όταν πας σε διαδηλώσεις, και μάλλον δε θα έχεις κι άδικο... Το θέμα είναι ότι διαμαρτυρόμενος, δεν είναι θεμιτό να καίει κανείς αμάξια, να σπάει βιτρίνες και να κλέβει εμπορεύματα. Προς τα γένια μου, δεν αναφέρομαι σε σένα, απλώς διάβασα πιο πριν σε ένα ποστ σου κάτι για κάψιμο αυτοκινήτων.

Με τη λέξη "ουτοπία" έχω αρχίσει να μην τα πηγαίνω καλά. Σκοτώνει όνειρα. Και τα όνειρα από μόνα τους δεν είναι ουτοπίες. Πώς γίνεται να λέμε ουτοπία κάτι που δεν έχουμε δοκιμάσει; Κι αν το έχουμε δοκιμάσει, πώς γίνεται να εξακολουθούμε να το λέμε ουτοπία, όταν για να πετύχει κανείς κάτι πρέπει να προσπαθήσει, κι αν πέσει, να ξανασηκωθεί και να προσπαθήσει ξανά;

δεν με ξες καθολου ποιος ειμαι ωστε να λες "το παιζεις ασυμβιβαστος", τιποτα δεν παιζω, οσα βλεπω λεω, με τη μερια κανενος κομματοσκυλου ή οργανωσης.
Σκεφτομαι να δρασω καπως ανεξαρτητα γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω βρει οργανωση που να αντιπροσωπευει τα πιστευω μου.

Εσυ σε ποια ανηκεις, αν ανηκεις?

Μμμ, απορρίπτεις τις οργανώσεις επειδή καμία δε σε εκφράζει, ή επειδή διαφωνείς με τη λογική της ομαδοποίησης ιδεών στη συνείδηση των μαζών;

Αν θυμάσαι απο την ιστορία,πριν το σχίσμα,η εκλλησία διέθετε ένα πιο open-mind σκεπτικό,και ήταν υπέρ της έρευνας.Μετά αφου ηρέμησε απο διωγμούς και λοιπά,πήρε στραβή ρότα,με επακόλουθο σχίσμα,συγχωροχάρτια και ενα σωρό καλά;)Φυσικά,ο σωστός χριστιανός δεν επηρεάζεται απο αυτά,απλά είναι γεγονότα,και τα αναφέρω;)

Χμμ, τα συγχωροχάρτια ήταν στραβό της Καθολικής Εκκλησίας. Βέβαια, πριν το σχίσμα η Εκκλησία κάθε άλλο παρά open-minded ήταν. Δε τα πήγαινε καθόλου καλά με τους εθνικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Σου εξήγησα "Οι αρμόδιοι επειδή ακριβώς είναι αρμόδιοι,ξέρουν ακριβώς τι συμβαίνει γιατί αυτοί το δημιούργησαν,αυτοί το εξελίζουν και το συντηρούν".Η εντός εισαγωγικών παράθεση είναι ό λόγος;)
Το "παίζεις",είναι επειδή ακριβώς δεν σε ξέρω,οπότε δεν είμαι σίγουρος αν είσαι ασυμβίβαστος.Δεν είναι προσβολή.Απλά κρατάω πισινές,γιατί έχω δεί πολλούς να διαμαρτύρονται,αλλά μένουν στα λόγια;)
Δυστυχώς,δεν δύναμαι να παραθέσω προσωπικά στοιχεία,όχι επειδή ντρέπομαι η οτιδήποτε,απλά μπορεί να χρησιμοποιηθούν με αισχρό τρόπο(ξέρω περιστατικά!)
Πάντως όπως ψάχτηκα 3 χρόνια(και ένα εξάμηνο:P) ώστε να συμετάσχω κάπου,έτσι συνεχίζω να ψάχνομαι και να συνδιαλέγομαι(όπου υπάρχει διάθεση για διάλογο και όχι προπαγάνδα/επίθεση),ώστε να ναι ανοιχτό το ενδεχόμενο για μεταπήδηση σε κάποια άλλη οργάνωση ή σε καμία;)
Υγ:Aλήθεια,γιατί έχεις απορίψει κάθε οργάνωση?Πώς περιμένεις να αλλάξει κάτι on your own,όταν επι χρόνια ομάδες ανθρώπων με περιση γνώση και εμπειρία,δυσκολεύονται να διεκδίκήσουν εν μέρει τα αυτονόητα?

ναι οντως, οι αρμοδιοι δημιουργησαν την ψευτια και τα κλεψιματα, οι αρμοδιοι τα εξελισσουν , οι αρμοδιοι τα συντηρουν...;)

οκ . Και να εμενα στα λογια (που δε μενω στα λογια) , και να εκανα ακομη πραξεις, δεν εχω καμια διαθεση να τις μοιραστω εδω, απλα. Δεν αξιζει να επιδεικνυομαι ή να γινομαι ματαιοδοξος για αυτο.
Ωραια λοιπον, επειδη ακριβως δεν ξερεις , ασε στην ακρη τους χαρακτηρισμους "το παιζεις κτλ", μην ασχολεισαι καν, γιατι δε σε αφορα και ουτε θα δωσω λογαριασμο και ο,τι θελεις πιστευε απλα εγω δεν θα πω τιποτα αλλο εδω.
οκ, δε μου λες σε ποια οργανωση ανηκεις αν ανηκεις σε καμια.
εγω στον τοπο μου, οσες οργανωσεις εχω πετυχει δεν με εξεφραζαν πληρως ουτε ιδεολογικα, ουτε συνειδησιακα, γιατι εκρυβαν αλλα πραματα απο πισω. Και τις απερριψα απλα. Ειμαι πολυ μικρος για να ξερω το ΠΩΣ θα αλλαξει η κατασταση και τι αποφασεις πρεπει να παρω. Πρωτα πρεπει να τακτοποιηθουν καποια αλλα ζητηματα που με αφορουν και μετα θα ενεργοποιηθω σ'αυτο.
-----------------------------------------
Μα δεν είπε κανείς να μη διαμαρτυρηθείς. Θα μου πεις, στο λένε τα σώματα ασφαλείας (ή μήπως τρομοκρατίας; ) όταν πας σε διαδηλώσεις, και μάλλον δε θα έχεις κι άδικο... Το θέμα είναι ότι διαμαρτυρόμενος, δεν είναι θεμιτό να καίει κανείς αμάξια, να σπάει βιτρίνες και να κλέβει εμπορεύματα. Προς τα γένια μου, δεν αναφέρομαι σε σένα, απλώς διάβασα πιο πριν σε ένα ποστ σου κάτι για κάψιμο αυτοκινήτων.

Με τη λέξη "ουτοπία" έχω αρχίσει να μην τα πηγαίνω καλά. Σκοτώνει όνειρα. Και τα όνειρα από μόνα τους δεν είναι ουτοπίες. Πώς γίνεται να λέμε ουτοπία κάτι που δεν έχουμε δοκιμάσει; Κι αν το έχουμε δοκιμάσει, πώς γίνεται να εξακολουθούμε να το λέμε ουτοπία, όταν για να πετύχει κανείς κάτι πρέπει να προσπαθήσει, κι αν πέσει, να ξανασηκωθεί και να προσπαθήσει ξανά;



Μμμ, απορρίπτεις τις οργανώσεις επειδή καμία δε σε εκφράζει, ή επειδή διαφωνείς με τη λογική της ομαδοποίησης ιδεών στη συνείδηση των μαζών;


Οι καταστροφες δεν ειναι αλλαγη, ειναι οπως ανεφερα σε αλλο ποστ

"συμπτωμα μιας αρρωστημενης κοινωνιας", αρρωστη η κοινωνια, "αρρωστα" και τα παιδια της, αυτα πρεπει να τα βλεπουν οι "αρμοδιοι".


συμφωνω περι ουτοπιας και ονειρων.

απορριπτω τις οργανωσεις επειδη καμια δε με εκφραζει, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Βασικα μακαρι να μπει ο παφιλης που ειναι φοβερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αν και δεν ασπάζομαι τον κομμουνισμό, πιστεύω πως η Κανέλλη (φοβερή κατ'εμέ) θα δώσει νέα δυναμική στο κόμμα. =) Πολύ δυναμική γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί "νέα"; Αφού ειναι τόσα χρόνια στο κόμμα και βασικά εγω αυτη τη γυναίκα, αν ημουν στην περιφέρειά της, θα την ψηφιζα για την ίδια, σε καμία περίπτωση για το ΚΚΕ. Πιθανότατα θα την ψηφιζα με οποιοδήποτε κόμμα κι αν κατέβαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γνωριζει καλα τα ΜΜΕ οντας βασικη anchorwoman σε ολα τα ιδιωτικα κανάλια...
Δεν δισταζει να πει την αποψη της
Διακοπτει τη συζητηση εκνευριστικα αλλα με τροπο που υποδηλωνει οτι ειναι εδω
Μιλαει με απτα στοιχεια κι ουτε παπαρολογιες του αερα
Ειναι δυναμικη και τα λεει σε ολους
Ειναι Παναθηναικος... (προαιρετικο)

Tαιριάζει, παρόλο που αρκετοί δε θα το πιάσουν.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=YUUU5lioVTU[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
ισως στην καταληξη της Σοβιετικης Ενωσης

Και ποια ήταν αυτή???

Μετά το 20ο συνέδριο του ΚΚΣΕ, το οποίο πραγματοποιήθηκε το 1956, άρχισε η παλινόρθωση του καπιταλισμού στην ΕΣΣΔ. Άρα εάν θέλουμε να ήμαστε δίκαιοι θα κρίνουμε την οικοδόμηση του σοσιαλισμού στη Ρωσία μέχρι το 1956. Και η αλήθεια είναι ότι από την Οκτωβριανή Επανάσταση του 1917 μέχρι και το 20ο συνέδριο στη Ρωσία έγιναν οικονομικά και κοινωνικά θαύματα!

Τα οποία θαύματα η κάθε αστική τάξη, τα λασπολογεί με όλο τον μηχανισμό της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και ποια ήταν αυτή???

Μετά το 20ο συνέδριο του ΚΚΣΕ, το οποίο πραγματοποιήθηκε το 1956, άρχισε η παλινόρθωση του καπιταλισμού στην ΕΣΣΔ. Άρα εάν θέλουμε να ήμαστε δίκαιοι θα κρίνουμε την οικοδόμηση του σοσιαλισμού στη Ρωσία μέχρι το 1956. Και η αλήθεια είναι ότι από την Οκτωβριανή Επανάσταση του 1917 μέχρι και το 20ο συνέδριο στη Ρωσία έγιναν οικονομικά και κοινωνικά θαύματα!

Τα οποία θαύματα η κάθε αστική τάξη, τα λασπολογεί με όλο τον μηχανισμό της!

https://en.wikipedia.org/wiki/Gulag
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Ειλικρινά τώρα... Η Παπαρήγα ειναι βουτηγμένη στη μετριοπάθεια ωρες ωρες και δε σηκώνει αρκετα τη φωνη... Οταν το κανει δε, φαινεται περισσοτερο γραφικη παρα ανταγωνιστικη. Αφηστε που λεει τα ιδια και τα ιδια (περι του δικομματισμου και δεν κοιταει να συμμαζεψει λιγο το Κομμα)... Ιδανικη διαδοχος πιστευω θα ηταν η Κανελλη αν και η Αλεκα εχει ριζωσει...

Η Παπαρήγα έχει καταντήσει δημόσιος υπάλληλος εκεί πέρα. Αν αυτό το κόμμα είχε όντως δημοκρατικές βάσεις θα ήταν ήδη η Κανέλλη στην ηγεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Eμενα η Παπαρηγα μου ειναι εξαιρετικα συμπαθης αν και ανηκω σε εντελως διαφορετικο χωρο πολιτικα.Ειναι απλος και ουσιαστικος ο λογος της χωρις λαικισμους και υπερβολες.Εχει και αυτη τα γνωστα κολληματα αλλα ολοι οι υπολοιποι στο ΚΚΕ ειναι πραγματικα σαν να παιζουν την ιδια κασετα με ενα εξαιρετικα παρωχημενο και αντιελκυστικο πολιτικο λογο...Ισως θα χρειαζοταν ομως μια αλλαγη στην ηγεσια του ΚΚΕ με καποιο αλλα δεν βλεπω ποιος μπορει να την διαδεχτει και να εχει καλυτερα εκλογικα αποτελεσματα απο ενα 8-10%.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.

Είναι σαν να πετάω ένα ξερό link, όπως αυτό: https://en.wikipedia.org/wiki/Homelessness_in_the_United_States και αγνοώντας όλη την ιστορία ή μάλλον καλύτερα ξέροντας μόνο την ιστορία της άρχουσας τάξης να το παίζω γνώστης της αλήθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
το κκε ειναι σαν αυτους τους γερους που ακουμε καμια φορα για να τους ακουμε ... και οχι για να πουν κατι γιατι εχουν χασει πλεον την σοφια τους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πήρε το μάτι στο facebook ένα βίνετο:


Το έβλεπα και είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα. Εκτός από αυτούς έχω κι εγώ (και άλλα τόσες χιλιάδες μέλη) ελευθερία του λόγου και θα ήθελα κάθε χρυσαυγίτης εδώ μέσα να το σεβαστεί. Πώς άτομα όπως αυτοί ψηφίστηκαν; Θέλω να μου ληθεί η απορία. Πώς ο Έλληνας πίστεψε στο όραμά τους;

και επειδή αν δεν έβρισκα το video δεν το πίστευα


Βορεια Κορέα θα καταντήσουμε (?) Και όποιος δε θέλει θα μπορεί να αποχωρήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Χαχαχα,τι βλαχαδερό είναι αυτό...σαν στρουμφάκι που ρούφηξε ίλιο είναι ο τύπος...πως και δεν τον σταμάτησε η ΕΛ.ΑΣ. σε καμιά επιχείρηση σκούπα να του ζητήσει πράσινη κάρτα και άδεια παραμονής ρε? :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμένα μου θύμισε κλασσική φασιστική/χουντική φωνή.. Echoes from the past:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Κλασσικη αντιφασιστικη μαχη!!
--Σχολια για το σωμα του
--Σχολια για την φωνη του

Σουπερ ουαου αντιφα. Με εσας ειναι αξιον αποριας πως δεν πηρε 12% η ΧΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Βορεια Κορέα θα καταντήσουμε (?) Και όποιος δε θέλει θα μπορεί να αποχωρήσει;

''Και όποιος δεν θέλει να αντιρρήσει σε αυτό να περάσει έξω. ''

Πως την χειρίζεται την ελληνική την γλώσσα όμως ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
ΑΠΛΑ ντρέπομαι για την χώρα μου αυτή τη στιγμή και φοβάμαι για το μέλλον της. Τι να πω... απογοήτευση. Πίσω στο 1967.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top