[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

icesnowman

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι τον βγάζουν τόσες φωτογραφίες.
Σιγά τη Ζιζελ.
Μεγάλη νίκη.
Πήγαν κατευθείαν από το γλέντι του Σαββάτου να ψηφίσουν και μπέρδεψαν τα ψηφοδέλτια.
Πού πάμε ωρέ.
Ξεφτίλα.
Όλοι όρθιοι λένε.
Ουστ. Ένδειξη σεβασμού λέει.
Ξανα ουστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όσους ψήφισαν ΚΚΕ ΣΥΡΙΖΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ , ΔΗΜΑΡ, ΚΑΙ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!
Η σαπίλα προέρχεται απο τους ΝΔ ΠΑΣΟΚ. Αυτοί είναι η διαφθορά ΑΥΤΟΣ ΕΊΝΑΙ Ο ΕΧΘΡΟΣ ΜΑΣ. και πιστέψτε με ο εχθρός του εχθρού μας είναι ο δικός μας σύμμαχος. Και η ΧΑ είναι Ξεκάθαρα εχθρός του δικομματισμού.

Σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με τις ακραίες απόψεις της όμως ο πλουραλισμος επιφέρει
Πάντοτε μια καλύτερη πιο σφαιρική βουλή

Ο αλιγάτορας είναι εχθρός μου, και η ανακόντα είναι εχθρός μου, αλλα αφου η ανακόντα σκοτωνει τον αλιγάτορα ειναι συμμαχός μου...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Xrysa Auga totally looks like

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ολοκληρη η χώρα μπορει να κλαίει από τα γέλια:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ρε μαλάκες,fuck off,οι Naer Mataron σκίζουν πατούρες στο black metal.Το ότι ο Kaiadas ήταν φασιστάκι το ξέραμε,αλλά Naer Mataron γαμάνε και ακούμε φανατικά,είναι απ'τους λίγους που αξίζουν στην ελληνική σκηνή:


"Χλωμό μοναχικό άστρο
Καθρεπτίζεσαι στα απύθμενα,
Σκοτεινά νερά
Εκεί όπου ξανά, δεν έλαμψε το φώς
Εσύ φωτίζεις τον πυθμένα του χάους"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ήμουν υπο πλήρη άγνοια όσον αφορά το τι εστί Χρυσή Αυγή. Πιστεύω και η πλειοψηφία που πήγε και ψήφισε Χ.Α δεν ήξερε τι ψήφιζε και να το έκανε μόνο και μόνο από αντίδραση..
Ήθελες αντίδραση; Πήγαινε ψηφα 'Δεν πληρωνω' πήγαινε ψηφα ότι άλλο θές αλλά αυτό βρήκες;
Είχα μια συζήτηση με τον πατερα μου και του ελεγα πες μου γιατί δεν πρέπει κάποιος να ψηφίσει Χ.Α. Και μου λέει.. Μόνο ένα σου λέω..αυτοι ήταν που πήγαιναν στα σπίτια σκότωναν τις γυναίκες μαζί με τα παιδιά τους.. Τους έκλεβαν το φαι και δεν είχαν να φάνε.. Πήγαινε ρωτά τους παππούδες σου τι περνούσαν από αυτούς και μετά έλα ξαναπες μου γιατί δεν πρέπει κάποιος να ψηφίσει Χ.Α
Ένιωθα τόσο βλακας γιατί προηγουμένως είχα μια συζήτηση και είχα υποστεί τέτοια πλύση εγκεφάλου που ελεγα παμε να ψηφίσουμε Χ.Α ρε..
Τελικά είναι όλα θέμα ΠΛΥΣΗΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ..
Ντρέπομαι για το ότι σκέφτηκα να ψηφίσω έστω και μια στιγμη Χ.Α..
Απλά σας το αναφέρω για να ξανασκεφτείτε τι ψηφίσατε κάποιοι από αντιδραση..
Είμαι και εγώ ζώο αλλά εσείς είστε ακομη περισσότερο που την ψηφίσατε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στο τοπικό ραδιόφωνο κάνουν φασαρία γιατί ο μπράβος της χα είπε λανθασμένα εγέρθητε αντί για εγερθήτε χαχαχαχα ενώ σωστά το είπε. Πλέον ο παραλογισμός χτυπάει κόκκινο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Να ακούς παιδιά 20-25 χρονών να λένε ότι ψηφίζουν ΧΑ, θλιβερό. Σα να μη βγήκαν ποτέ από σχολείο ρε γαμώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Βασικα,τι περιμενατε;Σ ολο τον κοσμο οι εθνικιστες ειναι κατα πλειοψηφια αμορφωτοι.Απορω πως μερικοι ψηφισαν Χ.Α. και καποια ΑΚΟΜΑ μεγαλυτερα ζωα ψηφισαν πασοκ και νδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παραλογικός

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Το γεγονός ότι η Χρυσή Αυγή είχε ποσοστό 10% δηλώνει ότι 1 στους 10 Έλληνες που έχουν ολοκληρώσει την βασική εκπαίδευση ψήφισαν ένα φασιστικό κόμμα.Το πρόβλημα είναι η ιστορία.Όσο δεν μαθαίνουμε από τα λάθη μας η ιστορία θα επαναλαμβάνεται.Κάποτε ο φασισμός ήρθε στην Ελλάδα με τα τανκς και σήμερα με δημοκρατικές διαδικασίες και μάλιστα με την ευλογία του λάου.Σίγουρα υπάρχουν πολλοί τρόποι να πολεμήσεις την πολιτική κατάσταση της χώρας αλλά όχι αυτός ο τρόπος.Απ'ότι φαίνεται το πρόβλημα είναι βαθύτερο από μια οικονομική κρίση.Η κρίση είναι στην παιδεία των Ελλήνων και στον πολιτισμό.Ας ελπίσουμε η καινούρια κυβέρνηση(όποια και αν είναι) να "ψαχτεί" περισσότερο όσον αφορά αυτόν τον τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Συμφώνησα μαζί του όταν είδα το κράξιμο που έριξε στα κανάλια και στους πολιτικούς αρχηγούς των Κομμάτων Εξουσίας...

Όταν είδα το "Σηκωθείτε όλοι όρθιοι !" νευρίασα με την εγωκεντρικότητα και την αλαζονεία μερικών μερικών...

Ο Μιχαλολιάκος είσαι αδερφέ... Δεν είσαι ο Μέγας Αλέξανδρος στον δρόμο της επιστροφής από τις ένδοξες μάχες... Που θα σηκωθούμε και όρθιοι... Έλεος δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πάντως η φωνή του μοιάζει επικίνδυνα στον Παπαδόπουλο . Το μόνο βέβαια που με προβλημάτισε είναι ότι περιέργως συμφώνησα σε αυτό που είπε, ότι με ποιο δικαίωμα τα κανάλια που το βράδυ δείχνουν τσόντες και το παίζουν σεμνότυφα τον κρίνουν. Ο Αλαφούζος, ο Λαμπράκης και λοιποί. Δεν μπήκε με το έτσι θέλω κάποιοι τον ψήφισαν.
Και αν το καλοσκεφτείτε, επειδή στην Ελλάδα δε συμβαίνει τίποτα τυχαία, ξαφνικά όοοολοι συμφωνούν ότι είναι απαράδεκτοι οι χα και πλήττεται η δημοκρατία. Μου θυμίζει την επίσης απότομη συμφωνία για το πρόσωπο του Παπαδήμου που όλως τυχαίως κρίθηκε από το πουθενά ο κατάλληλος για να μας σώσει.

Η γνώμη μου για τη ΧΑ είναι γνωστή απλώς αυτό μου κίνησε την περιέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Το ανέφερε και ο Τάσος πιο πριν, αλλά δε βλέπω κίνηση..
Σίγουρα υπάρχει κάποιος που ψήφισε ΧΑ εδώ μέσα.
Ας μας πει τι τον οδήγησε να δώσει εκεί την ψήφο του.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ας μας πει τι τον οδήγησε να δώσει εκεί την ψήφο του.:)

Ο κάλος στον εγκέφαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ο κάλος στον εγκέφαλο.

είσαι τόσο απόλυτος ώρες ώρες που οι απόψεις σου αγγίζουν τα όρια του φασισμού..(φιλική προσβολή :P)

για να πάρω θέση τώρα, συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
είσαι τόσο απόλυτος ώρες ώρες που οι απόψεις σου αγγίζουν τα όρια του φασισμού..(φιλική προσβολή :P)

για να πάρω θέση τώρα, συμφωνώ.

Or maybe,είμαι απλά ένας παρεξηγημένος είρων (making fun of people που έχουν ξεχειλώσει την έννοια του φασισμού περισσότερο και από κιλοτάκι της Τζούλι Μασίνο).

Oh,snap...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top