[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ντάξει crowley κανεναν δεν τρομοκρατησαν. Τον οδοντιατρο τον πηγαν απλα μια βολτα να δει τα μερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τωρα περα απο την πλακα. Τι τρομοκρατες μπορει να ειναι νε ματσο 17χρονα παιδακια ?? εγω δεν το χαφτω ολο αυτο το παραμυθι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ουτε 17 δεν ηταν. Απ' οτι ξερω τον απριλιο θα εκλειναν τα 13..


1. Νίκος Ρωμανός : 20
2. Ανδρέας Μπουρζούκος : 24
3. Γιάννης Μιχαηλίδης : 25
4. Δημήτρης Πολίτης : 24
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γιατί η τρομοκρατία έχει ηλικία;
Απλά χωρίς καμία ειρωνεία θέλω να μου απαντήσει ένας αναρχικός....Άντε πες και οκ ληστέυαν και γλύτωναν...Λήστευαν αλλες 6-7 τράπεζες μετα,σκωτωνανε 20 (λέμε τώρα αστυνομικούς ) , και καταστρέφανε δημόσια περιουσία.....Γενικά ολα αυτά τα χρόνια τι πετύχατε με τις καταστροφές κτλ ; Τι ακριβώς νομίζετε οτι προσφέρεται με το έργο σας ...

Υ.Γ Αν θέλει κάποιος ας μου απαντήσει χωρίς καθαρές αντικρούσεις και ξεκάθαρα και για να απαντήσω τώρα οχι ουτε MEGA βλέπω ,ούτε ψηφισα ΝΔ κτλ.. ;)
Απλά εχώ περιέγεια να δω την λογική σας.....



Επίσης Mr. Crowley δεν νομίζω οτι πολιτικη επιλογη αποτελει το να κλεβεις τραπεζες ,να οπλοφορεις κτλ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελάτε ρε παιδιά με δουλεύετε; Πάνε και ληστεύουν τράπεζα ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΛΟΥΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΝΑΟ ΤΟΥ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ! Ποιοί;;; Τα φτωχοπαίδια ο εγγονός του Νάσιουτζικ και μερικά άλλα κακομαθημένα των β.π. Να ήτανε γιοι βιοπαλαιστών πάει στο καλό να λέγαμε ότι ό,τι έκαναν το έκαναν για την ιδεολογία τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ποιος σκοτώνει αθώους πολίτες;
Η πλειοψηφία των πολιτών είναι ο διανοητικά καθυστερημένος νεοέλληνας που τον εξουσιάζει η τηλεόραση.Αυτή είναι η κοινή γνώμη.Μία τέτοια κοινή γνώμη, προσωπικά την έχω χεσμένη.

γουατ δε...
Δηλαδή εφοσον είναι διανοητικά καθυστερημένοι νεοέλληνες,είναι ένοχοι και επομένως άξιοι να θανατωθούν.
Κατάλαβα ορθά;
Ή γνωρίζουν εκ των προτέρων οτι ο ταδε είναι διανοητικά καθυστερημενος νεογκρικ και τον κανουν μπαμ.
Αυτή είναι η λύση σου;

Ω,μα τί υπέροχα βλακώδης συλλογισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ελάτε ρε παιδιά με δουλεύετε; Πάνε και ληστεύουν τράπεζα ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΛΟΥΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΝΑΟ ΤΟΥ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ! Ποιοί;;; Τα φτωχοπαίδια ο εγγονός του Νάσιουτζικ και μερικά άλλα κακομαθημένα των β.π. Να ήτανε γιοι βιοπαλαιστών πάει στο καλό να λέγαμε ότι ό,τι έκαναν το έκαναν για την ιδεολογία τους...

Ανάλογα με την καταγωγή δηλαδή πανε και οι ιδεολογίες;αντί να πουμε μπράβο που δεν ακολούθησαν τον εύκολο δρόμο οπως οι υπόλοιποι κακομαθημενοι των β.π. Ενοχλουμαστε κιόλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aalex

Νεοφερμένος

Ο Aalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
O ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙ ΜΑΙ ΤΑΙ ("γιαυτο τον συνελαβαν επειδη σερβιριζε μπομπες" απο σχολιο του phorum)
https://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=53&t=259014
Δειτε το πρωτο ποστ
χαχαχαχαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έλα ρε Αντώνη που είσαι και δεν μου εξήγησες του ανίδεου εχθές τι σημαίνει "τρομο-κρατία''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Αφού ξέρει μάι-τάι ας πήγαινε χωρίς καλάσνικοφ να ληστέψει την τράπεζα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού ξέρει μάι-τάι ας πήγαινε χωρίς καλάσνικοφ να ληστέψει την τράπεζα:)


σωστό κι' αυτό :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Έλα ρε Αντώνη που είσαι και δεν μου εξήγησες του ανίδεου εχθές τι σημαίνει "τρομο-κρατία''

Ειλικρινά θεωρώ πως χάνω τον χρόνο μου.Δεν έχω σκοπό να κάτσω κι'άλλο στο θέμα.

Σε κάποιον που θεωρεί πως τα χτυπήματα στο κράτος, στους νόμους του και στο σύστημα θεωρούνται "τρομοκρατία", πιστεύεις πως αξίζει να του πω την άποψή μου για το τι θεωρώ εγώ, τρομοκρατία; Εγώ πάντως όχι.Έχεις ήδη βγάλει το συμπέρασμά σου για την "τρομο-κρατια" (όπως λες) , και όπως σου απάντησα και σε προηγούμενο μήνυμα δεν έχω σκοπό να σου χαλάσω τις ανόητες αυταπάτες ξεσηκώνοντας τον "λαό".

Πες μου όμως κάτι τελευταίο.Σύμφωνα με αυτά που εσύ θεωρείς ως "τρομοκρατία", ποιον/ποιους ακριβώς τρομοκράτησαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ειλικρινά θεωρώ πως χάνω τον χρόνο μου.Δεν έχω σκοπό να κάτσω κι'άλλο στο θέμα.

Σε κάποιον που θεωρεί πως τα χτυπήματα στο κράτος, στους νόμους του και στο σύστημα θεωρούνται "τρομοκρατία", πιστεύεις πως αξίζει να του πω την άποψή μου για το τι θεωρώ εγώ, τρομοκρατία; Εγώ πάντως όχι.Έχεις ήδη βγάλει το συμπέρασμά σου για την "τρομο-κρατια" (όπως λες) , και όπως σου απάντησα και σε προηγούμενο μήνυμα δεν έχω σκοπό να σου χαλάσω τις ανόητες αυταπάτες ξεσηκώνοντας τον "λαό".

Πες μου όμως κάτι τελευταίο.Σύμφωνα με αυτά που εσύ θεωρείς ως "τρομοκρατία", ποιον/ποιους ακριβώς τρομοκράτησαν;
Toυς πολίτες και τους υπαλλήλους μέσα στην τράπεζα, όπως και τον όμηρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Σε κάποιον που θεωρεί πως τα χτυπήματα στο κράτος, στους νόμους του και στο σύστημα θεωρούνται "τρομοκρατία", πιστεύεις πως αξίζει να του πω την άποψή μου για το τι θεωρώ εγώ, τρομοκρατία; Εγώ πάντως όχι.

Είσαι απλά υποκριτής.Υπάρχει και νόμος που λέει η δολοφονία τιμωρείται με ισόβια.Πότε θα τον χτυπήσεις αυτό το νομο; Δεύτερον,αφού βρίζεις το κράτος και το επιτιθεσαι, μη ζητήσεις ταμείο ανεργίας σε περίπτωση που δεν εχεις δουλειά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Toυς πολίτες και τους υπαλλήλους μέσα στην τράπεζα, όπως και τον όμηρο.

Τι πράγμα; :jumpy:

Ομολογώ πως δεν περίμενα μία τέτοια απάντηση.
Εννοείς πως τρομοκράτησαν τους υπαλλήλους της τράπεζας επειδή μπαίνοντας τους είπαν "Σηκώστε τα χέρια ψηλά, ληστεία" (λέω τώρα ένα παράδειγμα).Δηλαδή πως αλλιώς θα μπορούσαν να ληστέψουν την τράπεζα; Με νεροπίστολα;
Τον όμηρο, επίσης δεν τον τρομοκράτησαν, αλλά τον χρησιμοποίησαν.Σύμφωνα με πηγές τον προστάτευσαν κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Τι πράγμα; :jumpy:

Ομολογώ πως δεν περίμενα μία τέτοια απάντηση.
Εννοείς πως τρομοκράτησαν τους υπαλλήλους της τράπεζας επειδή μπαίνοντας τους είπαν "Σηκώστε τα χέρια ψηλά, ληστεία" (λέω τώρα ένα παράδειγμα).Δηλαδή πως αλλιώς θα μπορούσαν να ληστέψουν την τράπεζα; Με νεροπίστολα;
Τον όμηρο, επίσης δεν τον τρομοκράτησαν, αλλά τον χρησιμοποίησαν.Σύμφωνα με πηγές τον προστάτευσαν κιόλας.

Σε περίπτωση που ένας υπάλληλος αντιστεκόταν και επιτίθονταν σε ένα από τα παλικάρια,αυτό τί θα έκανε;
Δε με νοιάζει αν τον προστατεψαν τον όμηρο.Το ότι τον πήραν είναι λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ας πω και εγώ την γνώμη μου:
1ον. οι τρομοκρατες αυτοί δεν σχετίζονται με τους Πυρήνες!
2ον. όταν κάνεις απεργία, κατεβαίνεις στους δρόμους, φωνάζεις, διαδηλώνεις, βασίζεσαι στον "σκληρό" συνδηκαλισμό, που σε προδίδει συνεχώς, κάνεις καταλήψεις και ακόμα ζεις κάτω από το όριο της φτώχειας, απορείς αν θα έχεις να φας την επόμενη μέρα, τα παιδιά σου δεν πηγαίνουν φροντιστήριο, η γυναίκα σου μαγιρεύει και πλένει μετά τις δώδεκα με το μειωμένο της ΔΕΗ, σταματάς να ονειρεύεσαι και αυτοκτονείς για να μην έχουν χρέη τα παιδιά σου και να πάρουν τα λεφτά της σύνταξης αφού μισθό δεν έχεις αλλά και σύνταξη δεν θα έχεις όμως δεν μπορείς να αναστηθείς........τότε τι μένει??? Να πάρεις ένα πιστόλη, να συμαδέψεις τα γραφεία των "σωτήρων" σου και των "προστάτων" σου, να κάψεις τη βουλή που απο σύμβολο Δημοκρατίας μοιάζει με τα γραφεία των SS και με την Βαστίλη, να ρίξεις βόμβα και να κάνεις ριμάδια την τράπεζα που σου έφαγε το σπίτι και την εφορία που σου τρώει ότι έχεις στην τσέπη σου! και καταλήγεις τρομοκράτης!
Μα αν το καλοσκεφτείς ζούμε σε ένα τρομοκράτος. Σε απειλεί και σε εκβιάζει βάζοντας το πιστόλι στον κρόταφο!Ένα τέτοιο κράτος, λοιπόν, μόνο τρομοκράτες μπορεί να γεννήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι πράγμα; :jumpy:

Ομολογώ πως δεν περίμενα μία τέτοια απάντηση.
Εννοείς πως τρομοκράτησαν τους υπαλλήλους της τράπεζας επειδή μπαίνοντας τους είπαν "Σηκώστε τα χέρια ψηλά, ληστεία" (λέω τώρα ένα παράδειγμα).Δηλαδή πως αλλιώς θα μπορούσαν να ληστέψουν την τράπεζα; Με νεροπίστολα;
Τον όμηρο, επίσης δεν τον τρομοκράτησαν, αλλά τον χρησιμοποίησαν.Σύμφωνα με πηγές τον προστάτευσαν κιόλας.

Ρε φίλε είσαι χαζός ή τον παριστάνεις; Όταν βάζεις βόμβα στο μολ τι είναι; όταν σκοτώνεις 500 άτομα τι είναι; Τρομοκρατία δεν λέω πως ονομάζεται το συγκεκριμένο συμβάν με την τράπεζα, αλλά αυτά που έκανε η 17Ν (δεν ξέρω και εγώ πόσους φόνους) και άλλες οργανώσεις εντός και εκτός συνόρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Τι πράγμα; :jumpy:

Ομολογώ πως δεν περίμενα μία τέτοια απάντηση.
Εννοείς πως τρομοκράτησαν τους υπαλλήλους της τράπεζας επειδή μπαίνοντας τους είπαν "Σηκώστε τα χέρια ψηλά, ληστεία" (λέω τώρα ένα παράδειγμα).Δηλαδή πως αλλιώς θα μπορούσαν να ληστέψουν την τράπεζα; Με νεροπίστολα;
Τον όμηρο, επίσης δεν τον τρομοκράτησαν, αλλά τον χρησιμοποίησαν.Σύμφωνα με πηγές τον προστάτευσαν κιόλας.

Τί άκυρο το επιχείρημα με το νεροπίστολο; Το θέμα είναιη ένοπλη ληστεία ως γεγονός, την έκαναν, είναι απλοί εγκληματίες. Το ότι ο όμηρος δεν έπαθε κάτι πού κολλάει; Ακυρώνει αυτό την πράξη τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Τι πράγμα; :jumpy:

Ομολογώ πως δεν περίμενα μία τέτοια απάντηση.
Εννοείς πως τρομοκράτησαν τους υπαλλήλους της τράπεζας επειδή μπαίνοντας τους είπαν "Σηκώστε τα χέρια ψηλά, ληστεία" (λέω τώρα ένα παράδειγμα).Δηλαδή πως αλλιώς θα μπορούσαν να ληστέψουν την τράπεζα; Με νεροπίστολα;
Τον όμηρο, επίσης δεν τον τρομοκράτησαν, αλλά τον χρησιμοποίησαν.Σύμφωνα με πηγές τον προστάτευσαν κιόλας.

χαχαχαχαχαχα...οτι πιο αστειο διαβασα σημερα.Τον προστατεψαν απο τι ακριιβως?απο τους ιδιους?

Επισης σε περιπτωση που δεν το ξερεις οταν καποιος μπαινει σε μια τραπεζα με οπλα και λεει <<σηκωστε τα χερια ψηλα>>(λεω εγω τωρα ενα παραδειγμα) οι υπολοιποι τρομαζουν και πανικοβάλλονται.Εσυ μπορεις,αν θες, να πεις και κανενα αστειο αν βρεθεις σε αναλογη περιπτωση...

Παντως πρεπει να συμφωνησω μαζι σου σε κατι...Πιστευω και εγω πως δεν πρεπει να ξαναγραψεις σε αυτο το thread.Καλυτερα στο chat and fun section
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top