[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι
καιρός να κάνει

Νομίζω πως ο τρόπος σκέψης σου είναι εσφαλμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Johnny την προϋπηρεσία του κάνει ο άδωνις..χαχαχα



Τόσο ήταν το ενδιαφέρον μου για το νέο..που αξιοποίησα κάπως πιο όμορφα :redface: τον χρόνο μου..:devil::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Λίγα λογάκια για το νέο υπουργό υγείας Άδωνι Γεωργιάδη στο σύνδεσμο https://www.fimes.gr/2013/01/adonis-georgiadis-vivliopoleio-3/

Δεν γνωρίζω αν είναι όντως διασταυρωμένες αυτές οι πληροφορίες αλλά αν αληθεύουν πρόκειται για μεγάλο αληταρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Όσο θα υπάρχει λαουτζίκος με μαλλί, γυαλί και φραπέ, facebook covers,..τόσο θα υπάρχουν Κρούεζες! και ο νοών νοείτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.


Επικίνδυνος άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
'Αντε τώρα να προσπαθήσεις να πείσεις έναν νεοεισελθέντα στην αγορά εργασίας νέο άνθρωπο να παραμείνει σε μια χώρα στην οποία υπουργός ΥΓΕΙΑΣ είναι αυτός : https://www.youtube.com/watch?v=GiESStKI78w έλεος πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεγαλύτερος κωλοτούμπας απο τον Άδωνι δεν έχει γεννηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εγώ ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει ακόμα. Βάσει ποιων κριτηρίων επιλέγουν Υπουργούς; Με τι γνώσεις / ικανότητες μπαίνει ο Άδωνις Υπουργός Υγείας και όχι μόνο αυτός;

Περίεργα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Μεγαλύτερος κωλοτούμπας απο τον Άδωνι δεν έχει γεννηθεί.
Έχει γεννηθει... Ο Τσίπρας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Έχει γεννηθει... Ο Τσίπρας ;)

Όλα κι όλα!
Ο Τσίπρας είναι κεφτές, οι κεφτέδες δεν μπορούν να κάνουν κωλοτούμπα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει ακόμα. Βάσει ποιων κριτηρίων επιλέγουν Υπουργούς; Με τι γνώσεις / ικανότητες μπαίνει ο Άδωνις Υπουργός Υγείας και όχι μόνο αυτός;

Περίεργα πράγματα...

Πες τα και εγω την ιδια απορια εχω:P:P βαζουν αυτους που θα ειναι καλα προβατα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Πλέον δεν με ενδιαφέρει η Ελλάδα ως πολιτειακή οντότητα διότι η κρίση σε όλα τα επίπεδα πλέον βαθαίνει. Δεν αναφέρομαι στα λαϊκιστικά στοιχεία που αρέσουν σε κάποιους. Κάποια πράγματα πρέπει να τα λέμε με το όνομά τους, επειδή εμείς ο λαός αναδείξαμε το κράτος παθογένειας που έχουμε. Βέβαια ο ίδιος ο λαός ψάχνει νέους ..λαϊκιστές Αλκιβιάδηδες-Τσίπρες. Δεν μου κάνει εντύπωση. Ο ίδιος ο λαός και το 1981 ψήφισε Πασοκ. Ο ίδιος ο λαός μαζί με τις υποδείξεις της Αγγλίας, έφερε παλαιότερα και του "ξυπόλητους" πρίγκιπες της Δανίας και της Βαυ(ρβ)αρίας. Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Γεννήσεις, μια ατελείωτη "κοινωνική" παύλα, θάνατοι και ξανά από την αρχή. Πλέον και οι 6 κομματικές παρατάξεις του κοινοβουλίου, δείχνουν ανίκανες να αφομοιώσουν την κοινωνική εξέλιξη της παγκόσμιας ανθρώπινης ιστορίας. Συνεχίζουν το "παιχνίδι" που έμαθαν να παίζουν με μόνο στόχο να κρατήσουν τις καρέκλες τους στις επόμενες εκλογές. Είναι λυπηρό να μην υπάρχει ελπίδα διαφυγής από το τούνελ της μεσαιωνικής κομματοκρατίας «Γαληνοτάτης Δημοκρατίας», όπου τα κόμματα τότε ήταν οι πανίσχυρες οικογένειες της Βενετίας συσπειρωμένες γύρω από το Δόγη.



Στην φωτογραφία φαίνεται ξεκάθαρο πόσο νέος αέρας αλλαγής..πνέει στην νέα κυβέρνηση. Γέρασαν όλοι τους..

Υ.Γ. Η Αγγλία έχει πάψει να ασχολείται με τα Ελληνικά θέματα μετά τον εμφύλιο (που τον "κατασκεύασε" για δικούς της πολιτικούς λόγους) και μας..παρέδωσε σαν ασθενή στην αδελφή της δύναμη: τις ΗΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Πες τα και εγω την ιδια απορια εχω:P:P βαζουν αυτους που θα ειναι καλα προβατα;)

Χωρις παρεξηγηση αλλα δεν ειναι καθολου προβατο. Παιζει μια χαρα το παιχνιδι που θελει και τον συμφερει να παιξει, οπως και ολοι εκει μεσα.
Ποιος ειναι προβατο φαινεται εδω και πολυ καιρο τριγυρω μας...Μαλλον εμεις ειμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χωρις παρεξηγηση αλλα δεν ειναι καθολου προβατο. Παιζουν μια χαρα το παιχνιδι που θελουν και τους συμφερει να παιξουν.
Μεγαλυτερα προβατα ειμαστε εμεις απο οτι φαινεται...
δεν θα διαφωνησω. Αλλα ρε συ βαζουν αυτους που ειναι ικανοι να παιξουν το παιχνιδι τους. Εκεινους που σιγουρα θα πανε με τα νερα τους αυτους που δεν αντιδρασουν.
αααα ια!!! Ηθελα να σας δειξω και αυτο εγω το ειδα λαιβ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Κάθε λαός έχει την Κυβέρνηση που του αξίζει. Δεν μιλάω υποτιμητικά για την Ελλάδα ως κράτος αλλά μιλάω υποτιμητικά για εκείνους τους Έλληνες που δε φροντίζουν να ενημερωθούν, να δραστηριοποιηθούν, να είναι ενεργοί πολίτες. Χωρίς εμάς δεν γίνεται τίποτα, δεν αλλάζει τίποτα.

Έγινε ανασχηματισμός, ε και μετά τι; Και πάλι ανίκανοι πήραν υπουργικές θέσεις. (όχι ότι περίμενα το αντίθετο)
Ξέρουν να παίζουν οι σωτήρες μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εγώ ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει ακόμα. Βάσει ποιων κριτηρίων επιλέγουν Υπουργούς; Με τι γνώσεις / ικανότητες μπαίνει ο Άδωνις Υπουργός Υγείας και όχι μόνο αυτός;

Περίεργα πράγματα...
Αυτο ακριβως.
Για παραδειγμα ο Παπακωνσταντινου ηταν υπουργοσ οικονομικων και μετα εγινε υπουργος περιβαλλοντως.
Ο Βενιζελος ηταν υπουργος οικονομικων και μετα υπουργος αμυνας.
Και πολλες αλλες περιπτωσεις.
Οτι να ναι σε αυτην την βουλη.Οι υπουργοι δεν μπαινουν γιατι το αξιζουν αλλα γιατι ειναι φιλοι με τον αρχηγο του κομματος.
Ελληνικες πατεντες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αν μπορουσα θα τους ειχα πεταξει ολους απο εκει μεσα:D
Πρεπει να μπουν ατομα που να αγαπαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την Ελλαδα, να νοιαζονται πραγματικα για το μελλον της. Πρεπει να μπουν νεοι εκει μεσα. Πρεπει να φυγουν τα παλια.. Πρεπει να μπει η νεα γενια. Αλλα πουυυυυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Όταν αποκτήσεις πολιτικά δικαιώματα βοήθησε προς αυτή τη κατεύθυνση. Μέχρι τότε φρόντισε να ΜΑΘΕΙΣ και να ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Dogie έχεις δίκιο σ' αυτό που λες, όπως και η Deutsch. Όμως αν δεν είσαι "προσκυνητής" της Ουάσιγκτον ...δεν κυβερνάς την Ελλάδα. Από την άλλη η Ουάσιγκτον δεν αφήνει περιθώρια επιλογών λόγω πολιτικού παρελθόντος. Νομίζω ότι πρέπει να κατανοήσουμε κάποια μεγέθη. :/: Ωραίοι οι ρομαντισμοί, αλλά η πραγματικότητα της διεθνούς πολιτικής δεν προσεγγίζεται με παιδική αθωότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αν μπορουσα θα τους ειχα πεταξει ολους απο εκει μεσα:D
Πρεπει να μπουν ατομα που να αγαπαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την Ελλαδα, να νοιαζονται πραγματικα για το μελλον της. Πρεπει να μπουν νεοι εκει μεσα. Πρεπει να φυγουν τα παλια.. Πρεπει να μπει η νεα γενια. Αλλα πουυυυυ
σορρυ αλλα ετσι οπως τ θετεις και ο τσιπρας νεος ειναι...σιγα! ενα νεο πασοκ ειναι και αυτος.. δεν εχει να κανει με την ηλικια και ουτε με το ποιος αγαπαει πραγματικα την ελλαδα...δεν ειναι περι αγαπης το ζητημα...το ζητημα ειναι ποιων τα συμφεροντα εξυπηρετει το καθε κομμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top