[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
αλλα δεν σεβομαι το μετααστη που εχει ερθει στη χωρα μου παρανομα και εξαιτιας του δεν μπορει να περασει ανθρωπος στην ομονοια.

Kαι επειδή δεν τον σέβεσαι θα τον χτυπήσεις..? Που είναι η παιδεία σου..?
Σκέψου..στην θέση αυτού του ανθρώπου μπορεί να βρισκόσουν και εσύ όπως και οποιοδήποτε άλλος. Θες να σου συμπεριφέρονται έτσι.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
εδω περσι ο τραγκας εβγαλε στην εκπομπη του 4 βουλευτες της χρυσης αυγης(βουλευτες,δηλαδη τους ψηφισαν)και πεσαν να το φανε

PolySol πολλοί θα σε αποκαλέσουν φασιστάκι μόνο και μόνο επειδή δεν αναπαράγεις ότι λένε τα κανάλια.

Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν είναι ότι όταν αναφέρουμε πως αυτά που γράφουν για την ΧΑ μερικές φορές είναι αναληθείς, δεν σημαίνει ότι είμαστε φανατικοί ναζί. Δεν ξέρω πως τα συνδέουν αυτά τα δυο. Στο τέλος μας λένε και αμόρφωτους, ενώ δεν ξέρουν καν να βγάζουν σωστό συμπέρασμα από μια μικρή πρόταση.
Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
πήγαινε να μοιράσεις φυλλάδια:D

Ριζοσπάστη, ή σαν αυτά που μοιράζουν οι λεγεωνάριοι-κουρσάροι (και γαμώ τα ονόματα ούτε τσίρκο να ήταν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
πήγαινε να μοιράσεις φυλλάδια:D
Δε βγάζω νόημα!Πού κολλάει αυτό αγαπητέ Johnnaousa?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Kαι επειδή δεν τον σέβεσαι θα τον χτυπήσεις..? Που είναι η παιδεία σου..?
Σκέψου..στην θέση αυτού του ανθρώπου μπορεί να βρισκόσουν και εσύ όπως και οποιοδήποτε άλλος. Θες να σου συμπεριφέρονται έτσι.?

εδω μεσα ο καθενας καταλαβαινει οτι θελει,δεν ξαναγραφω σε αυτο το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εδω μεσα ο καθενας καταλαβαινει οτι θελει,δεν ξαναγραφω σε αυτο το θεμα

Εγώ λέω αοριστολογίες, ο άλλος καταλαβαίνει κάτι που δεν εννοείς, ο τρίτος αναπαράγει λόγια που δεν είπες...
Αγαπητέ, μην ξαναγράψεις στο θέμα, γιατί προφανώς εμείς οι συμφορουμίτες σου έχουμε IQ 30 και τεράστια προβλήματα κατανόησης (μόνο των δικών σου γραπτών βέβαια, χμμμ:hmm:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
λοιπον,για να μην αερολογω ,ξεκιναω με επιχειρηματα.πρωτα απο ολα,η χρυση αυγη δεν δολοφονισε κανεναν προγονο σου/μου/μας,το εκαναν οι ναζιστες και εννοειται πως κανεις εδω μεσα δεν τους στηριζει.επισης,καταδικαζω και εγω τους δοσιλογους και τους γερμανοτσολιαδες του 40',ουτε και οι χρυσαυγιτες αφου δεν ειχαν καν γεννηθει.και εγω στηριζω τη δημοκρατια που λες.δεν εχω βιωσει τη μεταναστευση,αλλα σεβομαι καθε ΝΟΜΙΜΟ μεταναστη,απο οπου και αν ειναι και οπου και αν εχουν μεταναστευσει,αλλα δεν σεβομαι το μετααστη που εχει ερθει στη χωρα μου παρανομα και εξαιτιας του δεν μπορει να περασει ανθρωπος στην ομονοια.οσο αφορα αυτο που λες για τον αγωνα που δινεις,επετρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη.κανοντας καταληψεις και κρατωντας ομηρους τοσους μαθητες και τις οικογενειες τους,ο,τι δικαιο και αν εχεις το χανεις.
παντως,αυτο που εχω παρατηρησει οτι σημερα οποις δεν εχει αριστερες πεποιθησεις θεωρειται φασιστας

Στην Αττική μένω εσυ ; Στη Ρόδο ; Αν ναι τότε μην μιλάς για την Ομόνοια ! Η Ομόνοια ειναι ένα σημείο της Αθήνας όπου περνάνε πολλά ναρκωτικά . Οι έλληνες ειναι δεκάδες και ξέρεις γιατι πολλοί μετανάστες βρίσκονται εκεί ; Γιατι εκεί δεν τους κυνηγάει κανείς ! Και ξέρεις γιατι ; Γιατι οι " επιχειρηματίες" λαϊκιστή " μεγάλο έμποροι " σε συνεργασία με τα τσιράκια της αστυνομιΑς χρειάζονται ένα μέρος για να διακινούν ελεύθερα τα ναρκωτικά τους . Και ξέρεις τι ειναι αυτοί οι επιχειρηματίες ; ΕΛΛΗΝΕΣ ! Μάθε να βλέπεις την ουσία και όχι την επιφάνεια ! Έχεις διαβάσει για την λεγόμενη " μπλε φωτιά " ; Η μήπως ξέρεις Μονο ότι λένε τα ΜΜΕ , το google και το xrusiavgi.gr ; Το 90-91 ο σαμαρας ανοιξε τα σύνορα να περάσουν μετανάστες . Μετανάστες οι οποίοι δεν ζούσαν ανθρώπινα στις χώρες τους και αναζήτησαν την τύχη τους σε άλλες χώρες να ζήσουν την οικογένεια τους . Ο καθένας θα το έκανε . Νομίζεις ότι ο σαμαρας δεν ήξερε τότε ότι οι άλλες χώρες δεν θα δεχτούν τους μετανάστες και θα μείνουν όλοι στην Ελλάδα ; Το ήξερε βέβαια ! Ποσά χρόνια πέρασαν απο τότε ; 23-24 ! Ποσά χρόνια υπάρχει η χρυσή αυγή ; 23 !! Τυχαίο ; Δεν νομίζω . Ξέρεις τι ειναι η χρυσή αυγή ; Ένα παρακλάδι της ΟΝΝΕΔ απο ανθρώπους με περισσότερο " δεξιές " απόψεις . Απο τότε όλα ειναι υποκεινουμενα στην δεξιά . ΟΛΑ ! Όλοι είστε θύμα μιας πλ καλα στημένης παγίδας . Και ξέρεις ποιος έγραψε το βιβλίο απο το οποίο πηγάζουν αυτά που σ λέω ; Αυστριακός εθνικιστης ! Ξέρεις τι λέει το βιβλίο " ο αγών μου " του χιτλερ ; Αφού πρώτα εξαφανισουμε κάθε κουμουνιστη θα μπορέσουμε ύστερα να εξαφανισουμε κάθε άλλη τερατώδης ύπαρξη ! Και παρακάτω αναφέρει τους γκει , τους επιληπτικους , τους ανθρώπους με κληρονομικές ασθένειες , τους αριστερούς ! Και τα βιβλία αυτού του ανθρώπου βρίσκονται καθημερινά στα σπίτια αυτών που εσυ αποκαλεις εθνικιστές και έλληνες !

Υ.γ. : δεν είμαι αριστερός και δεν στηρίζω κάποιο συγκεκριμένο κόμμα ! Θεωρώ ότι ο καθένας πρέπει να καλλιεργήσει την πολιτική του συνείδηση και για αυτο διαβάζω βιβλία και των δυο πλευρών . Αυτο το κάνω για να μπορέσω σε εποχές κρίσης όπως τώρα να ελέγχω τα ζωικά μου ένστικτα και να μην οδηγουμαι σε ακραίες λύσεις .

Μήπως τελικά κράτος και παρακράτος δουλεύουμε μαζι ; Μήπως όλο αυτο γίνεται για να αποδυναμώσει τον ΣΥΡΙΖΑ ο οποίος απειλεί έντονα την ΝΔ ; Ίσως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μήπως όλο αυτο γίνεται για να αποδυναμώσει τον ΣΥΡΙΖΑ ο οποίος απειλεί έντονα την ΝΔ ; Ίσως !

Ποιο τόπικ είναι αυτό, στα ανέκδοτα της ημέρας μπήκα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Η Δημοκρατία νίκησε, ο φασισμός εξοντώθηκε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ποιο τόπικ είναι αυτό, στα ανέκδοτα της ημέρας μπήκα?

Δεν ξέρω που Μπήκες πάντως αν νομίζεις πως εισαι στα ανέκδοτα της μέρας , δεν εγινες καθόλου αστείος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
No matter what,εγώ έμαθα σήμερα οτι ο Φυρερολιάκος έφαγε το πρωί φρυγανιές με μέλι και το μεσημεριανό του περιλάμβανε γίγαντες πλακί με ταραμοσαλάτα και τουρΣάκηηηηηηηηηηηηη. :P
Ούτε φοιτητικό συσσίτιο να ήταν. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,820 μηνύματα.
No matter what,εγώ έμαθα σήμερα οτι ο Φυρερολιάκος έφαγε το πρωί φρυγανιές με μέλι και το μεσημεριανό του περιλάμβανε γίγαντες πλακί με ταραμοσαλάτα και τουρΣάκηηηηηηηηηηηηη. :P
Ούτε φοιτητικό συσσίτιο να ήταν. :pfff:

Πωωω τι θύμησες. Γίγαντες πλακί, ταραμοσαλάτα με ροζ χρώμα, τουρσί με μπόλικο ξύδι...greek army. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
No matter what,εγώ έμαθα σήμερα οτι ο Φυρερολιάκος έφαγε το πρωί φρυγανιές με μέλι και το μεσημεριανό του περιλάμβανε γίγαντες πλακί με ταραμοσαλάτα και τουρΣάκηηηηηηηηηηηηη. :P
Ούτε φοιτητικό συσσίτιο να ήταν. :pfff:
Αυτό πάλι που μας ενημερώνουν και για το μενού λες και μας νοιάζει...σε λίγο θα βγάζουν έκτακτα για το κάθε πότε πάνε τουαλέτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
είμαστε σίγουροι για αυτό χαχα

Γιατι εχω την εντυπωση αυτες τις μερες (οχι στο ischool συγκεκριμενα) οτι αν δεν καταδικασω την χρυση αυγη τουλαχιστον 2 φορες στο post μου, θα θεωρηθω ναζι :P ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Επικαιρότητα:
1
2
3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Γιατι εχω την εντυπωση αυτες τις μερες (οχι στο ischool συγκεκριμενα) οτι αν δεν καταδικασω την χρυση αυγη τουλαχιστον 2 φορες στο post μου, θα θεωρηθω ναζι :P ?


γιατι θα δινεις αλλοθι σε ναζι

[/QUOTE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Επικαιρότητα:
1
2
3
Αν οι φώτο δεν είναι fake,γιατί με τόσα ψέματα που έχουν πει οι δημοσιογράφοι δε θα μου έκανε εντύπωση,κανονικά αντί να τους μεταφέρουν στον Κορυδαλλό έπρεπε να τους μεταφέρουν στο στρατόπεδο του Νταχάου!Όσο για την επικαιρότητα Νο 2 η γνώμη του Σαμαρά έχει πάψει από καιρό να με ενδιαφέρει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Αν οι φώτο δεν είναι fake,γιατί με τόσα ψέματα που έχουν πει οι δημοσιογράφοι δε θα μου έκανε εντύπωση,κανονικά αντί να τους μεταφέρουν στον Κορυδαλλό έπρεπε να τους μεταφέρουν στο στρατόπεδο του Νταχάου!Όσο για την επικαιρότητα Νο 2 η γνώμη του Σαμαρά έχει πάψει από καιρό να με ενδιαφέρει!;)

αποδομουνται ολα τα ειδωλα σιγα σιγα σε τουτη την σαπια κοινωνια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top